-Aralık 2008- benim tespitim : Bebeklerde Ek Besinlere Geçiş Dönemi

evet hala öyle ve zekası 8 yaş gibi sanki bu ap ayrı bir konu canım ya çok sıkıntılıyım aslında büyük oğlandan.

ianan çok üzüldüm çünkü şu anki psikolojini çok iyi anlayabiliyorum ama vazgeçme pes etme...
çünkü benim oğlumun sorunu iştahsızlık değil sadece farklı tat tatma korkusu ..korkusu çünkü yemek saati denince kabus dolu saatler başlıyodu bizim evimizde yıllarca yoksa iştahına diyecek yok ver bi kazan yoğut çorbası içsin....
ama eşimde çok destek oldu bana çünkü beni çok kullandı ğlum ama babası na diş geçiremedi
yeri geldi aç bıraktım yeri geldi küstüm olmadı olmadı..
ne zaman hamile kaldım onu abi moduna soktum aylarca...
bu işe yaradı ne kadar doğru bilmiyorum ama şu an bu yolu kullanmak zorundayım ki yemek yiyor artık...

paylaşımlarımızı güzel bir üslupla yaptığımız sürece zaten sorunumuz yok bizim aralık anneleri olarak.
değil mi güzel anneler.....

bu sözün altına imzamı atarım a.s.

Son düzenleme:
düşünsel terapimi :roflol:

buna kim inanır?

Kadir İnanır:roflol::roflol:

:roflol: :roflol: :roflol:

buna kim güler
"hilmi güler"

iğrenç espriler açılışımızı yapmış bulunuyoruz, konuyu başlatan zeamays :hooray: tebrikler zeamays.. bir iğrenç espiri artırıyorum, yok mu artıraaaan
(arttırmaya katılabilmek için bir iğrenç espiri yapılması zorunludur)
kaydirigubbakcemile5

vallahi konuya renk geldi kızlar çok güldün allahta sizi güldürsün.:roflol:adamel arkadaşım ne güzel anlamış ve anlatmış ağzına sağlık.işte budur.

bu konuda
-Beni kimse yenemez!
-Hayır, Hande Yener
:roflol:

kızlar bu başlık da taşınmazsa eğer burada bebeklerimize yapacağımız/yaptığımız mama tariflerini paylaşalım olur mu?

bu arada başlıkları sohbete/geyiğe çevirince site yönetiminden ceza geliyor benden söylemesi :)

uyarın için saol canım
bencede tariflerimizi yazalım ..ama yeni bi sayfa açsak?yerimseniben

kızzzzz ben bugün verdiğim tarhana çorbasının tarifini yazarım eğer taşımazlarsa:)))))))
ben en yakın zaman yoğurt yapmayıda öğrenicem. valla süper olur tarifleri almak

kız valla iyikide uyardın geyiğe dönmeye başlamıştı ayolcum.

amanın uyarın için sağol bhk,

öfff napalım yaaw biraz eğlenelim dedik,

bizim topikte yapailirmiyizki acaba, güzel oluyordu:jeyyar:

ben başlatayım bari.benim şu an ki günlük menüm arkaşlar.ayrıca yoğurt olarak mamasıyla mayalıyordum pek tutmuyor zaten, şimdi babymax sütaş çıktı 6. ay yoğurt oda sütsüz mayalanıyor ona başladım 100ml bu ürün ben onu 3 öğüne bölüyorum.bu tariflerim benim bebişimin ay'ı için yanlız.sabah kahvaltısı:milupa kahvaltı tozdan 2 ölçek,1 bebe bisküvi,1 çay kaşığı humana karışık bebe çayı ve sıcak su ile hafif lapa yapıp veriyorum miktarı fazla olmuyor.arada emziriyoru.kendi belirlediğim bir cam kasem var onunla veriyorum mamalarını.bebe çayı gazı ve midesine iyi geliyor oğlumun sabah kalkınca 30ml gece yatarken 30ml muhakkak veririm.akşam yemeği:ya milupa kavanoz çorba yada milupanın toz çorbasından hazırlıyorum.arada emziriyorum.gece:meyve püresi 1 kaşık,milupa çok tahıllı gece,2 ölçek,sıcaksu hazırlayıp muhallebi gibi veriyorum..2 günde bir de,100 ml hazırladığım sıcak biraz ılımış aptamil mamasının içine 1 çay kaşığı yoğurt mayalıyorum onu veriyorum.fakat bir sorunum var oğlum beni emerken sürekli tepiniyor gazdan fakat ben gaz yapabilecek hiçbirşey sokmuyorum hayatıma nasıl oluyor anlayamıyorum...buda çorbamız kendim yapıyorum.akşam yemek saati veriyorum 1 mama kaşığı bu karışımdan ve milupa tahıllı karıştırıp( (kereviz,enginar,havuç,kabak,patates,ıspanak,pirin ç,soğan,zeytin yağı)sevdi.ölçülerini az koydum tutam ve çeyrek oranlarında günlük olsun diye.

şu yeni konuya bir bakarmısınız arkadaşlar.((KANGURU,bunu bizde yapabiliriz süperr))

tatlım iyi güzel bebeğinde 6. ayın içinde
bizimkiler daha küçük
bi de sen hep hazır mamalar veriyorsun ben buna karşıyım açıkcası
sevmiyorum o hazır gıdaları bebeklere ,stedikleri kadar doğal desinler inandırıcı değil bence
7-8 çeşit malzeme giriyo ve tamamen doğal deniyor bence değiller
ayrıca kavanozları gördüm mide bulandırıcı bir görüntüleri var
o kadar malzeme girmiş ama renk renk değil garip bir tek renk olmuş nasıl karıştırdılarsa artık
en basitinden meyve püresini kendimiz yaparız bencea.s.

meyve püresini muhallabisinde kullanıyorum.şu an ki meyveleri yedirmiyorum yokta zaten bir tek elma rendesi yapıyorum havuç suyu falan.çorbasını artık kendim yapıyorum canım en altta yazmıştım.bu yazıyı başka bir konuda yayınlamıştım oradan aldım tekrar kavanoz mamayı o dönem vermiştim deneme babında.haklısın ben hiç böyle düşünmemiştim rengini doğru valla benim yaptığım genelde yeşil oluyor bunlar ise tekrenk allahtan vermiyorum şuan.okuyan arkadaşlara duyrulur.

......
sanırım bilimsel bilgi ile annelik tecrüleri çakışmış
....

çakışma veya ters düşen bir durum yok sadece öneri var yani 6. aydan sonra başlayın öncesinde sindirim sistemi için sorunu olacağı ifade edilmiş.

* Bebeklere Özel Menü - Kadınlar Kulübü / KADIN KADINCA KADINLAR KULUBU

buraya yazabilirseniz sadece Aralık anneleri değil tüm anneler ile paylaşmış olursunuz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…