Ara vermek ama ayrılmak istememek.

DrDiana

Üye
Kayıtlı Üye
9 Ağustos 2023
109
171
Merhaba hanımlar. Erkek arkadaşımın daha çok arayıp sorması ve iki güzel laf etmesi üzerine çok tartışıyoruz. Aman boşver diyebilirsiniz ama ben bunları ilişkinin başında çok gördüm şimdiyse kendisi 10 yıllık evli çiftler gibi olalım istiyor. Derdimi anlatmaya korkar oldum. Aynı sebeplerden birçok kez tartıştık. İyi sözle söyledim olmadı, kavga ettim olmadı. Yani düzeliyor ama 3.güne aynı desem yeridir. İlişkinin başındaki haliyle eser yok. 18inde tusa girecek. Ben de sınavına kadar konuşmayalım. Sınavdan 2 gün önce konuşuruz sınavında da yanına gelirim ama artık çok daraldım dedim. 10 günün çok olduğunu, ara vermek istemediğini söyledi 2 defa ama başka türlü baş edemiyorum. Sevgisinden gram şüphem yok ama içindeki o eski romantik adamı getiremiyorum. Kendimi de daha değersiz hissediyorum. Ama bu 10 gün araya soğukluk sokar mı, hatalı mıyım? Hayatta bir kere aşık oldum o da kendisi kendimi çok kötü hissediyorum lütfen akıl verin. Arasam bu sefer sözümün değeri olmayacak napsam bilemiyorum uzun olduysa kusura bakmayın.

Ben ara vermeyi doğru bulmuyorum sevgililikte ya. Bir şey ya oluyordur ya olmuyordur karı koca olsanız boşanmak zor, bi deneyin derim ama birbirinizin isteklerini tamamlamıyorsanız devam etmek saçma, ara verseniz ne olacak ki? 10 günde adama format mı atılacak?

Bebek gibi sevilmek varken neden bunları çekiyorsunuz asla anlamıyorum

Neyin devre arası bu

Ara verince eski sıcaklık olmuyor şey gibi düşün ya yalama olmuş gibi vidayı yerinden çıkarınca eskisi gibi olmuyor ya hani onun gibi işte

En güzeli ara vermek,sizi gerçekten seviyorsa özler, dediklerinizi düşünür, birşeyler yapmaya çalışır,yokluğunuzu hissedince bir şeyler kafasına dank eder.10 günde sizden soğuyacaksa da ne anladık biz bu ilişkiden

Ben de aynen böyle düşünmüştüm. Yorumunuz için teşekkür ederim. Asla arayışa girmek için değil. Onun da yapmayacağını biliyorum ama böyle bir çözüm bulabileceğini düşündüm.

Ara vermek; yeni arayışlara çıkalım ama el altında da duralım baktık olmuyor yenilerle, birbirimize geri dönelim demek.
Ayrılmadık, öyle bir şeyi birimizden biri yapsa öbürü aldatma sayar ki aldatma zaten. Sevgisinden şüphem yok. Kendi sevgimden de şüphem yok. Sadece 10 gün iletişimde olmayalım kafamızı toplayalım benim dediğim.

Bebek gibi sevilmek varken neden bunları çekiyorsunuz asla anlamıyorum
Bir zamanlar cidden bebek gibi seviliyordum. Acaba 2 yılın sonunda herkes bu yola evrildi ama ben mi abarttım yoksa cidden sorun mu var anlamıyorum. Drama queenlik mi diye de düşünüyorum bazen.

Bir zamanlar cidden bebek gibi seviliyordum. Acaba 2 yılın sonunda herkes bu yola evrildi ama ben mi abarttım yoksa cidden sorun mu var anlamıyorum. Drama queenlik mi diye de düşünüyorum bazen.
canım merhaba, bana sorarsan gözlemlerime göre ilişkinin 1,5-2 yıl arasındaki sürecinde bir kırılma oluyor orda ayrılmalar çok olabiliyor. sanırım sizinki de öyle bir süreç. ben de açıkçası ara vermeyi çok saçma bulurum.. seni yoruyor molaya ihtiyaç duyuyorsan adamla ömür boyu olmayacaksın demektir ee tek gecelik bir şey de yaşamıyorsunuz.. böyle düşününce bana çok anlamsız geliyor seviyorsanız çabalayın yoksa zaten siz emek vermedikçe hiçbir şey olmaz

Merhabalar yorumunuz için teşekkür ederim sanırım o kırılma süreci dediğiniz gibi ama sürekli bişeyleri söyleyince de annesi gibi hissettirmekten korkuyorum. O yüzden biraz da çareyi böyle buldum. Üstteki üyenin dediği gibi 10 günde soğumayız gibi düşündüm. 10 günde soğuyacağım insandan zaten hayır gelmez ama en azından güzel anlarımızın kıymetini bilsin istedim ama hata mı yaptım bilemiyorum.

Bu doktorlar neden boyle ya Ben yazdım sandım konuyu

Açıkçası önemli bir sınavı varmış ve çok az kalmış keşke bir kaç gün idare etseydiniz. Herkes aynı değil belki sınav için stres altında da olabilir. Atlatinca herşey eski haline döner. Çok mu iyimserim bilmiyorum

Sınavı çok önemli onun için. Keşke biraz alttan alsaydınız. Ağır stres altında tükenmişlik sendromu yaşıyor olabilir

Benim sınav zamanım sevgilim bana bu şekilde davransa ayrılırdım çok net. Ki üniversitede final haftamda benimle kavga eden erkek arkadaşımdan ayrılmıştım. Bu karşındaki kişiyi değersiz hissettiren bir şey. Hayatta her şeyin konuşulacağı ve konuşulmayacağı zamanlar vardır. Yok ara verelim yok ayrılalım yok kavga/tartışma sırası değil sınavdan 10 gün öncesi.

Tusa girecek çocuk 10 güne, biraz salsa mıydın acaba? Ben çok ilgi severim ama hayat boyu her zaman romantik iltifatlar aman aman aşkla dolu olmayacak ki. Böyle yoğun dönemleriniz olacak, belki kendinizi depresif hissedeceksiniz ara ara, belki ilerde anne olacaksın değil eşine kendine vakit ayıramayacaksın bir dönem. Sevgi saygı tamamsa, tus dönemindeki ilgi azlığı için biraz fazla buldum tepkini. Ben istifalı tus çalıştım ve öyle aman aman çalışmadığım halde illa ki bi yoğunluk oluyor, sevgilin bölüm ne istiyor bilmiyorum ama eşim genel cerrahi asistanı ve ilk evlendiğimizde o da çömezken(o zaman 36 saat çalışıldığı zamandı) eve gelip bayılıyordu resmen. Tabii ki ilgi ve iltifat beklemek hakkın ama ara ara olur ara ara insanlık hali olmayabilir. Onu demek istedim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…