Aquafilling zararları

Jarir

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2018
22
4
40
Merhaba arkadaşlar... Son yıllarda bazı doktorlar tarafından tercih edilen aquafillingi kullanıp zarar gören var mı? Ben kullandım ve gözlemlediğim kadarı ile erimeyen bir dolgu. İleri zamanlarda enfeksiyonlara sebep olan ve sadece enfeksiyon durumunda bir ihtimal çıkarılabilen bir dolgu... Bu dolguyu kullanan varsa tercrubelerini dinlemek isterim...

www.kadinlarkulubu.com/forum/threads/aquafilling-yaptiranlar-yaptirdim
Yaptırmayın, geri dönüşümü çok zor bir şey bu. Tamamen temizlenemiyor, vücuda yayılıyor. Vücudunuzda yag oranı fazlaysa yag dolgusu yaptırın. Yoksa protez en güvenilir olanı
Ben bunu yaptırdım ve çok kötü tecrübeler yaşadım... Bu başlığı açma sebebim insanların bu tarz dolgular hakkında bilinçlenip bir daha asla yaklaşmamaları.. Çünkü ben en zor zamanlarımda googleden bu dolguyla alakalı reklam dışında bir bilgi ararken bir şey bulamıyordum... Kendimi çok yalnız hissediyordum, buda beni ümitsizliğe sürüklüyor Du. Ama bu başlık altında bu dolguyla ilgili yaşadığımız iyi veya kötü tecrübelerimizi yazarsak.. Benim gibi zor durumda olanlara yalnız olmadıklarını hissettirir ve onlara elimizden geldiğince yardım ederiz diye düşündüm. ❤️

Siz daha önceden yaptırdınız mı? Ve nerenize yaptırdınız? 5 yıllık erime sürecini anlatırsınız? Çok soru sordum galiba 😁
Yok hayır, yaptırmadım, düşündüm, ama değmez dedim vazgeçtim. Düşündüğüm kadar baya baya araştırdım, sorduğum her doktor aynısını dedi. Yani 1-2 olsa dersin amaaaan, ama fazla olunca geri adım attım..

Arkadaşlar Aquafilling dolguyu asla yaptırmayın. Hele memeye sakın !! Bu dolgu bakteri kapan enfeksiyon yapan bir maddedir. İlk yapıldığında mutlu ediyor. Ama uzun vadede hem topaklanma hemde sertleşme ve enfeksiyon yapıyor. Yapilan bölgede bir çizik bir yara vs... maddenin bakteri üretmesine neden oluyor. En kötüsü antibiyotik tedavisine cevap vermiyor. Bunu yapan doktorlarda etik değil. Uzak durun. Ben bu dolgunun yüz versiyonunda çok sorun yaşadım başka topikde anlattım Asla vücuttan temizlenmiyor.Ayrıca popoya yaptırıp iltihap akan hastalarda gördüm. Meme için en güzeli silikon . Popo içinde yağ enjeksiyonu veya popo dikleştirme olabilir. Zaten şu koca popo modasını kim çıkardaysa .......çirkin görünüyot

Merhaba. Bende Aquafilling kurbani oldum. 6 aydi mucadele ediyorum hayatdan mahrum kaldim. Hiç bi doktor yardim edib çikartamiyor bacaklarimdan şu zehiri. Hayatim resmen cehennem. Size hanqi doktor yardim ediyor? Paylaşa bilirmisiniz yalvariyorum 😥

Merhaba. Bende Aquafilling kurbani oldum. 6 aydi mucadele ediyorum hayatdan mahrum kaldim. Hiç bi doktor yardim edib çikartamiyor bacaklarimdan şu zehiri. Hayatim resmen cehennem. Size hanqi doktor yardim ediyor? Paylaşa bilirmisiniz yalvariyorum 😥
Merhaba enfeksiyon mu oluştu.

[/QUOTE

Merhaba..
23 Aralıkta bende aquafilling yaptırdım. 13 gün sağ kalçamda ateşli ağrılı bir şişlik başladı. Tr de İsveç Klinik Dr Amirali Bey yaptı. Belçikada yaşıyorum hemen burada doktora gittik antibiotik kullanıyorum şuan 8 saatte bir...
5 gün oldu başlayalı şikayetlerimde ilk günlere nazaran hafif bir azalma var fakat dolgu yapılan yer beze gibi hala şiş ateşli ağrılı😞
yazılanları okuduktan sonra çok daha fazla korkuyorum şuan!
Yani bu durum geçmicek mi? Gerçekten tedavisi yokmu...
😞😞😞

Merhaba. Antibiotik tedavisi çozüm deyil. Acil dolguyu çikartin aciiil. Benim tavsiyem yaptirdiginz doktora diil başka iyi bi cerrah professora muraciat edin.Nekadar çok kalsa vucudunuzda o kadar daha çok eziyyet etmiş olacaksiniz kendinize. Inşalah çabuk iyileşirsiniz.

Merhaba. Antibiotik tedavisi çozüm deyil. Acil dolguyu çikartin aciiil. Benim tavsiyem yaptirdiginz doktora diil başka iyi bi cerrah professora muraciat edin.Nekadar çok kalsa vucudunuzda o kadar daha çok eziyyet etmiş olacaksiniz kendinize. Inşalah çabuk iyileşirsiniz.

Selam,
Yorum için tşk ederim.Aquafelling yaptıralı 2 ay oldu..
Yapılan dolgu sonrası 6. Gün sağ kalçamda (diğerinde hiç bir problemim olmadı hala sağlıklı) çok şiddetli bir ağrı ve ateş başladı o bölgede hemen doktorumla iletişime geçmek istedim ama maalesef ne dediysem be yaptıysam kendisi konuyla alakalı ne bir dönüş ne bir yorum ne bir tedavi önerisi olmadı!!!!
YAZIKLAR OLSUN!!!
Yurtdışında yaşıyorum ve hemen buradaki genel cerrahi doktoruna gittik (çünkü estetik doktorları kendi doktorunuzla görüşmelisiniz dedi)
Tam 3 hafta 3x1 antibiotik içtim.
ilk 2 hafta banamıdın demedi ama don hafta artık ufacıkta olsa bir rahatlama sağlamıştı ama son kutu antibiotik bile bitmiş olmasına rağmen ağrı ve ateşli olma durumu sıfırlanmamıştı.
ilaçlar bitti ve onu takip eden bir kaç hafta daha ağrı ve ateş kendini çokhissettirdi.
şimdi iyiyim acılı ağrı ve ateş yok, amaaa....
Kalçamda garip garip topaklanmalar var irili ufaklı acı ise sanki kas ağrısı gibi hissettiğim bir his hep oluyor ve arada o bölge deli gibi kaşınıyor.
Sanırım yakında tekrar bir estetik doktoruyla iletişime geçip bu mevcut durumum hakkında bilgi almak istiyorum.
Benim aquafilling maceram bu şekilde...
Yaptıran biri olarak aquafilling yaptırmak isteyenlere kısacası tavsiyem şudur!!!
Kötü diyemem ama gala belirsizler var ve süreç daha çok başında, sol kalçam ne kadar sıkıntılıysa sağ kalçamda bir o kadar sorunsuz!
Kısacası bence aquafilling yaptırmayın, protez düşünün.. Hem daha fiyatı uygun hemde olası bir terslikte kontrölü sizde..
Sağlıklı güzellikler diliyorum.

Selam,
Yapılan dolgu sonrası 6. Gün sağ kalçamda (diğerinde hiç bir problemim olmadı hala sağlıklı) çok şiddetli bir ağrı ve ateş başladı o bölgede hemen doktorumla iletişime geçmek istedim ama maalesef ne dediysem be yaptıysam kendisi konuyla alakalı ne bir dönüş ne bir yorum ne bir tedavi önerisi olmadı!!!!
YAZIKLAR OLSUN!!!
Yurtdışında yaşıyorum ve hemen buradaki genel cerrahi doktoruna gittik (çünkü estetik doktorları kendi doktorunuzla görüşmelisiniz dedi)
ilk 2 hafta banamıdın demedi ama don hafta artık ufacıkta olsa bir rahatlama sağlamıştı ama son kutu antibiotik bile bitmiş olmasına rağmen ağrı ve ateşli olma durumu sıfırlanmamıştı.
ilaçlar bitti ve onu takip eden bir kaç hafta daha ağrı ve ateş kendini çokhissettirdi.
Kalçamda garip garip topaklanmalar var irili ufaklı acı ise sanki kas ağrısı gibi hissettiğim bir his hep oluyor ve arada o bölge deli gibi kaşınıyor.
Sanırım yakında tekrar bir estetik doktoruyla iletişime geçip bu mevcut durumum hakkında bilgi almak istiyorum.
Yaptıran biri olarak aquafilling yaptırmak isteyenlere kısacası tavsiyem şudur!!!
Kötü diyemem ama gala belirsizler var ve süreç daha çok başında, sol kalçam ne kadar sıkıntılıysa sağ kalçamda bir o kadar sorunsuz!
Kısacası bence aquafilling yaptırmayın, protez düşünün.. Hem daha fiyatı uygun hemde olası bir terslikte kontrölü sizde..
😢 Çok geçmiş olsun canım...

Selam,
YAZIKLAR OLSUN!!!
Çok geçmiş olsun... Bende bu dolduyu yaptıktan sonra sizin dediginiz ateşlenme durumu oldu ama benimki apse oldu yani irin oluştu ve irin olduğu içini o bölgedeki dolgu irinle beraber kolaylıkla çıktı ama geri kalan yerler maalesef doktora gittim kortizon tedavisi ile bir miktarını erittik ama halen yüzümde topak topak dolgular var... şuan bekliyorum 5 senem dolsun bakalım dedikleri gibi 5 senede eriyor mu

Ben ali gürlek'e gittim zaten yapanda oydu kortizonla bir miktar eridi ama gerisi duruyor yurt dişinda yaşadığım için anca tatilden tatile gidip işlem yapabiliyorum.. açıkçası şuan kendi haline bıraktım geri kalanı erimesini bekliyorum umarım erir

Bende bu magdurlardanım 4 yıl önce bacagıma yapılmıştı ve herşey çok güzel gidrrken birdenbire morluklar ve topaklanmalar oluştu ve o topaklaşan yerlerde çok şiddetli agrılar doktoruma gittigimde alabilirim ama enfeksiyon riski var dedi ve malesef bunu çıkarmanın yada yok etmenin şimdilik hiç bi çaresi yok.Bi çaresini bulan varsa paylaşabilirse çok iyi olur🙏🏼

Siz çıkartabildiniz mi dolguyu?

X