Çocuk Hastalıkları Antibiyotik

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

Pammikprensess

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Kasım 2016
1.304
866
28
Kızlar oglum öksürüyor. Bende doktora götürdüm antibiyotik ve öksürük surubu verdi. Bu ilaçlar bitince geçmezse getir dedi. Geceleri çok öksürüyor ve nefesi kesiliyor. Bronşit başlangıcı olmuştu 5 6 ay önce. Söyledim ama birsey duymadım dedi. (sırtını dinledi) Birinci sorum sizce öksürük geçmesi için neler yapabilirim İkinci sorum ise antibiyotiği aldım 4 5 gündür kullanıyorum ama başta beyaz renkli olan antibiyotik şimdi sarı rengini almıs sizce bozulmuş mudur.

Bozulma olmamıştır bir ilaç var dediğiniz gibi kaç gün sonra sarı oluyor rengi ama antibiyotik en fazla 5 yada 7 gün kullanılabiliyor diye biliyorum ben sizin çocuğunuz hala oksuruyorsa 7 güne tamamlayın bence

Cocugun kac yasinda? 1 yasindan buyukse balli ilik su yapabilirsin. Kucukse 1 yasindan pekmez verebilirsin

Siyah günü oyup alttan minik bir delik açıp bir kaba yerleştiriyorlar. İçine bal koyuyorlar. O bal minik delikten kaba süzülüyor. Öksürüğe çok iyi geldiğini duymuştum ama denemedim. Çocuğunuz bir yaşından büyükse ballı süt ıhlamur vs verin. Hep ılık içecekler icirin boğazı yumusasin. Doktorlar hemen öksürüğü kesmezler. Öksürük bir sonuçtur. Önemli olan hastalığı iyileştirmek. Allah şifa versin. Antibiyotik bozulmamıştir. Bu toz halinde satılıp sulandirilanlardan olsa gerek. Rengi durdukça koyulaşır. Buzdolabında muhafaza etmelisiniz.

Oncelikle merak etme buzdolabinda sakliosun dimi antibiyotigi?zamanla sari renge donusuyo antibiyotikler buzdolabindaysa korkma bisey olmaz 10 gune kadar kullanabilirsn

Antibiyotik doktorun söylediği süre kullanılır dolduysa zaten kullanmayın. Öksürük için ben kızıma cevizin iç zarını kaynar suda demleyip veriyorum kesiyor. Netten arastirabilirsiniz.

Tesekkur ederim canım

Antibiyotik doktorun söylediği süre kullanılır dolduysa zaten kullanmayın. Öksürük için ben kızıma cevizin iç zarını kaynar suda demleyip veriyorum kesiyor. Netten arastirabilirsiniz.
Denicem insallah işe yarar ya. Bide gece yatmadan önce balı gögsüne ve sırtına sürüp gazete kagıdıyla örtün dedi bir arkadas o acaba işe yarar mı biliyon mu

Onuda bir arkadasım demişti siyah turp a yapıyorsun degil mi.

Bilmiyorum valla iki doktora götürdüm bide ben. Malum doktorlara pek güvenilmiyor en az 2 doktor görsün dedim ama ikisinde aynı ilacı verdi
Geceleri nefesi kesiliyor yasmışsınız, larenjit olabilir mi aklıma o geldi.
Maalesef bazı doktorlar hemen ilaç peşinde ama ilaçla geçmeyen, hastalığın doğal seyrini bitirip tamamlandığı durumlar var.
Üst solunum yoluna ya da boğaz tahrişine zaten antibiyotik verilmez.
Hastalık nedir söylenmeden ilaç yazmışlar, şaka gibi.
Belki bronşolit başlangıcı ve öksürük şurubu durumu uzatır aksine öksürerek balgamı ve iltihabı atması gerekir.
Böyle doktorlara sinir oluyorum ya resmen bilgi değil ilaç vermişler sadece!

Youtube da vardı videosu çocuğa buz solutarak öksürüğü hafifletiyordu biri deneyenler olmuş

Başka doktora da mı götürsem ya. 2 doktora götürdüm hala kafamda soru işareti var. Ne diyim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…