Tüp Bebek Merkezleri Antalya Gelecek tüp bebek merkezinde tüp bebek yaptıracaklar

Allah hayırlısıyla tamamına erdirsin, sağlıkla sevgiyle büyütmek nasip etsin Allah.. Güzel temennilerin için teşekkür ederim kendi adıma .. Bu arada bir önceki mesajında bu merkez ve Mete Bey için söylediklerin için de çok sağol ..

bala07 kiz kardesin nerde yaptirmisti acaba allah tamamina erdirsin

kızkardeşim ankara'da oturuyor. 33 yaşında. orada ankara üniv.tıp fak. infertilite bölümünden batuhan beye gitti. kızkardeşimin durumu biraz farklı benden veya eşimde bir problem yoktu. ama kızkardeşimin çikolata kisti vardı ve ileri derecede sarmıştı, eşinde de sperm sayısında sanırım bir problemleri vardı. kardeşim tedaviye direk tüp bebekle başladı çünkü durumu onu gerektiriyordu, aşılama haklarını kullanmadı. tedaviler bir sonuç vermeyince laparoskopi ameliyatı geçirdi sonraki denemede hamile kaldı, bu seferde ikiz tutmuştu ama biri dış gebelik oldu ve ölmüş birisi, kanaması çoğalınca hamileyken ikinci laparoskopiyi geçirdi ama diğer bebeğinide haftasına kaybetti. iki ay ara verdi tekrar denediler, bu sefer inşallah sorunsuz olacak ikiz tuttu. doktorundan çok memnun olduğunu söylüyor. işi dolayısıyla buraya gelemedi. ankara'da oldukça kaliteli yerler var.

benim yaşım şimdi 40. kızım 2009 şubat'ta doğurdum. 38 yaşındaydım o tarihte. antalya'da da çok iyi merkezler var. tercih size kalmış. ama kalabalık ortamları sevmem, her kafadan bir ses çıkmasın, vaktinde muayene olayım, birde para veriyorum ne kadar tutar, indirim filan varmı, uygun fiyatlı ilaç bulabilirmiyim sorularına cevap verebilecek bir merkez olsun derseniz Gelecek Tüp Bebek Merkezi'ni tavsiye ederim. Orada tek doktor var Mete bey. Aklınız karışmaz, vaktiniz boşa gitmez. Elbette herkesin bünyesi rahatsızlıkları farklı, herkeste aşılama veya tüp bebek tutar diye bir şey yok, ama yaş faktörü önemli, vaktinizi boşa harcamayın, yaş arttıkça kadınlarda yumurta kalitesi bozulabiliyor, örneğin bende olduğu gibi. tedaviyle hemen hamile kalıyorum ama bebeklerim yaşamıyor. allah evlat nasip etti bir tane, ömrü uzun olur inşallah.

tıp fakültelerinde raporunuz varsa tüp bebek ortalama 1800 tl tutuyor. kardeşim o kadar ödedi. (ilaç kullanım süresine göre değişiyor, bazıları 5-6 günde bazıları 10-14 gün arası kullanıyor)

dışarda özel merkezlerde raporunuz varsa ne kadar bilmiyorum her merkez ayrı bir fiyat prensibi benimsemiş olabilir sormanız gerek. raporunuz yoksa hepsi cebinizden çıkacaksa 5000-6000 tl arası tutuyor, yine ilaç kullanım süresine göre değişiyor. ben bu kadar ödedim.

kızkardeşim ankara'da oturuyor. 33 yaşında. orada ankara üniv.tıp fak. infertilite bölümünden batuhan beye gitti. kızkardeşimin durumu biraz farklı benden veya eşimde bir problem yoktu. ama kızkardeşimin çikolata kisti vardı ve ileri derecede sarmıştı, eşinde de sperm sayısında sanırım bir problemleri vardı. kardeşim tedaviye direk tüp bebekle başladı çünkü durumu onu gerektiriyordu, aşılama haklarını kullanmadı. tedaviler bir sonuç vermeyince laparoskopi ameliyatı geçirdi sonraki denemede hamile kaldı, bu seferde ikiz tutmuştu ama biri dış gebelik oldu ve ölmüş birisi, kanaması çoğalınca hamileyken ikinci laparoskopiyi geçirdi ama diğer bebeğinide haftasına kaybetti. iki ay ara verdi tekrar denediler, bu sefer inşallah sorunsuz olacak ikiz tuttu. doktorundan çok memnun olduğunu söylüyor. işi dolayısıyla buraya gelemedi. ankara'da oldukça kaliteli yerler var.

benim yaşım şimdi 40. kızım 2009 şubat'ta doğurdum. 38 yaşındaydım o tarihte. antalya'da da çok iyi merkezler var. tercih size kalmış. ama kalabalık ortamları sevmem, her kafadan bir ses çıkmasın, vaktinde muayene olayım, birde para veriyorum ne kadar tutar, indirim filan varmı, uygun fiyatlı ilaç bulabilirmiyim sorularına cevap verebilecek bir merkez olsun derseniz Gelecek Tüp Bebek Merkezi'ni tavsiye ederim. Orada tek doktor var Mete bey. Aklınız karışmaz, vaktiniz boşa gitmez. Elbette herkesin bünyesi rahatsızlıkları farklı, herkeste aşılama veya tüp bebek tutar diye bir şey yok, ama yaş faktörü önemli, vaktinizi boşa harcamayın, yaş arttıkça kadınlarda yumurta kalitesi bozulabiliyor, örneğin bende olduğu gibi. tedaviyle hemen hamile kalıyorum ama bebeklerim yaşamıyor. allah evlat nasip etti bir tane, ömrü uzun olur inşallah.

tıp fakültelerinde raporunuz varsa tüp bebek ortalama 1800 tl tutuyor. kardeşim o kadar ödedi. (ilaç kullanım süresine göre değişiyor, bazıları 5-6 günde bazıları 10-14 gün arası kullanıyor)

dışarda özel merkezlerde raporunuz varsa ne kadar bilmiyorum her merkez ayrı bir fiyat prensibi benimsemiş olabilir sormanız gerek. raporunuz yoksa hepsi cebinizden çıkacaksa 5000-6000 tl arası tutuyor, yine ilaç kullanım süresine göre değişiyor. ben bu kadar ödedim.

cok tesekkür ederim bilgin icin bizdede hic bir sorun yok 13 senedir lolmuyor mete beyi aradik konustuk 1 ay dogum kontrol hapi kullanacam daha sonra gidecem oraya umarim olur sabir versin hepimize allahim

hadi hayırlısı, inşallah tutar bu denemede. kızım etrafımda şen şakrak dolaştıkça içim titriyor mutlu oluyorum allah herkese versin. maşallah bebeklerimize çocuklarımıza :nazar:

Selamlar,

bu hastanenin ismini duymak bile beni deli ediyor. Kesinlikle kimseye tavsiye etmiyorum elimden geldiği kadarda bu durumu bildirmeye çalışıyorum. Resmen kandırıldım ve umursamazca davrandılar umurunda bile degil kimsenin. Bu bilgisizligin ve umursamazlıgın sonucu şu an kistlerle ugraşıyorum ve de 1 yıl sonra tekrar tüp bebegi deneyecegim seneye elimde bebegim olacak diye düşünürken kistlerden başka elime birşey geçmedi mete ışıkoğlu resmen beni kandırdı.. ücreti almayacagız yanlışlık yapıldı dedi ve benden ücreti tekrar istedi.. Zaten yanlışlık yapılmış bir yerden tekrar nasıl düşündüm anlayamadım iyiki tekrar istemiş parayı orada ayıldım ve ilaçlar çok zararlı o yüzden iyi bir yerde yaptırın paradan kaçmayın beni bu hastaneye çok güvendigim doktorum göndermişti malesef birlikte çalışıyorlarmış. Yazıklar olsun hepinizle mutsuz bir hayatın bedelini hiç bir şekilde ödeyemezsiniz allah sizi bildigi gibi yapsın sizinde çoluk çocugunuz var.. Alaha inancı olmayan insanlar kesinlikle.

Selamlar,

bu hastanenin ismini duymak bile beni deli ediyor. Kesinlikle kimseye tavsiye etmiyorum elimden geldiği kadarda bu durumu bildirmeye çalışıyorum. Resmen kandırıldım ve umursamazca davrandılar umurunda bile degil kimsenin. Bu bilgisizligin ve umursamazlıgın sonucu şu an kistlerle ugraşıyorum ve de 1 yıl sonra tekrar tüp bebegi deneyecegim seneye elimde bebegim olacak diye düşünürken kistlerden başka elime birşey geçmedi mete ışıkoğlu resmen beni kandırdı.. ücreti almayacagız yanlışlık yapıldı dedi ve benden ücreti tekrar istedi.. Zaten yanlışlık yapılmış bir yerden tekrar nasıl düşündüm anlayamadım iyiki tekrar istemiş parayı orada ayıldım ve ilaçlar çok zararlı o yüzden iyi bir yerde yaptırın paradan kaçmayın beni bu hastaneye çok güvendigim doktorum göndermişti malesef birlikte çalışıyorlarmış. Yazıklar olsun hepinizle mutsuz bir hayatın bedelini hiç bir şekilde ödeyemezsiniz allah sizi bildigi gibi yapsın sizinde çoluk çocugunuz var.. Alaha inancı olmayan insanlar kesinlikle.

sizin adınıza çok üzüldüm.talihsiz bir durum yaşamışsınız.ben gelecekte yaptırdım tüp bebeğimi ve onlar sayesinde şu an da 4,5 aylık hamileyim çok şükür.ama tabiki bu durum oranın mükemmel bi yer olduğunu göstermez.sizin durumunuz bunu açık açık gösteriyor.gerçekten talihsiz bir durum yaşamışsınız.çok çok geçmiş olsun.allah sabır versin.

selincilek in yazısını okudum..gerçekten çok üzüldüm..gerçekten güzel sonuç alan arkadaşlarımızda oldu,olmadı değil...ben mete beyin 2009 da hastasıydım.sebepsiz interfilite dendi...mete beye ilk başladığımız aylarda çok memnunduk kendisinden..ilgi alaka gerçekten süperdi...allah biliyor kendisini ve merkezi savunan hastalardan biriydim...dr. olarak bilgili birisi..3 aşılama ve 1 tüp bebek denememiz oldu kendisiyle...olmadı ne yazıkki...2.tüp bebeğide oraya yaptıracaktık...hala o derece güveniyorduk kendisine...sonra birkaç kötü olay yaşadık..sgk dan bizi aradılar merkezi araştırıyorlarmış..sgk ile aramızda farklı bir muhabbet geçti..merkezden şikayetçi olabileceğimizi söylediler biz hiç yanaşmadık.bizden fazla para alındığını söylediler falan filan...biz o sırada acımızı yaşıyoruz zaten,ne yapacağımızı nereden başlıyacağımızı bilemiyorduk..bu yüzden şikayetle falan uğraşamayız dedik...bu olayın üstüne merkezle duygusuz bir konuşma geçti aramızda..deyim yerindeyse; kasap et derdinde koyun can derdine oldu...biz yine iyilik yapıp merkeze haber verdik" sizin hakkınızda soruşturma yapılıyor dikkat edin" diye..onlar bizi birkere olsun arayıp gemiş olsun olumsuz sonuç almışsınız gelin görüşelim demedi...iyi de oldu...baktık ki gerçekten eşimle dr. noktasında duygusal davranıyoruz ve bütün duygusallığı bırakıp merkez değiştirmeye karar verdik..iyi ki de değiştirmişiz...çok acı bir gerçekle karşılaştık: sağ kanalım tamamiyle tıkalı olduğu halde 3 kez aşılama yapılmış bana....çekilen rahim filmi aynı filim sadece bakan dr. farklıydı o kadar..çektiğimm moral bozukluğu yanıma kar..gittiğimiz merkez belki bizimle saatlerce ilgilenemedi..çok sıra bekledik de...ama artık duygusal davranmıyorduk..belki bize 32 dişlerini birden göstermiyorlardı ama yine de gülümsüyorlardı...o bekleme salonunda ki 50 kişiden sadece biriydik...eskisi gibi hata yapıp körü körüne bağlanmadık dr.umuza( o kadar ünlü bir dr. olmasına rağmen)yaşayıp görelim dedik eşimle..nitekimde öyle oldu...yaşayıp gördükçe arada ki operasyon ve teşhislerin birbirinden farklı olduğunu gördük..olumlu sonucu almamız uzun sürmedi...şuan ikiz anne adayıyım..rabbim tamamına erdirir inşaah ...darısı sizlerin başına...kısaca size şunu özetliyeyim; eşimle eğitimli ve belirli bir kültür seviyesine sahip insanlarız,ama bizde bir hata yaptık çok araştırmadan sadece fiyatlara bakarak bir tercih yaptık..bütün tüp bebek operasyonlarının sisteminin aynı mantığa dayalı olduğunu düşünüyürduk...ama arada farklar olabiliyor..biz yaşadık gördük...size merkezinizi kötülemiyorum..gittiğim merkezin reklamınıda yapmıyorum.ben sadece anne olmaya çalışan bir adayım..umarım verdiğiniz kararlar hayırla sonuçlanır....sonuçta bura da hamile kalan arkadaşlarımız olmuş...alah yardımcınız olsun..sevgiler...

ressam hanım biz 3. tedavimize başlamayı düşünüyoruz ama şüphelerim var.açıkcası bende geçen Kasımdan beri bazı problemler yaşadım dktr Mete bey bir şeyin yok dedi.bayramda aşırı ağrılarım olunca yine özel dktr gittik dktr apandist ameliyatı olmam gerektiği söylendi ben yanaşmadım neyse çok uzatmayayım.meğerse rahim duvarlarında enfeksiyon oluşmuş.1 ilaçla 15 gün tedavi ile iyileştim.gittim bu 2. dktr ve her 2. ;de hiç dktr gitmedin mi; demesi beni çileden çıkardı.şimdi biz hastane arıyoruz iyi bir dktr arıyoruz para mühim değil artık bir evladımız olsun istiyoruz.sizden ricam gittiğiniz dktr adı hastanenin adı adresi bana yazarsanız sevinirim. allaha emanet olunuz cancazım allahım yar ve yardımcınız olsun sevgiler teşekkürler. :emir_bebek:

ressam hanım biz 3. tedavimize başlamayı düşünüyoruz ama şüphelerim var.açıkcası bende geçen Kasımdan beri bazı problemler yaşadım dktr Mete bey bir şeyin yok dedi.bayramda aşırı ağrılarım olunca yine özel dktr gittik dktr apandist ameliyatı olmam gerektiği söylendi ben yanaşmadım neyse çok uzatmayayım.meğerse rahim duvarlarında enfeksiyon oluşmuş.1 ilaçla 15 gün tedavi ile iyileştim.gittim bu 2. dktr ve her 2. ;de hiç dktr gitmedin mi; demesi beni çileden çıkardı.şimdi biz hastane arıyoruz iyi bir dktr arıyoruz para mühim değil artık bir evladımız olsun istiyoruz.sizden ricam gittiğiniz dktr adı hastanenin adı adresi bana yazarsanız sevinirim. allaha emanet olunuz cancazım allahım yar ve yardımcınız olsun sevgiler teşekkürler. :emir_bebek:

cnm özel msj attım sana..pek msjlaşmadığım için bilmiyorum inşallah ulaşmıştır...sorunun cevabını vermeye çalıştım..inşallah yardımcı olmuşumdur..öpüldün

cnm özel msj attım sana..pek msjlaşmadığım için bilmiyorum inşallah ulaşmıştır...sorunun cevabını vermeye çalıştım..inşallah yardımcı olmuşumdur..öpüldün

canim allahim bebeklerine kavusturmani temmeni ediyorumm banada eger mesaj attarsan nerde yaptirdigini cok sevinirim bende sadece bebek sahibi olmak istiyorumm allaha emanet ol

bu arada yazılan yazılarda şu dikkatimi çekti; bir kişinin memnun kaldığı bir merkezden diğeri memnun ayrılmayabiliyor...burada ki herkesin kriterleri çok farklı,kimisi güler yüz ilgi ve alaka arıyor kimisi deneyim ve tecrübe...kimiside çok beklememek hemen ve uzun süreli ilgilenilsin istiyor(eee haliyle ruhsal yapımız bunu gerektiriyor:)) kimisi de ben güler yüze ilgiye bakmam,haticeye değil neticeye bakarım diyor:))) ama şu bir gerçek ki herkesin ortak noktası buradaki yazılanları da önemsiyor...başarı hikayeleri duymak istiyor,gittiği merkeze güvenmek istiyor...bizimde kriterlerimizin bir kısmı bu hasataneye ,bir diğer kriterlerimizde diğer hastneye uyuyordu...:)))) tercih yapak zorunda kalıyorsunuz o kadar...buraya ilk geldiğimizde de ilk sorguladığımız"niçin hiç bekleyen hastası yok ? burası pek talep gören başarılı biryer değil mi?acaba " oldu:))))) eee güler yüzü ve dr.la bol görüşme vaktini görünc yelkenleri indirdik tabi:)))))her sorumuza cevapaldık maaşallah(çünkü dışarıda 2 hasta bekliyordu:))))) bir sonraki hastaneye gitiğimizde de ooooooo kalabalığı görünce mest olduk:)))vay be baya hastası var buranın dedik..başarılı bir yer demek ki:) amanıııııııın sonra 7:30da aldığımız sıra 16:00 da geldi..senmisin kalabalığa vurulan:)))(tecrübesizlikten okadar beklemişiz bu arada..meğer dr.sabahtan 15:00 e kadar ameliyatı oluyurmuş) sonra dr.la 15 dk lık bir görüşme oldu..tüp bebek karar verdik...eeee tabi bu arada burda da taviz verdiğimiz kriterlerimiz bol görüşme vakti ve çok daha ilgili alakalı personel oldu...yani uzun lafın kısası arkadaşlar tamamiyleeee tercih meselesi....biz haticeyle değil neticeyle ilgilenmeye karar verenlerden olduk .....darısı tüm arkadaşlarımın başınaaaa:))

canim allahim bebeklerine kavusturmani temmeni ediyorumm banada eger mesaj attarsan nerde yaptirdigini cok sevinirim bende sadece bebek sahibi olmak istiyorumm allaha emanet ol

tamam cnm yazıyorum...sağol güzel dileklerin için..allah sana da ikiz ikiz versin:))))ünyanın en güzel duygusuymuş bebeklerinin ekranda hareketlerini ve kalp atışlarını duymak:))))allah isteyen bütün arkadaşlarımıza nasip etsin

Ressam hanım cvp verdiğiniz için çok teşekkür ederim.Ben çok çaresizim sırf eşim iyileşsin ,bir çocuğumuz olsun diye boyasından her köşesini özenerek yaptırdığımız evimizde hiç oturmadan sattım.şimdi emlak işi gibi bir şey yapıyorum.iyi de kazanıyorum çok şükür.işte bizde bu kazancımıza güvenerek bu kez istanbulda yaptırmayı düşünüyoruz.eşimle ben 1 bucuk yıldır gide gele istanbulu mesken yaptık.eşimin beyin damarları tıkalı o yüzden istanbulda tedavi görüyor.neyse işte bende sizden bir fikir alayım dedim.ama bir daha Antalyayı düşünmüyorum açıkcası.yorulduk bıktık istanbulda fiyatlar dudak uçuklatıyor ama olsun bu kez orada yaptırıcam kismetse.Allah senden razı olsun iyiki linke başından geçenleri yazdın doğrusu benmde aklım bulanıktı sizin sayenizde aydınlandım çok çok teşekkürler.Rabbim yar ve yardımcınız olsun cancazım Allahım ikiz kızlarınızı kazasız belasiz kuçağınıza almayı nasip etsin.Allaha emanet olunuz kendinize ve bebişlere iyi bakınız sevgiler cancazım.
:emir_bebek: :KK16: :KK17:

Ressam hanım cvp verdiğiniz için çok teşekkür ederim.Ben çok çaresizim sırf eşim iyileşsin ,bir çocuğumuz olsun diye boyasından her köşesini özenerek yaptırdığımız evimizde hiç oturmadan sattım.şimdi emlak işi gibi bir şey yapıyorum.iyi de kazanıyorum çok şükür.işte bizde bu kazancımıza güvenerek bu kez istanbulda yaptırmayı düşünüyoruz.eşimle ben 1 bucuk yıldır gide gele istanbulu mesken yaptık.eşimin beyin damarları tıkalı o yüzden istanbulda tedavi görüyor.neyse işte bende sizden bir fikir alayım dedim.ama bir daha Antalyayı düşünmüyorum açıkcası.yorulduk bıktık istanbulda fiyatlar dudak uçuklatıyor ama olsun bu kez orada yaptırıcam kismetse.Allah senden razı olsun iyiki linke başından geçenleri yazdın doğrusu benmde aklım bulanıktı sizin sayenizde aydınlandım çok çok teşekkürler.Rabbim yar ve yardımcınız olsun cancazım Allahım ikiz kızlarınızı kazasız belasiz kuçağınıza almayı nasip etsin.Allaha emanet olunuz kendinize ve bebişlere iyi bakınız sevgiler cancazım.

cnm inşallah rabbim gönlüne göre versin...eşininde acil şifasını versin rabbim...gerçekten herkes çok zor günler yaşıyor...sorsak arkadaşlara herkesin bir hayat hikayesi oluşur,kitap çıkar valla...eğer istanbul ve ankara gibi yerlerde yaptırma şansınız varsa hiç bekleme derim...antalyada yaşadığımız için mecburen bu iki merkezden birini seçmek zorunda kalıyoruz..diğerlerine hiç gitmeyin bile..diğer hastanelerde dr.arkadaşlarım çalıştığı için onlardan yeteri kadar bilgi aldım...arkadaşlar hastanenin donanımının yeterliliğini araştırın.köklü bir kuruluş olmasına dikkat edin...geceleyin nöbetçi dr.u varmı buna bakın..mesela ben geçen ay geceleyin düşük tehlikesi yaşadım...kanamayla hastaneyi aradık,biz ekip olarak bekliyoruz derhal gelin dediler..gittiğimizde kapıda dr. bekliyordu..hemen muayeneye aldılar..çok şükü bebişlerim sağlamdı..sadece eş biraz aşşağıya kaymış okanama ypmış...iğne yaptı dr.serum taktılar..o gece hastaneye yatışımız oldu..bütün hasta bilgileriniz hastanede kayıtlı olduğu için her dr.hakkınızda size dk.larca soru sormuyor...sabaha kadar dr. kontrollerini sürdürdü..öğlende kendi dr.um görüştü ve bizi evimize yolladılar..bizden 60 tl para alındı(yatak ,iğne ,serumlar ve yemek verilen hizmetlerdi) en azından kendimi güvende hissettiğim ve tanındığım hastanedeydim...yani uzun lafın kısası hangi şehir olursa olsun,tam teşekküllü bir hastane bulun arkadaşlar...bizim tedavi süreçlerimiz hamile kalana kadar değil,doğum yapana kadar geçen bir süreç...hepinize bol şanş diliyorum...

canim arkadasim eger istanbulda hangi hastaneye gidersen bizimlen paylasirsan cok seviniriz bende cok caresizim ne yapacami bilmiyorum sizlerin yardimina ihtiyacim var

cancazım ressam hnm bana bıkmadan cvp yazdığınız için teşekkürler.geçmiş olsun bebeklerin senn için çok değerli.Allahım esirgesin. diğer arkadaşım çok özür dileyerek söylemem gerekirse ben özel msj yollayamıyorum msj hakkım henüz dolmamış.ben size tek söyleyeceğim IVI tüp bebek merkezini düşünüyorum.ama bakın fiyatlar çok fazla ilaçları henüz söylemiyorum.düşündük taşındık Allah kismet ederse MART ayının sonunda gidip bir görüşüceğim.benm eşimde problem ama bizim her 2 gebelikte biyokimyasal gebelik oluştu gerek mete bey gerekse diğer gittiğim tüm dktr lar genetik tarama istedi.genetik tarama 4 bin ile 5 bin dolar arasındaymış.biz Aralıkta üniversitede yaptırıcaz.Ben tüm gelişmeleri an an yazıcam inşaallah.cancazlarım rabbim bizlere hayırlı evlat versin yoksa(ben kendim için diyorum)hiç vermesin.dualarımız ellerimiz boş çevrilmez Allahımıza dua canlarım.hepinizi öptüm teşekkürler cancazlarım allaha emanet olunuz.:KK16: :KK17:

son birkaç yazıyı okudum, şaşırdım doğrusu, bizim dönemimizde benden para almayacaklarını söyledikleri şeylerden gerçektende para almadılar. çoğu tahlil parasını ve ekstra muayenelerimi ödemedim. ters giden durumlarda (kürtaj olmam gibi) oldukça düşük rakamlar ödedim, piyasaya oranla gereken indirimler yapıldı. sırf tüp bebek denemesi veya kayıplarımdan oluşan kürtajlarımı değil bebeğimin doğumunuda mete bey yaptı. ama bu benim seçimimdi elbette. bunca sene içinde üç ayrı merkeze gittim toplamda. herkesin yazıldığı gibi farklı memnuniyetleri ve memnuniyetsizlikleri var. sonuçta kim nerde sonuç alırsa ordan memnun kalıyor. hep yazdığım gibi isteyen herkes bebeklerine kavuşsun dileğim benim.
kızkardeşim 14 haftalık ikiz hamile, bu sefer herşey yolunda gider onun için umarım diye dua ediyorum. hamiş anne adaylarınada çok selamlar.

son birkaç yazıyı okudum, şaşırdım doğrusu, bizim dönemimizde benden para almayacaklarını söyledikleri şeylerden gerçektende para almadılar. çoğu tahlil parasını ve ekstra muayenelerimi ödemedim. ters giden durumlarda (kürtaj olmam gibi) oldukça düşük rakamlar ödedim, piyasaya oranla gereken indirimler yapıldı. sırf tüp bebek denemesi veya kayıplarımdan oluşan kürtajlarımı değil bebeğimin doğumunuda mete bey yaptı. ama bu benim seçimimdi elbette. bunca sene içinde üç ayrı merkeze gittim toplamda. herkesin yazıldığı gibi farklı memnuniyetleri ve memnuniyetsizlikleri var. sonuçta kim nerde sonuç alırsa ordan memnun kalıyor. hep yazdığım gibi isteyen herkes bebeklerine kavuşsun dileğim benim.
kızkardeşim 14 haftalık ikiz hamile, bu sefer herşey yolunda gider onun için umarım diye dua ediyorum. hamiş anne adaylarınada çok selamlar.

inşallah kız kardeşinde sağlıklı bir şekilde bebişlerii kucağına alır..dualarımız onunla..bu arada "hamile kaldığımız merkezlerden memnun kaldığımız" düşüncesine katılmıyorum cnm...yazılarımıza dikkat edersen her merkezle çekilen,farklı sıkıntıları dile getirdik...buradaki amacımız hamile kalmanın sevinciyle merkezler hakkında polyanacılık yapmak değil..tam tersi her merkezde yaşanılan sıkıntılar ve memnuniyetler anlatılarak herkese ışık tutmak...zaten bir hastaya yapılan muameler ile diğer hastaya yapılan muameleler farklı oluyorsa bu o merkezin tutarsızlığını gösteriyor...bu tip problemleri neredeyse her ilde çoğu merkezde yaşıyoruz...bu ortak olan derdimizle ortak müjdeli haberler almak dileğiyle...dualarımızdasınız...

arkadaşlar ben hem tıpta hem gelecekte hem antalya tüp bebekte tedavi oldum isteyenlerle tecrübelerimi paylaşabilirim

X