Tüp Bebek Merkezleri Antalya Gelecek tüp bebek merkezinde tüp bebek yaptıracaklar

Mona rosa slm, uzun süredir giremiyordum. Ki bu sayfaya en çok yazanlardan sayılırım :) evet 3 yıl şartı kaldırılmış. Ayrıca benim bildiğim ve arkadaşlardan duyduğum kadarı ile 35 yaş altına ilk 2 denemesinde sadece tek embriyo transfer ediliyor. Öptm.

3 yıl şartının kalktığı buralarda da çok yazıldı ama bu gerçek mi?sen nereden öğrendin ?

Selam, yazdıklarınızı okudum bu sayfadaki herkesi bende yakşalık 6 aydır takip ediyorum. Moraliniz tabiki çok önemli ve bence sizin moraliniz harika hiç bozmayın herşey sabırla oluyor. Bende ilk denemem biyokimyasal gebelik ile sonuçlandı ama napalım yılmak yok şimdi yine deniyeceğim sgk raporumu bekliyorum. Bende mete beyin hastasıyım ve çok memnunum. Size bol şans ve sağlık diliyorum, kendinize iyi bakın.a.s.

Merhaba,

Teşekkür ederim umarım hep böle devam eder.Şimdilik ara verdik(doktorun ıstegıyle) kendımı spora verdım bence bu formu okuyan herkes stresını atması ıcın bıseyler yapmalı ve ılacların etkılerınden bıraz kurtulmak ıcın.Benim hep korkum ılacların benı sısırmesı kendımı bunalım hıssetmem vs di ama ıgnelerı kullandım bende bı gram bıle etkı yapmadı herkeste demekkı aynı etkıyı yapmıyormus veya ben ıgnelerımı vurulurken duzenlı terlıycek sekılde sporumu(hızlı yuruyus ) yapmaya devam ettım belkıde toksınlerı bu sekılde atmısımdır.Benım kendı deneyımımden bunu paylaşmak ıstedım belkı benım gıbı endıselenenler vardır.Buarada yuruyuste rahımi yumurtalığı kan dolasımı arttıgından ve oksıjen alımımız fazlalastıgından kan ıle beslenıormus yanı cok faydalı özellıkle hamıle bayanlar sız yuruyusu hıc bırakmayın bebiş beslensın:CüvCüv:Umarım ebrudan senın ıcınde herseyın en ıyısı olur emınım bu sefer tutucak herzaman pozıtıf olalım allah duysun sesımızı hep ısteyelımm:)Buarada benım sgk raporum yok akdenız unı vermıyormus dıye solemıslerdı en son,hatta gecen sene baslıcaktık evlılıgımızın 3 yıl dolmasını bekledık doldu ama sımdıde tıp vermıoruz dedı orda yaptırırsam 2 kere asılama denemem gerekıomus ama aynı masrafa gelcek dıe sgkyla ugrasmaktan vazgectım.Hatta en korkulu ruyam hsg bıle cektırdım delikafadulden.Hsg sanırm sende cektırıceksın öncelıkle o masaya yatmadan derın nefes al hemsırelere ben korkuyom de ben öle yaptım hıc aletlere ne yaptıklarıyla ılgılenme nefes al ver 3 vurusta bıtıoo.Ama agrılı derken mıllet abartıomus sadece reglı agrısının bıraz sıddetlısı gıbı cabucak gecıo valla korkma ve cekerlerken sakın kımıldayıp tepkı verme yoksa bıdaha cekersın aynı acıyıbilmiyorumkismile.Vurus derken acayım ılac puskurtme olayından bahsettım hanı 3 sefer puslurtuluo.Sana faydalı olabıldıysem cok sevınırım.mutlu kalınnn..

ebru cum ben iyi sayılırım.senn şu 3 yıl değişikliğini geleceği aradım bir sonuç alamadım.birde şimdi biz hani 1 yıllık evliyiz rapor olayında rahim filmi gerekiyor.bu filmi mesela devlet karşılıyormu?yani bu sorular hakkında bir bilgin varmı senden ricam cvplarsan cnm.biz ara vermek zorunda kaldık.çünkü kayınpederim bize 2 ay sonra ev alıcak işte onu bekliyoruz.evi alırsak bende iş buldum işler rayına bir otursun ondan sonra tedaviye başlayacağız.kismetten ziyedesi olmuyor cnm benm.rabbim hepimize yardım etsin hepimizin gönlüne göre versin.allaha emanet ol cnm sevgiler öptüm opuyorumnanaktan

Merhaba,

Teşekkür ederim umarım hep böle devam eder.Şimdilik ara verdik(doktorun ıstegıyle) kendımı spora verdım bence bu formu okuyan herkes stresını atması ıcın bıseyler yapmalı ve ılacların etkılerınden bıraz kurtulmak ıcın.Benim hep korkum ılacların benı sısırmesı kendımı bunalım hıssetmem vs di ama ıgnelerı kullandım bende bı gram bıle etkı yapmadı herkeste demekkı aynı etkıyı yapmıyormus veya ben ıgnelerımı vurulurken duzenlı terlıycek sekılde sporumu(hızlı yuruyus ) yapmaya devam ettım belkıde toksınlerı bu sekılde atmısımdır.Benım kendı deneyımımden bunu paylaşmak ıstedım belkı benım gıbı endıselenenler vardır.Buarada yuruyuste rahımi yumurtalığı kan dolasımı arttıgından ve oksıjen alımımız fazlalastıgından kan ıle beslenıormus yanı cok faydalı özellıkle hamıle bayanlar sız yuruyusu hıc bırakmayın bebiş beslensın:CüvCüv:Umarım ebrudan senın ıcınde herseyın en ıyısı olur emınım bu sefer tutucak herzaman pozıtıf olalım allah duysun sesımızı hep ısteyelımm:)Buarada benım sgk raporum yok akdenız unı vermıyormus dıye solemıslerdı en son,hatta gecen sene baslıcaktık evlılıgımızın 3 yıl dolmasını bekledık doldu ama sımdıde tıp vermıoruz dedı orda yaptırırsam 2 kere asılama denemem gerekıomus ama aynı masrafa gelcek dıe sgkyla ugrasmaktan vazgectım.Hatta en korkulu ruyam hsg bıle cektırdım delikafadulden.Hsg sanırm sende cektırıceksın öncelıkle o masaya yatmadan derın nefes al hemsırelere ben korkuyom de ben öle yaptım hıc aletlere ne yaptıklarıyla ılgılenme nefes al ver 3 vurusta bıtıoo.Ama agrılı derken mıllet abartıomus sadece reglı agrısının bıraz sıddetlısı gıbı cabucak gecıo valla korkma ve cekerlerken sakın kımıldayıp tepkı verme yoksa bıdaha cekersın aynı acıyıbilmiyorumkismile.Vurus derken acayım ılac puskurtme olayından bahsettım hanı 3 sefer puslurtuluo.Sana faydalı olabıldıysem cok sevınırım.mutlu kalınnn..

sevgili arcenciel :) güzel yazın için tşk ederim aynı şeyler bendede oldu iğneleri olurken hatta bendemmi bi gariplik var demiştim spor çok iyi gerçekten bide ben hobi olarak resim yağtığım için zaman güzel geçiyor. yan etki olucak diye düşünülürse olur zaten rahat kalmak lazım. Rapor konusu ise şöyle bilgi vereyim hemen evet haklısınız geçen sene üniversiteden rapor verilmiyordu ama artık marttan itibaren devlet özel tüp bebek merkezlerinde rapor geçerlidir olayını tekrar onayladı. Umarım alabilirim beklicem sorun değil yeterki alayımda :) maddi açıdan çok faydası olacak çünkü. Hsg filmine gelince haklısınız dayanıcaz bakalım napalım :) , Kendinize çok iyi bakın sevgilerrrrr a.s.

ebru cum ben iyi sayılırım.senn şu 3 yıl değişikliğini geleceği aradım bir sonuç alamadım.birde şimdi biz hani 1 yıllık evliyiz rapor olayında rahim filmi gerekiyor.bu filmi mesela devlet karşılıyormu?yani bu sorular hakkında bir bilgin varmı senden ricam cvplarsan cnm.biz ara vermek zorunda kaldık.çünkü kayınpederim bize 2 ay sonra ev alıcak işte onu bekliyoruz.evi alırsak bende iş buldum işler rayına bir otursun ondan sonra tedaviye başlayacağız.kismetten ziyedesi olmuyor cnm benm.rabbim hepimize yardım etsin hepimizin gönlüne göre versin.allaha emanet ol cnm sevgiler öptüm opuyorumnanaktan

Ceydacım slm :), öncelikle herşeyin ve senin iyi olmana çok sevindim bak ne güsel herşey adım adım daha iyi olacak görüyomusun. Şimdi bu 3 yıllık değişikliği şartı artık olmayacak diye ben öğrendim ama eğer yine değişiklik olduysa bilemiyorum :KK43: deminde bi arkadaşa hatta cvp yazmıştım. Çok ayrıntı bilmiyorum ben 4 yıllık evli olduğum için özür dilerim tam ayrıntı bilemiyorum. Rahim filmine gelince devlet karşılıyomu bilmiyorum ama bence karşılıyodur tahminimce. Kendine çok iyi bak ceydacım , tekrar çok sevindim iyi olduğuna, ben şuanda doğum kontrol haplarını içiyorum.Yine yaz arada öptmmmm a.s.

bizden de genetik testi istedi mete bey.yarın kan vereceğiz.ilk denemem meorialdeydi,denizliden takpli hasta olarak gittik.çok gergindik,yolllarda sorunlar yaşadık giderken.ben de kabız olmuştum canım transferden sonra,onun da etkisi olmuştu sanırım.histeroskopi yapılabilirmiş,yarın muayene olacağım.rahmin en üst kısmındaki kavis biraz fazla gibi dedi doktor.rahim filmine göre konuştu.yarın kesin kararı verecek.
biz burdurun ilçesinde oturuyoruz.daha önce denizli tıp fak.de takip eden doç.dr. vardı.yumurtalar oluşunca memoriale gitmiştik.denizli bize 110 km.,antalya 130 km.biz de 2 saat yolculuk edip ulaşıyoruz merkeze.3 yıllık evliyiz.2 aşılama başarısız,1 de tüp denemem var.34 yaşındayım.eşimin sperm morfolojisi bozuk.ben de bir sorun yok.rahim filmi için bakalım ne diyecek,hsteroskopi mutlaka olmalı diyecek mi doktorumuz?doktoruma güveniyorum.

mona rosa :) selam iyiym sağol sen nasılsın, ok sevindim umarım herşey cok güzel gider, bende şuanda doğum kontrol hapı iciyorum :) benim iğnelere az kaldı bakalım bu sefer insallah bizde gebe kalır anne oluruz :) seninde anlattığın gibi bizde elimizden ne geliyorsa doktorumuz ne diyorsa yaptırıyoruz güven cok önemli sende arada yaz bende yazarım kendinize iyi bakın sevgiler :).

mona rosa :) selam iyiym sağol sen nasılsın, ok sevindim umarım herşey cok güzel gider, bende şuanda doğum kontrol hapı iciyorum :) benim iğnelere az kaldı bakalım bu sefer insallah bizde gebe kalır anne oluruz :) seninde anlattığın gibi bizde elimizden ne geliyorsa doktorumuz ne diyorsa yaptırıyoruz güven cok önemli sende arada yaz bende yazarım kendinize iyi bakın sevgiler :).

sizin sorun neydi?yaşın kaçtı?bizim sperm morfolojisi kötü.yaşım 34.kontrollerimiz aynı günler de olabilr,belki de daha önce merkezde karşılaştık zemuszemus senin doğum kontrol hapın ne zaman bitiyor?

merhaba kızlar bende gelecek tüp bebek merkezinde 3 defa aşılama yaptırmış birisi olarak aranızdayım...bizimde aşimle hiç bir problemimiz yok ama allah bir türlü nasip etmiyor..bakalım sgk ile anlaşmaya girecekler..rapor alıp tüp bebeğe geçeceğiz..mete bey gerçekten hastaya nasıl bir açıklama yapmasını bilen bir dr.bizim tümüyle psikolojik olduğunu düşünüyorum...sizlerden de güzel haberler bekliyorum inşallah...

bu arada antalyada gitmedik dr. bırakmadık eşimle..hiç bir yer ve kimse bize bu elektriği veremedi..hiç bir dr.un farkedemediğini mete bey farketti...rahim duvarında çökme olmuş benim ...15 dk.lık bir ameliyatla rahim tabakasını tüzelttiler..rahimde perde varmı yokmu diye bakmak istedi dr.um..rahimde perde yok ama rahim duvarında çökme olmuş..allahın izniyle olacak bakalım...tüp bebek için okulların tatil olmasını bekliyoruz..ilgilenenlere kesinlikle tavsiye edebileceğim bir merkez...aysun hemşire gibi birinede sahip merkez..mükemmel bir hemşire...birebir ilgi...zaten böyle bir evrede insan çok duygusal oluyor..çocuk gibi ilgi bekliyorsun..aylar sonra bile ismini unutmuyorsa bir merkez orada birşeyler yolunda demektir...dualarımdasınız kızlar..

kızlar allah hepınıze kolaylık versın ıctıgın ılaclar sifa olsun.Hadı yazda gelıor meyvelerınızı verın:ecrin_bebek:Emınım tam bu mevsımde tutucak doganın kanunu bu heryerde çicek açıor umarım sizin gönlünüzde çicekleri acıcak.Bende reglı olmayı beklıorum ıgnelerden sonra tup bebek tedavım durdurulmustu hatırlarsanız.Hala olmadım bakalım olmazsa aysun hnm ılacmı ne verıcekmıs bu durum basına gelen arkadas varsa yazarsa sevınırım.aslında uzun zamandır reglı olmamakta cok keyıflı hihi..

kızlar allah hepınıze kolaylık versın ıctıgın ılaclar sifa olsun.Hadı yazda gelıor meyvelerınızı verın:ecrin_bebek:Emınım tam bu mevsımde tutucak doganın kanunu bu heryerde çicek açıor umarım sizin gönlünüzde çicekleri acıcak.Bende reglı olmayı beklıorum ıgnelerden sonra tup bebek tedavım durdurulmustu hatırlarsanız.Hala olmadım bakalım olmazsa aysun hnm ılacmı ne verıcekmıs bu durum basına gelen arkadas varsa yazarsa sevınırım.aslında uzun zamandır reglı olmamakta cok keyıflı hihi..

iyi dileklerin için çok teşekkürler.aysun hanım kim bu arada?
evet haklıısn iyi günler ileride.umarım her şey güzel olur:hooray:

sizin sorun neydi?yaşın kaçtı?bizim sperm morfolojisi kötü.yaşım 34.kontrollerimiz aynı günler de olabilr,belki de daha önce merkezde karşılaştık zemuszemus senin doğum kontrol hapın ne zaman bitiyor?

selam mona rosa, belkide karşılaşmışızdır :) benim hap 30nisanda bitiyor. Bakalım hayırlısı :) bizim sorun eşimde sperm sayısı düşük yaşım 30 , Bu seferki denememde nedense ok daha rahatım ben :) .Bu arada sen sormuşssun sanırım Aysun Hemşire kim diye, Merkezdeki baş hemşire hanım tanışmadınmı sen dünya tatlısıdır, Başından beri beim bütün sorularımı herşeyimi büyük bir sabırla cevaplayan ve moral veren kişidir :) Bence hemen tanış. hoşcakal .

merhaba kızlar bende gelecek tüp bebek merkezinde 3 defa aşılama yaptırmış birisi olarak aranızdayım...bizimde aşimle hiç bir problemimiz yok ama allah bir türlü nasip etmiyor..bakalım sgk ile anlaşmaya girecekler..rapor alıp tüp bebeğe geçeceğiz..mete bey gerçekten hastaya nasıl bir açıklama yapmasını bilen bir dr.bizim tümüyle psikolojik olduğunu düşünüyorum...sizlerden de güzel haberler bekliyorum inşallah...

selamlar ressam07 hoşgeldin :), Umarım herşey yolunda gider sana bol bol şans diliyorum, Mete bey, aysun hemşire ve diğer herkes gercektende profesyonel ve muhteşem insanlar bencede. Bende senden güsel haberler bekliyorum arada yaz bize gelişmeleri. bende yazıyorum burdan takip edebilirsin :) kendine iyi bak a.s.

selam mona rosa, belkide karşılaşmışızdır :) benim hap 30nisanda bitiyor. Bakalım hayırlısı :) bizim sorun eşimde sperm sayısı düşük yaşım 30 , Bu seferki denememde nedense ok daha rahatım ben :) .Bu arada sen sormuşssun sanırım Aysun Hemşire kim diye, Merkezdeki baş hemşire hanım tanışmadınmı sen dünya tatlısıdır, Başından beri beim bütün sorularımı herşeyimi büyük bir sabırla cevaplayan ve moral veren kişidir :) Bence hemen tanış. hoşcakal .

ben meral hemşireyi hatırlıyorum.aysun hnm.la da ilk görüşmede 3-5 dk.konuşmuştuk sanırım.2. de pazardı ve meral hemşire ilgilendi bizimle.:teytey:

X