Annesiz yavru kediler çok acil!

Nurov

Less is more🪐
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Ocak 2019
4.537
12.066
33
Konuyu nereye açacağımı bilemediğim için buraya yazıyorum lütfen banlamayın acil bir durum, yavru kedi bulduk anneleri terk etmiş daha gözleri bile açılmamış şırıngayla, burun aspiratörüyle falan süt vermeye çalıştık ama içmiyolar, bebelac toz süt aldık diğerleri zararlı diye baya araştırdık ettik veterinerleri de gezdik belediyeye bırakın onlar barınağa götürür dediler bi yardım bile etmediler belediyeler eminim alır atar çöpe, ölcekler diye çok korkuyorum napıcağımızı şaşırdık yardım edin lütfen

Nasil ve ne halde buldunuz bilmiyorum ama belki annesi yemek aramaya gitmistir. Buldugunuz yere birakip bir kac saat uzaktan gozlemleme sansiniz var mi? Annesi seslerine gelebilir. Veterinerlerde sut tozu ve biberon satiliyor yavru kediler icin.

Bir de forumlarda facebook ve instagramda sut anne ilani verebilirsiniz.

Nasil ve ne halde buldunuz bilmiyorum ama belki annesi yemek aramaya gitmistir. Buldugunuz yere birakip bir kac saat uzaktan gozlemleme sansiniz var mi? Annesi seslerine gelebilir. Veterinerlerde sut tozu ve biberon satiliyor yavru kediler icin.
Aldık ama içmiyolar biri içiyo sadece diğerleri baya zorluyo zarar vermekten korkuyorum, bi gün boyunca bekledik ama gelmedi anne bide her yana dağılmıştı kediler bayadır yoktu anneleri muhtemelen çünkü çok uzağa gidemiyolar tek başlarına bayadır yalnızlar demekki

Bir de forumlarda facebook ve instagramda sut anne ilani verebilirsiniz.
Sosyal medya kullanmıyoruz bide buralarda pek evcil hayvan kültürü yok doğudayız küçük bir ilçede vererinerler bile bakmadı işleri hep inek dana falan

Veterinerlerde süt tozu oluyor vermediler mi size? Onla beslemeniz gerekiyor minikleri sık sık :KK43:

Agzini iki yandan parmaginizla actirip enjektorun ucunu yavrunun agzina koyduktan sonra hafifce sıktıniz mi? Yani enjektoru disaridan degil de agzina koyduktan sonra sıksaniz belki agzina mama gidince yavas yavas alisirlar enjektor ile beslenmeye. Bi de sicak tutun olur mu? Bir pet siseye ilik su koyup beze sarip ve yanlarina koyarsaniz iyi olur.

Ayy kıyamam ben de öyle bi yavru bulmuştum daha doğrusu kurtarmıştık, bakımı biraz zor, biberon ve mama lazım. Bize biberonu ücretsiz vermişlerdi ama mamayı veterinerden aldık, bi leğene yer yaptık vücüt ısısının düşmemesi lazım. Gözlerine birşey yapmayın ama tuvalete çıkması için poposuna parmakla masaj yapmak lazım yoksa kaka yapamıyorlar. Beslenme için de yumuşak peluş bi oyuncak lazım biberondan emerken aynı zamanda peluş oyuncağı tırmalıyorlar. Biz daha sonra emziren anne kedi bulduk neyse ki kabul etti emzirmeyi inşallah siz de bulursunuz. Kolay gelsin

Islak pamuğu poposuna degdirin anca öyle tuvaletlerini yapabiliyorlar.
Merhametiniz için kendi adıma çok teşekkür ederim

Oncelikle size kocaman sarilmak istiyorum
Harikasiniz.
Aman sakin sutu direkt vermeyin, yetiskin kedilere bile sulandirilmis sut verilir, sindiremezler. Veterinerlerde bebekler icin toz seklinde mama satiliyor, sordunuz mu ?
Eger alamiyorsaniz veterinerden bi tarif isteyin, icinde sut disinda bir cok sey koyduruyolar sindirebilmeleri ve besleyici olmasi icin. Saf sut icmeleri cok cok tehlikeli

Yine bebekler icin toz mamalar petshoplarda da var aklinizda olsun

Burda verilen tarif ne derece dogrudur bilemiyorum ama lutfen saf sutu direkt vermeyin. Diger bilgiler isinize yarar umarim
İnsallah kurtulur bebekler

Yetişkin kedilerde Yanağını kenara çekince dişlerinin gerisinde boşluk var enjektörle o kısımdan beslemiştim ben kedim hastalandığında.ağzını açmasa bile o bölgeye enjektörü sokup yavaş yavaş sütü verebilirsiniz..bebek kedilerde nasıl olur bilemedim ama bir deneyin isterseniz...

Konuyu nereye açacağımı bilemediğim için buraya yazıyorum lütfen banlamayın acil bir durum, yavru kedi bulduk anneleri terk etmiş daha gözleri bile açılmamış şırıngayla, burun aspiratörüyle falan süt vermeye çalıştık ama içmiyolar, bebelac toz süt aldık diğerleri zararlı diye baya araştırdık ettik veterinerleri de gezdik belediyeye bırakın onlar barınağa götürür dediler bi yardım bile etmediler belediyeler eminim alır atar çöpe, ölcekler diye çok korkuyorum napıcağımızı şaşırdık yardım edin lütfen
Süt anne bulabilmek için herkese mesaj atın, sosyal medyadan paylaşın. Bizde bulmuştuk böyle süt anne bulduk kendi yavrusu gibi baktı, temizledi, emzirdi.

Pardon da 4 tane can söz konusuydu ben bu konuyu açtığım sırada acik yazdım banlamayın taşımayın diye rica da ettim bu kadar mı bitti insanlığınız da şurda durması 1 günü bile almadı konumun battı mı size benim konum?? Kaynana gelin kavgası yazmadım diye mi yoksa?! O günden beri bir daha girmedim banım açılsa da giresim gelmedi sinirlerim o kadar bozuldu ki o hayvancıkların gözümün önünde ölmelerine barınağın veterinerlerin bile yardımcı olmamalarına çaresizce elimizden geleni yaptık ama olmadı besleyebildik bir şekilde küçük tuvaletlerini de yapmayı bilmediklerinden yaptırdık masajla ama kakalarını yapamadılar şiştiler zorla bi barınağa verebildik ama kavga dövüş anca aldı ciğeri 5 para etmez insanlardı çünkü burası nasıl böyle hassas bi konuda yemeyip içmeyip benim konumun peşine düşüyo ya? Nolcaktı iki gün dursaydı da yardım alsaydım ölürmüydünüz? Misafir olarak girdim okudum ama yardım etmeye çalışan insanlara cevap bile yazamadım derdiniz ne sizin ya, hadi üstten üstten yazın bi yorum bana ve konumu kapatın yapacağınız şey bu çünkü burda insanlara üstten konuşmak saçma salak konuları gündemde tutmak başka bişey değil .

X