Anneniz hastanedeyken tatile gidermiydiz🥺

Yada havuz vs oyalanacaklari aktiviteler yaptirabilirsiniz gunü birlik
Maalesef ilçede küçük bir yerde yaşıyoruz ve burda çocuklar sadece evdeler ve bir yıl boyunca bekledikleri Eylül başı tatile gitmek resmen iple çekiyorlar. Ara sira merkeze gittiğimizde avm deki oyun alanları na götürüyoruz hepsi o kadar. Yorumlarınız ve fikirleriniz için çok teşekkürler.

Peki anneniz yapı itibariyle nasıl biridir ? Mesela bazı anneler sert ve güçlü duruşa sahip ve dominantken bazı anneler de naif ve içine atan ,sizin bu durumda tatile gideceğinizi önemseyip dert edecek yapıya sahiptir. Yani annenizin de bunu nasıl yorumlayacagi önemli bence.

Gidilmez, gidilmemeli. Çocuk da okul gezisi vs olursa ona gidebilir. Sonuçta her çocuk bazen hatta çoğu kez zorluk çekebilir okul döneminde. Bununla baş etmeyi öğrenecek. Ne yani anneniz değil de siz hasta olsanız sen kal biz babamla gidelim mi diyecekler, ailedeki bazı değer yargılarını öğrenmeleri gerekir diye düşünüyorum

Normalde sert ve güçlüydü evet evde baskin karakter annemdi ama şu anki durumda hastalığı sabebiyle nasıl düşünür bilemiyorum. Şöyle bir durum vardı halamın oğlunun gectigimiz iki pazar da kina ve düğünü oldu ben gitmeyeceğimi söyledim fakat annem ısrarla gitmemiz gerektiğini söyledi ve gittik. Tabi tatille ayni şey değil düğün bir zorunluluk gibi ama tatil oyle değil diye düşünülebilir. Hatta yakın akrabalara giyinip suslenmemiz acayip kacarmi diye sorduk hayir niye acayip olsun anneniz ölmedi yas mı tutuyorsunuz dediler. Giyinip kuşanıp gittik. Annemin yanina da gittim o ust başla çok mutlu oldu ne guzel olmuşsunuz dedi

Aynı şekilde düşünüyorum aslında hayatta her zaman planladığımız şeyleri yasayamaya biliyoruz. Bazi seyler şartlara göre değişiyor. Bu durum da onlardan biri

Aslında gitmek icin yol ariyor gibisiniz. mantiginiza yatan, sizi ikna edecek bir cevap .. o sebeple gidip cocuklarinizi mutlu edin bari ben yinede gidemezdim ama ilerleyen sürecte anneniz ağırlaşırsa asıl ozaman biryere kıpırdayamazsınız

Aynı şekilde düşünüyorum aslında hayatta her zaman planladığımız şeyleri yasayamaya biliyoruz. Bazi seyler şartlara göre değişiyor. Bu durum da onlardan biri
Rabbim yâr ve yardımcın olsun, bizim aile sülalede bu şekil vakalar çok oldu malesef, o yüzden kendi yaşadıklarım geldi aklıma, çok ah vah eden oldu. Ama giden gitti işte, giden de ana olunca herşey daha farklı oluyor inanın ki, bence bu sene gitmeyin seneye daha bir yıl var Rabbim yol gösterir. Evlatlarınız fırsat buldukça anneannelerinin yanına göndersinler sizi anne demek can demek çünkü, neden böyle dediğimi sormayın çok duygusal bir konu bu benim için hamileyim ve size dua ediyorum. İnşallah kabul olur.

Annenize bu bir hafta içinde bakan var sanırım. Yani sadece siz bakım vermiyorsunuz değil mi? Böyle bir durum ise ben 4-5 günüğüne giderdim . Sonuçta çocuklarım dışında, anneme daha iyi destek olabilmem için benim de deşarj olmaya ihtiyacım olur. anneyi sürekli hasta görmek insan pskolojisini alt üst eden bir durum. Ortamdan geçici süre uzaklaşmak iyi gelir. Aynı şekilde çocuklarım da ileride bu şekilde hareket etmeliler. Çocuk ileride bana baksın diye yetiştirilmemeli.

İkisi aynı şey değil evet.Anneniz nasıl olsa her sene düzenli olarak tatile gittiğinizi biliyordur.Eger ağzından sizin tatil ile ilgili bir şey cikmadiysa halen ,bence gitmenizi istemiyordur içten içe.Bazen de yoklamak için dile getirilebilir böyle şeyler. Siz karşıdakinin söyleyiş tarzından ve ruh durumundan anlarsınız isteyip istemediğini zaten.Bence çocukların da bazı şeylerin sürekli rutin şekilde gidemeyecegini bu tip süreçlerde öğrenmeleri gerekiyor.Hayir demezseniz ilerde kontrol hep onlarda olacak.Bu açıyı da bir degerlendirin derim.

Ben annemin yaninda kalamıyorum zaten babam var surekli yaninda ablam var ben uzaktayım. Hastane sürecinde yaninda kalamiyorum babam kaliyor ancak eve geçince evde yaninda kalabiliyorum çocuklardan dolayı.

Ama annesi daha yeni ,son bir kaç ay içinde böyle bir sürece girmiş. Sizin dediğiniz uzun süre yatalak vs hastalarda olur bence.Daha fikri hazmetmemişken tatil düşünmek herkese göre değil tabii.

Evet kesinlikle hiç lafı olmadı. Bence de istemezdi gitmemizi istemezden ziyade icten ice üzülür insan diye düşünüyorum.

Allah göstermesin; onca hasta insan varken benim babam bir anda öldü. Geçen arkadaşın eşi kalp krizi geçirdi, kardeşimle o kriz geçirdi ama kim bilir kimler ondan önce hiç beklenmedik olarak ölecek dedik. Yani biz her hasta olana ölecek yaklaşımında değiliz. İnsanlar sağlıklı iken de bir anda ölebiliyorlar.

Sizin durumunuzda olsak bence benim annem gidin derdi. Ben önce ona sorardım. Ben hep konuşmaktan yanayım. Anneme çocuklar istiyorlar ama benim aklım sende sen ne dersin derdim .

Ben hastanedeyken. Önemli bir sey olmamasina ragmen annem gitmedi. Acaba gitseydi nasil hissederdim diyorum. Bende gidemezdim.

3 çocuk ve uzaklık, anneniz hasta iken geçerli bahaneler değil. Ara ara benim de annem hasta olur, hastanede yatma durumları olur ve uzun süre yatar. Kronik hastalıkları sebebiyle. Demem şu ki, siz şimdiye kadar annenize evlatlık yaptı iseniz, getir-götür- hastane refakatçılığı, evdeki bakım ihtiyaçları- banyosu- tırbak kesmesi- saç taraması- merket pazar alışverişi vb. Gibi, 1 haftalık tatilde anneniz size gönül koymayacaktır. O da yoruldu çocukların da hakkı deyip hatta ve hatta tatil için sizi destekleyecektir. Ancak etliye sütylüye Karışmayan benim diğer kardeşlerim gibi sadece kütükte yer işgalinden ibaret bir evlatsanız, bu tatil annenize de acı verir size de. Bu noktada gözden geçireceğiniz şey, evlatlık maharetiniz ve annenizin genel durumu. Çocuklara da benim annem hasta iken ben tatil yapamam derseniz anlayacaklardır. Zaten ekonomi uçmuş çocuklar herşeyi wskisi gibi düşünüyor ama değil. Kaldı ki bu durumların rol modellikten olduğuna kanaat getiririm ben. Siz kanser yatarken çocuklarınızın tatile gittiğini düşünün. Bu süreçte değer yargılanırız ne olur, neler düşünürseniz aynılarını anneniz de düşünecektir.
Sağlıklı karar vermenizi temenni eder acil şifalar dilerim.
Benim de annemin hastalıkları olur, bu konuda çok dertliyim. Ben olsam gitmezdim. Yaz tatili olmaz da kış tatili olur mesela. Aslolan niyettir. Sevgiler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…