Anneniz hastanedeyken tatile gidermiydiz🥺

sewdayolu

Nirvana
Kayıtlı Üye
15 Ağustos 2008
15
7
Arkadaşlar fikirlerinize ihtiyacım var. Annem son 3 aydır rahatsız ve ara ara hastanede yatıyor. Henüz net bir teşhis koyulmadi ama kanser gibi görünüyor. Yani uzun bir süreç bizi bekliyor. 3 çocuğum var ve annemler merkezde biz ilcede oturuyoruz. Yani cocuklar ve uzaklık sebebiyle cokda yaninda olamiyorum ara ara gidip geliyorum. Gelelim simdiki meseleye biz her sene tatile gideriz ve cocuklar bu sene icinde gitmek istiyorlar. Ben annem rahatsız olduğu icin gidemeyecegimizi söyledim fakat çok uzulduler. Büyük kızım liseyi disarda okuyor ve gecen sene ilk senesiydi ve zor bir sene gecirdi o cok istiyor gitmek çünkü okullar açılınca yine yurda dönecek. Simdi annem bu durumdayken sizce tatile gitmem ne kadar doğru benim içim hiç rahat değil gitmemeliyiz diyorum ama çocuklar da uzulsunler istemiyorum sizce ne yapmalıyım.

Ben olsam gitmezdim çok huzursuz olurdum çünkü .Çocuklarım da bir sene tatile gitmese bi şey olmaz diye düşünürdüm ve bunu uygun dille de anlatırdım onlara.Sonucta her sene düzenli olarak tatile gidemeyen çok aile var ama herkesin bakış açısı farklıdır tabii.Sorun etmeyip giden de çıkar elbet.İcinizin sesini dinleyin, en doğru kararı hep o verir .Geçmiş olsun

Gidemezdim galiba , gitsem de eğlenemezdim hiç...

Teşekkür ederim bende aynı şekilde düşünüyorum gitmemeliyiz aklım hep burda olacak içim huzursuz olacak

seneye gidersiniz, bu sene boşverin bence. anneye de ayıp olur çünkü kendini önemsiz değersiz hisseder belki söyleyemese bile.

Yakın zamanda bi arkadaşım benzer bi sorunla karşılaştı. Annesi hastanedeydi, çocukları da tatil istiyordu. Gittiler, annesi bu tatilden çok kısa süre sonra vefat etti. Keşke gitmeseydim yanında biraz daha vakit geçirseydim diyor şimdi maalesef. Allah sizin annenize uzun ömürler versin ancak zor zamanınızda yanında olsanız bence siz de daha iyi hissedersiniz ama giderseniz de çocuklarınız için gideceğinizden yine de sorun olmaz sanırım.

Giderdim ben. Ozellikle cocugum zor bir sene gecirdi ve tatile ihtiyaci varsa oncelogom cocugum olurdu.
Ha ama ben tatili yasamsal ibtiyac kategorisinde goruyorum o ayri. Bence insanin yenilenmeso sonraki seneye hazirlanmasi icin sart. Boyle zorlu bir maraton oncesi sizede iyi gelecektir bi mola.

Bu gibi durumlar ,çocukların kac yaşında olursa olsun "aile" kavraminin ve öneminin nasıl bir sey olduğunu daha çok algilamalarina sebebiyet veriyor bence.Gidilir ya da gidilmez tamamen ebeveynin davranışına göre şekillenir çocuğun kafasında ve ilerde o ebeveynin başına böyle bir şey geldiğinde o çocuklar hep bu anda gerçekleştirdikleri eyleme göre karar verir.Hani aile kültürü,görenek denen bir şey var ya onun oluşması böyle oluyor. Ben asla gitmezdim,çocuğumun da böyle bir durumda gitmesini istemezdim çünkü böyle bir aile kültüründen geliyorum.Giderdim diyenleri de asla yargılanıyorum.O kendi öğrenmişlikleri ile alakalı. Ve evliliklerdeki en büyük çatışmalar,kavga sebepleri de hep bu öğrenmişliklerin farkliliklarindan kaynaklı, hepsi.Konu sahibi iç sesini dinlesin ,en iyi yolu o gösterecek ona.

Büyük kızım da aynı şeyi söylüyor bu süreç 5 sene sürse 5 sene gitmeyecekmiyiz ne kadar süreceğini bilmiyoruz diyor. Bende hastalığın başlangıcı olduğu için bu sene gitmememiz gerektiğini düşünüyorum. Önümüzü bi görelim süreç ne gösterecek diyorum. Ama bilmiyorum her konunun sonu tatile bağlanıyor sanki birazda beni suçluyorlar sen annem hasta gitmeyecez dedin diye babam da gitmeyecez diyor diyorlar. Ikiarada bir deredeyim.

Bilemedim ben de. Babayla gitseler olmaz mi?
Babayla tek gidemezler çünkü biri küçük 5 yaşında ve bensiz tuvalete bile gitmez o yuzden o seçeneği hiç düşünmedik hoş ben şu son iki güne kadar (yani kızların aşırı baskıları başlayana kadar) tatile gitmeye kesinlikle hayir diyordum. O yuzden baska bir seçenekte düşünmedim. Ya hep ya hiç olacak

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…