Annemin emekliligi hakkinda

Hiç sigorta girişi olmayan 62 yaşında birisinin emeklilik ihtimali neredeyse yok. Dolayısıyla sigorta yerine her ay o miktarda altın almanız daha mantıklı geldi.

Önce e devletten girişi olup olmadığına bakın
Eğer hiç yoksa zaten emekli olması mümkün değil ancak bakıcılığı güzel dusunmussunuz
Cocucugunuz dogdudugunda annenize sigorta girişi yapabilirsiniz çok cüzi bir ödemesi var onu yapın, sonra da az bir maaş yatirirsiniz hesabına çok güzel olur onun icin

hiç girişi yoksa mümkün görünmüyor. onun yerine çocuğunuza bakarken maaş gibi para verin daha iyi...

Himm, mantıklı bu

Yaşlılık aylığı alır diye düşünüyorum.

Onda ne şartı var acaba?
Başka bir geliri yoksa 65 aylığı alır az kalmış zaten üzerine araba olmaması gerektiğini biliyorum şart olarak .... bir çok kişi sigortasız çalışıp sigorta parasını alıyor ha emekli olup almışım ha kendiliğinden gelen parayı almışım 65 yaşına kadar rahat edeyim sigortası olmadığı için de yardim alıyor sosyal yardımdan

Onda şart yok bildiğim kadarıyla başvuyorsunuz 65 yaş aylığı oluyor 3 ay da bir.
osyal Güvenlik Kurumundan (SSK, Emekli Sandığı, BAĞ-KUR) gelir ve aylık hakkından yararlanmayan, 3. Sosyal Güvenlik Kurumuna prim ödemeyen, 4. 2022 sayılı Kanunda belirtilen muhtaçlık sınırından az geliri olan ve bu durumu Valiliklerce/Kaymakamlıklarca tespit edilen kişiler 65 yaş aylığına başvuru yapabilir.

Peki bireysel emekliliğe başvuru yapsak , ay ay çekebilir mi onu? Diğer seçenekler de aklımda.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…