Annemi çok özlüyorum

sunworyy

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
17 Eylül 2024
1
1
28
Annemden 10 saat uzaklıkta bir şehre evlendim. İki ay oldu alıştım biraz ama aklım hep annemde. Çünkü annemin tek tesellisi bendim hep. Başka çocukları yok. Bir ablam vardı vefat etti. Babam var ama çok pasif bir karakter annemi hep yalnız hissettirdi şimdiye kadar. Ben de üniversite dahil hep memleketimdeydim hiç şehir dışına çıkmadım. O yüzden evlenip bir anda uzağa gitmek çok zor geldi. Eşimi ailesini ve geldiğim şehri seviyorum bu konuda sorun yok ama aklım hep anneme gidiyor. Uzakta olunca sınırlı gidilip gelinecek bunu düşününce annemi bir sene içinde hep sınırlı mı görücem deyip üzülüyorum. Onun yalnız oluşuna daha da üzülüyorum. Ne düşünmem gerektiğini bilmiyorum. Daha deneyimli ve bilinçli arkadaşlardan akıl almak istiyorum ben biraz fazla duygusal yaklaşıyorum :KK43:

Zaman verin kendinize ve mutlu olun. Siz mutlu oldukça anneniz iyi olur zaten. Bulduğunuz fırsatlarda gidersiniz yanına, hasret giderirsiniz.

Şey çok can sıkıcı ya hep kadınlar erkeklerin ve ailesinin memleketine gidiyor evlenince birazda erkekler polisini pirtusini toplasın taşınsinn hanımın köyüne 😆

Annemden 10 saat uzaklıkta bir şehre evlendim. İki ay oldu alıştım biraz ama aklım hep annemde. Çünkü annemin tek tesellisi bendim hep. Başka çocukları yok. Bir ablam vardı vefat etti. Babam var ama çok pasif bir karakter annemi hep yalnız hissettirdi şimdiye kadar. Ben de üniversite dahil hep memleketimdeydim hiç şehir dışına çıkmadım. O yüzden evlenip bir anda uzağa gitmek çok zor geldi. Eşimi ailesini ve geldiğim şehri seviyorum bu konuda sorun yok ama aklım hep anneme gidiyor. Uzakta olunca sınırlı gidilip gelinecek bunu düşününce annemi bir sene içinde hep sınırlı mı görücem deyip üzülüyorum. Onun yalnız oluşuna daha da üzülüyorum. Ne düşünmem gerektiğini bilmiyorum. Daha deneyimli ve bilinçli arkadaşlardan akıl almak istiyorum ben biraz fazla duygusal yaklaşıyorum :KK43:
Zamanla evine düzenine alışırsın. Senin eşinle kurduğun bir ailen var tıpkı annenin babanın olduğu gibi.

Evet erkek içinde kadın içinde fazla düşkün olmak çok bağımlı iyi değil gibi tabiki siz boylesiniz demiyorum sağlığı yerinde olsun sonucta o da evlenmiş çocuk yapmış annesinin başında ölene kadar durmamış belki bu fikir sizi biraz Rahatlatır Aslında en ideali iki aileyede eşit mesafede uzak olmak benim fikrim bu .Yani aksi taktirde can sıkılabiliyor.Umarim birgün oda olur

Bunu yazan kadın ben anneme deli düşkünüm bunu sınırlamak için denge kurmak için bilsen kendimi nasıl terbiye ettim 😂Dedim millete verip talkını yutuyorsun salkımı böyle olmaz.Gerci annem beni zor tanıyor artık.Hayat işte

Profilinizde Erzurum yazıyor. Ben de Ankara'da doğdum büyüdüm kalktım Erzurum'a gelin geldim. Biz annemle ikimiz birlikte yaşıyorduk başka kimse yoktu. Bırakıp gelmek ne kadar zor oldu bir bilseniz. Aslen buralıyız aslında ama yazdan yaza gelip gidiyorduk. Nasibim buradaymış diyorum. Evlenmem için en çok desteği veren yine annem oldu. Yuvamı kurmamı en çok o istedi. Anne fedakarlığı...

Hayat kurmak istiyorsa insan bunlara da boyun eğmek zorunda zamanla her şey daha kolay olacak ve alışacaksınız bu duruma. Özlem hep olur ama daha kolay başa çıkacaksınız biraz zaman tanıyın kendinize

Bende evlendiğimde annemle farklı şehirde olacağım.
Dediğiniz gibi annemden başka bir kardeşim yok. Babamla ayrılar, tamamen yalnız kalacak.
Benimde aklıma geldikçe ruhum daralıyor ama hepimiz bir noktada hayatımıza yön vermek durumundayız.
Evlenmeyip, iş için başka bir şehre ya da ülkeye de gidebilirdim ve annem yine gelemeyebilirdi.
Anneme isterse gideceğim şehre gelebileceğini söyledim. Kesin gelmelisin vs demedim, böyle bir şey istemeye hakkım da yok. Bir noktada herkesin kendi hayatı.
Oda zaten gideceğim şehre gelmeyi istemiyor, şu an yaşadığımız şehri çok seviyor.
İki taraf içinde çok zor, zamanla alışacaksınız. Umarım bende öyle. :)

ilk kez annenizden ayrıldığınız için böyle hissetmeniz çok normal. ben de ilk kez üniversite için ayrıldığımda çok ama çok üzülmüştüm ama zamanla alışıyorsunuz. Sonra memlekete döndüğümde anlaşamamaya başlamıştık hatta maalesef. İş için tekrar şehir değişikliği yaptığımda ise üniversite zamanlarında ki gibi hissetmedim hiç. Telefonla konuşmak, görüntülü konuşmak hasret gidermeniz için alternatifler. Aynı şehirde olsaydınız bile bu kadar görüşebilecektiniz belki bir tık daha çok. Bulunduğunuz çevre de arkadaşlar edinin, sosyalleşmeye çalışın, etkinliklere katılın kafanızı dağıtın. İnsana insan lazım. Anne kardeş eş dost hepsi aynı bir zaman sonra.

ilk kez annenizden ayrıldığınız için böyle hissetmeniz çok normal. ben de ilk kez üniversite için ayrıldığımda çok ama çok üzülmüştüm ama zamanla alışıyorsunuz. Sonra memlekete döndüğümde anlaşamamaya başlamıştık hatta maalesef. İş için tekrar şehir değişikliği yaptığımda ise üniversite zamanlarında ki gibi hissetmedim hiç. Telefonla konuşmak, görüntülü konuşmak hasret gidermeniz için alternatifler. Aynı şehirde olsaydınız bile bu kadar görüşebilecektiniz belki bir tık daha çok. Bulunduğunuz çevre de arkadaşlar edinin, sosyalleşmeye çalışın, etkinliklere katılın kafanızı dağıtın. İnsana insan lazım. Anne kardeş eş dost hepsi aynı bir zaman sonra.
En iyi aile uzaktaki ailedir.bu tarz düşünenlere çok şaşırıyorum.dediğin gibi bir yaştan sonra anlaşamiyorsun.boyuna kavga boyuna kavga.ne zaman uzaklaştım o zaman ilişkimiz normale döndü.

X