ANNEME ÇOK KIRILDIM !!! 😔

Numara kalsa ne kalmasa ne? Ne kadar abartmışsınız. Hayatımda istemiyorum diyorsunuz tamam da annenizin hayatında istememe gibi bir lüksünüz yok bence. Birbirinizden bağımsız iki ayrı bireysiniz. Anneniz konuşsun isterse görüşsün sizinle ne ilgisi var? Siz istemiyorsanız kesin iletişimi.

Sizi de anlamadım ayrıca. Kadına söyleme diye özellikle tembihlemişsiniz eminim söyleseydi ondan kötüsü olmazdı sizin gözünüzde. Zaten konuştu diye bence kinlenmişsiniz kadına, üstüne diyorsunuz iyi bir insan olsa aileme anlatırdı. Kendinizle çok çelişiyorsunuz.

Siz kadının hakkınızda konuştuğuna emin misiniz? Laf taşıyan eski kocanız da hiç güvenilir bir tip değil.
Bakın hanımefendi beni dövmesine şahit olduğu oldu. Bazen de ben söylerdim kadına. Evet ben söyleme dedim ve söylemedi. Daha sonra ben gelince artık , söyledi her şeyi. Onda da bir problem yok. Sorun şu , annemin hala o senin iyiliğini istedi bize söyledi demesi. Neyi söyledi allah aşkına benim kafam kırıldı hastanelik oldum. Ailemin yanına döndüm. Aradan hemen hemen 1 ay geçince söylemiş aileme. Bunun neresi benim iyiliğimi düşünmek oluyor ? Annem o senin iyiliğini düşündü demese yine bu kadar sinirlenmeyeceğim. Bende diyorum ki iyiliğimi düşünen kadın ben orada resmen ızdırap çekerken söylerdi. O zaman evet derdim annem haklı kadın benim iyiliğimi düşündü. Ve üstelik hakkımda konuştuğunu da teyit ettim. Evet konuştum, sinirlendim konuştum dedi. Yani iftira falan değil. Daha sonra ise anneme farklı bir karaktere bürünmesi zoruma gidiyor. Annemi kendine bu denli inandırması. Ben ailemin yanına geldiğimde olmuştu hakkımda konuşma olayı. Eş kişisiyle falan konuşmuyorum yani şu an

Yazık senin için üzüldüm anneninse yüreği ağzındadır
Aslında en mantıklı olan o madde bağımlı adamdan ayrılman çünkü şiddet uyguluyor aslında burada konu annen olmamalı önemli olan hayatın düzene girip p adamdam ayrılıp yeni hayata başlaman başına daha kötü olaylar gelmeden

Bakın hanımefendi beni dövmesine şahit olduğu oldu. Bazen de ben söylerdim kadına. Evet ben söyleme dedim ve söylemedi. Daha sonra ben gelince artık , söyledi her şeyi. Onda da bir problem yok. Sorun şu , annemin hala o senin iyiliğini istedi bize söyledi demesi. Neyi söyledi allah aşkına benim kafam kırıldı hastanelik oldum. Ailemin yanına döndüm. Aradan hemen hemen 1 ay geçince söylemiş aileme. Bunun neresi benim iyiliğimi düşünmek oluyor ? Annem o senin iyiliğini düşündü demese yine bu kadar sinirlenmeyeceğim. Bende diyorum ki iyiliğimi düşünen kadın ben orada resmen ızdırap çekerken söylerdi. O zaman evet derdim annem haklı kadın benim iyiliğimi düşündü. Ve üstelik hakkımda konuştuğunu da teyit ettim. Evet konuştum, sinirlendim konuştum dedi. Yani iftira falan değil. Daha sonra ise anneme farklı bir karaktere bürünmesi zoruma gidiyor. Annemi kendine bu denli inandırması. Ben ailemin yanına geldiğimde olmuştu hakkımda konuşma olayı. Eş kişisiyle falan konuşmuyorum yani şu an
Siz orda ızdırap çekerken söyleseydi eğer iyiliğimi düşündü falan demezsiniz. Ona ne, neden karışıyor der üstüne kadını üstüne suçlu ilan ederdiniz. Evet insanı açıdan bakınca söylemeliydi ailenize ama işin bir de siz boyutu var. Hadi onu geçtim eski kocanız var. Siz ayrılıktan sonra bile kadına neler neler demiş söylediği için sizce o zaman söyleseydi neler olurdu?O zaman bir şey anlatmaması sizin iyiliğinizi düşünmediğini göstermez bence. Size hakaret etmesi haricinde ben kadında suç bulmuyorum veya sizin iyiliğinizi istemediğini düşünmüyorum. Siz çok küçük bir noktaya takılmışsınız. Anneniz istediğiyle görüşebilir bence, bunu neden problem haline getirdiniz gerçekten anlam veremedim. Siz bağlantı kurmuyorsunuz ki anneniz kuruyor. Annenizin konuştuğu ona Cuma mesajı atan rehberinde ekli olan herkesten haberdar mısınız? Hepsi sizin onayınızdan mı geçiyor? Siz bağlantı kurmak istemiyorsanız kurmayın elbette

Eğer kadının anlattıklarını sürekli size taşıyor olsa ya da gözünüze soka soka görüşse haklısınız psikolojinizi etkiler derdim ama anneniz gizlice görüşüyormuş zaten size aktarmıyordur o kadından eski eş ile ilgili duyduklarını. Belki anneniz zamanında onlardan sakladığınız şeyler olduğu için boşanma sürecinde dışarıdan haber almaya ihtiyaç duyuyordur. Ya da olayları bilen dışardan birisiyle dertleşme ihtiyacı vardır. Yaşananlar kolay değil kaçıncıya şehir değiştirdiniz ailecek sizin kadar diğer aile bireyleri de etkilenmiştir bu durumdan onları da anlayın.

Buarada kadına söyleme diye ısrar edip sonra beni düşünse ben eve dönmeden önce size söylerdi demeniz ve eski eşin psikolojik sorunları olan tehlikeli biri olduğunu bildiğiniz halde o kadının ailenize haber verdiğini eski eşe ağzından kaçırmanız da o kadınla olan ilişkinizde haksız olduğunuz noktalar. Muhtemelen içten içe bazı olaylar için bu kadını suçluyorsunuz ortalığı köpürttü diye.Yaşanan tüm olayların eski eş ve sizin eski eşe olan zaafınızdan kaynaklandığını zaten biliyorsunuz bundan eminim ama tamamen kabullenmeniz iyileşme süreci izin sonunda olacak.

Yazık senin için üzüldüm anneninse yüreği ağzındadır
Aslında en mantıklı olan o madde bağımlı adamdan ayrılman çünkü şiddet uyguluyor aslında burada konu annen olmamalı önemli olan hayatın düzene girip p adamdam ayrılıp yeni hayata başlaman başına daha kötü olaylar gelmeden
Haklısınız tabiki. Davayı açtım ben zaten. Gün verilmesini bekliyorum. Hayatım da yavaş yavaş yoluna girmeye başlıyor çok şükür

Her kötülük yapan insana gereken tepkiyi veremeyebiliyoruz.

Kocanız sizi darp etmiş yine barışmışsınız.

Kadın sizin hakkınızda konuşmuş anneniz numarasını silmemiş.

Ikisi de normal psikoloji ürünü değil hatta annenizinki çok onemli bir şey sayılmaz.

He deyin geçin yani.

Bence nasıl sizin içinizde kadın hakkınızda iftira attığı için bir öfke varsa ailenizde de bir kırgınlık var.

“Kızım kocasından bu kadar eziyet görmesine, şiddet görmesine, eşinin madde bağımlılığı ile mücadele etmesine rağmen bizimle neden paylaşmıyor da elalemden duyuyoruz?”

Telefonu silse bile kağıda çiziktirir olmadı hafızasında tutar. Neden derseniz sizi bir anlamda hayatta tutmak için. Allah korusun siz kaybolsanız gidip kadını arayacaklar kocası mı dövüp kaçırdı diye.

Çok şükür boşanma süreciniz önünüzde, bu işi güzelce atlatmaya odaklanın. Zaten boşanınca artık anneniz de samimi olacağım diye uğraşmaz, ilişkiyi de soğutursunuz unutulur gider. Zaten iftira attığında samimiyetiniz bitmişti, kendi kendine yokolacak bir ilişki için kendinizi yıpratmayın.

Kadına hem söyleme demişsiniz hem iyiliğimi istese söyler demişsiniz çok tuhafsınız.

eski eşiniz bu kadını arayıp tehdit etmemiş miydi? Kadın ne yapsın ben böyleysem sen de böylesin demiş. Kadına karşı siz hatalısınız size söyleme dediği şeyi eşinize söyleyip kadının üstüne salmıştınız adamı. Gerçekten kiminle dost olduğuna dikkat etmeli insan. Özetle hatalı olan sizsiniz. Annenize karşı da öteki kadına karşı da. Size yardım etmek istemişti siz de o kadın bana böyle söyleeeedi diyip eşinize kadını tehdit etmişti. Düşman başına bir aile dostusunuz.

İyi geceler arkadaşlar. Tekrardan bir dert güncellemesi ile karşınızdayım.😔Daha dün konu açmıştım halbuki... Belki sizi bıktırıyorum, helal edin hakkınızı.Eski konularımı bilmeyenler için kısa bir hatırlatma yapayım.Madde bağımlılığı, paranoya ve artarak devam eden şiddet sonrası ailemin yanına geldim. Yaklaşık 4 aydan beri boşanma aşamasındayım. Çocuğum yok. Konuma gelecek olursam, benim annem psikolojik olarak tedavi görüyor, 24 senedir. Ağır ilaçlar kullanıyor. Bana karşı da saplantılı derecede bir sevgisi var.Normal annelerden farklı olarak. Annem ve babam çok iyi insanlar. Annem hasta olduğu için çok söylenir ve susmaz. O yüzden sağlam bir iletişim kuramadık bu zamana kadar. Bekarkende çok alevli tartışmalarımız olurdu. Haklı da olsam haksız da olsam genelde ben özür dilerdim.Ki genelde haklıydım. Çok gereksiz şeylerden sorun çıkartırdı.Bazen kovardı, yine yüzsüzlük yapardım. Hasta olduğu için, dayanamazdım. Ağlardı bazen, kızım ben isteyerek böyle davranmıyorum seni çok seviyorum, ölürüm senin için, özür dilerim derdi.Hiç dayanamam annemin ve babamın üzülmesine. Hep ılımlıyım onlara karşı. Konuyla alakası olduğu için açıklama gereği hissettim.Konu şu: Eski konumda bahsetmiştim. Ben evliyken bulunduğum şehirde, görüştüğümüz bir kadın vardı. Eşim ve benim aile dostumuzdu sözde.Bu kadın, eşimin madde kullandığını ve beni dövdüğünü biliyordu. Annemler bizim şehire ziyarete geldiğinde, annemleri yemeğe davet etti.Orada birbirlerinin numaralarını almışlardı. Ben de kadını tembihlemiştim. Aileme sakın söyleme madde kullandığını ve beni dövdüğünü ,çok üzülürler diye. Kadın da söylemiyordu. Her neyse ben en son sokağın ortasında eşim tarafından darp edilince, ailemin yanına dönmüştüm.Kadın o zaman ailemi aramış. Madde kullandığını , beni dövdüğünü vs.söylemiş, artık tamamen bitti ve ben gittim diye. Her şeyi anlatmış.Sonra eş kişisi benimle barışmak için geldiğinde, telefonda kadına türlü hakaretler etmişti. Sen Eylül’ün ailesine söyledin her şeyi vs. Kadının can damarına basmış. Kadında annesi ve benimle ilgili ileri geri şeyler söylemişti, namusum hakkında. Sonra ben anneme söylemiştim, böyle böyle demiş kadın diye. Yok o kadın demez öyle şey, kadın şöyle iyi böyle iyi... Çok aşırı detaya inersem çok uzun olacak. Neyse ben o dönemde eş kişisiyle görüşmüştüm dışarıda. Bunu da söylemiştim daha sonra aileme. O zamanlar normal bir psikolojide değildim neticede. Bazen gereksiz detaylara iniyorum ,kusura bakmayın, Konu anlaşılır olsun diye. Anneme de şunu söylemiştim. Bak o kadınla veya oradan herhangi birisiyle görüşmeni istemiyorum diye. Tamam demişti. Sildim annemin telefonundan kadının ve eş kişisinin akrabalarının numaralarını. Bugün ise babamın kartından bir işlem yapmam gerekiyordu. Gece kartını ve telefonunu aldım babamın. Normalde asla telefon kurcalamak huyum değildir. Ödemeyi yaptım. Tam telefonu bırakacakken mesaj geldi. Bildirim panelinden profil fotoğrafı görünüyor. Baktım o kadın. Erkek ismiyle kaydetmiş, annem babamın telefonuna. Cuma mesajı atmış kadın. Gayet sakin bir şekilde, yanına gittim. Anne neden hala o kadınla görüşüyorsun diye sordum. Sesimi bile yükseltmeden. Bağırmaya başladı. Sana ne , bana karışamazsın, derdin ne kadınla vs. Şeyler söyledi. Anne, bak o kadın benim hakkımda ileri geri konuştu diyorum. O demez öyle şey diyor. bağırma babam uyanacak dememe rağmen bağırıyor,Adam sabah işe gidecek diyorum. Hala bağırıyor. Babam uyandı ne oldu diye. Sonra babam ortalığı sakinleştirdi,uyumaya gitti. Annem sinirlenince gözü bir şeyi görmüyor. Ağzından çıkanı kulağı duymuyor tabiri caizse. Konudan konuya da atlar.Diyor ki o senin iyiliğini istedi. Bize her şeyi anlattı. En son dedim ki , iyiliğimi isteyen kadın, ben ne kadar söyleme desem de sizi arar yaşadıklarımı söylerdi,bu zamana kadar beklemezdi. Ayrıca benim hakkımda ileri geri konuşan bir kadın benim ne kadar iyiliğimi istemiş olabilir ? Kadınla telefonda konuşmuştum o zaman. Hakkımda konuştuğunu teyit ettim, inkar etmemişti. Bana doğruladı benim hakkımda konuştuğunu diyorum.Hala yok öyle bir şey diyor. Yalan mı söylüyorum ben ! Bakın arkadaşlar, ben toparlanmaya çalışıyorum. Artık kendimi iyi hissetmeye başladım. Bana eski hayatımı hatırlatacak her şeyden uzak durmaya çalışıyorum. Ben o tarafdan kimseyle görüşmüyorum. Annemin o kadınla iletişim halinde olması ne kadar doğru ? Bana yaşadığım kötü günleri hatırlatan kötü uyarıcılardan biri de o kadın. Diyorum ki anne anlayışla karşıla. Bak artık ben kimseyle görüşmüyorum. Bana o hayatımı hatırlatacak hiç bir şeyi istemiyorum ben, anlayışla karşıla. O kadar sakinim ki konuşurken. Hala diyor ki , sakın silmeye kalkma kadını. En son zıvanadan çıktım. Anne amacın ne senin dedim. Bak yanındayım artık. Ne işin var senin kadınla hala dedim. Konuşmuyorum, konuşuyorsam öleyim sabaha dedi. Ya konuşmamıyorsan sil işte numarasını. Kadın hala cuma mesajı atabiliyor ! Ya benim hakkımda konuştuğunu bile konduramıyor kadına. Ne kadınmış ! En son sinirle ağzından , “ Ne yaparsan yap, o numara kalacak, istersen git kendini at” cümlesi çıktı. Öyle zoruma gitti ki. Elalemin kadını için insan evladına bu cümleyi kurar mı ? Ben zaten tedavi görüyorum, psikolojim yavaş yavaş toparlanmaya başlıyor. Hadi bilinçsiz birisi olsam da kendimi atsam, kim verecek hesabını ? Halbuki o cümleyi sinirle kurmak ne kadar kolay. Annem hasta evet ama bende sağlam bir birey değilim ki. Biraz da benim açımdan baksa, hiç bir problem kalmayacak. Çok zoruma gitti. Hasta olduğu için üzerine gitmiyorum ama bende insanım neticede. Annemin beni çok sevdiğini, etrafımda pervane olduğunu bunları da inkar edemem. Ama öfkesine engel olamıyor işte. Bana ne önerirsiniz? Kadın konusunda ısrarcı mı olayım? Israrcı olsam da benimle yine kavga edecek. Haksız mıyım sizce ? Haksızsam söyleyin. Eleştiriye açığım. İçimi dökmek istedim.Buraya yazınca rahatlıyorum. Biraz uzun oldu, özür dilerim. Okuyan ve yorum yapan herkese şimdiden teşekkür ederim. Mutlu geceler.🌙
Not : İsmim Eylül değil. Takma olarak kullandım o ismi.
Annenizin sağlik sorunu varmış..Belki normal durumda olsa silerdi ve görüşmezdi o kadınla..Zıtlaşmış sizinle...Benim annemin sağlik durumu yerinde olduğu halde nelerine mağruz kaliyorum🤭 Idare et gitsin Ana işte ne yapcaz.

Numara kalsa ne kalmasa ne? Ne kadar abartmışsınız. Hayatımda istemiyorum diyorsunuz tamam da annenizin hayatında istememe gibi bir lüksünüz yok bence. Birbirinizden bağımsız iki ayrı bireysiniz. Anneniz konuşsun isterse görüşsün sizinle ne ilgisi var? Siz istemiyorsanız kesin iletişimi.

Sizi de anlamadım ayrıca. Kadına söyleme diye özellikle tembihlemişsiniz eminim söyleseydi ondan kötüsü olmazdı sizin gözünüzde. Zaten konuştu diye bence kinlenmişsiniz kadına, üstüne diyorsunuz iyi bir insan olsa aileme anlatırdı. Kendinizle çok çelişiyorsunuz.

Siz kadının hakkınızda konuştuğuna emin misiniz? Laf taşıyan eski kocanız da hiç güvenilir bir tip değil.
Eğer biz bir aileysek ailemin de hayatında istememe lüksüm var. Demekki hatırlamak istemiyorum o yaşadığım şehirden tek bir insanı bile. Kadın hakkımda konuşmamız olsaydı bile konuşmasını istemezdim. Ben ilk geldiğimde onların konuşma dediği insanlarla bağlantımı kesip fedakarlık yaptım. Ordan kimseyle görüşmene gerek yok, sana onları hatırlayacak arkadaşın olmasın dediler. Onayladım. ailemden de o fedakarlığı beklemek en doğal hakkım. Sorun söyleyip söylememek değil hanımefendi evet o zamanki psikolojimle söyleme dediğim halde söyleseydi ondan kötüsü olmazdı. Sorun şu ki, şu an benim iyiliğimi istiyor rollerine bürünüp, ben o zaman kan kusarken susmasına rağmen. Adı iyiliğimi istedi oluyor ya ona sinirleniyorum ben. Bir insan birinin iyiliğini istiyorsa hep ister . Ben onun kızı yaşındaydım, benden çekinip mi söylemedi cidden? ne oluyorsa olsun ben söyleyeceğim ailene diyip söyleseydi eğer, ilk zamanlar belki suçlardım ama şuanki psikolojim ile kadın benim iyiliğimi istedi cidden o zaman da söylemişti sonradan da söyledi derdim. Hakkımda konuşmasını da sinirlenmiş konuşmuş diyip tolere ederdim. Ben ayrılıp geldikten sonra sözde iyiliğimi düşünüp söyleyen çok olur. Ben bastırılmış, çaresiz , psikolojikmen çökmüş durumdayken,herkes izlemekle yetindi. Hepsiyle ben savaştım. O yüzden kimse şu an iyiliğini düşündüm ben diyip de ailemle olan hayatıma dahil olamaz.Ben tek başıma mücadele verdim o şehirde. Şu an ise ailemden allah razı olsun, ailemin desteği ile git gide daha da iyi oluyorum. O gün sorun yaşadım annemle ama sonra düzelttik arayı, hallettik problemi.Sadece konuya açıklık getirmek istedim. İyi geceler

Kadına hem söyleme demişsiniz hem iyiliğimi istese söyler demişsiniz çok tuhafsınız.

eski eşiniz bu kadını arayıp tehdit etmemiş miydi? Kadın ne yapsın ben böyleysem sen de böylesin demiş. Kadına karşı siz hatalısınız size söyleme dediği şeyi eşinize söyleyip kadının üstüne salmıştınız adamı. Gerçekten kiminle dost olduğuna dikkat etmeli insan. Özetle hatalı olan sizsiniz. Annenize karşı da öteki kadına karşı da. Size yardım etmek istemişti siz de o kadın bana böyle söyleeeedi diyip eşinize kadını tehdit etmişti. Düşman başına bir aile dostusunuz.
Annemle sorunumuzu hallettik. Ama mesajınıza cevap vermek istedim.Siz tehdit edildiğiniz zaman birinin namusu üzerinde konuşur muydunuz ? Şahsen ben bu zamana kadar, ne kadar sinirlensem de kimsenin namusu hakkında konuşmadım. Konuşmam da... Ben kadının üstüne salmak amacıyla söylememiştim, ayrıca o amaçla bile söylenmiş olsa kimse kimsenin namusuna laf edecek lükse sahip değil. Ayrıca ben o zamanlar kadına söyleme dedim. Ben onun kızı yaşındaydım. Benden çekindi de mi söylemedi sanki ? Menfaat çıkar ilişkisi yüzünden söylemedi. Detaya inmeyeceğim. Eğer ben orada kan kusarken, yüzüm gözüm mosmor halde gezerken, iki güne bir gırtlağıma çökülürken, oruçlu halimle kafamdan 5 lt su dökülürken, ve üstüne kulağıma Tokat atılıp hastanelik olurken neredeydi iyi niyet ? Bunlar sokak köpeğine yapılsa ayaklanır herkes. Hadi ben çaresiz hissediyordum kendimi. Hadi benim psikolojim bozuktu. Hep içimizdeydi, ben bir anneyim ister kız ister küs söyleyeceğim ailene diyip aileme söyleseydi eğer o zaman iyi niyetten söz edebilirdik hanımefendi. O zamanlar ki psikolojim ile belki suçlardım ama sonra anlardım. Derdim ki kadın o zaman da söyledi aileme. Ben ayrılınca da söyledi. Allah razı olsun derdim. Hakkımda konuşmuş olmasını bile tolere edebilirdim belkiii... Benim kafam yarılmış, ben ailemin yanına gelmişim. Üstelik kadın sinir anında hakkımda abuk subuk konuşmuş sonra aileme yaşadıklarımı anlatmış falan filan bunlar hikaye benim gözümde... Önyargınıza bakar mısınız ? Beni tanımıyorsunuz bile. Bu zamana kadar hiç bir dostumla sorun yaşamadım. Herkes tarafından sevilen bir dost, sırdaş oldum. Burada şöyle iyi aile dostuyum böyle iyiyim demeyeceğim, gerek de yok. Çünkü bilirim ki insanoğlu insanoğlunun aynasıdır... İyi geceler dilerim.

Bence nasıl sizin içinizde kadın hakkınızda iftira attığı için bir öfke varsa ailenizde de bir kırgınlık var.

“Kızım kocasından bu kadar eziyet görmesine, şiddet görmesine, eşinin madde bağımlılığı ile mücadele etmesine rağmen bizimle neden paylaşmıyor da elalemden duyuyoruz?”

Telefonu silse bile kağıda çiziktirir olmadı hafızasında tutar. Neden derseniz sizi bir anlamda hayatta tutmak için. Allah korusun siz kaybolsanız gidip kadını arayacaklar kocası mı dövüp kaçırdı diye.

Çok şükür boşanma süreciniz önünüzde, bu işi güzelce atlatmaya odaklanın. Zaten boşanınca artık anneniz de samimi olacağım diye uğraşmaz, ilişkiyi de soğutursunuz unutulur gider. Zaten iftira attığında samimiyetiniz bitmişti, kendi kendine yokolacak bir ilişki için kendinizi yıpratmayın.
Haklısınız. Allah’ın izniyle her şey çok güzel olacak. Rahat nefes alacağım günlerde gelecek 🙏🏻

kadına bırsey soyleme demıssınız soylememıs zaten ? kı ben olsam soylerdım madde bagımlısı sıddet uyguluyor soylemeyın dedı ama can guvenlıgı bu evlat yanı ben olsam soylerdım kadın soylememıs

son olaydan sonra artık aklı olan tamamen bıtırır ama ya donerse dıye dusunmus olacak kı sız ayrıldıktan sonra taaa ne zaman sonra bu yuzden anlatmıs annenıze buyuk ıhtımal annenız dertlesmıs ondan dolayı bu sohbet ılerlemıs

annenız haklı kadın laf yetıstırmıyor ve suan zaten gızlı gorusuyorlar sızın yuzunuzden resmen...sız kadın annenıze neyı anlatır dıye korkuyorsunuz da bu kadar tepkı verıyorsunuz bende boyle dusundum mesela? korktugunuz bırsey mı var ? numara dursa ne durmasa ne gorusseler ne gorusmeseler eger kokrtugunuz bırsey yoksa...

Annemle sorunumuzu hallettik. Ama mesajınıza cevap vermek istedim.Siz tehdit edildiğiniz zaman birinin namusu üzerinde konuşur muydunuz ? Şahsen ben bu zamana kadar, ne kadar sinirlensem de kimsenin namusu hakkında konuşmadım. Konuşmam da... Ben kadının üstüne salmak amacıyla söylememiştim, ayrıca o amaçla bile söylenmiş olsa kimse kimsenin namusuna laf edecek lükse sahip değil. Ayrıca ben o zamanlar kadına söyleme dedim. Ben onun kızı yaşındaydım. Benden çekindi de mi söylemedi sanki ? Menfaat çıkar ilişkisi yüzünden söylemedi. Detaya inmeyeceğim. Eğer ben orada kan kusarken, yüzüm gözüm mosmor halde gezerken, iki güne bir gırtlağıma çökülürken, oruçlu halimle kafamdan 5 lt su dökülürken, ve üstüne kulağıma Tokat atılıp hastanelik olurken neredeydi iyi niyet ? Bunlar sokak köpeğine yapılsa ayaklanır herkes. Hadi ben çaresiz hissediyordum kendimi. Hadi benim psikolojim bozuktu. Hep içimizdeydi, ben bir anneyim ister kız ister küs söyleyeceğim ailene diyip aileme söyleseydi eğer o zaman iyi niyetten söz edebilirdik hanımefendi. O zamanlar ki psikolojim ile belki suçlardım ama sonra anlardım. Derdim ki kadın o zaman da söyledi aileme. Ben ayrılınca da söyledi. Allah razı olsun derdim. Hakkımda konuşmuş olmasını bile tolere edebilirdim belkiii... Benim kafam yarılmış, ben ailemin yanına gelmişim. Üstelik kadın sinir anında hakkımda abuk subuk konuşmuş sonra aileme yaşadıklarımı anlatmış falan filan bunlar hikaye benim gözümde... Önyargınıza bakar mısınız ? Beni tanımıyorsunuz bile. Bu zamana kadar hiç bir dostumla sorun yaşamadım. Herkes tarafından sevilen bir dost, sırdaş oldum. Burada şöyle iyi aile dostuyum böyle iyiyim demeyeceğim, gerek de yok. Çünkü bilirim ki insanoğlu insanoğlunun aynasıdır... İyi geceler dilerim.
hanımefendı sız kadına soyleme demıssınız sız sız
sız soyleme demıssınız
sonrada psıkopat esınızı kadının ustune salmıssınız asıl kotulugu kadına sız yapmıssınız
saglıklı dusunemıyorsunuz kusura bakmayın mantıklı dusunebılsenız oyle bır adamla evlı kalır mıydınız en bastan dusunun ? haksızlık yapıyorsunuz

ayrıca namusunuza laf etmemıs sız namusunuzu ezıp gecen sızı bu hallere dusuren kocanıza laf soyleseydınız onu kabul etmeseydınız keske

Benim hakkımda konuştuysa konuştu mu ? Kadın benim namusum hakkında atıp tutmuş bir kadın. Ve konuşmadığına annemi bile inandırmış ben teyit etmeme rağmen. Her ne kadar kızarsa kızsın kimse kimsenin namusu hakkında yorum yapamaz.Basit bir şey mi bu ? Kadın bana ne mi yaptı diyorsunuz okuduğunuz halde. Ben madde kullanmasına ve beni dövmesine normal mi dedim. Ben zaten boşanıyorum ve hayatıma adapte olmaya başladım. Gün geçtikçe de iyi hissediyorum kendimi. Benim açtığım konularda anlattıklarım yaşadıklarımın yarısı bile değil. Ben bana o hayatı hatırlayacak her şeyden uzak durmak istiyorum. Bundan daha doğal ne olabilir.
hakkımda konustu deyıp duruyorsunuz suan sız dahıl hepımız kadının arkasından konusuyoruz ne olmus ?
kocanızı ustune saldıgınız ıcın sınırle de konusmus olabılır
bende sinirinizi kadından cıkarmak ıstıyorsunuz
yenı hayata baslayacaksınız dusunce yapınızı da degıstırmenız gerek , kadın namusunuza laf soylemıs olsa annenız susup oturmazdı zaten abartıyorsunuz tepkılerınız normal degıl bunu da anlayabılıyorum oyle bır koca sız anlattınız ne ıskenceler yapmıs sıze , normal boyle davranmanız kafanızın karısması dusuncelerınızın boyle olması cunku zulm gormussunuz ondan hep

bu kadar ınsanız hepımız mı yanılıyorsuz guzel arkadasım ? degıl mı ama ?

Yani demeyeyim diyorum da konu sahibi kadına duyduğunuz öfke ve nefretin 10 da birini kocanıza duymayıp, neden ben söyleme dediğim zaman aileme benim kötü olduğumu söylemedi diye bile kadına çemkirmeniz anlaşılır bişey değil.

Yani adamla kendi iradenizle evlenen sizsiniz. Ama herkes suçlu... Sizse mağdur oluyorsunuz. Nasıl oluyor bu biri bana anlatsın lütfen

Eğer biz bir aileysek ailemin de hayatında istememe lüksüm var. Demekki hatırlamak istemiyorum o yaşadığım şehirden tek bir insanı bile. Kadın hakkımda konuşmamız olsaydı bile konuşmasını istemezdim. Ben ilk geldiğimde onların konuşma dediği insanlarla bağlantımı kesip fedakarlık yaptım. Ordan kimseyle görüşmene gerek yok, sana onları hatırlayacak arkadaşın olmasın dediler. Onayladım. ailemden de o fedakarlığı beklemek en doğal hakkım. Sorun söyleyip söylememek değil hanımefendi evet o zamanki psikolojimle söyleme dediğim halde söyleseydi ondan kötüsü olmazdı. Sorun şu ki, şu an benim iyiliğimi istiyor rollerine bürünüp, ben o zaman kan kusarken susmasına rağmen. Adı iyiliğimi istedi oluyor ya ona sinirleniyorum ben. Bir insan birinin iyiliğini istiyorsa hep ister . Ben onun kızı yaşındaydım, benden çekinip mi söylemedi cidden? ne oluyorsa olsun ben söyleyeceğim ailene diyip söyleseydi eğer, ilk zamanlar belki suçlardım ama şuanki psikolojim ile kadın benim iyiliğimi istedi cidden o zaman da söylemişti sonradan da söyledi derdim. Hakkımda konuşmasını da sinirlenmiş konuşmuş diyip tolere ederdim. Ben ayrılıp geldikten sonra sözde iyiliğimi düşünüp söyleyen çok olur. Ben bastırılmış, çaresiz , psikolojikmen çökmüş durumdayken,herkes izlemekle yetindi. Hepsiyle ben savaştım. O yüzden kimse şu an iyiliğini düşündüm ben diyip de ailemle olan hayatıma dahil olamaz.Ben tek başıma mücadele verdim o şehirde. Şu an ise ailemden allah razı olsun, ailemin desteği ile git gide daha da iyi oluyorum. O gün sorun yaşadım annemle ama sonra düzelttik arayı, hallettik problemi.Sadece konuya açıklık getirmek istedim. İyi geceler

Yoo öyle bir lüksünüz yok. Annenizin telefonuna bakmayın olsun bitsin, annenizin size getirip götürdüğü bir laf yok ki. E onaylamasaydınız istemiyorsanız? Kesmeydiniz bağınızı?

Kadının iyiliğinizi isteme meselesine gelince de kusura bakmayın ama mantıklı düşünemiyorsunuz bence. Dünya sizin gelgitli psikolojinizin etrafında dönmüyor. O zaman öyleydim şimdi böyleyim insanlar bunun hesabını mı yapacaklar? Siz söyleme demişsiniz söylememiş bitti, eleştirmeye hakkınız yok. Dahası manyak kocanızı kadının üstüne salmışsınız. Ya kadına bir zarar verseydi? İkili ilişkinizde hatalı olan sizsizsiniz öncelikle bunu kabullenmeniz lazım. Herkesin izlemekle yetinmesinin sorumluluğu da size ait. Siz kurtulmak istememişsiniz, kimseden yardım istememişsiniz. Eğer isteseydiniz her şey farklı olurdu ama siz istememişsiniz şimdi kendinize kızgınlığınızı bir başkasının üstüne atmaya çalışıyorsunuz. Kendinize böyle rahatlatıyorsunuz.

Kimse sizin ailenizle hayatınıza dahil olmak istemiyor. Ailesiniz diye yapışık ikiz değilsiniz anneniz ve siz iki ayrı bireysiniz. Annenize Cuma mesajı gönderince aile hayatınıza dahil olduğunu düşünmeniz bana fazla geldi.

Sizin kalıplaşmış bir düşünceniz var ve belli ki bunun dışına çıkmak istemiyorum. İlk mesajımdan beri aynı şeyi yazıyorum siz de bana aynı cevabı veriyorsunuz. Size tek önerim psikolojik destek almanız yönünde, iyi günler. Umarım artık çok güzel bir hayatınız olur, yaşadıklarınızı arkanızda bırakabilirsiniz

Canım benim insan bir kere düşmeyedursun... düşenin dostu olmaz demişler. Seni anlıyorum. Daha çok laf duyarsın, haksız muamele görürsün maalesef kulaklarını tıkayacaksın yoksa psikolojin daha beter olur. En çok kırıldığın nokta, kadının hadsizce ve terbiyesizce artık neyse laflarından sonra annenin o kadınla görüşmeye devam etmesi... Bana kalırsa annen o kadından haber almak için iletişimi kesmeyi düşünmüyor. Yani annen o an aaa benim kızımın hakkında konuşmuş pislik deyip kadını silecek kafada değil çünkü annen için daha mühim ve korkutucu bir konu var o da SEN. Ayrıca bunları başkasından duymak bilmemekte baya sarsmıştır aileni. Kime güveneceğini, ne yapacaklarını şaşırmışlardır. Onlarada hak vermelisin. Fakaatt, bu yaşadıklarınız o kadının her şeye burnunu sokmasına, hayatınıza müdahil olması ve söz sahibi olması mı gerek demek tabiki ASLA değil. Buna izin vermemek sizin hakkınız. O durumda sınırınızı net çizin. Sizi bu noktada gayet iyi anlıyorum. Sizin yanlışlarınız ise o kadına anlatmak ve böyle sorunlu bir ilişkiyi devam ettirmek. Ama hayat bu kimseyi kınamam asla ve bu demek değil ki insanlar sürekli sizin tepenize vursun. Dik durun. Annenize kızmayın bu noktada. Siz inat ettikçe o daha da işkillenecek, korkacaktır. Zamanla zaten her şey yoluna girer merak etmeyin ilişki kopar ama baktınız kadın çok zorluyor niyeti kötü... sizde onun açığını bulup annenize söylersiniz. Onunda korkutursunuz. Haddini bilsin. Kimse kusursuz değildir unutmayın. Moralinizi bozmayın.

X