ANNEME ÇOK KIRILDIM !!! 😔

Sizi anlıyorum. Böyle bir durumda keşke yanınızda sağlığı daha iyi biri olsaydı. Ama kendi kendinize atlatınca daha güzel olacak herşey. Bırakın silmezse silmesin bir süre sonra umrunuzda bile olmayacak. Anneniz babanız yanınızda çok şükür herseye rağmen.
Haklısınız tabi. Allah başımızdan eksik etmesin anne ve babalarımızı 🙏🏻

Bu nasıl bir ön yargıdır? Kadın benim namusum hakkında ileri geri konuşmuş bir kadın ! Annemi bile konuşmadığına inandırmış bir kadın. Benim annem neden onunla iletişim halinde olsun ki? Veya neden numarası olsun? Bundan nasıl memnun olmamı bekliyorsunuz? Ve zaten her şeyi anlattı ben 4 ay önce geldiğim zaman. Anlatacak bir şey kalmadı. Benim aklımın kıyısında ona dönmek gibi bir düşünce yok.Eğer olsaydı, bırakın o kadının söyleyeceklerini tüm dünya birleşse engel olamazdı. Ben istediğim bir şeyi yaparım, demekki istemiyorum ki şu an ailemleyim. Ben o yaşadığım kötü hayatı hatırlacak en ufak uyaranı bile hayatımda istemiyorum. Rahatsız olmam doğal değil mi ? Yavaş yavaş toparlanıyorum da çok şükür. Hayatta herkes yanlış seçimler yapabilir. Aileler evlatlarının yanlış seçimlerinin bedelini öderken gocunmazlar. En azından kızları hayatta...
Aileler de emin olun taştan değil. Sizin yaşadığınız her sorun onları da etkiliyor.

Ayrıca 6 Ekim'de eşim kafamı karıştırıyor diyordunuz 15 günde insanın fikirleri bu kadar ani çark etmez özetle söylediklerim ön yargılarım değil öngörülerim...

Ve son olarak siz kendinize şiddet bile uygulayan adama şans verirken onlarda kızlarına hakaret eden bir kadına şans vermişler. Bu ikisinin arasında bir fark yok...

Özetle sadece kendi yaptıklarınızı haklı gösterip aynı hatayı aileniz yapınca böyle tepki vermek mantıklı olmuyor.

Telefon numarası kalacaksa kalsın. Siz önünüze bakın. Sanki tek sorununuz bu kadınmış gibi davranmayın. Çünkü çok daha büyük sorunlarınız var. Mesela kocanız

Aileler de emin olun taştan değil. Sizin yaşadığınız her sorun onları da etkiliyor.
Ayrıca 6 Ekim'de eşim kafamı karıştırıyor diyordunuz 15 günde insanın fikirleri bu kadar ani çark etmez özetle söylediklerim ön yargıları değil öngörülerim...

Ve son olarak siz kendinize şiddet bile uygulayan adama şans verirken onlarda kızlarına hakaret eden bir kadına şans vermişler. Bu ikisinin arasında bir fark yok...

Özetle sadece kendi yaptıklarınızı haklı gösterip aynı hatayı aileniz yapınca böyle tepki vermek mantıklı olmuyor.

Telefon numarası kalacaksa kalsın. Siz önünüze bakın. Sanki tek sorununuz bu kadınmış gibi davranmayın. Çünkü çok daha büyük sorunlarınız var. Mesela kocanız
Fikrimizin değişmesi için azami bir süre var da ben mi bilmiyorum ? 15 gün kısa bir zaman dilimi değil. Ben o konuyu açtığım zaman ne kadar kötü bir psikolojideydim biliyor musunuz? Tedavimi oluyorum ve iyi olmaya başladım. Her yeni güne biraz daha değişmiş ve iyi uyanmaya başladım. Eskiye oranla mantıklı davranmaya başladım. Ve en önemlisi acımıyorum artık! Bunlar benim için artı şeyler. Ben evliyken şans verdim. Ayrılınca değil. Ve evliyken o evin içinde bende normal değildim. Normal davranmam beklenemezdi. Beni o zamanki affetmemle yargılamanız son derece yanlış. Ben hatalarımdan ders çıkarmaya başladım. Mühim olan da bu. Ben bana o hayatı hatırlatacak her şeyden uzak durmak istiyorum. Ve buna saygı duyulmasını istiyorum hepsi bu. Ayrıca benim için çok önemli bir sorun değil artık boşanacağım insan. Sorun olarak görmüyorum artık kendisini. Yorumunuz içinde teşekkür ederim.

Fikrimizin değişmesi için azami bir süre var da ben mi bilmiyorum ? 15 gün kısa bir zaman dilimi değil. Ben o konuyu açtığım zaman ne kadar kötü bir psikolojideydim biliyor musunuz? Tedavimi oluyorum ve iyi olmaya başladım. Her yeni güne biraz daha değişmiş ve iyi uyanmaya başladım. Eskiye oranla mantıklı davranmaya başladım. Ve en önemlisi acımıyorum artık! Bunlar benim için artı şeyler. Ben evliyken şans verdim. Ayrılınca değil. Ve evliyken o evin içinde bende normal değildim. Normal davranmam beklenemezdi. Beni o zamanki affetmemle yargılamanız son derece yanlış. Ben hatalarımdan ders çıkarmaya başladım. Mühim olan da bu. Ben bana o hayatı hatırlatacak her şeyden uzak durmak istiyorum. Ve buna saygı duyulmasını istiyorum hepsi bu. Ayrıca benim için çok önemli bir sorun değil artık boşanacağım insan. Sorun olarak görmüyorum artık kendisini. Yorumunuz içinde teşekkür ederim.
Sizi yargılamıyorum yaşadıklarınız çok ağır ve şu an bir geçiş dönemindesiniz. Gereksiz detaylara takılıyorsunuz. Çünkü hala aklınız kalbiniz vicdanınız bir mücadele veriyor... Ve bu süreç uzun bir süreçtir. Hepimiz hayatımızın belirli dönemlerinde geçtik oralardan.

Ben size böyle küçük şeylere takılmayın daha büyük dertleriniz var boşverin diyorum. Annenizle tartışmak ve ona istediğinizi yaptırmak için uğraşmayın o da bir insan hata yapabilir. Rahat bırakın birazda

Öyle nefret ettiğimiz kişiler cuma mesajı atıyor ki! yıllardır cevap vermiyorum hala her hafta atıyor umrumda bile değil. Bosverin siz kurtuldugunuza odaklanın mutlu olun

Ben şu kısmı anlamadım
Hem kadına söyleme anneme yaşadıklarımı diyorsunuz tembih ediyorsunuz hem de annenize kızarken o iyi biri olsaydı ben anlatma desem de gelir anlatırdı diyorsunuz
Bu nedir?

Gidip sarılacaktım anneme . Gece gece bağırır falan diye gitmedim. Siniri geçmiyor kolayca çünkü. Haklısınız
Annenize Allah acil şifalar versin
Sİzde merhametli evlatmışsınız ne güzel

bırakın konuşursa konuşsun size bişey anlatmak istediğinde anlattırmayın sadece

Senin hakkında konustuysa konuştu pardon da kocan madde kullanmış seni sokak ortasında dövmüş bu çok normal sanki de kadının kocana senin hakkında konuşması mı anormal. Kadına hem söyleme anneme demişsin kadın dayanamayıp söyleyince de suçlu olmuş. Kadina takmissin. Kadın sana napti ki. Hasta ruhlu kocan onu kizdirmis demekki ağzından biseyler çıkmıştır. Nolacak niye kişisel algiliyorsun. Kadin söylese der söylemese dert. Ben davranışlarını tuturasiz buldum kusura bakma. Anneni rahat birak. Ne konuşcak kadınla aile sırrı mı anlatcak cuma dan cumaya mesaj atılır alt tarafi

Senin hakkında konustuysa konuştu pardon da kocan madde kullanmış seni sokak ortasında dövmüş bu çok normal sanki de kadının kocana senin hakkında konuşması mı anormal. Kadına hem söyleme anneme demişsin kadın dayanamayıp söyleyince de suçlu olmuş. Kadina takmissin. Kadın sana napti ki. Hasta ruhlu kocan onu kizdirmis demekki ağzından biseyler çıkmıştır. Nolacak niye kişisel algiliyorsun. Kadin söylese der söylemese dert. Ben davranışlarını tuturasiz buldum kusura bakma. Anneni rahat birak. Ne konuşcak kadınla aile sırrı mı anlatcak cuma dan cumaya mesaj atılır alt tarafi
Benim hakkımda konuştuysa konuştu mu ? Kadın benim namusum hakkında atıp tutmuş bir kadın. Ve konuşmadığına annemi bile inandırmış ben teyit etmeme rağmen. Her ne kadar kızarsa kızsın kimse kimsenin namusu hakkında yorum yapamaz.Basit bir şey mi bu ? Kadın bana ne mi yaptı diyorsunuz okuduğunuz halde. Ben madde kullanmasına ve beni dövmesine normal mi dedim. Ben zaten boşanıyorum ve hayatıma adapte olmaya başladım. Gün geçtikçe de iyi hissediyorum kendimi. Benim açtığım konularda anlattıklarım yaşadıklarımın yarısı bile değil. Ben bana o hayatı hatırlayacak her şeyden uzak durmak istiyorum. Bundan daha doğal ne olabilir.

Ben şu kısmı anlamadım
Hem kadına söyleme anneme yaşadıklarımı diyorsunuz tembih ediyorsunuz hem de annenize kızarken o iyi biri olsaydı ben anlatma desem de gelir anlatırdı diyorsunuz
Bu nedir?
Annem kadının çok iyi olduğunu iddia ediyor. Bende diyorum ki annem yaşında Kocaman kadın ben o zaman ona söyleme dedim söylemedi buraya kadar tamam. Madem o kadar iyiydi de ben ailemin evinde dönünce mi söyledi. Ben ölebilirdim. O zaman niye yardım etmedi ? Kendiyle çelişen birisi bu durumda. Bunun neresi iyilik. İyi olan insan , ben o kötü durumları yaşarken yardım ederdi diyorum. Sinirlendiğim nokta o çok iyi birisi denilmesi...

Atlayarak okudum.
Annen istediği ile görüşür.
Evliliğin olmadı evine geri döndün ok. Azıcık susup otur.
Neden susayım ? Öyle bir zorunluluğum yok. Bana zararı dokunan hakkımda dedikodu yapan bir kadın var. Üstelik hakkımda konuşmadığına ve benim iyiliğimi istediğine annemi de inandırmış. Üstelik ben tanıştırdım annemi. Ve ben bana o hayatı hatırlatacak kimsenin adını dahi duymak istemiyorum. Bundan daha doğal ne olabilir ?

Kadının namusunuz hakkında konustugunu kimden öğrendiniz? Ne demiş? 1. Agızdan mı duydunuz? Nasıl bu kadar eminsiniz?
4 ay öncesinin olayı. Eşime konuşmuştu. Bende kadını arayarak teyit ettim. Doğruladı , sinirlendim ve konuştum diye. Kendisi inkar etmedi yani. Sonra ise anneme konuşmadım demiş. Bende uzatmadım. Dün ise numarasını ve mesajını görünce sinirlendim. Yani ben bana orda yaşadığım kötü günleri hatırlatacak bir sineği bile tutmazken hayatımda, annemin kadına bu kadar koşulsuz şartsız inanıp , güvenip onu savunması zoruma gitti

Numara kalsa ne kalmasa ne? Ne kadar abartmışsınız. Hayatımda istemiyorum diyorsunuz tamam da annenizin hayatında istememe gibi bir lüksünüz yok bence. Birbirinizden bağımsız iki ayrı bireysiniz. Anneniz konuşsun isterse görüşsün sizinle ne ilgisi var? Siz istemiyorsanız kesin iletişimi.

Sizi de anlamadım ayrıca. Kadına söyleme diye özellikle tembihlemişsiniz eminim söyleseydi ondan kötüsü olmazdı sizin gözünüzde. Zaten konuştu diye bence kinlenmişsiniz kadına, üstüne diyorsunuz iyi bir insan olsa aileme anlatırdı. Kendinizle çok çelişiyorsunuz.

Siz kadının hakkınızda konuştuğuna emin misiniz? Laf taşıyan eski kocanız da hiç güvenilir bir tip değil.

Sizi yargılamıyorum yaşadıklarınız çok ağır ve şu an bir geçiş dönemindesiniz. Gereksiz detaylara takılıyorsunuz. Çünkü hala aklınız kalbiniz vicdanınız bir mücadele veriyor... Ve bu süreç uzun bir süreçtir. Hepimiz hayatımızın belirli dönemlerinde geçtik oralardan.

Ben size böyle küçük şeylere takılmayın daha büyük dertleriniz var boşverin diyorum. Annenizle tartışmak ve ona istediğinizi yaptırmak için uğraşmayın o da bir insan hata yapabilir. Rahat bırakın birazda
HaklısınıZ. Farkındayım bazen küçük detaylara takıldığımın. Üzüldüm , dün yine yaşadıklarımı hatırladım, Kadının kayıtlı olduğunu görünce, çünkü beni dövdüğüne falan şahitti. Direkt o duygusal zamanlarımı hatırladım. Eğer kalbinizi kırdıysam da özür dilerim, helal edin hakkınızı. Deneyeceğim dediklerinizi

X