Onkoloji - Kanser ve Türevleri Annem ve metastaz

çok geçmiş olsun,anneniz kurtuldu mu?
benim annem de çok agresifleşmişti,antidepresanlar iyi geldi biraz.
Yok canim kaybettik 5 ay sonra uykunilaci deprasan dediğin gibi sonra morfin türevi ilaçlar imtihan dolu bir beş ay bu arada komoyu kaldıramadı felç geçirdi çok ara vermek zorunda kaldı doktorlar tedaviye

başınız sağ olsun,çok üzüldüm. annelerimiz en kıymetlimiz,en büyük korkum.

Nesi var peki

Korkma ya gene hayırlısı olsun. Bnm annemde ananemi erken yaşta kaybetmiş 40 yaşına geldiğinde annem diye sarilir bna ağlarsın o boşluk hiç bir zaman gecek birşey değil maalesef ve her canlı elbet bir gün ölümü tadacak...

meme kanseri,benim anneannem maşallah 96 yaşında. annem 52 şu an,umarım tekrar nüksetmez bu pis hastalık,biz elimizden geleni yapıyoruz.

Bizim onkoloji doktorumuz bize ana kanserin (başlangıç) temizlenmesi başarılı bir şekilde yapıldığında metastazların yok edilmesinin daha kolay olduğunu söyledi bize ki biz 4. evre meme ca idik.
Yumurtalıkta başlayan kanser temizlenmiş, metastazlarda kemoterapi ve koruyucu herceptin ''le kurutulabilir. Icinizi ferah tutun, dua edin ona bol bol.

Kanserde yaşam tarzı ve psikoloji tedaviden bile daha önemli. O yüzden yasam tarzını en konforlu ve en rahat hale çevirmeli. Onun dışında kolaylıkla atlatır inanıyorum. Allah şifa versin, çok geçmiş olsun.

Ah cok uzuldum, Allahim tez zamanda sifa versin. Daha nice saglikli gunler gostersin anneciginizle beraber.

Saglikli beslenme ve moralini yuksek tutma en onemli iki kriter bu korkunc hastaligi atlatmada.

Hepimiz ölümü tadacagiz ama gonul hic razi gelmiyor bu dunyadan ayrilmaya.

Hic vakit kaybetmeden tedaviye baslayin nolur. Her saniyenin onemi var.

Bu sitede biri paylasmisti bu yazilari.

Eklentiler

• Screenshot_20170420-093633_1.jpg
    84,3 KB · Görüntüleme: 374
  • Screenshot_20170420-093627_1.jpg
    76,4 KB · Görüntüleme: 258
  • Screenshot_20170420-093616_1.jpg
    86,2 KB · Görüntüleme: 272
  • Screenshot_20170420-093622_1.jpg
    83,6 KB · Görüntüleme: 245
Allah acil şifalar versin, bir bilgim yok sadece dua diyorum ben. Allah'ın Ya Şafii ismi ile zikir çekerseniz hastalıklara iyi geliyor, tabii Rabb'imin izniyle.

Allah annenize ve tüm hastalara acil şifalar versin. Bu hastalığın ne kadar zor ve yıpratıcı olduğunu maalesef başına gelmeyen kimse anlamıyor. Benim anneme yaklaşık 20 yıl önce meme ca teşhisi konuldu, göğüsü alındı, kemoterapi gördü. Yaklaşık 10 yıl sağlıklı bir hayat sürdükten sonra kemik metastazı oldu. 10 yıldır da kemik metastazıyla mücadele ediyoruz.
Bu süreçte hasta ve hasta yakınının morali çok önemli. Önce tabi üzüntü, kaygı, stres, hastalığı kabullenememe gibi süreçler geçiyoruz. ama sonrasında toparlanmak, uygun tedavi şekli belirleyip, bunu uygulamak hem hastaya, hem de hasta yakınına umut veriyor.
Her hastalık kişiye özeldir, hastanın tedaviye vereceği yanıt herkes de farklıdır. O yüzden size tavsiyem bu süreçte olumsuz örnekleri dinleyip, üzülmek ve umutsuzluğu kapılmak yerine; bu hastalığı yenmiş, tedaviye güzel cevap vermiş ve bu savaşı kazanmış kişileri dinleyip, kendinizi umutlu ve iyi hissetmenizdir.
Acil şifalar dilerim...

Lütfen paylaşabilir misin, alkali vegan hakkında kaynak ya da varsa kitap ismini? Annende nelere dikkat ettiniz, kemo hariç başka bir tedavi yöntemi araştır mıydınız? Çok soru var kafamda, fazla yazdıysam kusuruma bakma..

Geçmiş olsun bir birinden uzak organlar olduğu için metastazlar kemoterapi alacaktır anneniz.
Medicalpark ta prf.uğur yılmaz tavsiye edebileceğim güvenilir bir doktor.

hepsini özelden yanıtlıyorum,geç gördüm kusura bakmayın.

Atlayin ucaga Ataturk havalimanina gelin hemen yaninda Biruni Univ Tip Fakultesinde onkolog Izmirden gelen Canfeza sezgin var. Ve genel cerrah karmaşık karın içi zarlarınin degisimini yapan Emel Canbay Turkiyede bàşka yok... sicak kemoterapi uygulamasi yapiyor.. bu isin piri de kendisi

Son düzenleme:
Merhaba çok geçmiş olsun, benim eşimde de metastaz vardı ama beynin de. Önemli olan beyne sıçramaması. Pet filmi çektirdiniz mi ? Doktorlar Işın mı öneriyor yoksa kemoterapi mi ?

Merhaba çok geçmiş olsun, benim eşimde de metastaz vardı ama beynin de. Önemli olan beyne sıçramaması. Pet filmi çektirdiniz mi ? Doktorlar Işın mı öneriyor yoksa kemoterapi mi ?

Beyin metastazina kemoterapi nadiren etki eder. Etki ettigi tip kanserler var ama buyuk ihtimalle isin onereceklerdir. Primer tumore kemoterapi, beyin metastazlarina isin onermislerdi bize. Bir yandan biyopsi ornegi immunoterapi icin baska bir hastanedeydi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…