Annem ve imtihanim

tukenmen çok normal sadece ılerde aklına o anlar gelır cok uzulursun. o acıdan dedım ben. ama bır destek almanız lazım 3 cocuk bırısı bebek çok ağır yükün.

Ne güzel canım keşke bizde öyle olabilsek ama beni herkes tek bıraktı anneme bakmak yük değil bana annem canım benim ama sorumlukkalrjn altında hepsini omuzlayinca o yükün altında ezildim hem fizkken hem psikijik olarak kimse yardım etmedi inanın ben logusyaken anneme baktım hem 10 günlük bebeğimle evde tek kaldım bütün bunlar beni çok yipratti

2 kardeşiz canım kardeşimin pek ilgilenmez bnde bak deemem zaten kendi istemesi lazım zorla olmaz
Zorla değilde en azından desteğe ihtiyacınız olduğunu söyleyin bence sonuçta onun da Annesi, bazıları söylemeden anlamıyor aher şeyi güllük gülistanlık sanıyor..3 çocuk ekstra hasta bakımı çok zor Allah evlatlarinizi bağışlasın ama mental olarak iyi olmadığınız şu dönemde çocuk olaylarına daha fazla girmeyin bence, küçüğü de çok minik daha

Yok canım daha Allah isteyen herkese nasip etsin son zamanlarda oluyo bu çökmüş gibiyim kuvvetli olmama gerekirken toparlayamıyorum qrtik kendimi eskiden Bi kaç güne toparlardkm kendimi ama artık olmuyor

Çok zor işiniz. Sadece çocuklarınız bile çok zor. Kız kardeşiniz en azından maddi destek verse. Arada temizliğe birini çağırasiniz o bile birşey. Allah güç kuvvet versin size

Konuştum canım da değişen birey olmadı gene arayıp sorsadq arada bir yanı bazen aylarca aramıyor aynı şehirdeyiz ama gelip gitmez pek
Hakkınızı arayın o da evlat. Belki görevler verin gurur yapmayın. Ya yap ya yaptır diyin. Kendi zamanları için arada bakıcı tutsun veya temizlikçi göndersin en azindan. Mirasa gelince herkesten önce koşar

Çok zor işiniz. Sadece çocuklarınız bile çok zor. Kız kardeşiniz en azından maddi destek verse. Arada temizliğe birini çağırasiniz o bile birşey. Allah güç kuvvet versin size
Sağol canım senelerdir böyle ama değişen birsy olmuyor canım oda yabancı gibi aynı sen bakma ben bakma kim bakacak anneme zavalli babam hem çalışıp hem anneme bakamaz zaten maddiyata bakiciyq verecek kadar iyi değil ben bakarım Allah bana sağlık güç kuvvet versin ama yorgunluğu vücut kaldırmıyor Bi sürede sonra Allah başımızdan eksik etmesin gene annemi bütün annelerimizi annemde cocugum gibi oldu artık alıştım Bi gun girmesen aklım kalıyor ne yaptı diye

Dedem de parkinsondu ve sizi çok iyi anlıyorum. 6 ay baktım sonra pandemiden dolayı gitti. Annemle yaşıyor olmama rağmen, herşeyiyle ben ilgilenirdim. Memlekette yatalak kaldı. Annem para harcasa ki çalışan insandı yani başkasının parasını harcamıyor, bununla babama birşey yapabilirdim diye vicdan yapardı. Sizi çok iyi anlıyorum. Üç çocukla yapmanız gerekenin eminim çok fazlasını yapıyorsunuz. Anneniz için en güzel şey sizi görmesi. Yanında olduğunuzu bilmesi. Geri teferruat aslında. Fazlasıyla yaptıgınıza eminim. Üzülmeyin ve şuanda annem gibi kendinizi suçlamayın.

Son zamanlarda tükendim canım anneme ömür boyu bakarım ben ama işte sorumlukfazla olunca farkında olmadan tükeniyormus insan keşke böyle olmasa ama beyin başka diyor vücut artık yoruldum diyor annemi hergun dışarıya çıkıp gezkremedim az da olsa yurudugu zmaaar çünkü tekim cocuklar ufak hepsine yetemedim aslında bu durumda annemin gözlerimi n önünde gergun eriyip gitmesine bozdu psikojimi son zamanlarda artık yuzm uyusmaya başladı stres gerginlik oluyor kendime zaman ayıramıyorum kafam hep yapmam gerekenlerle meşgul yani fazla düşünmemeye çalışıyorum ama elimde değil işte

Öncelikle geçmiş olsun
Bağırmak hos degil ama anormal bulmadım sen şu an 4 bebeğe bakiyor gibisin tabii ki yipranirsin
Kardeşin de biraz elini taşın altına koysa keske
Allah seni cennetine alsin insallah, zor bir işi basariyorsun.

Kız kardeşim var canimda o soğuk biraz arada arar sorar Bn babamla bakıyorum anneme
Rabbim güç kuvvet versin canım demekki Rabb'im onu layık bile görmemis böyle hayırlı bir işe Rabbim zorunu kolay etsin kardeşim
Kur'an'ın şifa özelliği var Kuran'dan şifa ayetleri aç dinlet annene evinde Kuran dinlet
Sonrasında güzel ezgiler müzikler var onlarda iyi gelir
Kardeşinden iyilikle hiç olmazsa haftada bir gün bile olsa gelip ilgilenmesini talep et

Çok zor Allah yardımcın olsun. İnsan yorgunluktan çocuğa da ses yükseltiyor bazen. İnsanız olur bizim de duygularımız var. Dert etmeyin anneler en hayırsız evlada bile hakkını helal ediyor kaldı ki siz yıllardır ona yardım ediyorsunuz

Eve bir yardımcı tutma imkanınız var mı? Hem çocuklar hem yaşlı bakımı çok zor.
Annannnem ölümünden önce 5 yıl boyunca yatalak kalmıştı ve her ay bir çocuğu bakıyordu. Artık bir yerden sonra hiçbiri kaldıramaz oldu bu durumu çünkü gelinler bakmak istemiyor erkekler altından almaya çekiniyor sadece kız çocuklarına kalmış oluyordu. Bakıcı tutmaya başladılar hepsi ortak ev açtılar ve ortak bakıcı tuttular. Bakıcılar bile ayda bir değişiyordu hasta bakmak çok zor bir durum. Eğer durumunuz varsa kardeş sayısı özellikle çoksa bakıcı tutulabilir. 24 saat yanına kalacak birini bulabilirseniz siz çok rahatlarsınız. Maaşı birazcık yüksek ama hem fiziksel hem psikolojik rahatlığınız için de gücünüz varsa eğer verilir.

Güncelleme: Maddi gücünüzün olmadığını yazmışsınız ben biraz geç okudum belediyelere ve sosyal yardım kuruluşlarına başvurun.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…