Annem ve imtihanim

Ben tek çocukla tükeniyor , dayanamıyorum. Hiç birimiz mükemmel değiliz . Desteksiz bu kadar sürdürmeniz bile çok güçlü biri olduğunuzu gösteriyor. Hayran kaldım size .

Ne güzel canım keşke bizde öyle olabilsek ama beni herkes tek bıraktı anneme bakmak yük değil bana annem canım benim ama sorumlukkalrjn altında hepsini omuzlayinca o yükün altında ezildim hem fizkken hem psikijik olarak kimse yardım etmedi inanın ben logusyaken anneme baktım hem 10 günlük bebeğimle evde tek kaldım bütün bunlar beni çok yipratti
Allah yaptıklarınızı görüyor inşallah kabul olmuştur üzülmeyin. Psikolojik olarak yıpranmış olmanız çok normal ben tek çocuğun sorumluluğuyla bile arada kafayı bozuyorum. İnşallah anneniz de anlıyordur sizi merak etmeyin, ama siz yine de sabır çekin salavat getirin sabrınızın tükendiği anda.

Öncelikle geçmiş olsun.Hasta bakımının fiziken özelliklede ruhen nasıl zor olduğunu biliyorum.Bazen nefes alamadığını hissedersin sonra vicdanla duyguların arasında sıkışır kalırsın.İmtihan olan tamda bu sanırım isyan noktasına gelmeden durabilmek.Çevremizdeki bencil insanlar bu yükü biraz paylaşsa halbuki herşey cok daha kolay olur ama maalesef. Kızdığın bağirdığin zamanki pişmanlığın çok normal ama yorulman zaman zaman bittğini hissetmen sinirlerinin bozulmasi da en az onun kadar normal.İnsanız biz makine değil.Helekı kücük çocukların varsa iş dahada beter olabiliyor.Sana tavsiyem kücük kaçamaklar yapman.Bazen haftada bir mesela gündüz annene bakacak birini ayarlaman .Kardeşini zorunlu tut oda evladı bir zahmet yardım etsin.O günü kendine ayır.Onların artık bize emanet olduğunu unutma tıpkı doğduğumuzda bizim onlara emanet olmamız gibi.Bununla.ilgil cok güzel bir söz vardı
Anne babamızın cocuklarıyızdir önce
Sonra çocuklarımızın anne babası
Anne babamızın anne ve babası oluruz sonra
En sonundada çocuklarımızın çocukları oluruz

Merhaba arakdaslar kısaca konuyu özetlemeye çalışacağım annem yaklaşık 7 senedir hasta son 3 senedir deyatağa bağımlı kaldı maalesef parkinsonun son evrelerinde😔annemle babamla Bn ilgileniyorum senelerdir gündüz Bn bakiyirum gece babam ilgileniyor lavabo ihtiyacı çok oluyor benim 6 -3 yas ve 9 aylik bebeğim var hem annem hem cocuklar derken fiziken ve psikojik olarak yoruldunm ister istemez kaynanam yok hepsiyle tek ilgileniyorum bazen tukendigim zamanlarda oldu anneme sesimi yükseltigim zamanlarda oldu cok pişman oluyorum sonra ama elimde olmuyo bazen 😔annemi öyle senelerdir yatakta görmek gün geçtikçede kötüye gittiğini görmek çok üzülüyorum hereey allahtan tabi ama elimizden geleni yaptık tesavisi de yok maalesef hersy imtihan biliyorum ama bazen içim içimi yiyor Allah katında acaba geçemedim mi layıkıyla diyip kendimi suçluyorum sadece bazen sesimi yuksetigjm oluyordu aklı geldikçe çok üzülüyorum çocuklarım ufak hepsiyle ilgilenirken oluyordu kendi cocuklarimda var bazen büyük oglum şahit oluyordu acaba bnde böyle olursam aynısını bana yaparmış diye de psikojimi dahada çok bozuyorum sadece bunları sizlerlle paylaşmak istedim
Siz çok hayırlı ve güzel bir evlatsınız Allah hayrınızı kabul etsin inşallah. bu dünyada yaşlı ve hasta bakmak kadar zor bir şey yok insanız sabrımızın tükendiği anlar mutlaka olur kendinizi sakın öyle düşünerek üzmeyin.

Merhaba arakdaslar kısaca konuyu özetlemeye çalışacağım annem yaklaşık 7 senedir hasta son 3 senedir deyatağa bağımlı kaldı maalesef parkinsonun son evrelerinde😔annemle babamla Bn ilgileniyorum senelerdir gündüz Bn bakiyirum gece babam ilgileniyor lavabo ihtiyacı çok oluyor benim 6 -3 yas ve 9 aylik bebeğim var hem annem hem cocuklar derken fiziken ve psikojik olarak yoruldunm ister istemez kaynanam yok hepsiyle tek ilgileniyorum bazen tukendigim zamanlarda oldu anneme sesimi yükseltigim zamanlarda oldu cok pişman oluyorum sonra ama elimde olmuyo bazen 😔annemi öyle senelerdir yatakta görmek gün geçtikçede kötüye gittiğini görmek çok üzülüyorum hereey allahtan tabi ama elimizden geleni yaptık tesavisi de yok maalesef hersy imtihan biliyorum ama bazen içim içimi yiyor Allah katında acaba geçemedim mi layıkıyla diyip kendimi suçluyorum sadece bazen sesimi yuksetigjm oluyordu aklı geldikçe çok üzülüyorum çocuklarım ufak hepsiyle ilgilenirken oluyordu kendi cocuklarimda var bazen büyük oglum şahit oluyordu acaba bnde böyle olursam aynısını bana yaparmış diye de psikojimi dahada çok bozuyorum sadece bunları sizlerlle paylaşmak istedim
Beslenmesini nasıl yapıyosunuz benimde annem 4 senedir parkinson hastası ?

Beslenmesini nasıl yapıyosunuz benimde annem 4 senedir parkinson hastası ?
İştahsızlık var annemde günde 3 öğün yer ama azar azar biz ne yiyorsak annemde yiyor düzenli ilaç kullanıyor ama hastalığı durdurmuyor maalesef annemin parkinsonizm hastalığı birazda ha ağır Bi hastalık annenizede acil şifalar diluyorum

2 kardeşiz canım kardeşimin pek ilgilenmez bnde bak deemem zaten kendi istemesi lazım zorla olmaz
Bakacak biri olduğu için ilgilenmiyordur.
Ben bu tavrinizi yanlış buldum.
Tek çocuk olsanız neyse ama iki kardessiniz.
Kardeşim soğuk demekle olmaz soğuk soğuk bakacak o zaman onun da annesi sonuçta.
Yarın öbür gün bı miras kalsa ya ben soğuk biriyim ablam alsın mirası demeyecektir dimi??

Sizin de kendinizi suçlamaniz yanlış hasta bakmak insanı fiziksel ve psikolojik olarak yıpratır.
Ayrıca 3 tane çocuğunuz varmış kolay değil.
Maddi olarak hiç mi durumunuz yok ?
Babanız part time bile olsa birini tutsa ?
Haftanın belli gunleri en azından dinlenseniz?

X