Annem ve imtihanim

deryasudems

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
30 Mart 2024
39
-2
37
Merhaba arakdaslar kısaca konuyu özetlemeye çalışacağım annem yaklaşık 7 senedir hasta son 3 senedir deyatağa bağımlı kaldı maalesef parkinsonun son evrelerindeannemle babamla Bn ilgileniyorum senelerdir gündüz Bn bakiyirum gece babam ilgileniyor lavabo ihtiyacı çok oluyor benim 6 -3 yas ve 9 aylik bebeğim var hem annem hem cocuklar derken fiziken ve psikojik olarak yoruldunm ister istemez kaynanam yok hepsiyle tek ilgileniyorum bazen tukendigim zamanlarda oldu anneme sesimi yükseltigim zamanlarda oldu cok pişman oluyorum sonra ama elimde olmuyo bazen annemi öyle senelerdir yatakta görmek gün geçtikçede kötüye gittiğini görmek çok üzülüyorum hereey allahtan tabi ama elimizden geleni yaptık tesavisi de yok maalesef hersy imtihan biliyorum ama bazen içim içimi yiyor Allah katında acaba geçemedim mi layıkıyla diyip kendimi suçluyorum sadece bazen sesimi yuksetigjm oluyordu aklı geldikçe çok üzülüyorum çocuklarım ufak hepsiyle ilgilenirken oluyordu kendi cocuklarimda var bazen büyük oglum şahit oluyordu acaba bnde böyle olursam aynısını bana yaparmış diye de psikojimi dahada çok bozuyorum sadece bunları sizlerlle paylaşmak istedim

Nerede oturuyorsunuz? İstanbul ise büyük şehir belediyesi evde sağlık hizmetlerinden bakıcı desteği alabilirsiniz ( hala var mı bilmiyorum, saatlik olarak geliyorlardı ev temizliğinden, hasta bakımına , hiçbir şey olmasa bile başında bir kaç saat refakatçi kalıyorlardı. Siz de dinlenirsiniz)

Yaprik canimda 2 kız kardeş olunca destek vermediler

Çok geçmiş olsun tek çocuk musunuz yardımcı olacak başka kardeş var mı yada ailenizin durumu nasıl gündüz bakımı için bir yardımcı ayarlanabilse sizde yanında dursaniz fiziken bu derece yorumlamış olursunuz

Eve bir yardımcı tutma imkanınız var mı? Hem çocuklar hem yaşlı bakımı çok zor.

Kız kardeşim var canimda o soğuk biraz arada arar sorar Bn babamla bakıyorum anneme

Geçmiş olsun.rabbim sabrını artırsın ve güc versin.parkinson için beyin pili ameliyatinı duydunuz mu yüzde seksen basarı sağlıyormuş.su an bende babam için o yola girdim .biz heyecanlandık umutlandık .hangi ildesiniz.bir araştırın

Yaptırdık canım teslerini ama annem 60 yaşında olmasına rağmen uygun görmediler aslinda annemin hastalığını pqrkinsona benzetiyorlar ama teşhis hicbi doktor koyamadi

2 kardeşiz canım kardeşimin pek ilgilenmez bnde bak deemem zaten kendi istemesi lazım zorla olmaz

Bizim bir tanıdığımız var, babalar parkinson hastası, 4 kardeşler, düzenli aralıklarla babalarına bakıyorlar. Biri hastane işini görüyorsa, diğeri gelip banyosunu yaptırıyor, diğeri geliyor yanlarında kalıyor. Hepsi evladı. Maddi manevi destek olmaları gerek. Sen sonuçta çocuklarının zamanından alıyorsun, aile hayatından alıyorsun annenle babana veriyorsun. Kardeşinin de bir zahmet taşın altına elini koyması gerek.

imtihanı geçip geçmediğinizi bilemem ama ne olursa olsun bağırmayın annenize. yarın emri hak vuku bulunca vicdanınzdan geçemezsiniz.

destek alabileceğiniz biri varsa alın. tek cocuk değilsinizdr inşallah.
Bağırmak değil canım öyle bağırmam zaten sadece daraldığım zamanlar sesimi ayarlayamiyorum zorla bakmıyorum anneme kendi isteğimle bakiyirum ama tek olunca inanın çok zor oluyo benki anneye Bankmakn Allah katındaki yerini bilen biriyim ama yorulunca insan tukeniyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…