Annem ve babam hakkında yardım edin.

birgevezehatun

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
11 Temmuz 2017
2
1
26
Merhaba, 19 yaşında Üniversite öğrencisiyim. Ben annem ile babamın kavgalarıyla büyüdüm. Kavga ederlerdi sonra biz annaneme giderdik hemen. Orta okul sonlarda kardeşim oldu. Annemin rahimle ilgili bir rahatsızlığı var tam bilmiyorum. Kardeşim prematüre doğru ve şuan engelli. Annem ve babam hala kavga ediyor ve ben bu duruma artık dayanamıyorum. Evler yaklaşık altı yıldır ayrı. Babam haftada iki defa zor gelir görür bizi ya da ben giderim yanına. Ama bize geldiğinde her zaman acaba kavga edecekler mi diye düşünmeden duramam ki genelde kavga edilir. Artık beni o kadar çok etkiliyor ki derslerim berbat. Anneme babama da söyleyemiyorum derslerimin bu kadar kötü olduğunu. Bazen babam annemin istemediği ya da öncesinde kızdığı bir olay olduğumda bana söyletir anneme bir sürü laf yerim. Annem babamdan para istemez beni aratır konuşurum sonra kızar ne yalvarır gibi para istiyorsun konuşmasını bilmiyorsun.... Kardeşim engelli annem evden pek çıkamıyor ve haliyle sinir stres çok oluyor ama bende çok yoruldum artık. Okulum berbatlaştıkça daha da kötü oluyorum. Geleceğimi düşündükçe daha da karamsarlaşıyorum. Saçlarım beyazladı daha yirmi olmadan. Her şeyden soğuyorum. Ağlama krizlerine giriyor çıkamıyorum. Bir kaç kez sinir krizi bile geçirdim. Herkes benden bir şey bekliyor. Yakında boşanacaklar ama sorunlar asla bitmiyor. Ben hep onların kavgalarıyla büyüdüm ayrılıklarla. Normal aile nasıl hiç bilmiyorum. Ben nasıl aile kuracağım? Ne yapmalıyım nasıl toparlarım ya da sadece dertleşmek için yazdım bunları lütfen yardım edin artık dayanamıyorum.

Canım en azından üniversiteye kapak atmışsın, ne olursa olsun derslerine odaklanmaya çalış, mezun olduğunu, kendi ayakların üstünde durduğunu düşün, motive et kendini.. annenin yükü çok ağır, anlayış göstermeye çalış, ona samimi bi şekilde yaklaşırsan, derslerimi etkiliyor bu durumlar vs dersen üzerine gelmemeye çalışır o da bence..

Canım en azından üniversiteye kapak atmışsın, ne olursa olsun derslerine odaklanmaya çalış, mezun olduğunu, kendi ayakların üstünde durduğunu düşün, motive et kendini.. annenin yükü çok ağır, anlayış göstermeye çalış, ona samimi bi şekilde yaklaşırsan, derslerimi etkiliyor bu durumlar vs dersen üzerine gelmemeye çalışır o da bence..

Bu saatde cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim. Derslerim kötü olunca okuduğum bölümden de git gide uzaklaştım. İş bulamayacağım diye. İyi bir ortalama ile mezun olamazsam kpsssi var bunun nasıl atanacağım ben diyo çok düşünüyorum. Anneme biraz söylüyorum yarın sınavım var dersim var ne yapıcam ben diye o an haklısın diyor ama yine aynı. Anne biraz alttan al haftada iki defa geliyor o zamanlar bari aile kavramını yaşayalım diyorum o dikkat etsin niye hep ben dikkat edeyim diyor. Babama da söylüyorum dikkat et diye o da dinlemiyor. Evet biliyorum çok yük var üstün de bu sebeple ona da kızamıyorum ama bazen o kadar doluyorum ki anneme patlıyorum. Ağlama, sinir krizleri.... Sonra ona patladığım için çok pişman oluyorum günlerce kendime gelemiyorum.

Annen ve baban biraraya geldiginde sen o ortamda olma.. cik git gerekirse binanin kapisinin onunde otur ama ayni ortamda bulunma.. yada babisko geldiginde biraz otur gor onu sonra sinavim var odevim var de odana gec tak kulakligi son ses dinle.. ne kavga duyarsin ne baska sey..
Ikisini de ayri ayri zamanlarda farkli yerlerde gormeye calis.. derslerine de uzulme bütünleme sinavlarinda gecersin yada artik yaz okulu varsa orda verirsin derslerini.. universiteden mezun olmak en kolayi merak etme..

Anne ile baba arasına girilmez... Benim ailemde sorunlu ama ben üzerinde durmam... herkesin kendi hayatı ....kaç yaşında insanlar aklı fikri ben veremem... Değişmezler:KK54: onları böyle kabul etmek lazım.... Derslerinize konsantre olamıyorsunuz bunu hissettim.... Derso_O Çalışırken başka şeyler düşünüyorsunuz muhtemelen... Sadece ders çalışmaya odaklanırsanız başarırsınız...:nazar:

Bu saatde cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim. Derslerim kötü olunca okuduğum bölümden de git gide uzaklaştım. İş bulamayacağım diye. İyi bir ortalama ile mezun olamazsam kpsssi var bunun nasıl atanacağım ben diyo çok düşünüyorum. Anneme biraz söylüyorum yarın sınavım var dersim var ne yapıcam ben diye o an haklısın diyor ama yine aynı. Anne biraz alttan al haftada iki defa geliyor o zamanlar bari aile kavramını yaşayalım diyorum o dikkat etsin niye hep ben dikkat edeyim diyor. Babama da söylüyorum dikkat et diye o da dinlemiyor. Evet biliyorum çok yük var üstün de bu sebeple ona da kızamıyorum ama bazen o kadar doluyorum ki anneme patlıyorum. Ağlama, sinir krizleri.... Sonra ona patladığım için çok pişman oluyorum günlerce kendime gelemiyorum.
Canım kpss puanın ile ortalamanın alakası yok bende çok kötü bir ortalama ile mezun oldum ama KPSS puanım yüksek olduğu için rahattım. Ama akademik kariyer istiyorsan o zaman dert edinenilirsin
Biran önce okulu uzatmadan mezun olmaya bak evde değil kütüphanede çalış sonra eve git okuldan çıkar çıkmaz koşa koşa gitme eve bir dersini çalış. Senin laylaylom yapmaya hakkın yok malesef kendini kurtarman lazım yoksa annenin daha kötü bir versiyonu olursun.

canım annen baban böyle alışmış böyle gider
boşansalar bile illaki tartışacakları birşeyleri olur
sen kendini düşün ve geleceğine odaklan

X