Annem sevgilimi istemiyor

nilaykahraman

Üye
Kayıtlı Üye
4 Mayıs 2018
9
1
30
Herkese merhaba,
1 buçuk yıldır süren bir ilişkim var. Annem erkek arkadasim benden 6-7 cm kısa diye onun yanima yakışmayacağını söyleyip kesinlikle istemediğini ileriye yönelikte evliliğe izninin olmadığını söyledi. Sevgilimle ne tanismak istedigini ne de adini bile duymak istemedigini soyledi.Ben annemle uzun tartışmalara rağmen sevgilimle hala birlikteyim. Şunu da belirtmek istiyorum. Daha önceden 5 yıllık bir ilişkim vardı ve nişanliydım. Nişandan 1 hafta sonra eski erkek arkadasim sacma sebeplerle beni terk etti hem de ona en cok ihtiyacim olan dönemde ve ben kendimi toparlayamadım. 1 yila yakin psikoloğa gittim. Evlilige ve iliskilere inancim kalmamisken simdiki erkek arkadasimla tanistim. Guven benim icin en buyuk problemken ben bu adam guvendim ve onu seviyorum. Annem tüm yaşadıklarımı bilmesine rağmen mutluyum dememe rağmen boydan dolayı sevgilimi istemiyor. Sevgilim benimle evlenmek istiyor ancak durum böyleyken ve önceden yaşadığım kötü tecrübeden dolayı çok korkuyorum. Yanlış kararlar vermekten ve daha da çok üzülmekten. Lutfen yardim edin
Nasıl bir yol izlemeliyim. Erkek arkadaşımda onu oyaladigimi düşünüyor ve evlilik fikrinden soğuduğunu dile getirdi bugün ayrica annemin onu istemediğini ve onun hakkında söylediği kötü şeylere rağmen benimle evlenmek istediğine dair kaç kere girişimde bulundu ama ben ona evet diyemedim

Yani anneler hisseder boyunu mu bahane ediyor diyeceğim ama hiç tanışmamış konuşmamış görüşmemiş. Evet aile rızası çok önemli ama onun doğru kişi olduğunu düşünüyorsan vazgeçme çünkü senin hayatın ve verdiğin kararların sonucunu iyi de olsa kötü de olsa ailen değil sen yaşayacaksın. Anneni ikna etmeye çalış bir şekilde başka aile bireyleriyle sevgilini tanıştır onlardan destek alabilirsin.

Annen senin hakkina giriyor, bu kadar sert olmamasi lazim. Anne baba istemeyebilir, ama cocuklari istiyorsa cok gecerli sebepleri de yoksa tamam demeliler. Boyle evlilik surecinde gencleri yipratip sonra damattan asiri ilgi bekliyorlar. Ben de yasadim benzer seyleri. Kah inatlasarak, kah annemle tartisarak vs ikna etmistim

Evet tanışmadan önyargılı davranıyor boyu sürekli dile getirdi inşallah ayrılırsın diye dualar ediyorum diyor. Bunun haricinde sevgilim bu durumları öğrenmeden önce anneme çiçek falan göndermeyi düşünüyordu jest olsun diye şimdi tanışmak dahi istemiyor

Evet şimdiden bazı konularda yıprandık süreç bu şekilde genişleyebilirdi. Şuan durumunuz nasıl peki

Sen babanla konus veya baska aile bireylerini konuya dahil et. Teyze olur abla olur. Yine de ikna olmazsa o zaman kesin kararli oldugunu, o istemese de evlenecegini soyle. Tabi gorustugun kisiye guveniyorsan

Sen babanla konus veya baska aile bireylerini konuya dahil et. Teyze olur abla olur. Yine de ikna olmazsa o zaman kesin kararli oldugunu, o istemese de evlenecegini soyle. Tabi gorustugun kisiye guveniyorsan
Babam çok dahil olmuyor. Annemi yönlendirecek bir aile büyüğümüz ya da teyzem burada değil. Kız kardeşim bu konuda destek oluyor ama annem fazla takıntılı ve önyargılı bazı şeylerden vazgeçmiyor. Konuşamıyoruz bile adam akıllı tartışmaya dönüyor konu

teyzenle telefonda da konuş anlat durumu , araya başka bir büyük sok yani baban olmuyorsa.amaa erkek arkadaşın ne çabuk soğumuş öyle bahane arar gibi.benim bildiğim kız tarafı naz yapar böyle sevgilisinin oyaladığını düşünür falan da senin sevgilin de o konuda pek bi garip.bilmiyorum aklıma yatmadı pek

Evet bir büyüğü sokmak etkili olur belki. 1 yıldır istiyor ben sürekli annemi dile getiriyorum korkuyorum da bir yandan. Böyle olunca onun da hevesi kırılıyor

Evet bir büyüğü sokmak etkili olur belki. 1 yıldır istiyor ben sürekli annemi dile getiriyorum korkuyorum da bir yandan. Böyle olunca onun da hevesi kırılıyor
gerçekten seviyorsa saygı duyar gerekirse senelerce bekler sen sorununu halledene kadar.forumda eşi tam 11 sene beklemiş olanlar var.araya bir büyük sok önce annenle konuşsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…