Annem öldü...

Çok zayıfladım annemden sonra düşünün sahursuz orucu hurma ve su ile yapıp uyuyorum miğdem hiç yemek almıyor yemek yiyemiyorum su bile zor içiyorum içim almıyor sanki

Boyle olmaz ama .. zorlayarak da olsa yemek yemeye calisin cunku seyirmelerden daha onemli sorunlara yol acar bu durum.. sahursuz oruc tutmayin midenizi minnacik yapmissiniz.
Beslenme sorununuz varsa ve kendinizi zorlayarak yemeye calisin boyle cozemiyorsaniz ilac destegi almaniz lazim..

İnşallah Allah razı olsun bir gün buraya hamileyim bende anne olucam iyiyim herşey yolunda yazmayı o kadar isterim ki şu an ağlıyorum İnan'ın tek istediğim hayal bu anne olmak yuva kurmak

Haklısınız fakat şöyle bir durum var yemin ediyorum İnan'ın bakın tüm gün aç duruyorum yemek geliyor en sevdiğim yemek ama iştah sıfır yani bir kaşık alıp bırakıyorum annem yanımda olsaydı 3 tabak yerdim onun o güzel sesiyle yüzüyle şimdi onsuz yiyemiyorum anlatamıyorum kelimeler le miğdem acıkmıyor hiç İnan'ın hiç acıkmıyorum nasıl bir şey bilmiyorum ama 2 gün su ile geçirdiğim zamanlar oldu

Bu hafta bitmeden bi psikiyatriye gorunebilir misiniz? Ilac destegiyle biraz daha rahay atlatabilirsiniz bu donemi

Canım benim Rabbim sabır ve dayanma gücü versin inşallah ..

Bende ortaokulda babamı aniden kaybettim ve 2012 de de annemi kaybettim..
Annemin hastalığında bi fiil 3 sene hastanede geçirdik eve gidebildigimiz sayılı haftalardır sadece bayram ramazan hep hastanedeydik ve hep ben kalıyordum bakımıyla ben ilgileniyordum.. Keşke yaşasaydı da yanında olsaydım yine..

Bana o günleri hatırlattın gözlerim doldu yine.. Hastane ortamı yorgunluk stres ve üzüntüden tansiyonlarim yükselmeye başlamıştı o dönem sürekli çok yuksekti6ve Dr ılaca başlatmıştı daha 25 yaşındaydım.. Annemi kaybettikten 1 sene sonraya kadar kullanmak zorunda kaldım sonra sonra duzeldim çok şükür şuan bi sıkıntım yok o konuda.. o dediğin segirmeler bende de olur bazen aşırı derecede değilse birşey olduğunu sanmıyorum. .

Hastaneye gidememeni o kadar iyi anlıyorum ki ben de 2 sene kapısından dahi giremedim. Rabbim mecbur bırakmasın gidiyoruz mecburen.. sende için rahat eder bi görün istersen..

Hayatta herşey bizim için.. Güçlü olmalısın herşeye rağmen toparlanmalisin ailende öyle olmanı isterdi..
Sana tavsiyem eve kapatma kendini calisamiyorsan da hep sevdiklerinle beraber ol başka mesgaleler bul kendine çok zor olur yoksa..
Cenazeden sonra bir ay eve kapandım abimlere isteydi ben evde hep yalnız kafayı yiyecektim.. sağolsun bi yakınım bi gün geldi bana bir konuşma yaptı ve zorla beni evden götürdü uzun bi süre de bırakmadı hep gezdik dolaştık. Ama bi yerde eve de dönmek lazım eve döndüğüm de ilk iş eşyaları değiştirmek oldu baktığım her yer annemi hatirlatiyordu ve iyi ki de yapmışım.. Hala annemin sevdiği çorbayı yapamam bi yerde de önüme getirilen gözlerim dolar.. bunlar uzarrr gider böyle daha sayamadığım bi sürü şey. ..

İnşallah çok iyi bir evliliğin olur seni anlayan değer veren bir eşin.. Umarım çok mutlu olursun.. yaran hep bi yerlerde baki kalacak ama insan yine de yaşamaya gülmeye ve mutlu olmaya devam ediyor bunu unutma.. İnsanın dayanacagi guvenecegi bir ailesi olmadığında o kadar çabuk büyüyüp olgunlasiyor ve güçlü oluyor ki ilerde buna sende çok şaşıracaksın. ..

Rabbim yardımcın olsun..

Canim başin sağolsun Allah sabir versin.
O seyirme kesinlikle stresten korkma altinda bir şey yoktur Allahin izniyle.

Başın sagolsun canım Allah mekanını cennet eylesin

Bir ortamda siddetli bir tartışma yaşamıştım o an gözüm seğirmeye başladı büyük stres öfke ve üzüntü hissetmistim aylarca sürdü öyleki yüzüme bakan farkediyordu sonra kendiliginden gecti umarim seninde gecer

Yüzüme bakan benimde farkediyor allahtan benim gözümde bazen oluyor mesela karnımda oluyor onu kimse görmüyor sadece ben hissediyorum inşallah benimde geçer benimde 2 ay oldu devam edeli işte sağolun Allah razı olsun

Canım benim insan beyni unutmaya ve acının iyileşmesine göre yaratılmıştır. Ve iyilestirelemeyn tek şey evlat kaybıdır. Iyileseksin fakat suan bunu tek başına yapman olanaksız görünüyor. Bu işin din kısmıyla ilgilenrmem zira bilir kişi değilim fakat bir psikolojik danışman olarak bi terapiye ihtiyacın olduğunu gözlemliyoruz burda kimse sana yardımcı olamaz. Hastaneye gitmek istemiyor olabilirsin fakat seanslar halinde terapiler alman şart sanırım. Sabırlar diliyorum

Rabbim bol bol yardımcın olsun canım ah ah
O ezanlardan rabbim hiçbirimizi ayırmasın
İmtihan dünyası işte
Rabbim sevdiği kulunu çokca sınarmış
Sevgi ve dua ile

Lütfen bi psikologa git. Çok gençsin. Umarım nişanlın gerekli hassasiyeti gösteriyordur sana. Başın sağolsun...

Basın sağolsun Allah anneni babanı nurda yatırsın.diger konuya gelince benim eşimin gözü atıyordu sürekli.doktora gitti bişey çıkmadı, stres ve sinirsel demiş

Basın sağolsun canım. 8 yıl önce bende annemi kaybettim. İsimden ayrılıp tam 4 ay kendimi bir odaya kapattım. Ha öldum ha öleceğim diye hicbirsey yapmadan saatlerce otururdum. Ne uyku ne yemek hayat bitmişti sanki. Ama olmuyor işte hayat devam ediyor. O süreçte ben de sedef hastasi oldum. Eşim o zamanlar sevgilimdi en büyük desteğim o oldu. Zaman geçtikçe kullenecek acın ama hasret bitmeyecek. Ama hepimizin sonu o birgün bize Rabbim cennetinde buluşmayı nasip etsin. Ayrıca benim babam vardı ama 2 ay sürmeden başka bir kadınla evlendi. O da ayrı bir dert oldu bize çok zor imtihan. Ama kendi yuvani kurup evlatların olunca daha çok oyalanir daha az düşünürsün. Rabbim yardimcin olsun. Ben 2 senenin sonunda yavaş yavaş kendime gelmeye başlamıştım. 8 senedir de hep eksiğim hep yarım . Hiç tam olamadım. Ama sabretmekten başka seçenek yok malesef.

Biraz evvel annem ölüyor diye başlıklı bir arkadaşın konusunu okudum. Şimdi de bunu. Hem öksüz hem de yetim olmak dayanılmaz bir acıdır. Yaşadıklarınız hiç kolay değil, göz ve bacak seğirmeleri bence psikolojiktir. Burada psikolog arkadaşlar var bir şey söylerler. Mutlaka destek alın, Rabbim dayanma gücü versin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…