Annem öldü...

Allah rahmet eylesin mekanları cennet olsun :KK200: onlar hep sizin yanınızda her başınız sıkıştığında onların elleri sizin omuzunuzda kendinizi hic yanlış hissetmeyin.. tık tık atma meselesine gelirsek kendimi bildim bileli hep bende vardı bu hatta şimdi karnıma elimi koysam hissederim hep orda atıyor kötü bisey olduğunu zannetmiyorum bu zamana kadar hic bir yan etkisini görmedim ben

Canim benim Allah sana sabir versin soyleyecek sey bulamiyorum gercekten cok zor insallah esin olacak kisi seni mutlu eder ve cok guzel bir anne olursun

Nasıl yazıyım ne yazıyım şu an hiç bilmiyorum... 2 ay önce annemi kaybettim 24 yasındayım. 4 yıl öncede babamı kaybettim. Kendimi bildim bileli biz hep kardeşlerimle hastanede büyüdük.. buraya yazmamın sebebi farklı insanlardan yorum almak bir düşünceleri bile benim içimi ferahlatır. Beş vakit namazını kılan tesettürlü biriyim hamd olsun . Ayrıca nişanlıyım. Sizlere sormak istediğim bir konu var annemi babamı çok özlüyorum annemin acısı hiç geçmiyor içimden atamıyorum ağlıyorum olmuyor dışarı çıkıyorum olmuyor herşey o herşey yediğim çorbada bile onu hatırlıyorum canımın acısı geçmiyor ... şimdi de annem öldükten sonra göz seğirmesi olur ya bazen bacağımda bazen de gözüm de oluyor atıyor böyle tık tık bazen de karnımda bir şey atıyor ölücekmiyim diye kendi kendime değişik şeyler düşünüyorum doktora gitmek istemiyorum bıktım doktor ve hastaneden:KK43: aranızda böyle bir şey yaşayan var mı sadece bende mi oluyor bu tık tık atmalar karnımda sanki kalp atıyor bacağımda ayağımda sonra da geçiyor sizce stresten ve üzüntüden mi arkadaşlar sizlere sormak istedim :KK43: aranızda böyle bir şey yaşayan var mı gün içinde bazen oluyor bazen hiç olmuyor kafaya taktım :KK43: bu arasam üniversite mezunuyum fakat işsizim işten ayrıldım bir müddet önce evde sürekli annemi düşünüyorum :KK43: bir meşgale bulsam bu düşünceler ve bu tık tık atmalar geçer mi yoksa ben mi abartıyorum oturup kendimi dinliyorum :KK43:

Basin sagolsun
Yas donemindesin
Ben de bu aciyi yasadim 8 ay once
Ama zamanla daha iyi mi diyeyim daha sukunetli mi diyeyim daha kabullenmis oluyosun işte. ..

Segirmeler stres kaynakli olabilir
Benim bacaklarımda olur mesela uzgun ve stresli iken.
eğer kendini dinlersen hastalik hastası olursun.
Bu aralar psikolojik destek almayi dusunur musun?

Annem kanser oldugunda bende yemeden icmeden kesildim ve hamileydim ve 27 yasinda kemik erimesi oldum yememen kendine zarr yapma annen seni boyle gorseydi cok uzulurdu onun yuzunden boyle olmani istemezdi sen de sevmedigin o hastane kapilarina gitmek zorunda kalma en azindan vitamin takviyesi almaya calis ve psikolojik destek

Ben de benim gibi zor imtihanlardan geçen var mıdır diye düşünüyordum. Annemi 6 yaşında kaybettim. 21 yaşındayım babam akciğer kanseri ve şuan çok kötü durumda okuyorum okuldan eve geldim babam artık ayakta duramıyo gidişatı belli demiş doktorlar. Onu da kaybedip öksüz yetim olcam hayatım hastanelerde geçti benim de kardeşlerimle.. Allah dayanma gücü versin istiyorum çünkü çok zor herkes mutluyken ertafımda mutlu aileler gördükçe bu imtihanlar çok ağır geliyor.. allah yardım etsin size de kendimi çok yakın gördüm yazmak istedim.

Hastalıklarla imtihan edilmenin ne demek olduğunu iyi bilirim. Lütfen bir uzman yardımı al. İyi gelecektir sana. Seyirmelerde düzgün beslenmiyorsan kalsiyum eksikliğindendir. stresten kaslarını sıkıyor da olabilirsin.

Kabak çekirdeği hergün 1 kase tüketirsen seğirmelere iyi gelecektir.Allah rahmet eylesin. Mekanları cennet olsun.

Benim de epey uzun bir süre karnımda pıt pıt kalp atışı gibi hareketler oluyordu. Aylarca sürdü hatta. Doktora gittiğimde bağırsaklardan kaynaklandığını söyledi, önemsiz bir şey dedi ve bir süre sonra zaten geçti. Bunda mühim bir durum yok. Yine de içinin rahat etmesi için bir doktora görün..Göz seğirmeleri de stresten oluyor. Ayrıca Allah sabır versin, Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun inşallah..

Var canim var bende yasadim ayni seyleri 23 yasindaydim annem öldügünde kalbim kollarim bacaklarim disardan görulebilecek sekilde segiriyordu seğirmek dogru kelimemi bilmiyorum atiyordu yani daha 2 ay olmus cok normal yasadiklarin zamanla acın geçecek ama özlem gelecek yerine şekil değistiricek birazcik anlayacagin acının en yogun oldugu zamanlarda annem beni böyle görse ne yapardi diye düşün ve sanki hayattaymiş gibi konuş onunla ama üzme onu gününün nasik gectigini anlat hayallerini anlat seni gördugune sen mutlu oldugunda onunda mutlu olduguna inan önünde koca bir ömür var zamana bırak ve elinden geldigince normal hayatına dönmeye çalış başka türlü gecmiyor

Bu arada benim annemde dügünümü ve cocuklarimi göremedi ama resimleriyle iste anneanneniz diye tanitiyorum kizim kücukken mezarina goturmustum sonra pisman oldum ama toprak olarak degilde yasayan biri gibi hatirlasin istiyorum simdi

Allah sabır versin
ben de annemi kaybettim, 1.5 yıl oldu, seni anlıyorum.
Allah yardım etsin hepimize ne yapalım takdiri ilahi

Nasıl yazıyım ne yazıyım şu an hiç bilmiyorum... 2 ay önce annemi kaybettim 24 yasındayım. 4 yıl öncede babamı kaybettim. Kendimi bildim bileli biz hep kardeşlerimle hastanede büyüdük.. buraya yazmamın sebebi farklı insanlardan yorum almak bir düşünceleri bile benim içimi ferahlatır. Beş vakit namazını kılan tesettürlü biriyim hamd olsun . Ayrıca nişanlıyım. Sizlere sormak istediğim bir konu var annemi babamı çok özlüyorum annemin acısı hiç geçmiyor içimden atamıyorum ağlıyorum olmuyor dışarı çıkıyorum olmuyor herşey o herşey yediğim çorbada bile onu hatırlıyorum canımın acısı geçmiyor ... şimdi de annem öldükten sonra göz seğirmesi olur ya bazen bacağımda bazen de gözüm de oluyor atıyor böyle tık tık bazen de karnımda bir şey atıyor ölücekmiyim diye kendi kendime değişik şeyler düşünüyorum doktora gitmek istemiyorum bıktım doktor ve hastaneden:KK43: aranızda böyle bir şey yaşayan var mı sadece bende mi oluyor bu tık tık atmalar karnımda sanki kalp atıyor bacağımda ayağımda sonra da geçiyor sizce stresten ve üzüntüden mi arkadaşlar sizlere sormak istedim :KK43: aranızda böyle bir şey yaşayan var mı gün içinde bazen oluyor bazen hiç olmuyor kafaya taktım :KK43: bu arasam üniversite mezunuyum fakat işsizim işten ayrıldım bir müddet önce evde sürekli annemi düşünüyorum :KK43: bir meşgale bulsam bu düşünceler ve bu tık tık atmalar geçer mi yoksa ben mi abartıyorum oturup kendimi dinliyorum :KK43:

başın sagolsun canim. mekanlari cennet topraklari bol olsun..
acini anlamam cok zor belki ama ...
bendede oluyor bu yazdigin tıklamalar. buyuk ihtimalle stresten oluyor.
karnimin icinde ki tıklama aynen kalp atisi gibi oluyo benimde. hos benim kolumun alakasiz yerlerinde bacagimin ucra koselerinde de oluyo

Son düzenleme:
Annen ve baban nurlar icinde yatsin insallah. Mekanlari cennet olsun. Rabbim kabirlerini guzellestirsin. Anne baba acisi kolay mi?... kendini mesgul etmen gerekiyor birseyle. Eger kendini birakirsan bir daha Allah korusun toparlanamazsin.

Allah sizden hepinizden razı olsun o kadar beni mutlu ettiniz ki yorumları okurken evet yanlız değilim evet demek herkes annesini babasını kaybedebiliyor demek herkeste üzüntüden stresten seğirmeler ölebiliyor dedim ve kendime geldim... camilerden mezarlıklardan çıkmıyorum bana iyi gelen 2 yer İnan'ın psikologdan bin kat iyi. Kendimi tanıyorum eğer Allah'a daha çok sığınırsam iyi olucagıma inanıyorum sadece çok Yen'i oldugu için çok hassas çok stresli çok üzüntülüyüm. Bir iş bulmakla işe başlıcam kendime meşgale . Ama ne oluyor biliyormuşsunuz zaman geçtikçe bir özlem giriyor ki size anlatamam ellerinin kokusu vardı annemin ellerinin kokusunu özledm hiç bir yerde o kokuyu bulamıyorum Allah bu acıyı kimseye erken yaşta yaşatmasın Allah yaşayanlara sabır versin Allah sizden razı olsun kendime gelince sabah uyandığım da ellerim sımsıkı ve dişlerim sımsıkı uyanıyorum sanırım stres ve üzüntü kaslarımı kasmamı sağlıyor bu tıklamalar da kendimi çok kastığımdan oluyor magnezyum içmeye başladım bir doktor tavsiyesi 1 ay kullan 1 ay sonra hepsi geçer dedi... bakalım Allah'ın izniyle inşallah herkeste oluyor bu seğirmeler ama benim durumum itibariyle vücudumu dinlediğim için kafaya takıyorum işte amcama sordum amcam kendimi bildim bileli bende hep olur ama bi gün de senin gibi a bu niye oluyor diye üzülmedim bence sen çok bunalıma girdiğin için herşeyi takıyorsun dedi gerçekten de öyle kendime rezene çayı aldım iyi günler eliyormuş strese üzüntüye Allah dayanma gücü versin kalbime Allah güzel günler çıkarsın önüme inşallah ..

Allah sizden hepinizden razı olsun o kadar beni mutlu ettiniz ki yorumları okurken evet yanlız değilim evet demek herkes annesini babasını kaybedebiliyor demek herkeste üzüntüden stresten seğirmeler ölebiliyor dedim ve kendime geldim... camilerden mezarlıklardan çıkmıyorum bana iyi gelen 2 yer İnan'ın psikologdan bin kat iyi. Kendimi tanıyorum eğer Allah'a daha çok sığınırsam iyi olucagıma inanıyorum sadece çok Yen'i oldugu için çok hassas çok stresli çok üzüntülüyüm. Bir iş bulmakla işe başlıcam kendime meşgale . Ama ne oluyor biliyormuşsunuz zaman geçtikçe bir özlem giriyor ki size anlatamam ellerinin kokusu vardı annemin ellerinin kokusunu özledm hiç bir yerde o kokuyu bulamıyorum Allah bu acıyı kimseye erken yaşta yaşatmasın Allah yaşayanlara sabır versin Allah sizden razı olsun kendime gelince sabah uyandığım da ellerim sımsıkı ve dişlerim sımsıkı uyanıyorum sanırım stres ve üzüntü kaslarımı kasmamı sağlıyor bu tıklamalar da kendimi çok kastığımdan oluyor magnezyum içmeye başladım bir doktor tavsiyesi 1 ay kullan 1 ay sonra hepsi geçer dedi... bakalım Allah'ın izniyle inşallah herkeste oluyor bu seğirmeler ama benim durumum itibariyle vücudumu dinlediğim için kafaya takıyorum işte amcama sordum amcam kendimi bildim bileli bende hep olur ama bi gün de senin gibi a bu niye oluyor diye üzülmedim bence sen çok bunalıma girdiğin için herşeyi takıyorsun dedi gerçekten de öyle kendime rezene çayı aldım iyi günler eliyormuş strese üzüntüye Allah dayanma gücü versin kalbime Allah güzel günler çıkarsın önüme inşallah ..
Amin insallah , her kışın bir baharı oluyor hayat bu, insallah senin de yeniden mutlu olacağın günlerin olacak; evlatların, yuvan olacak, anneciğine layık bir evlat olacaksın. Kendi ailende Onun geleneklerini yaşatacaksın, çocuklarına onu anlatacaksın.
Öte dünyada da ebedi buluşacağız insallah sevdiklerimizle...
Allah sabrınızı arttırsın , nurlar içinde yatsın insallah teyzemiz ..

X