Annem öldü...

Başin sağolsun canim. Allah mekanlarini cennet etsin.
Bende annemi ve babami genc yaşda kayıp etdim. Senin üzüntünü anliyorum.

Kesinlikle stresden oluyor. Bana mesela gülme krizi geliyordu. Aglamak yerine kahkaha ata ata gülüyordum. Resmen filimlerdeki dengesiz insanlar gibi.
Doktor stressden oldugunu demişti.

Hakikatende gecdi. Ama annemin ölümünden beri ağlayamiyorum mesela. Herşey cok boş hicbir dert üzülecek gibi gelmiyor bana. Nasil desem... bir vurdum duymazlik cökdü üstüme.

Sana tevsiyelerim: hic durmadan kendi hayatina devam et. Firsatin varsa spora git. Üzüldüğün anda spor yaparsan vücudun adrenalin salgilar. Azda olsa üzüntün hafifler.
Kendine güzel hedefler kur. Onlar icin cabala. Sakin depresyonunu dibine kadar yaşama. İnsan yoksa cikamiyor.

Ben şahsen piskologa gitmedim. Hayat sikintisi filan derken bir bakdim 7sene olmuş. Bende 23 yaşındaydım. Kendime söz verdim asla salmamak icin kendimi. Sende salma.

Ahh canım benim.Rabbim sabrını arttırsın.Anneciğininde mekanı cennet olsun inşallah.bende 5 ay once kaybettim annemi kanserden çook zor gercekten.bir an aklimdsn cikmiyor.herseyde annem var benimde senin gibi.Benimde surekli bir yerlerim agriyirdu.kendimi bende hep kesin kanserim diye iyice strese sokuyordum.2 ay once psikiyatriste basladim.gayet iyi geldi bsna sanada tavsiye ederim.

Başınız sağolsun öncelikle.Tık tık atmalara gelecek olursak o durumu bende yaşıyorum yaşayan tanıdıklarım da oluyor takmayın kafanıza. Bahsettiğiniz seğirmeler vücudumun her hangi bir yerinde oluyor bazen gözümde kalçamda karnımın üst kısmında doktora gitmedim ama araştırdım sanırım bir vitamin eksikliğinden birde stresden olabiliyormuş. Evet rahatsız edici bir durum bende bir ara baya taktım ama taktıkça daha çok rahatsız etti şimdi geçti gitti. Bir psikologdan yardım da alabilirsiniz.

Vitamin eksikliginden olabilir bir tahlil yaptırın bence. Ve kesinlikle çalışın evde oturdukca daha kötü hissedersiniz.
Anneniz ve babanız için basınız sağ olsun Allah yar ve yardımcınız olsun.

Net söylüyorum psikolojik.
Bende de çok oldu. Şimdi daha yeni yavaş yavaş geçiyor arada var. Bazen bacağımda falan öyle seyirme olurdu ki bir anda.
Farkettirecek kadar. Göz dersen arada bir hala yapar. Karinda da kalp atışı gibi yok yok atiyor hala.
Bende de bişey yok.
Ki ben işi bayilmaya kadar goturmustum.
Aynı nisanlilik döneminde.
Şu anda 2 aylık evliyim.
Evlendikten sonra evde tekken daha çok gün yüzüne çıktı. seye uzulsem sinirlensem komple titriyordum dişlerim birbirine çarpıyordu .
Bu aralar yok. Kendimi rahatlatmaya çalışıyorum. Anlıyorum seni

başın sağolsun.

o tık tık atmalar bende de olur. özellikle bacağımda. fiziksel bi rahatsızlığın olduğunu sanmıyorum. çok fazla takıntı yaptıysan piskologa gidebilirsin.

Nasıl yazıyım ne yazıyım şu an hiç bilmiyorum... 2 ay önce annemi kaybettim 24 yasındayım. 4 yıl öncede babamı kaybettim. Kendimi bildim bileli biz hep kardeşlerimle hastanede büyüdük.. buraya yazmamın sebebi farklı insanlardan yorum almak bir düşünceleri bile benim içimi ferahlatır. Beş vakit namazını kılan tesettürlü biriyim hamd olsun . Ayrıca nişanlıyım. Sizlere sormak istediğim bir konu var annemi babamı çok özlüyorum annemin acısı hiç geçmiyor içimden atamıyorum ağlıyorum olmuyor dışarı çıkıyorum olmuyor herşey o herşey yediğim çorbada bile onu hatırlıyorum canımın acısı geçmiyor ... şimdi de annem öldükten sonra göz seğirmesi olur ya bazen bacağımda bazen de gözüm de oluyor atıyor böyle tık tık bazen de karnımda bir şey atıyor ölücekmiyim diye kendi kendime değişik şeyler düşünüyorum doktora gitmek istemiyorum bıktım doktor ve hastaneden:KK43: aranızda böyle bir şey yaşayan var mı sadece bende mi oluyor bu tık tık atmalar karnımda sanki kalp atıyor bacağımda ayağımda sonra da geçiyor sizce stresten ve üzüntüden mi arkadaşlar sizlere sormak istedim :KK43: aranızda böyle bir şey yaşayan var mı gün içinde bazen oluyor bazen hiç olmuyor kafaya taktım :KK43: bu arasam üniversite mezunuyum fakat işsizim işten ayrıldım bir müddet önce evde sürekli annemi düşünüyorum :KK43: bir meşgale bulsam bu düşünceler ve bu tık tık atmalar geçer mi yoksa ben mi abartıyorum oturup kendimi dinliyorum :KK43:
Bir bucuk yil oldu annemi kaybedeli bende. Akciger kanseriydi. Ayrica vefat etmeden 2 yil oncrde bobrek yetmezligine yakalanmisti diyalize giriyordu. En son 1 ayini hastanede gecirdik surekli yanindaydim bir an olsun ayrilmadim hastane artik evimiz gibi olmustu. Son nefesini benim onumde verdi.
Aylarca her gece tek kaldigimda aglardim resimlere videolara bakarak. Bu arada annem su hayatta en sevdigim insandı.
Bir buçuk 2 ay sonra bende asiri bas agrilari mide bulantısı bas donmesi ic sıkıntısı oldu bunlara birde bogulurcasina nefessiz kalma ve çarpıntı eklendi. Gitmedigim hic bir brans doktoru kalmadi hepsİnin ortak kararı vuctta hic bir sey yok psikiytriye git dediler.
Psikiytriye gidip ilaclarimi duzenli kulladiktan 2 ay sonra hepsi gitti. Kendimi toparlamaya basladim. İlaclari da doktor kontrolünde 2ay once yavas yavas biraktim.
Kesinlikle profesyonel bir yardım almalisin. Cok zor zamanlar geciriyorsun seni anlıyorum hastane gormemk istemeni de anlıyorum ama mutlaka yardim almalisin. Bazi seyleri tek basimiza asmamiz mumkun degil. Annecigine Allah rahmet eylesin. Nurlar icinde yatsin insallah. Sakin ihmal etme hemen yarin git doktora lutfen

annem de babasını kaybettiğinde çok gençti, ben çok küçüktüm ama anlatılanlardan biliyorum. tansiyon rahatsızlığı da panik atak da o zaman başlamış üzüntüden. aynen senin gibi gidip saatlerce mezarlıkta kalır, taşları filan silermiş. her şey üzüntüden oluyor. o acı hiç geçmiyor ama toparlıyorsun sonuçta, alışıyorsun acıya. hayat bu...çok zor ama kendine zarar vermemen lazım, seni sevenler olduğunu, onları üzeceğini de unutmaman lazım...Allah sabırlar versin...

Nasıl yazıyım ne yazıyım şu an hiç bilmiyorum... 2 ay önce annemi kaybettim 24 yasındayım. 4 yıl öncede babamı kaybettim. Kendimi bildim bileli biz hep kardeşlerimle hastanede büyüdük.. buraya yazmamın sebebi farklı insanlardan yorum almak bir düşünceleri bile benim içimi ferahlatır. Beş vakit namazını kılan tesettürlü biriyim hamd olsun . Ayrıca nişanlıyım. Sizlere sormak istediğim bir konu var annemi babamı çok özlüyorum annemin acısı hiç geçmiyor içimden atamıyorum ağlıyorum olmuyor dışarı çıkıyorum olmuyor herşey o herşey yediğim çorbada bile onu hatırlıyorum canımın acısı geçmiyor ... şimdi de annem öldükten sonra göz seğirmesi olur ya bazen bacağımda bazen de gözüm de oluyor atıyor böyle tık tık bazen de karnımda bir şey atıyor ölücekmiyim diye kendi kendime değişik şeyler düşünüyorum doktora gitmek istemiyorum bıktım doktor ve hastaneden:KK43: aranızda böyle bir şey yaşayan var mı sadece bende mi oluyor bu tık tık atmalar karnımda sanki kalp atıyor bacağımda ayağımda sonra da geçiyor sizce stresten ve üzüntüden mi arkadaşlar sizlere sormak istedim :KK43: aranızda böyle bir şey yaşayan var mı gün içinde bazen oluyor bazen hiç olmuyor kafaya taktım :KK43: bu arasam üniversite mezunuyum fakat işsizim işten ayrıldım bir müddet önce evde sürekli annemi düşünüyorum :KK43: bir meşgale bulsam bu düşünceler ve bu tık tık atmalar geçer mi yoksa ben mi abartıyorum oturup kendimi dinliyorum :KK43:
üzüntüden oluyordur muhtemelen
tabi gitmekte yarar var ama sanırım aşamıyorsunuz
en azından üzüntünüzü bir kenara koysanız biraz
anneniz de eminim bu kadar çok üzülmenizi istemezdi
hatta en çok istediği sizin yeniden hayata karışmanızdır muhtemelen
ona en büyük iyilik dua etmeniz olur uzun uzadıya yıllar süren üzüntü değil
bol bol dua edin anneciğinize ama hayatınıza da devam edin..

Başın sağ olsun Allah güç kuvvet versin inşallah.
Seyirmeler ben stresli olduğumda da başıma geliyor doktor değilim ama bende ciddi bir şey çıkmadı psikolojik dediler.
Psikologla görüşmen senin için iyi olabilir canım kolay şeyler yaşamamışsın. Bundan sonraki hayatın ve kuracağın aile bir nebze acını dindirir inşallah, tamamen geçirmesi imkansız olsa da. Senin için dua edeceğim.

Allah rahmet eylesin guzel kardesim.
Annem oldukten sonra ben de bazi rahatsizliklar yasadim. O zaman acile gitmistim, doktor hafif bir ilac vermisti, elim titriyordu basim donuyordu ara ara. Olunca icebilirsin dedi. Bir iki sefer icmisimdir sadece. Psikolojiktir yani.

Ben de anne babami 4 yil arayla kaybettim. Birinde 16 birinde 20 yasindaydim. Gece yarisi acil seanslari da cok tanidiktir.

Cok iyi anliyorum seni.

Ne zaman istersen yazabilirsin, ozelden de. Burada fazla detaya girmek istemedim, taniyan eden çikmasin.

Öncelikle basiniz sagolsun mekani cennet olsun annenizin, o segirme olayi bende de oluyor bazen 1 hafta surdugunu bilirim bazen tek 5-10 dakika yeri geliyo hic olmaz ama ne zaman ki sol göz kapagim segirdi o gun sevinicem bir sey olur:KK45:

Başınız sağolsun sabırlar dilerim. Panik atak ya da psikolojik bir sorun olabilir. Yaşadıklarınız çok zor. mutlaka bir destek almaya çalışın.

başınız sağolsun :KK43: sizi stresten kurtaracak kafanızı dağıtacak ne varsa onu bırakmayın.anne temalı şarkı şiir resim görüntü kahırlı şarkılardan uzak durun.bol bol dua etmeye devam edin.anneniz sizi rüyalarınızda bırakmaz.kesinlikle eve kapalı kalmayın.kendinizden şüphe etmeyin hepimiz bize verilen ömür kadar yaşıyoruz.yaşamamızda mucize biliyorsunuz vücudumuzda en ufak bir dengesizlik bile insanı ölüme götürebiliyor.şuan yaşadığınız ağır üzüntü nedeniyle vesveseniz artmış biraz.inşallah eşiniz tüm acılarınızı üzüntülerinizi unutturur sevgisi ile.

Başınız sağolsun. Allah rahmet eylesin. Üzüldüm adınıza, duygulandım. O dedikleriniz ara sıra bende de oluyor. Stresten olabilir takmayın kafanıza takılacak bir durum değil. İsterseniz doktoroda bir görünün içiniz rahat etsin.

magnezyum takviyesi al canim

X