Annem ilişkim olmasını istemiyor

Arkadaşlar merhaba ben 21 yaşındayım annemle arkadaş gibiyim birbirimizden ayrı hiçbir şeyimiz olmaz. Sırrımı filan da çekinmeden paylaşırım. Normal zamanlarda da birileri ile konuştuğum olmuştu ciddi değildi ve annemin de haberi oluyordu. Benim isteğim ile ilişki yapmıyordum annem hiç baskı kurmuyordu. En yakın 6 yıllık arkadaşım sayesinde yeni biri ile tanıştım ciddi konuşuyordum anneme daha ilk günden söyledim iyi karşılar yanımda olur sandım fakat tam tersine trip atmaya ilişkimi onaylamadığını, çocuğun işi olmadığı için kabul etmeyeceğini söyledi. Konuştuğum çocuk ile daha telefonla bile konuşmamışken fazla ileri gittiğimi buluşmama izin vermeyeceğini yakalanırsam eğer ki yanımda olmayacağını söyledi. Sürekli baskı yapıp laf sokmaya devam etti. Artık ruh halim kötüleşti konuştuğum çocuğa da yansıtmaya başladım. Çocuk ile konuşmamı bitirdim ama hala bu konu gündeme geldiğinde kavga ediyoruz eski dost halimiz bitmiş gibi. Benim değiştiğimi, arkadaşım yüzünden yoldan çıktığımı, evlenmemi istemediğini, onun gözünden düştüğümü ve beni sildiğini söylüyor. Bana yaptığı baskıyı anlattığımda sen daha çok gençsin ileride pişman olacağın şeyler yapma diyor. Gittikçe daha da kötü oluyoruz annemi çok seviyorum ama bu halini gördükçe içim yanıyor. Sizce bu konu hakkında ne yapmalıyım
İşi olmayan serseri bir çocukla ne işin var var ,annen başından engellemesi uygundur ama siz aşığım diye olaya bakarsanız iş evliliğe kadar gider ve ilişkiyi sonlandıramazsın ,bu işler karışık ve zor ,ve anneler olmadan olacağı his eder

Annen geleceği görüp şimdiden olacaklara engel olmaya çalışıyor.
Hayatınıza alacağınız insanlarla ilgili bazı filtreleriniz olmalı. Sorumluluk sahibi ve çalışkan biri olması en önemli filtrelerden bence. İşsiz olması da böyle biri olmadığını gösteriyor.
Yarın evlenecek halim yok demişsiniz ama bir bakmışsınız deli divane olmuşsunuz adam sizi kendine bağlamış yıllarınızı heba etmişsiniz böyle biri için. Bir yandan da ciddiyiz diyorsunuz ayrıca. Hangisi bir karar verin.
Bir de şu işsizlik konusunu biraz daha açın. Kaç yaşında da işsiz? Neden işsiz? Özetle daha çok bilgiye ihtiyaç var bu konuda annenizin neden böyle bir tavır aldığını anlamamız için. Belki ona göre daha sağlıklı yorumlar gelebilir.

Arkadaşlar merhaba ben 21 yaşındayım annemle arkadaş gibiyim birbirimizden ayrı hiçbir şeyimiz olmaz. Sırrımı filan da çekinmeden paylaşırım. Normal zamanlarda da birileri ile konuştuğum olmuştu ciddi değildi ve annemin de haberi oluyordu. Benim isteğim ile ilişki yapmıyordum annem hiç baskı kurmuyordu. En yakın 6 yıllık arkadaşım sayesinde yeni biri ile tanıştım ciddi konuşuyordum anneme daha ilk günden söyledim iyi karşılar yanımda olur sandım fakat tam tersine trip atmaya ilişkimi onaylamadığını, çocuğun işi olmadığı için kabul etmeyeceğini söyledi. Konuştuğum çocuk ile daha telefonla bile konuşmamışken fazla ileri gittiğimi buluşmama izin vermeyeceğini yakalanırsam eğer ki yanımda olmayacağını söyledi. Sürekli baskı yapıp laf sokmaya devam etti. Artık ruh halim kötüleşti konuştuğum çocuğa da yansıtmaya başladım. Çocuk ile konuşmamı bitirdim ama hala bu konu gündeme geldiğinde kavga ediyoruz eski dost halimiz bitmiş gibi. Benim değiştiğimi, arkadaşım yüzünden yoldan çıktığımı, evlenmemi istemediğini, onun gözünden düştüğümü ve beni sildiğini söylüyor. Bana yaptığı baskıyı anlattığımda sen daha çok gençsin ileride pişman olacağın şeyler yapma diyor. Gittikçe daha da kötü oluyoruz annemi çok seviyorum ama bu halini gördükçe içim yanıyor. Sizce bu konu hakkında ne yapmalıyım
21 yaşında ne evliliği ya. Okumuyor musun, okulun falan yok mu, nedir bu evlilik merakı? Sonra işsiz bir adamla evlendim 2 çocukla kvmle yaşıyorum diye konu açarsınız

Çocuğumun işsiz biriyle görüşmesini ben de istemem. Yıllaaarca o çocuğun bir işte dikiş tutturmasını bekleyeceksin ve bunun garantisi de yok. Ayrılsam olmaz ayrılmasam olmaz kıvamına geleceksin. Biriyle "ciddi" konuşman için o kişinin evliliğe hazır olması gerekir. Senin de

Çok gencsiniz Tatlı flortler aramanızı anlıyorum.Cevre yüzünden onun korkularını da anlıyorum.Once iş önce ayaklarınızın üzerinde durup kendi paranızı güzelce yerken mi baslasaniz acaba diye düşündüm.Yasiniz itibariyla deli kan deriz damarda durduğu gibi durmaz hani kavak yelleri gibi Reşit olma yaşı ulkemizde 18 bence saçma İnsanlar 25 yaşında ve 18 yaşında o kadar fazla ve hızlı degisirki.Yani ne bileyim ne kadar ileri giderdi yani sizin kendinizi geliştirmeniz belki gözünüzün daha çok açılması için belkide kötü birini hayatınızın en güzel şeyi sanıp yillarinizi yakmamaniz için belkide kendi yaptığı seçimleri sizinde yapmamanız için.Elbette hepimiz kendi hatalarımızı yapacağız fakat dönüşü olan ve dönüşü olmayan hatalar var.Kadinlar hisseder e katılmam fakat anneler hisseder e sonuna kadar katılırım.

Annende senin bu halini gördükçe içi yanıyordur 21 yaşında ne ciddisi ya sen kızı okut eğit san ki kız meslek sahibi olacak gezecek tozacak hayalleri olacak vs gelsin 21 yaşında ciddi düşünüyorum desin verilen emeğe yazık ya bari liseden sonra oturup koca bekleseydiniz masraf ettirmeseydiniz insanlara

Annen çok haklı. Senin kötülüğünü istemez. Anneler bilir yani çok klişe ama doğru. E çünkü onun evlilik ve çocuk tecrübesi var 😌 Daha çok küçüksün, eline ekmeğini al. İşi gücü olmayan kimseyle de selamlaşma bile. Öğrencidir anlarım ama yaşı büyük demek ki annen istememiş işsiz birini. Yok ben seviyorum dersen bekle bak bakalım işini gücünü edinip gelecek mi seni istemeye? Görüşme bu haliyle

Keşke anamda aynı yaşta bana rest çekip laf soksaydi da ayrilsaydim evlenmeseydim. Şimdi boşanmış çocuklu olmaz, evladımı da yuvadan mahrum etmezdim. Keşke anam dovseydi
Aynen 😂 benimki de beni dövecekti zamanında. Dövmeden ayrıldım neyse ki. Dövseydi de şimdi eline sağlık derdim, analar hep mi haklı çıkar ya

Ben de bir anne olarak çoğu kişi engelledim uygun bulmadığını adayları ama kızım illaki ısrar da devam ettiyse devreye amcası koyduk o gitti konuştu gerekirse tehdit etti ve o çocuk kızımın yanına gelemedi
Evlenmeden önce annenin yapması gereken işler kızının mutluluğunu gözetmek ve sağlamak uygun adaylarla bütün anneler bu konuda pür dikkat etmeli ,benim en değerli varlığım kızım bu dünya da saçının teline zarar gelmesini istemem

X