Annem Düğünde takılan altınları vermeyeceğini söylüyo ?

Bizde böyle bir adet yok, altınları ailenin almasını da garipsiyorum, başlık parası gibi. Yapmayın düğün, kimsenin altınına ihtiyacınız yok anladığım kadarıyla, nişanlınızla aldığınız altınları alın, nikahınızı kıyın.

Bende yarısını alırım onlrda maddi olarak zor durumda diyodum . Çok çirkin değil mi annemden altın kaçırmam çok soguyorum şeytan diyoki nikahtan bas git düğün fln yapma
İyi de nişanlınız ailesi müdahil olmamasına rağmen kendi gücüyle ceyiz,takı vs almış,ailesinin eksikliğini hissettirmemiş ,sizin anneniz niye inatlaşıyor ben anlamadim.
Yerinizde olsam anne kimin düğünü olursa haber verirsin,bana ne taktılarsa ben takarım der,altın bırakmazdım. Düğün vs olursa eşinizle gider takarsınız madem böyle bir adetiniz var. Evlenecek yaşa gelmiş kocaman insanlara bu muamele hoş değil bence.

Sanırım annenizin demeye çalıştığı şey altın takanlara tekrar o altınları götürmek zorunda olduğu için, baştan alayım düğünleri cartları curtları olursa oradan takarım, değil mi?

Bilmiyorum.. ben de bana düşen her şeyi kendim yaptım, kimseye de altın vermedim. Ailemden herkeste bilezik taktı, altın maltın da istemedi.

Anne muhtemelen oğlunun düğününü düşünüyor, kızından onun parasını çıkaracak

Allah anne babaninda hayirlisini versin hadi gelen altinlari odeyecek durumun yoktur bi kismini istersin ama hepsini alacam vermeyecem demek nedir yazık degil mi evladina o ne zorluklar cekecek diye dusunen yok

vermeyin altinlarinizi tabiki, geri alacaksan hic bir seyde takma diyin.
yada hic bisey soylemeyin ama vermeyin çunku anneniz coktan akrabalari aramistir kirmiziruj a takmayin bana el altindan verin diye.
size gelecek 3 5 altinada bu sekilde konmaya calisiyo.
o yuzden vermem demeyin ki önünu kesmesin gelecek olanin alacagim zaten diyerek rahat rahat takilsin

Hem düğünumu kendim yaptim, hem altinlari kaptirdim

Canları sagolsun dedim, konuyu kapattım.

Simdi kendimin 2 cocugum var, onlatin rizkidir deyip kimsede hakkimi birakmiyorum. Akillandim ama biraz gec, gec olsun guc olmasin

Sizin yerinizde olsam maddi durumum yoksa düğün işini düşünürüm. Zaten esinizin ailesi gelmeyecekse esiniz cok hevesli değildir. Siz de tasarruf amaçlı boyle bir karar verebilirsiniz.

Ne saçma bir şey . İnsan çocuğuna destek olur ayrıca . Valla bilmiyorum ben Pandemi de evlendim . Fazla kişi gelemedi ama altınlar ne takılırsa takılsın bana geldi. Ki çeyizimi annem yatak odamı halam salon koltuk takımını eşimle ben beyaz eşyamı da Kv tarafı aldı .

hayatımda ilk defa böyle bir uygulama duyuyorum. saçma sapan bişey. sanki bu yoklukta millet ne takacak ki neyi toplayacaklar. anca üç beş borcunuzu kapatırsınız. sakın vermeyin nasıl yaparsınız bilmiyorum.

Ya şu düğünde takılan takıları ailelerin almasına aklım hicbir zaman ermedi. Takının maksadı yeni evlenen çifte destek olmaktır. Annenize şaştım kaldım. Ayıp ya. Ben olsam bir gram altının bile vermem. O zaman kendisi de takmasin.

Bizim dugunumuzde tabiki altınlar bizde kaldı. Aksi sozkonusu bile olamazdı.

Düğün yapmam senin yerinde olsam gelinlik alır çok güzel foto çektirirdim kına gecesi yapardım sadece ama arkadaşlarımla eğlenmek için

Bence ver gitsin konu sahibi zaten bu zamana kadar hep ayaklarının üzerinde durmuşsun sende bunfan sonra ona göre davran her koyun kendi bacağından asilsin

Bizde kız tarafının taktığı nakit parayı aile alır o paraylada eşya alır altın kıza kalır.Benim annem bütün her şeyi mi almıştı zaten parayıda alıp saydı kim ne taktı diye not etti bana geri verdi.Zaten dünyanın borcuna gireceksiniz tamam aileniz yapamayabilir yapmak zorunda değil ama başkalarına altın takmanın mantığıda kendi çocuğumada taksınlar yatırım olsun diyedir. Anneniz sanırım kendine yatırım yapmış ve takılan takıları bu yüzden istiyor.

Anne değil kayınvalide mübarek. Ne yapın edin altınlarınızı alın. Anneniz fazla ileri gitmiş.

Ben olsam annemden alırım ki benim annem, canım annem almaz, verir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…