Annem Düğünde takılan altınları vermeyeceğini söylüyo ?

Ben ilk kez duyuyorum düğünde takılan takıları kız tarafının aldığını. Erkek tarafının masraf hikayesi bitti kız tarafı mı başladı şimdi. Düğünün amacı zaten yeni evlenen çifte destek olmak değil midir? Anneniz bu zamana kadar gittiği düğünlere kendine yatırım olsun diye gitmiş herhalde. Üstelik aile olarak onların elindeki imkanla alması gereken takıyı da siz kendinize alıyorsunuz. Durumları yoksa takmayabilirler tabi ama insan evladına da 2 bilezik takar komşu komşuya takıyor.

Ablamın nişanında takılan altınları bile annemler ablama teslim ettiler o da takacağınız bileziklerin üstüne eklersiniz diye geri verdi ama ablama gitmiş oldu yani o altınlar, daha fazla bilezik olarak. Kolunuzdan zorla alacak halleri yok çıkarmayın bence, yeni bir ev kuruyorsunuz üstelik çalışamayacağım diyorsunuz size merhem olur o takılar.

Düğün yapmayın. Canıma minnet diyin düğün yerine en yakın arkadaşlar, kuzenler, kardeşler fln gidin eğlenceye eğlenin. Gelinliğinizi orada giyersiniz. Benim samimi arkadaşım düğün yerine eğlenceye gitmişti gelinlikle. Eğlenmekse daha çok eğlendik. Güzel bir dış çekim ayarlarsınız. Takan nikaha da takar sonrasında da gönderir zaten. Anneniz çok ayıp ediyor yedirmeyin hakkınızı

Ne münasebet ?
Kimin altınlarını kime vermiyormuş
Vermezsen bende polise giderim de

Bende yarısını alırım onlrda maddi olarak zor durumda diyodum . Çok çirkin değil mi annemden altın kaçırmam çok soguyorum şeytan diyoki nikahtan bas git düğün fln yapma
Dugun hayaliniz mi var?yoksa nikah yapın..

Benzer bir durumun içindeyim 3 ay sonra düğünüm var kendi annem kınada komşuların vs annemin çevresinden gelecek altınları kendisi alacağını söyledi onlarında çocuklarının düğünler olacakmış o nedenle para benden çıkacaksa takıları da ben alırım diyor Ya bu süreçler o kadar zor ve ben o kadar bunaldım ki her şeyi nişanlımla ben yapıyoruz annemler 1 bilezik bir de mutfak masası halısı perdesini alacaklar bari takılar bize kalsın bu dönemde insan zaten maddi olarak çok zorlanıyor üstüne bir de kendi ailesi böyle yapınca moral olarak dibe çöküyorum

tüm masrafları sizin yapıp düğünde gelecek altınları ailenize vermeniz kadar absürt birşey duymadım ben
madem altını alacakmış düğününüzü yapsınlar o zaman
vermeyin altınınızı direkt gelinlikçilerde altın keseleride satılıyor takacak olan size takar getirir keseye koyar evinize götürür vermezsiniz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…