Annem babamı babam annemi aldatıyor

benboyle

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
28 Eylül 2024
8
3
Merhaba kadınlar kulübü, buraya ilk kez üye oldum ve ilk kez yazacağım. Biraz uzun olacak ama uzatmadan sadede geliyorum. Ben 23 yaşında orta halli bir ailenin ikinci ve son kızıyım. Normal şartlarda ailem ne ablamı ne beni öyle yetiştirmese de ablam birine kaçtı ve onunla evlendi çok uzun zamandır da görüşmüyoruz. Nerdeyse 3 senedir evin tek cocuğuyum denilebilir yani. Dışarıdan güzel mutlu görünsek de ve bu bütün aile üyelerinin hoşuna gidiyor olsa da içerisi öyle güzel bir yer değil. Geçmişte yaşananlar güzel değildi mesela. Annem beni ve ablamı alıp babamla ettiği kavgadan kaçtığında bizi hic tanımadığımız bi adamın kucağına attı. Onun evinde yaşadık bir hafta ikisini kötü bir görüntüde bastığım anları hatırlıyorum. Ablam bununla tehdit ederek kaçıp gitmişti zaten ama annem hâlâ ben hatırlamıyorum sanıyor. Üstü kapalı ben zorluklar çektim diye bahsediyor. Bu arada aramız asla kötü değil. Gezmelere gideriz yeriz içeriz hatta bir erkek arkadaşım var yakında evlilik planladığım. Onunla ilgili hayaller kurarız. Her neyse kafam dağınık olunca konu da dağılıyor tabi. Sonra annem ile babam barışıyor babam bu adamla gitme olayını bilmiyor tabi. Aradan zaman geçiyor annem işe giriyor sanırım 3. İşi falan. Ordaki adamla benim tahminimce kanıtlayamadığım şekilde yine aldatıyor. Sonraki iş yerinden taciz sebebi ile ayrılıyor ve şu anki işyerinde de patron gereksiz samimi olduğu için bir süre izin alıyor ama annemsiz yürümediği için tekrar işe giriyor annem. Yani buralarda sadece annemden bahsetmek doğru olmaz babamında boş durduğunu söyleyemem. Yine hissettiğim bazı şeyler vardı onda da. Paranoya yaptığımı düşünebilirsiniz ama hani hissedersiniz ufak tefek şeyler yakalarsınız ama ıspatlayamazsınız ya. Heh öyle işte benimki de. 23 uma gelene kadar kendi içinde fırtınalar yaşadım coğu zaman. Beynimin içinden neler geçti neler neler yapmak istedim ama yapamazdım ben o kadar cesur değilim maalesef. Şimdilerde ise yine annemin telefonuna yabancı numaradan gelen samimi mesajları görüyorum ama telefon benim elime bir türlü geçmedi keşke geçse bi ispatlasam ama malesef. Erkek arkadaşım durumdan haberdar çünkü birtek ona anlayabiliyorum derdimi. Diyor ki bırak düşme işin peşine evlenip gideceğiz yakında. Kendi kendilerine hallederler. Ama ben artık susmaktan cok sıkıldım. Yalancı bi hayat yaşamaktan cok sıkıldım. Ne yapmam gerektiğini bilmiyorum öyle içimi dökmek istedim her türlü yoruma açığım akıl vermek isterseniz ona da açığım şimdiden teşekkürler kızlar

Kizma ama annen cok igrenc bi kadin. Senin adina ben utandim yasadiklarindan. Ama evlilik cozum degil calis ayaklarinin uzerinde dur kurtar kendini o evden. Ama kurtulmak icin evliligi secme sakin.

Kizma ama annen cok igrenc bi kadin. Senin adina ben utandim yasadiklarindan. Ama evlilik cozum degil calis ayaklarinin uzerinde dur kurtar kendini o evden. Ama kurtulmak icin evliligi secme sakin.
Kızmıyorum. İkisi de aynı annem de babam da yani.ben annemin yaptıklarını gördüm sadece. Mesleğim var zaten yeni işten ayrılmak zorunda kaldım hatta. Yine de saol

Annen ve baban yetiskin iki insan sende öyle sen biliyorsan onlar da birbirlerini illa ki biliyorlardır senin büyük hatan erkek arkadasina anlatman geçmiş olsun araniz bozulur kendi bir halt yersr seni ailenle vuracak

Erkek arkadaşa bunları anlatmak en büyük hata. Eninde sonunda senin annen o… ydu zaten sen de onun kızısın diye önüne gelecek bu mevzu. %99.99…

İkili ilişkilere evlat da olsa üçüncü kişi müdahil olmamalı. Her evliliğin, her ilişkinin dinamiği farklıdır. Belki böyle bir evlilik istiyordur annen ve baban.

Evet üniversite mezunuyum işim var. Erkek arkadaşıma hemen açmadım meseleyi uzun bir birlikteliğimiz var ama bir yerde canın neden sıkkın diye sorduğunda cevap vermek zorunda kalıyorsun :/

Senin bildiğini baban da biliyordur. Hiç karışma, onların ilişkisi böyle demek ki. Yapman gereken şey: hiçbir şey yapmamak.
Sen onların iğrenç ilişkilerinden sorumlu değilsin, onların evliliklerinin nasıl yürüdüğünden sorumlu değilsin, kendini sorumlu hissedip üzülme.

Ne öyle anneyle ne de babayla görüşürüm. Ahlaksızlar.

Tam olarak öyle hissediyordum. Kendimi bi şeyleri açığa vuramadığım ve sesimi çıkaramadığım için sorumlu hissediyorum malesefff

Tam olarak öyle hissediyordum. Kendimi bi şeyleri açığa vuramadığım ve sesimi çıkaramadığım için sorumlu hissediyorum malesefff
Hayır böyle bir şey yapma. Onlar birbirlerini biliyorlardır merak etme. Onlar böyle bir hayat seçmiş. Sen kendi hayatını kur, çocukken yaşadığın şey çok üzücü gerekirse terapi al. Onlarla da arana mesafe koy.

Teşekkür ederim. Terapi almak uzun zamandır aklımda ama yapamadım bir türlü. Burada anonim olarak yazmak kolay geldi sadece. İşimle sevgilimle vakit geçirmek böyle şeyleri unutmamı sağlıyordu. İşten ayrılınca bunalıma da girdim biraz ama halledeceğim.

Hayatımızdaki insandan her şeyi saklayamayız ama bu saklanmalıydı. Mesleğiniz var mı? Kendinize ekonomik güvence sağlamadan evlenmeye kalkmayın. Yarın sırf eşiniz annenizin marifetlerini biliyor diye onun anasına ağzınızı açamazsınız, senin anan o..ydu kurban ol sen benim anama diye ağzınıza vurur oturtur. Yağmurdan kaçarken doluya tutulmayın. Şimdi gel der yarın başka şansın mı vardı koşa koşa geldin der.

Erkek arkadaşına anlatmamaliydin. Yaşadıkların çok üzücü, iki küçük çocuğu alıp başka adamın evine yerleşen bir anne, çocuklarından habersiz bir baba... Senin arkanda bir aile yok yani. Ama ailem yok diye sakın eşine yaslanmaya çalışma. Hayal kırıklığına uğrarsın.

Evet mesleğim var. Yani zaten anne baba konusunda güven problemleri yaşayan biri olarak partnerde de aynı sorunları yaşadım kendini bana göre ispatladı. Karşıma çıkarırsa da bende kapıdan çıkarım ne diyelim

Verilecek akıl yok en azından bende.Durumu değiştirecek bir öneri yok çünkü olan oluyor.Siz onların ebeveyni değilsiniz.Olsaniz bile kim söz ile aldatmaktan vazgecmiski.Tek yapabileceğiniz olayların dışında kalmak kendini kollamak.Onlarin bu tavrı psikolojik değil istedikleri yaşam tarzı bu.Aldatma olaylarının kronik halinde iyileşme bulgusu yokki.Sadece taraf daha iyi gizlemeyi izlerini örtmeyi durumuna geliyor.Üzgünüm.Kimseyi bulamam düzenim bozulmasın sevmiyorum ama elalem aileyiz şansın beraber oldugum kişi den evliyim diye istediğimde ayrilabileyim vs vs faktör çok.Aldatma psikolojik yada erkeklerin çok esliligi ile basitçe anlatılacak bir kavram değil çoğu zaman tercih zaten elimde değil kısmı hikaye

Ailen iğrenç insanlar ama bu sizin suçunuz değil kimse anne babasını seçemiyor malesef.Sen karışma bence sanki senin farkında olduklarının onlar varki da değilmi? Onlar öyle yaşamayı kabul etmişler sen kendi yoluna bak ama eşinde olsa sakın kimseye herseyi anlatma iyi gününde dost kötü olunca düşman oluyorlar senin anlattıklarını sana silah olarak kullanırlar yaşin çok genç daha insanların gerçek yüzünü görmemişsin benden sana bir abla tavsiyesi yinede kimseye fazla güvenme bu hayatta.

Kendini sorumlu hissetmeni gerektirecek bir durum yok ortada. Belli ki ikisi de birbirlerine karşı 3 maymunu oynuyor. Sen de oyna şimdilik. Ama kendine garanti ve emin olduğun bir gelecek inşaa etmekte umarım geç kalmamışsındır ve bunun çıkar yolu umarım evlilik değildir. Çünkü kız çocuğu olarak ardının arkanın olmaması evliliğinde en ufak bir pürüzde bunun yüzüne vurulacak olması gerçeğiyle karşı karşıya gelmen sana hiç de iyi hissettirmez. Umarım okuyosundur, okumuyorsan da çalış paranı biriktir o iğrençliklere katlanmak zorunda değilsin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…