Anneler bebişlerimizle günlerimiz nasıl geçiyor,burdan paylaşalım..

Ben yalnızlıktan hıc sıkayet etmeyeyım o zaman. Kayınvalıde 3 bına ötede ugramıyor yardımcı olmuyor demıyeyım. Azıcık aşım kaygısız başım yani öyle mi:))

Canım Gökmen bey sanada 40 ın cıkınca kontrole gel dedimi? Prima 1 numarada yapısma oluyor canım.. artı eksı olayını dusunmek lazım. prıma boyle ama sızıntı yapmıyor esnek yan bantları var.:)

Sibelim gecen bı arkadas dogum yapmıstı hastane sıtesınden bebek fotosuna bakarken senın oglanı gordum :) Ozel K..t hastanesıı dımı ::)
Bu arada bız henuz 27 gunluk olduk ve 3 kılo cıvarındayız hala 1 numara kullanıyorum. 2 numaradan aldım 98 lı bır paket. sen memnunmusun 2 numaradan.kızkardesım hıc memnun kalmadı.Kac kılo olunca gectın 2 numaraya?

evet melekçim dedi ama benim uzakta olduğumu bildiği için herhangi bi kadın doğumcuyada görünebilirsin spiral takılması için dedi bende karasız kaldım ahh yakın olsam kesinlikle başka bir doktora gitmezdim bebeğimide kesinlikle oaraya götürürdüm çocuk doktorlarıda çok iyi buarada bebek bezini bende bir numara kullanıyorm 2 numara almıştım 98 li hatta geçen gün babamda bilmediği için onu almış iki paket duruyor öyle çok büyük geliyo benim kızda 3 kilo bir numaradan bu ikinci paketimiz 40mız çıkına kadar kullanırız heralde

akşam çınarımız gene canıma okudu

saat 6dan 2 ye kadar uyanık durup hep emdi
2 gece önce mama hazırlayıp verince uyumuştu
gece 12 gibi yine aynısını yapayım dedim 120cc mama hazırladım
oğluş hepsini bitirdi cin gibi bakmaya devam edip hala meme istiyor:KK43:
biraz ev içinde gezdirip oyalamaya çalıştım yok kurtuluşum tekrar emzirmeye başladım emerken uyukluyor memeden ayırınca benden uyanık bakıyor sinir bozukluğundan ağlayacaktım
işin kötüsü inanılmaz ve gittikçe kötüleşen bir sırt ağrım var ve ağrıdan ölüyorum
5 kg çocuk sanki kucakta durdukça 15 kg oldu
eşime dedim ben biraz daha mama hazırlıyacağım ve 60cc daha hazırladım tabi bu arada saat 1,5 oldu
deli gibi mamaya saldırdı tam yarısına gelmişken inanılmaz bir şekilde kustu kendi üstü benim pijamalar yatak kabus gibiydi
neyse herşeyi temizledik ardından biraz daha emzirdim sızdı kaldı yavrum sonra saat 7ye kadar uyudu

evet melekçim orada :)),
bu arada biz 4 kgma yaklaştığımızda 2 numaraya geçtik
şimdi 5 kgma yaklaşıyor
her altını açtığınızda pişik önleyici kremi sürmeyi ihmal etmezseniz yapışmayı biraz daha azaltıyor gibi

beyazbulut canım bu durumda olan herkese allah kolaylık versin
ciddi anlamda sağlam sinirlere sahip olunması gerekiyor

melekçim senin durum da zor tabi ama yine de kıymetini bil yerinde olmak için neler vermezdim :))

arkadaşlar benim bebişin yüzünde hafif döküntüler çıktı annem sorun değil o iyi hatta kilo yapar dedi doktorumuzda olur böyle bi sorun yok dedi..sizlerdede varmı böyle..beyaz hafif kırmızı minicik sivilce gibi döküntü..
canım bizdede var benimde annem olur öyle iyi olması dedi

ben burayı daha yenı gordum yaw sık kullanılanlardan gırıyodum hep ee burdada adım gecsın bı kere dımı yaw ama rahatladım bıraz benım kızda sureklı emmek ısteyenlerden bende sımdı emzığe alıstırmaya calısıyorum oankı durumuna gore alıyo bnm kız zorluyoum ama almayınca almıyo doktorumuzda aynı seyı soyledı sımdı bunlar kuzu gıbı sureklı emmek ısterler emzığe alıstırırsan rahat edersın dedı ama snırım sadece ben duymusum bnm cadı kızım duymamıs

selam kızlar .. kızım dodugunda uni nin yenidoganlar için ıslak pamugunu almıştım. hemen pişik olmuştu popsu doktorumuz pamugu ıslatarak kullan kesinlikle hiçbir ıslak mendili kulanma dedi.. hep öyle yaptım geçti ama 23 gunluk olduk bugun yine pişik olmuş neden anlayamadım prime kullanıyorum sebamedin pişik kremini suruyorum ama oldu.. pamuğumuzu değiştirdik gecen hafta papatya die bi pamuk almış babası ondan olabilir mi ? ne dersiniz

sanmıyorum canım pamuktan olacağını olabilir arada sırada belki biraz geç açmışsındır altını

Ben zaten her seferınde pısık kremı suruyorum. Desitin diye bir marka. ama cok pahalı. Bepantene almayı dusunuyorum artıkın.
Unıbaby yenıdogan aldım bende.. Genelde pamukla sılmeye calısıyorum cok nadır kullanıyorum ıslak mendılı..

valla ben unibabye devam 1-2 gün kastım pamuk su olayına sonra vazgeçtim
heryerde kullanım zor insan hep evde olmuyor ki
ben sebamed baby cream kullanırken pişik oldu ama o yaramadı diyemem çünkü o zamanlar acemilikten her alt açmada sürmüyordum arada bir aklıma eserse sürüyordum
pişik olduktan sonra popibaby diye bir pişik kremi kullandım, unibaby nin pişik kremini-(zeytinyağlı falan) kullandım o bitince daha önceden almış olduğum nivea pişik önleyici ile devam ediyorum o bitince yine sebamedden devam ederim sanırsam :p
ama unibaby kullanırken kakası uzun süre de kalsa herhangi birşey olmadı
gerçi o çok kalıntı bırakıyor niveada kalıntı olmuyor

kızlar bende zeytin yağı kullanıyom arada özellikle banyosundan sonra bez bölgesine masaj yapıyom iyi geliyo ayrıca bepanten kullanıyodum oda iyi, bitince nivea kullandım ama bepanten yine aldım çok şükür iyi geliyo...bu arada bende pamuk kullanıyorum kaloriferin üzerinde bir kavanozda sıcak su bekliyo her zaman gecede olsa sıcacık oluyo pamuğu onda ıslatıyom ve devamlı suyu yeniliyom böylece sürekli lavaboda ıslatma derdi olmuyo sizlerde deneyin daha rahatlayacaksınız yani pamuk kullananlar için söylüyorum...

kızlar bende zeytin yağı kullanıyom arada özellikle banyosundan sonra bez bölgesine masaj yapıyom iyi geliyo ayrıca bepanten kullanıyodum oda iyi, bitince nivea kullandım ama bepanten yine aldım çok şükür iyi geliyo...bu arada bende pamuk kullanıyorum kaloriferin üzerinde bir kavanozda sıcak su bekliyo her zaman gecede olsa sıcacık oluyo pamuğu onda ıslatıyom ve devamlı suyu yeniliyom böylece sürekli lavaboda ıslatma derdi olmuyo sizlerde deneyin daha rahatlayacaksınız yani pamuk kullananlar için söylüyorum...

bepantenenın kremı ne kadar? eczanelerde mı satılıyor? ya onun cesıtlerı oldugu ıcın soruyorum elımdekı bıtınce bende bepantene alacam kesın.
Normal bebek yagı ıle masaj yapmakdan daha mı ıyı zeytınyagı?

bende niveaın pişik önleyici kremini kullanıyorum.cok şükür şimdilik bişey yok inşallah ta olmaz.ama her altını açtıgımda sürüyorum

ben de bepanten kullanıyorum....çok memnunum...ama onun haricinde her bez sonrası sabamed kullanıyorum....şimdiye kladar pişik olmadı....bepanteni doktor günde iki kere kullan dediii....

arkadaşlar benim oğlum dünden beri kakasını yapmak ister gibi devamlı ıkınır bir halde....ve uykuya bile dalamıyor...hayır gazı var...ama baya baya da gaz çıkarıyor....öyle aülamıorda ..sadece sıkılıp duruyor...ayyy ne yapacağımı şaşırdım....çocuk doğru dürüst uyuyamadı....doktor zinco vermişti gaz için acaba kullansammı gerekmedikçe kullanmak istemiyorum....ya ağlamıyorda...hani arada bir ağlayıp hemen susuyor....çok canını acıtsa ağlar heralde.....sizde de böyle durum varmı...oğlum sadece anne sütü alıyor ve kakasını da her beze yapıyor.........

bepantenenın kremı ne kadar? eczanelerde mı satılıyor? ya onun cesıtlerı oldugu ıcın soruyorum elımdekı bıtınce bende bepantene alacam kesın.
Normal bebek yagı ıle masaj yapmakdan daha mı ıyı zeytınyagı?

canım eczanede satılıyor....ama penbe cizgisi olan var...ezcacıya da sorarsan sana verriri.2 buçuk tl....ucuz yaniii.....doktorada yazdırabilirsin

kızlar ben popsunda kızarıklık olduğunda sürüyorum pişik kermini cihicconun bakım setini almıştım onunpişik kermini kullanıyoruz şimdilik iyi gibi ama her altını açtığımızda sürmemiz mi gerekiyor bu bitince ne alsam diye düşünüyordum bende bepanten iyiyse bende ondan alrım

bende chıcco kullanıyorum ama bepanthenıde suruyorum arada goğus kremı bıle fayda etmedı bana ve bepanthenle ıyılestı goğus uclarım mucıze gıbı bısey fıyatıda cok uygun tavsıye ederım bende

arkadaşlar benim oğlum dünden beri kakasını yapmak ister gibi devamlı ıkınır bir halde....ve uykuya bile dalamıyor...hayır gazı var...ama baya baya da gaz çıkarıyor....öyle aülamıorda ..sadece sıkılıp duruyor...ayyy ne yapacağımı şaşırdım....çocuk doğru dürüst uyuyamadı....doktor zinco vermişti gaz için acaba kullansammı gerekmedikçe kullanmak istemiyorum....ya ağlamıyorda...hani arada bir ağlayıp hemen susuyor....çok canını acıtsa ağlar heralde.....sizde de böyle durum varmı...oğlum sadece anne sütü alıyor ve kakasını da her beze yapıyor.........

canım benim benim oğlumda öyle bende ne yapacagımı sasırdım çok güzel gaz çıkartıyor ve dedigin gibi her beze kakasını yapıyor ama uyanır uyanmaz bile hemen ıkınmaya başlıyor kıpkırmızı oluyor bencede gaz olsa ağlamaktan duramaz ben doktoruma sordum doktor çok normal ıkınmayı ögreniyor dedi ama sürekli ıkınması benide çok endişelendirdi ama doktoruma güveniyorum....a.s.

kızlar panik yapmayın gayet normal
az önce çocuk doktoru anne olunca anladım programında anlattı neden olduğunu
30. günden başlayıp 50. güne kadar olan 20 günlük süre içerisinde bağırsaklarını kullanmayı öğrenirmiş
bu süreç içerisinde ıkınırken -bağırsaklarını sıkarken poposunu serbest bırakması gerektiğini kestiremediğinden yanlışlıkla çıkış kısmını sıktığından kakası sıvı olmasına rağmen kaka yapamazmış

X