anne sütü yetersiz gelenler ek mama veriyor musunuz

hayatım memeyi almıyor ki benim kız verince aynen :dilcikar: böyle yapıyor :roflol: :roflol: önceleri önce meme veriyordum sonrada mama sonra biberona alıştı ve bıraktı şimdi çok nadir alıyor ama süt gelmiyor ki :çok üzgünüm: kaydirigubbakcemile3 ben ilk önc e 60 ile başladım sabah ve geceleir verdim sonra zaman ile 90 oldu şimdi maaşallah kızıma :nazar: 150 lik içiyor yakın bir zamanda da 200 olur artık ben bebelac kullanıyorum milupada kullandım ama kabız oldu bebelac ı zaten dr önerdi ben de üşenmedim markette tum mamaları bebelac ile karşılaştırdım aralarında çok buyuk bir fark yok fiyat haricinde esemayı da bebeklarin pek sevmediğini söyledi eczacı ben bebelac adevame tcem bence güzel kullananların pek çogu memnun bebelac sayfasına gir bak kızımın resmi var kayan resimlerde 4 cü anneler bölümündede adı ecrin yazan bebek yerimseniben

ben cok nadıren mama verıyorum aral memecı bır bebek ve30 dk da bir emmek ıstıyor uyumadıgı zamanlarda. gece ıse nerdeyse saat başı kalkıp emıyor gerı uyuyor ztn emerken uyur vazıyette oluyor cogunlukla.
ama mama konusu artık benıde duşundurmeye başladı sutum azaldı cunku cork corkk her benı gordugunde emmek sömurmek hatta tuketmek ıstıyor bu velet memelerımı
2 ay 1 ahfatmız bıttı bugune kadar sadece 30 cc yada en fazla 60 cc (60 cc bır kac sefer verdık) bız eşımle dışarı çıktıgımızda annem (kayınvalıdem) verıyordu zırlamasın uyandıgında dıye ama artık gunde bı sefer verıcem aaaaaaaaaaa nedır bee bu cocuktan cektıgım :)

bu arada ben mılupa aptamıl kullanıyorum bebegıme ama nedense onu ıctıgınde kakasını daha gec yapıyor bu arada ıkı aylıkken sadece anne sutuyle (maşallah) 6 kıloydu boy ıse 57,5 ıdı suan kac bılmıyorum

mannak cemre geri dönmüş :roflol: maşaallah i,şte benimkide bu yuzden artık sadece mama yiyor cemrecim sürekli emmek istedi ve süt yapımına izin vermedi ve dogal olarak beslenmedi saglık olsun

Allahım saglık sıhhat versınde olsun arkadasım yaa

Rabbım ıkıncı bebegınde sutunu bol eylesınnnnnnnnnn aminnnnn :)

Kizlar kzizma ne oluyor............
Bugün çocuk dr.değil ama aile hekimimze götürdüm bizim kontrol 15 gün sonra dr.bebeişime bakti çok şükür geçmiş gribi azicik bir kizariklik var dedi o da okadar olur artik dedi ilaçları azalt dedi neyse idrar tahlili yaptirdik oada temiz ama gelin görünkü bizim küçük cadi huy değiştirdi yememeye başladi-tatlicadiarzu-cokacimcoook:1shok:NE YAPACAĞIMIZI ŞAŞIRDIK EŞİMLE SAAT 6 DAN BERİDE AĞLIYOR ve huzursuz minikim yenice uyuttuk zorla galiba açlıktan yapıyor ama almıyor ne mama sütümde zaten yok emmiyor ama yinede sağdım 5ml çıktı onuda içmedicokacimcoook:uhm:ne oluyor kızalr normal mi ki havalardan felan mı daha düne kadar iyiydi..................:uhm::a015:senağlama

KIZIMI TARTIRDIK NORMALDE GÜNDE 20 ALMALI AMA ALŞMAMIŞ........................................2 GÜN GERİDE 6 GÜN OLDUK TARTIRALI...........
ACABA MAMIMI DEĞİŞTİRMELİYİM...

Son düzenleme:
canım sürekli mama değiştirme lütfen........hasta oldugu içindir .......bagırsakları bozulacak karamsarcım :)) devam et ona arttır mamayı bakalım hatta istersen illa değişcaksen bebelac kullan bak tadı güzel ........

Canim eltimin oğluda 3 buçuk aylikta oda almadi bir kaç gün dr.mamayi değiştirdide ondan dedim yoksa ben memnunum kilo alimi açisindanda gerekli her bebeğe her mama yaramazmiş bize aptamil yaramadai ... Kizim kilo alamamişti ...
canım sürekli mama değiştirme lütfen........hasta oldugu içindir .......bagırsakları bozulacak karamsarcım :)) devam et ona arttır mamayı bakalım hatta istersen illa değişcaksen bebelac kullan bak tadı güzel ........

bu arada ben mılupa aptamıl kullanıyorum bebegıme ama nedense onu ıctıgınde kakasını daha gec yapıyor bu arada ıkı aylıkken sadece anne sutuyle (maşallah) 6 kıloydu boy ıse 57,5 ıdı suan kac bılmıyorum

cemrecim aralın kilosu çok iyi maşallah ya
sütün yarıyor demekki canım

tam bir aydır mama veriyorum ve kızım 1200 gr almış emmiyor ama ben artık üzülmüyorum faydası yok çünkü ama benim kızım çok hareketli resmen artistik hareketler yapğıyor maaşaallah onda kilo zaten nasıl tutsun yine iyi almış valla canım kızım

canımcım bebişin kaç aylık

bende doğduğundan beri mama veriyorum anne sütü az geliyor yinede kesilmesin diye uyanır uyanmaz (uyku sersemi) memeyi ağzına veriyorum biraz emiyor aldığı kadarını alıyor tekrar ağlayınca mama veriyorum

milupa bnmkinide aynısını yaptı canım kabız oldu güzel kızım bu yuzden kullanmıyorum zaten dr bebelacı tavsiye etmişti

melikecim benim oğlum akşam 9-9,5 gibi yatıyor ve sabah 5-6 kadar uyuyor.acıksa veya bi skıntısı olsa uyanır.bebekler 3 aylık oluncaartık bi yatşta 10 saate kadar uyuyabiliyorlar.bunu uzmanlar söylüyor. buarada kızlar daha öncede bahsettim sabah 5 civarı emzirirseniz sütünüz artar.bubu da çocuk doktoru tv de söyledi.

bende doğduğundan beri az az veriyodum 1 aylıkken adamakıllı başladık mamaya kilo alması azdı.şimdi hem emiyo hem mama yiyiyo ama bazen istemiyo memeyi zaten bi göğsümü emmedi bi sire şimdi bi baktım ondan çok çok az süt geliyo ve küçülmüş göğsüm diğeriyle bayaa bi fark war aralarında:KK43: inş bırakmaz memeyi emsin biraz daha.ben hala çok üzülüyorum niye sütüm az diye insanlar sorunca deliriyorum memeyi almayınca hüngür hüngür ağlıyorum:KK43: sağlığı yerinde olsunda mama yesin nolcak aslında ama alışamadım daha.
bu arada kızım 3500 doğmuştu 2 aylıkken 5 kiloydu şimdi 5300 filan olmuş.bizim boyumuz uzun yaw 52cm di şimdi 62 olmuş:nazar:
meyvelerin tadına baktırıyomusunuz kızlar ben haftada bir 1 çaykaşığı weriyorum bişeyler.şimdiye kadar yoğurt elma armut şeftali yedi kızım başta yüzünü bi ekşitiyo sonra yiyo hemen cadı hiç yemicem demiyo maşallah:nazar:

canım maşallah ne güzel uzamışboyu bzizm kızın boyu 51 doğdu şimdi ise 58 .....ben yenice hemen hemen her şeyden ça kşığın ucuyla tattırıyorum...tatları bilsin diye zaten emmeyi bırakınca 4 alık olsun meyve sularına başka şeylere başlatacağım için alışsın tatlara.:Saruboceq:
bende doğduğundan beri az az veriyodum 1 aylıkken adamakıllı başladık mamaya kilo alması azdı.şimdi hem emiyo hem mama yiyiyo ama bazen istemiyo memeyi zaten bi göğsümü emmedi bi sire şimdi bi baktım ondan çok çok az süt geliyo ve küçülmüş göğsüm diğeriyle bayaa bi fark war aralarında:KK43: inş bırakmaz memeyi emsin biraz daha.ben hala çok üzülüyorum niye sütüm az diye insanlar sorunca deliriyorum memeyi almayınca hüngür hüngür ağlıyorum:KK43: sağlığı yerinde olsunda mama yesin nolcak aslında ama alışamadım daha.
bu arada kızım 3500 doğmuştu 2 aylıkken 5 kiloydu şimdi 5300 filan olmuş.bizim boyumuz uzun yaw 52cm di şimdi 62 olmuş:nazar:
meyvelerin tadına baktırıyomusunuz kızlar ben haftada bir 1 çaykaşığı weriyorum bişeyler.şimdiye kadar yoğurt elma armut şeftali yedi kızım başta yüzünü bi ekşitiyo sonra yiyo hemen cadı hiç yemicem demiyo maşallah:nazar:

araştırma yaptım kızımmın iştahı az zaten mama alıyor ama gün içerisinde 24 saatte 350ml anca içiyor ama günde 5 öğün ve her seferde 150 ml almalıymış artık kızım ama nerde iştah ok ki.dün mamaları inceledim ve sma nın pulus diye maması var iştah açıcı bir özelliği varmış acaba ondan mı alsam..............................................................:uhm:
milupa bnmkinide aynısını yaptı canım kabız oldu güzel kızım bu yuzden kullanmıyorum zaten dr bebelacı tavsiye etmişti

araştırma yaptım kızımmın iştahı az zaten mama alıyor ama gün içerisinde 24 saatte 350ml anca içiyor ama günde 5 öğün ve her seferde 150 ml almalıymış artık kızım ama nerde iştah ok ki.dün mamaları inceledim ve sma nın pulus diye maması var iştah açıcı bir özelliği varmış acaba ondan mı alsam..............................................................:uhm:

canım bi ara ecede mamayı istemedi 2 gün filan mama verince ağlıyo sürekli meme istiyodu e ondanda çek çek biyerden sonra süt müt gelmiyo uyumuyodu artık uykusuzluktan bayılınca dayıyodum mamayı neyse o ara bende değiştireyim herlalde bunu sewmiyo artık dedim ablam bebek hemşiresi ona sordum sma yı kabız yapıyo diyomuş çoğu anne milupanın milumil i var dedi şekerliymiş sewiyomuş bebekler iştahlı yiyolarmış ama onu yiyincede memeyi bırakıyomuş.sen onuda bi sor istersen druna eğer bebğin hiç emmiyosa deneyebilirsin ben emiyo daha diye almadım zaten sonra eski haline geldi sanırım o günlerde karnı ağrıyodu biraz.

ben milumil kullandım ama kızım sevmedi onu da aptamilde kabız yaptı çocugumu kzılar çok sık mama değiştirmeyin bagırsakları alışana kadar zavallıların zorluk çekiyorlar bnde bebekler milumilş i çok seviyor diye aldım kızım hiç sevmedi resmen diliyle oyun oynuyoır delü şey :) hım bu arada bizde biraz elma ve şeftali tatırdık ama 4 cü aya girer girmez başlayacagım ek gıdalara inşaallah amin

ben milumil kullandım ama kızım sevmedi onu da aptamilde kabız yaptı çocugumu kzılar çok sık mama değiştirmeyin bagırsakları alışana kadar zavallıların zorluk çekiyorlar bnde bebekler milumilş i çok seviyor diye aldım kızım hiç sevmedi resmen diliyle oyun oynuyoır delü şey :) hım bu arada bizde biraz elma ve şeftali tatırdık ama 4 cü aya girer girmez başlayacagım ek gıdalara inşaallah amin

işte her çocuk farklı oluyo kiminikabız yapan kimine iyi geliyo kiminin sevmediğini diğeri iştahla yiyoo deneye deneye öğrencez artık çok şükür biz ilk denemede bulduk nazar değmesin:nazar:

X