anne sütü yetersiz gelenler ek mama veriyor musunuz

valla bnde ilk denemede buldum ama pirpirikliliğim yuzunden onlarıda denemek istedim:)))

kızlar bugün daha iiyiym çünkü kızım emmiyor ve sütümü sağmalıyım ama emmediği içiğn süt kalmıyordu artıkı bizde eşimle yeni bir süt sağma makinası aldık bebek emmesine en yakın hastanedekilermiş bizde ona yakın bir şey aldık bu gün inşallah olur artık sütüm diğer pompamız işe yaramamıştı da........sütümü getirmedi olanu sağdı...oda kesilmeyebaaşlaladı.

kızlar bu mama konusunu okadar da kafanıza takmayın.eskiden bu kadar güzel mamalar yokmuş pirinç unuyla beslemişler şimdi ise anne sütüne yakın mamalar var.benim sütüm var ama oğlum biraz iri olduğu için mama da veriyorum (bebelac,sma,milupa) gelişimi de çok iyi şu an 2 ay 10 günlük ve 7,5 kilo.her istediğinde emziriyorum akşamları yatmadan önce de mama da veriyorum ama biberonumun deliği çok küçük olduğu için hazıra alışmıyor emmeyi reddetmiyor.ayrıca dünyanın çeşitli yerlerinde milyonlarca fakir ailelerin bebekleri ne yiyor ben çaya ekmek ıslatıp da çocuğunu büyüten anne biliyorum.mama veriyorum diye kendinizi bu kadar üzmeyin.her istediğinde süt olmasa da emzirin.sütünüz çogalır doymazsa da mama veririsiniz.bebeğinizin tadını çıkarın mutluluklar:teytey:

kızlar ben sma veriyorum kızımda severek yiyiyo ama önce emziriyorum tabiki
günde 4 kez mama yapıyorum 7-8 kez de emiyo gece hiç mama vermiyorum ama bakalım son ay 450gr almıştı 4 aylıkken kaç gr cıkacaz
ya tabiki önce saglıklı olmaları önemli ama insan azcık ele avuca gelsin toplu bebek olsun istiyo
bu arada biz 2 gündür 10-15cc kadar elma suyu içtik ve bayılıyo resmen bitince aglıyo

X