Bebek Beslenmesi Anne sütü sorunu..

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
70günlük bebeği olan bir anneyim bende 6gün sütüm gelmedi ve mama vermek zorunda kaldım sezeryan ile doğum yaptım bu arada burada yazılan her şeyi fazla fazla denedim internnette okumadığım yazı izlemediğim video kalmadı benim bu işten çıkardığım tek sonuç her insana farklı besin yarıyor çok net bu misal ablam hurma yiyor fışkırıyor bende olmuyor çok ağladım gelmiyor sütüm fazla fazla diye sonra bebeğimin süt alerjisi olduğunu öğrendim ve birden süt durumuna üzülmeyi bırakıp alerjiye taktım kafayı moral çok önemli iyi olmaya çalışın zor biliyorum ama dinlenin bol sıvı tüketin velhasıl belkide hiç aklına gelmeyen bir besin sana yarayacak ama e bebekteki içecek gerçekten güzel kullanabilirsiniz onu.

Ben 40m çıkana kadar humana stil tea (emziren anneler için olanı) içtim. Sonra sütüm çoktu zaten ama ilk zamanlar sütümü arttırdığını hissettim. Bol su içmeninde faydası oluyor

Benim de sütüm az olduğunda gece uyumadan meyvesuyu içerdim gece dolmuş olurdu göğüslerim ve bol bol su icmeniz lazım o da artırıyor ve uyku çok önemli güzel uyuduğumda yine göğüslerim dolmuş olurdu.

Benim de ilk zamanlar böyleydi birini emzirirken diğerinden süt akar giderdi ama 6 buçuk ay emzirebildim maalesef

Çok teşekkür ederim, bunu duymamıştım. İnşallah deniycem. Her gün mü tükettiniz?
Valla kurban bayramına denk geldi zaten o sıra baya yedik mangalda falan da resmen gögsüm taş gibi oluyordu hem emzirip hem sağıyordum sonra baya çıkıyordu

Aynen öyle sen sıkma canını. Bebeğine 1 damla süt veremeyenler var, sen haline şükret . Allah sabır versin yine de zor iş tabii.

Canım aynı sıkıntı bende de vardı ilk 3 gün gelmedi ben sonraki günler kuru üzüm ve incir kaynatip suyunu içtim rez3ne çayı içtim özellikle banyo uyku rezene bu şekilde yaptım ve sutum 1 haftada çoğaldı deniyebilirsin ama ben herşeyden önce uykunun daha önde olduğunu düşünüyorum uymayınca ne yaparsan yap süt kesiliyor birde sitres yapma gelmiyor diye

Aynı süreçlerden geçen biri olarak çok iyi anlıyorum sizi. Deneyip deneyip sonuç alamamak gerçekten çok yıpratıcı. Bir de niye mama verdin diyen çok bilmiş insanların varlığı. Süt alerjisi derken anne sütüne mi alerjisi varmış?
Bu arada sonrasında ne oldu? Sütünüz arttı mı?

Günde ortalama kaç saat uyurdunuz mesela

31 aylik kizimi hâlâ emziriyorum
Ilk olarak şunu soylemek istiyorum sütün doyurmuyorsa hiiiç üzülme mamayla beslersin.bu senin eksik oldugunu göstermez.( ilk cocugum mamayla büyüdü )

Ne kadar çok yese de insan bence anne sütünü arttiran tek şey huzurlu ve stressiz mutlu olmak

Süt ve süt ürünlerine alerjjisi var ben kestim bir aydan uzun bir süredir içinde süt yumurta ve peynir altı tuzu olan hiç bir şey yemiyorum ve gerçekten çok zor oluyor bu kahvaltı edecek bir şey bulamıyorum tatlı falan zaten hak getire hayır çoğalmadı sütüm mama destekli gidiyorum ve kabullendim bunu artık çok fazla ağladım çünkü

Kesinlikle. Bu biraz çaba işiyse biraz da nasip işi. İlk çocuğunuzda sizin de mi sütünüz az geliyordu? İkinci de kendiliğinden mi çoğaldı?

Allah yardımcınız olsun Emzirmeye devam ettiğiniz için mi süt ürünleri tüketmiyorsunuz?

Kesinlikle. Bu biraz çaba işiyse biraz da nasip işi. İlk çocuğunuzda sizin de mi sütünüz az geliyordu? İkinci de kendiliğinden mi çoğaldı?
Ilk cocugum kendi emmek istemedi sütüm olmasina ragmen
Bi türlü memeyi tutmadi

Ikinci de de mutlu oldugum günler daha çok sütümün oldugunu farkettim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…