Bebek Beslenmesi Anne sütü sorunu..

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

Minnoskafa

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Ekim 2017
4.572
6.291
34
Merhaba arkadaşlar, iki tüp bebek denemesi ve bir düşük sonucunda çok şükür bir oğlum oldu. Rabbim isteyen herkese nasip etsin inşallah. Bu dünyanın en güzel duygusu. Fakat sorun şu ki bebeğimi ilk günden beri doya doya emziremedim. Sütümün gelmesi 4.günü buldu. Şimdi 20 günlük oldu oğlum, fakat sütüm çok az geliyor. Sürekli emzirmeye ve sağmaya çalışıyorum. Tahin helvasından malt içeceğine kadar her şeyi denedim sütüm artsın diye. Fakat malesef artma olmadı. Benimle aynı durumu yaşayanlar varsa her türlü öneriye açığım. Şimdiden çok teşekkür ederim ♥️

Sicak tutun ve inatci olun. Ayrica sekersiz malt yani alkolsuz bira bulabilirseniz icin. Bol bol su tuketin
Ebebek'te satılan malt içeceğinden aldım ama tadı aynı pekmez gibi. Şerbetçiotu mu ne varmış içinde. Şekerli olursa faydası olmaz mı?

Kilo problemin yoksa bimde kaymaklı biskuvi varya 5 li ondan ye bol su iç çok süt yapıyor birde kayısı hoşafıyla tüket tenesini de üstüne ye her ay 1.5 kilo aldırdım bebege sürekli yedim günde 5 paketi tüketiyodum bol sütlü günleriniz olsun inşallah 🤲🏻

Merhaba arkadaşlar, iki tüp bebek denemesi ve bir düşük sonucunda çok şükür bir oğlum oldu. Rabbim isteyen herkese nasip etsin inşallah. Bu dünyanın en güzel duygusu. Fakat sorun şu ki bebeğimi ilk günden beri doya doya emziremedim. Sütümün gelmesi 4.günü buldu. Şimdi 20 günlük oldu oğlum, fakat sütüm çok az geliyor. Sürekli emzirmeye ve sağmaya çalışıyorum. Tahin helvasından malt içeceğine kadar her şeyi denedim sütüm artsın diye. Fakat malesef artma olmadı. Benimle aynı durumu yaşayanlar varsa her türlü öneriye açığım. Şimdiden çok teşekkür ederim ♥
Yavrunu Allah sana bagislasin.
Bol su
Uyku
Yesil sebzeler
İncir
Taze uzum
Dere otu
Hurma
Maden suyu
Bunlar sutu arttiran besinler
Pes etmeden surekli emzir azda gelse cunku bebek emdikce sut cogalir

Öncelikle gözün aydın benimde sütüm çok yoktu çok şey denedim helva çaylar dereotu bi ton şey en çok bende et işe yaradı kemikli ilikli eti haşla suyunu iç etini ye bol su bunlar süt yaptı

Anne çayı denedin mi hiç?
Bana çok faydalı olmuştu. Eczaneden alıyordum.

Kilo problemin yoksa bimde kaymaklı biskuvi varya 5 li ondan ye bol su iç çok süt yapıyor birde kayısı hoşafıyla tüket tenesini de üstüne ye her ay 1.5 kilo aldırdım bebege sürekli yedim günde 5 paketi tüketiyodum bol sütlü günleriniz olsun inşallah 🤲🏻
Çok teşekkür ederim ♥️

Ben
Humana çayı mı? Onu da içiyorum ama etkisi var mı bilmiyorum ☹
Benim sütüm onunla bayaga fışkırıyordu bir de ananaslı maltana içiyordum. O da hiç yoldan iyiydi.
Her anneye farklı bir şey yarıyor. Çok deneme yapman lazım.

Yavrunu Allah sana bagislasin.
Bol su
Uyku
Yesil sebzeler
İncir
Taze uzum
Dere otu
Hurma
Maden suyu
Bunlar sutu arttiran besinler
Pes etmeden surekli emzir azda gelse cunku bebek emdikce sut cogalir
Çok teşekkür ederim. Yazdıklarınızdan denemediğim sadece taze üzüm kalmış. Bir de uykuyu çok kişiden duydum. Ben gündüzleri uyumaya alışkın değilim. Gece de bebekten ötürü sürekli uykum bölünüyor, sanırım en fazla 6 saat uyuyabiliyorumdur. Acaba bundan dolayı az olabilir mi? Siz kaç saat uyuyordunuz?

Ben

Benim sütüm onunla bayaga fışkırıyordu bir de ananaslı maltana içiyordum. O da hiç yoldan iyiydi.
Her anneye farklı bir şey yarıyor. Çok deneme yapman lazım.
Ya maşallah.. Öyle özeniyorum ki şu fışkıranlara. ☺️ Annemin de birinden emzirirken diğerinden fışkırırmış. Annem böyle olduğu için benim de genetik olarak sütüm çok olur diye kafam rahattı. Ama öyle olmadı. Benim resmen damla ile geliyor. Sabır işi 🥺

Öncelikle gözün aydın benimde sütüm çok yoktu çok şey denedim helva çaylar dereotu bi ton şey en çok bende et işe yaradı kemikli ilikli eti haşla suyunu iç etini ye bol su bunlar süt yaptı
Çok teşekkür ederim, bunu duymamıştım. İnşallah deniycem. Her gün mü tükettiniz?

Ya maşallah.. Öyle özeniyorum ki şu fışkıranlara. ☺ Annemin de birinden emzirirken diğerinden fışkırırmış. Annem böyle olduğu için benim de genetik olarak sütüm çok olur diye kafam rahattı. Ama öyle olmadı. Benim resmen damla ile geliyor. Sabır işi 🥺
GERCEKTEN sabır işi insan bebeğine kiyamiyor hiç hep akılda soru oluyor...
İnşallah bir çözüm bulursun ama ne kadar çok emzirdin o kadar çok süt gelir. Goguslerine sıcağa yakın ılık kompres uygulayabilirsin ya da duşa girip sıcak suda biraz öne doğru masaj yapabilirsin .

Bol su iç dinlen geceleri bol bol emzir yavrunu süt hormanu gece daha çok çalışıyor bana dereotu ve tahin çok iyi gelmişti birde hurma umarım doyasıya emzirirsin yavrunu Allah bağışlasın.

GERCEKTEN sabır işi insan bebeğine kiyamiyor hiç hep akılda soru oluyor...
İnşallah bir çözüm bulursun ama ne kadar çok emzirdin o kadar çok süt gelir. Goguslerine sıcağa yakın ılık kompres uygulayabilirsin ya da duşa girip sıcak suda biraz öne doğru masaj yapabilirsin .
Sürekli emzirmeye çalışıyorum ama doymadığı için bir süre sonra sinirlenip bırakıyor. Doğduğu günden beri mama takviyesi yapıyoruz. O emmediğinde boş durmayayım diye sağıyorum. O sütün damla damla biberona düşmesini seyrediyorum, benim de imtihanım bu sanırım. Sonra o sütü mamaya karıştırıp içiriyorum ya da birkaç defa üst üste sağıp ısıtıp öyle içiriyorum. Ben de çok isterdim bunlarla uğraşmadan doğrudan emzirip doyurabilmeyi ama Rabbim in vardır bir bildiği diyorum 🙄

Bol su iç dinlen geceleri bol bol emzir yavrunu süt hormanu gece daha çok çalışıyor bana dereotu ve tahin çok iyi gelmişti birde hurma umarım doyasıya emzirirsin yavrunu Allah bağışlasın.
Çok teşekkür ederim güzel dualarınız için ♥️ Allah razı olsun 🌷

Çok teşekkür ederim. Yazdıklarınızdan denemediğim sadece taze üzüm kalmış. Bir de uykuyu çok kişiden duydum. Ben gündüzleri uyumaya alışkın değilim. Gece de bebekten ötürü sürekli uykum bölünüyor, sanırım en fazla 6 saat uyuyabiliyorumdur. Acaba bundan dolayı az olabilir mi? Siz kaç saat uyuyordunuz?
Rica ederim. Benim ilk gebeligim daha dogum yapmadim ama gebe egitimindeki ebemiz ve etrafimdaki insanlar ozellikle uykuya cok onem veriyo sut uretimi icin. Bende gunduz uyumam hic gece karanlikta uyumayi severim ama sanirim bebekten sonra mecburuz gunduzde uyumaya 🤷🏻‍♀️

X