Anne Olmak

Gxoxzek

içindeki öküze ohaa de
Kayıtlı Üye
6 Nisan 2008
3.474
7
43
9 ay bir bedende çift insan olarak yaşamak mı bu kadar yüceltir bu ruhu? Nedir hayatın normal akışında, saf tepkiler veren bu kadını, çocuğunun tek bir bakışıyla, ruhunu okuyacak kadar erdemli kılan? Dünyanın en güzel kokan varlığıdır anne. Kendine has, mis bir kokusu vardır ki odasına da sinmiştir, bir hafta uzak kalsanız o odaya girdiğinizde anlarsınız onu ne kadar özlediğinizi. Durup durup sevgi gösterisi yapılması, boynuna sarınılması gereken insandır, "ay bi dur, üff" tepkisini asla vermeyecek olan, sizden daha da sıkı sarılacak olandır. Birtane olan, eşi benzeri olmayan oluşumdur. Ne kadar üzsem de geceleri uyurken nefes alışverişini dinleyip huzur bulmamı sağlayan ve yokluğuyla beni de yok edebilecek tek insandır annem. İlişkilerin bir şekilde tersine döndüğü insan. Yaklaşık 30 yaşından sonra anne çocuk, çocuk da anne ya da yerine göre baba olmaya soyunur. Herkes ne kadar soyunursa soyunsun, annelik zordur.

Anne, dünyada karşılık beklemeden börek yapan tek insandır. Karşılıksız sevginin ete kemiğe bürünmüş halidir! Ne kadar üzsen de 10 dakika sonra seni affeden zarif bir insan türüdür. Meleğin süt verebilenidir. Yemek yemeyen çocuğun dikkatini çekmek için elindeki tencere ve tavalarla maymunluk yapabilen kişidir. Dizi dizi incidir, lakin gerektiğinde laf sokma dalında da birincidir. Sevgiliden ayrılma haberi verildiğinde, "Amaaan ben sana daha güzelini bulurum" diyebilen komik bir karakterdir. Benimle rock müzik dinleyen bir sabır ağacıdır. İyiliğin, merhametin, acayip bir şefkatin, sadakatin, sevginin güçlerini birleştirdiği sonsuz varlıktır! Oğlunun damat, kızının gelin olduğunu görünce, Çocuğu mezun olunca, gol atınca, hasta olunca, askere gidince,sevdiği diziyi seyredince, dolar yükselince ve buna benzer bir sürü şeye ağlayabilen, bu mesajı okurken duygulanıp-gözleri dolabilen, duygu pınarıdır. Uzakta dursa da yakın hissedilen, asla vazgeçilmeyen, dizinin dibinde olmak istenen, ıslak-kuru ama hep duygulu tek kadın modelidir! Anne en büyük mutluluktur, hayatta bir çocuğun önüne sunulan en saf sevgi yumağıdır. Kaybedilmesi en büyük korkudur.Yemek yemeyen çocuğunun dikkatini dağıtmak için elinde tencere tavalarla şamar oğlanına dönen, reklamları kasede kaydedip yemek vakti izleten, o da olmayınca muhallebinin içine ciğer katarak çocuğun ağzına tıkıştırandır.

Tanıdığım ilk melektir:asigim:

Hayattaki en benzersiz duygudur anne olmak ...

Benim için de en mucizevi, en kutsal şeydir...

Dilerim gözeğim en kısa zamanda anne olursun ve tüm isteyen herkes olur...

anne olmak...güzel söz...
bide olmak isteyipte olamamak....:çok üzgünüm:işte insanın canını en çok acıtanlardan biride bu...o savunmasız yavruyu kucağına alacağın günün hayaliyle yaşamak.yıllar boyu beklemek..nekadar çok yanıyor canım bunu söylerken bile...
olcakmı acaba bende hamilelik giyip bebeğimin geleceği günü iple çekecekmiyim..ona giysiler alacakmıyım...bebek arabalarını içinde kendi çocuğum varken sürecekmiyim?:çok üzgünüm:kocam beni bi evlat verdim diye daha çok sevecekmi?:çok üzgünüm::çok üzgünüm:senağlamaannecim yavruum kuzuum kızıım yada oğluşum diyebilcekmiyim çok merak ediyorum
senin tüm annattıklarını ve benim annemin bana yaptıklarını yapabileceğim bi bebeğim olacakmı acaba...
allahım tüm isteyen kadınların kucağını ve karnını doldur yarabbim:ecrin_bebek::Saruboceq:

ben bekarım ve ınanılmaz bır cocuk sevgım vardır...elınden tutmuş yolda yada alısverıs yerlerındekı anne ve yavrucukları goruyorum..ınan içim gozzlerım doluyor...
cok kutsal ve cok zor bır gorev anne olmak..allahında bır lutfu...
allah herkesı anan olmayı nasıp etsın ısteyıpte olamıyanlarada....tez zamanda verısın saglıklı
mınıcık kuzucuklar
...

anne olmak kadının gücüdür.anne olmak huzur ve mutluluktur.....ama benim yakalayamadıgım duygulardır....senağlama
gözekim çok güzel anlatmışın.darısı biz anne olmak için çabalayan tüm kadınların başına...

Ben bir anneyim..çocuklarim için yaptiğim fedakarliklari anlatsam inanin
inanmazsiniz..benim de annem benim için çok şeyler katlanmiş bir kadindi..
Nur içinde yatsin..o kadar güzel anlatmişsin ki canim,içimi ürperttin..
Annemin benim için yaptiklari geldi gözümün önüne..çok sağol...bu duygulari yaşattiğin için..

of ya.....
üzülüyoruz,
ama ici en cok yanan hep sen oluyosun:çok üzgünüm:
üzüntünü ancak tahmin ediyorum.
anlayabilmek icin kendimi senin yerine koyarak düsünmeye calisiyom hep.
keske elimizden biseyler gelebilse.:çok üzgünüm:
insallah birgün bu kötü talihini yenicen danam:teselli:

canım arkadaşım:asigim:
en içten duygularımla katılıyorum
hissettiklerini çok iyi hissedebiliyorum:çok üzgünüm:
ama ne yazsam boş senin içindeki kırıklığı tamir edemez
ahh bu kaçıncı:a015:
çok nazlılar ama be gülüm:ecrin_bebek:
inanıyorum bitanem ama olacak:Saruboceq:
geçen hafta istanbuldayken çok istedim eyüp sultana gitmeyi okadar istedimki Allah gönlüme göre verdi:Saruboceq:
ve ord dua ettim Allahım evlat isteyenlere nasip et diye:1hug:
Allah bizi hiç üzermi
önemli olan duayı ve tevekkülü elden bırakmamak:teselli:
yanındayım herzaman kuzum benimm:Saruboceq:

Canım benim tek söyleyebileceğim Allah herkeze bu duyguyu tattırsın,yaşatsın inşallah..
Zaten bir acılı ve sancılı süreçten geçiyorsun,bunları konuşarak yaranı deşmek istemiyorum ancak benim tanıdığım bildiğim Gözek çok kuvvetlidir ve bugünleride atlatacak tekrar hayata sıkı sıkı sarılacak.
Bizler senin yanındayız,bizler senin destekçiniz.Seni seviyoruz ve yüzünde çok az da olsa acı gözyaşı görmek istemiyoruz..:1hug:
Tekrar eski sağlıklı günlerine dönmen dileklerimleŞeniz
Şeniz

Son düzenleme:
tam zamanında okudum bu yazıyı teşekkürlera.s.az önce kızıma deli gibi bağırıyordum ve pişman oldum tabiki halıma kırmızı rujumu bulamış daklava:çok yaramaz ve ben şaşırıyorum bazen:sm_confused:şimdi burnumundireği sızlayarak ve gözlerimde yaşla anneliğin ne garip bir duygu olduğunu düşünüyorum biraz mazoşistçe,azıcık delice ama sıcacık bir duygu:1hug::asigim:ALLAH isteyen herkese nasip etsin.sevgiyle kalın...

anne olmak ama eline almaya 4 ay kala onu kaybetmek.onun kokusunu hayal ederken koklayamadan onu görmeye bile cesaret edemeden toprağa vermek.onun cennette oldugunu bilmek.annelik hayattaki en büyük mucize.mucizeler elbet bir gün bizlere de anne diyecek.

GÖZEK MAHVETTİN BENİ emin ol bugun elimde tava ve kasık kızıma oyun oynadım sırf yemegimi yapabilmek için:)) ama aglamaktan mahvoldum gercekten anne olmak çokkk yüce bir mevkii ALLAH TÜM KADINLARI BU MEVKİİYE ÇIKARSIN (HAKEDENLERİ TABİ) YALNIS ANLASILMA OLMASIN DÜNYADA NİCE HAKETMEYEN KADIN VARKİİİİ ....EMEGİNE SAGLIK ELLERİNE SAGLIK ARKADASIM

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…