Anne olmak nasıl bir duygu

komik

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Nisan 2009
253
0
:CüvCüv:anne olanlar biraz bahsedebilirler mi anne olmak nası bişey :CüvCüv::ecrin_bebek:kaydirigubbakcemile5

Annelik;
Ben anneliği 4 sene önce dünya tatlısı bir erkek evladı dünyaya getirdiğim zaman tattım.
Onu kucağıma alıp,emmeye başladığı an anneliğin ne demek olduğunu anladım.
Anne olmak fedakarca gecenin bir yarısı ağlayan senin bir parçan olan bebeğinin emzirmek için uykunun en güzel yerinde uyanıp onu emzirip gazını çıkarıp ohh be çıktı gazı diyerek sevinmiş halde tekrar onun uykuya dalmasını beklemek.
Altını ıslatmış,bezin kenarlarından taşmış ve sen hiç yılmadan onun bütün üzerini değiştirip tekrar mis kokulu kıyafetlerini değiştirmektir.
Ağrısı sancısı olduğunda elinden geleni yapıp tüm sancılarının ağrılarının geçmesi için dua ederek beklemek ve iyileşmesi için çabalamaktır.
Belirli bir yaşa geldiğinde artık her şeyi anladığı an onun saçma sapan sorularıda olsa kılıfına uydurarak onuda eğlendirerek cevaplamaktır.Onunla birlikte sende öğrenip sende bebğinle birlikte eğlenmektir.
Uyku vakti geldiğinde onu yatağa götürmek için bin bir türlü hikayeler uydurmaktır.Her akşam yatağa girdikten sonra anne susadım,anne çişim geldi,anne uykum yok diyaloglarını hemde her akşam sabırla çok büyük sabırla anlayışla karşılamaktır.
Yani bunun devamı gelir hiç bitmez canım bu öyle bir duygudurki emektir,sabırdır...
Allahın biz kadınlara verdiği en büyük lütuftur annelik.

ben 2.5ay önce anneliği tattım 21 yıllılk ömrümde yasadiğim hiçbir şey bu duyguyla eşdeğer değil bekarken hep merak ederdim henüz doğmamış yavrumu ama şimdi kucağımda ve melekler gibi.ben anneliğin tarifini sizlere yapamam yaşamadan anlayamzsınız zaten ne demek olduğunu umarım her bayan bu sevinci yaşar

ben daha doğurmadım doğumuma 1 buçuk ay var ve şimdiden ona bişey olmasın diye elimden geldiğince onu koruyorum o sağlıklı olsun iyi beslensin diye herşeyden yemeye çalışıyorum biyerde bişey göreyim eğer onun içinse elimde varsa alıyorum daha fazla olsada daha fazla alsam diyorum daha iyisini yapsam mide bulantıları çektim 4 ay herşeyden tiskindim bel ağrılarım oldu ve halada var kasıklarımda ağrılar oluyo ama ben diyorumki o sağlıklı olsun sağ sağlim dünyaya gelsin bunlar hepsi geçicek yeterki ona bişey olmasın tabiki ben doğurduktan sonra anlıcam anneliğin ne demek olduğunu ama şimdiden bunları hissedebiliyorum hep hayallerimi onun üzerine kuruyorum o benim canım her kıpırdamasında canım burdasın diyorum benimlesin allaha hergün şükrediyorum onu bana verdiği için allaha dua ediyorum sağlıkla sağ sağlim dünyaya gelsin onu kucağıma alayaım başka hiçbişey istemiyorum allah herkesin yavrusunu kendisine bağışlasın

ben beş ay on günlük anneyim öncelikle rabbim isteyen herkese hayırlı sağlıklı bi evlat nasip etsin inş
annelik hissedilebilecek en güzel duygu bence
ilk defa öptüğünde yanağında hissettiğin kadife kadar yumuşak gül kokulu bi duygu
annelik ağlarken ağlamak gülerken gülmek, o uyusun diye saatlerce uyumamak, karnını doyurabilsin diye sırtında bıçak gibi saplanan ağrıya rağmen on dakikada bir emzirmek, ilk gülümsemesini görebilmek için aylarca beklemek, ilk defa bezini kirletmeyi başardı diye sevinmek, kıyafetleri küçüldükçe mutlu olmak, o minicik ellerini incelerken yüzünün aldığı ifadeyi dakikalarca izlemek, kucağına gelebilsin diye yaptığı sevimlilikler sonucunda aldığında usulca sana yaslanıp gözlerine baktığında içinin dolup dolup taşması, çığlıklar atarak ağlarken sadece senin kollarında huzur bulup uykuya dalması....
bir defa kokladıktan sonra sadece onun kokusuyla nefes aldığını hissetmen
yazılacak o kadar çok şey var ki...
hepimizin evlatları sağlıklı huzurlu uzun ömürlü olsun inş

hayatın boyunca bundan öte güzellik olmayan tek şey anneliktir bence en büyük hediyedir

ben daha o eşşiz duyguyu tadamadım...
kısmetse daha 20 25 gunum war oglusumla kavusmamıza....
ama oyle bırseykı bu rahmıme dustugunu ogrendıım gunden berı aklım O fikrim O oldu...O'na bişi olcak dıye aklım çıkıo,ılk aylar bulantısı,orta aylar kıpırtısı ve son aylarda kasıklardakı rahımdekı agrısı, tepıklerıyle uytmaması ,her 2saatte bır wc ye kalkması,genede oyle gusel oyle fraklı oyle mucızevıkı...anneliğin belkıde dortte bırı tum bunlar daha ne gordumki...ama oyle baskakı tum hayatım içimdeki meleğim oldu dıyebılırım..beslenmem..
hiç sewmedıgım sutu lıkır lıkır içiorum oğlum için...
tıryakısı oldugum sigarayı bıraktım,cok sewdıgım fastfood tan uzak duruorum aylardır...vs hepsi Onun için..ve tek dılegim sagsaglım ona kavusmak kucaklayabılmek...baska hiç bir dusuncem yok suan..ve Rabbım herkeze yasatsın saglıklı saglıcakla melekler naıp etsın....

daha yüzünü bile görmeden uğruna canını verebileğin
hiç birşey paylaşmdan en çok sevdiğin
eline yüzüne işeyip kakasını yaptığında oh rahatladı bebeğim dediğin
karşılıksız verip
uykusuz kalmaya tek değen
yüüznü görünce eridiğin
uyusun diye uğraşıp çok uyursada nefesini dinlediğin
uyansada kucağıma alsam özlediğim dediğin
hergün yeni bir huyunu keşfettiğin
yepyeni taptaze ve hiç bitmeyecek bir roman
sorumluluk,sevgi,aşkın bir şekli

paha biçilemez sözle anlatılamaz hiç bir şwy yerine konulaMAZ ONUN KADAR YÜZÜNÜ HİÇ BİR ŞEY GÜLDÜREMEZ....

--------------------------------------------------------------------------------

BEN ANNE OLMASAYDIM EĞER;

TAPUKSUZ AYAKKABILARLADA ŞIK OLUNABİLECEĞİNİ BİLMEYECEKTİM.

HAMİLELİĞİM ESNASINDA 60 Lİ KİLOLARA KADAR ÇIKIP KENDİ ÇAPIMDA İLK DEFA BİR ALANDA REKORUMU KIRMAYACAKTIM.

O KÜÇÜCÜK ELLERLE RENKLİ KARTONLARDAN YAPILMIŞ BİR KAĞIT PARÇASININ BU KADAR DEĞERLİ OLABİLECEĞİNİ ÖĞRENMEYECEKTİM

KAN YAPSIN DİYE DANADİLİ HAŞLAYIP ÜZERİNE YUMURTA KIRIP AĞZININ TADINA UYSUN DİYE ÇİKOLATALI PUDİNGLE KARIŞTIRMAK GİBİ YARATICILIĞIN SINIRLARINI ZORLAYAN TARİFLER KEŞFEDEMEYECEKTİM HİÇ.

SU ALMAK İÇİN ELİMDE KUMANDA İLE BUZ DOLABINI AÇTIĞIMDA KUMANDAYI BUZDOLABINA KOYACAK KADAR YADA EVDEN ÇIKARKEN TELSİZ TELEFONU ÇANTAMA ATACAK KADAR KENDİMDEN GEÇMEYECEKTİM

BİRİNİN CANI YANDIĞINDA ÖTEKİNİN BU ACIYI HİSSEDEBİLMESİNİN SADECE İKİZ KARDEŞLERDE OLDUĞUNU SANACAKTIM

SABAHIN KÖRÜNDE GÖZÜ KAPALI MUTFAĞA KADAR GİDİP, SÜT ISITIP YİNE GÖZÜ KAPALI DÖNME YETENEĞİNİ KAZANAMAYACAKTIM.

ÜZÜMÜN ÇEKİRDEKLERİNİ TEK TEK ÇIKARMAK İÇİN İNSAN ÜSTÜ BİR UĞRAŞA ASLA GİRMEYECEKTİM.

BİR İNSANIN GAZ ÇIKARMASI BENİ BU KADAR MUTLU EDEMEYECEKTİ.

BABANLA BELKİ DAHA AZ KAVGA EDECEK AMA SEVGİNİN EVLAT DENİLEN BAŞKA BİR BOYUTUNA GİRMEYECEKTİK.

SEVGİNİN BÖYLESİNE KARŞILIKSIZ OLANINI HİÇ TADAMAYACAKTIM.

TELAŞSIZ SEVİŞMENİN HAYALİNİ KURAMAYACAKTIM.

ANNEMİ BU KADAR ÇOK SEVDİĞİMİ ANLAMAYACAKTIM.

ANNESİNDEN ZORLA AYIRDILAR DİYE UÇAN FİL DUMBO! ÇİZGİ FİLİMİNDE BÖĞÜREREK AĞLAMAYACAKTIM.

GECELERİ KESİNTİSİZ UYUYACAK, HAFTA SONUNDA SABAHLARI İSTEDİĞİM SAATTE KALKACAKTIM AMA UYANDIĞIMDA YANAĞIMA KONMUŞ MİNİK ELLERİN SICAKLIĞI ISITMAYACAKTI YÜREĞİMİ.

ÇANTAMDA SÜREKLİ BİSKÜVİ,ISLAK MENDİL,BİR ADET OYUNCAK,DÜŞER BİR YERİN KANAR DİYE AYICIKLI YARABANTLARI TAŞIMAYACAKTIM.

ACIYI GEÇİREN ÖPÜCÜĞÜN GÜCÜNE İNANMAYACAKTIM.

38,5 DERECE ATEŞ BENİ DE YAKIP KAVURMAYACAKTI.

YAĞMUR SONRASI ÇAMURLU SULARDA ZIPLAMANIN KEYFİNE VARAMAYACAK, SEN BİR LOKMA DAHA FAZLA YİYESİN DİYE KALABALIĞIN ORTASINDA PEÇETE DANSI YAPMAYACAKTIM.

SEN OLMASAYDIN EĞER YAŞAMIN KARMAŞIKLIĞINI UNUTUP TEKRAR BASİT YAŞAMAYI ÖĞRENEMEYECEKTİM.

SEN OLMASAYDIN EĞER BEN ASLA ANNE OLAMAYACAKTIM.

BİR ÇOCUK DOĞDUĞU ANDA, BİR ANNE DOĞARMIŞ... BU LAFIN DOĞRULUĞUNA İNANMAYACAKTIM...:a015:

Annelik başka hiçkimse için katlanamayacağın birçok şeye gönüllü katlanmak,uyurken minnacık elini tutup nefesini dinlemek,canı acıdığında aynı acıyı hissetmek,evladının başına birşey gelebileceği ihtimalini sadece düşününce bile burnunun kemiğinin sızlaması ve gözlerinden yaşlar akması.Annelik senden öte canından öte bir varlığa sahip olmak..:asigim:Allah'ın bizlere verdiği en güzel en mükemmel en mucize varlığa sahip olmak..:asigim:Rab'bim isteyen herkese tattırsın bu inanılmaz güzel duyguyu.. :Saruboceq:

annelik rabbimin biz kadinlara nasip ettigi en güzel en kutsal en mucizevi duygudur sükürler olsun:Saruboceq:
sükürler olsunki rabbim banada bu duyguyu nasip etti benide anne olmaya layik gördü:Saruboceq:
hayatimda aldigim en güzel hediyemdir benim kizim basima gelen en güzel varlik tattigim en güzel duyguopuyorumnanaktan
onunla yeniden dogdum ve adim adim büyüyorum
hayatimda yeni bir sayfa acildi
kizimla ilk göz göze geldigimizde cektigim bütün agrilarimi unuttum ve inci zanesi gibi dedim
öylede kaldi kizim benim inci tanem tuanamopuyorumnanaktan
:Saruboceq:rabbim isteyen herkeze nasip etsin bu duyguyu insallah:Saruboceq:

anne değilim hatta aday bile değilim
ama arkadaşlarımın çocukları ya da herhangi bir bebeğe bile inanılmaz bi duygu seli yaşıyorum anne olunca ne olacak kestiremiyorum.müthiş hatta kutsal bi his

acemiperinin topiğinden aldığım bir annenin itirafı...;
Ağzımın suyu
"Ağzımın suyu aktı." dedikleri böyle bir şey olsa gerek. Üç keredir küçük oğlumu severken üzerine salyam akıyor. Artık nasıl bir iştahla seviyorsam? ...kaydirigubbakcemile3

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…