Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Herkese selamlar kızlar🖐 bebişim uykudayken uğrayayim dedim.
Biz 5 yil 2 ay sonra kavustuk yavrumuza.
Dunyada olmaz diye bişey yok yeterki nasibimizde olsun. Eşim kucağımda bebeğimizi severken ben dalip gidiyorum halâ inanamıyorum.
2 kimyasal gebelik 2 bos gebelik 1 dış gebelik. Başarısız 1 aşılama 2 tüp bebek denemesi sonrası tek tüple doğal yoldan gebe kaldim. Tüp bebek tedavisinde embriyolara ngs bakilıp pozitif çikmasina rağmen biri tutmadi biri boş gebelikle sonuclandi. Her ameliyat ayrı ızdirap.
Tüpüm alindiktan sonra zor toparladım. Kendimi hep yarim hissettim.
Hele binbir güclükle transfer edilen embriyoyu aldırmak icin gun saymak nasil zor geldi. Belki kese dolar umudu ile bekledim. O gunler nasil gecti anlatamam. Geriye bakinca bu kadar seyi ben mi yaşamışım diyorum.
Son kürtajdan sonra tekrar aşılama tedavisine hazırlanırken virüs çıktı. Nolur ne olmaz Tedavi yarim kalmasın diye erteledik. Tam da o ay yine hamileydim. Acaba bu gebelikte ne olacak derken Allah tamamına erdirdi çok şükür yavruma kavustum. Aslinda çok dokunakli şeyler yazmak isterdim ama gözüm miniğimde uyandi uyanacak😂 Alel acele bu sekilde yazabildim. Kusura bakmayin. Yine de yardımcı olabilecegim bi konu varsa buralardayim. Dönüş yaparim İnşAllah

Herkese selamlar kızlar🖐 bebişim uykudayken uğrayayim dedim.
Biz 5 yil 2 ay sonra kavustuk yavrumuza.
Dunyada olmaz diye bişey yok yeterki nasibimizde olsun. Eşim kucağımda bebeğimizi severken ben dalip gidiyorum halâ inanamıyorum.
2 kimyasal gebelik 2 bos gebelik 1 dış gebelik. Başarısız 1 aşılama 2 tüp bebek denemesi sonrası tek tüple doğal yoldan gebe kaldim. Tüp bebek tedavisinde embriyolara ngs bakilıp pozitif çikmasina rağmen biri tutmadi biri boş gebelikle sonuclandi. Her ameliyat ayrı ızdirap.
Tüpüm alindiktan sonra zor toparladım. Kendimi hep yarim hissettim.
Hele binbir güclükle transfer edilen embriyoyu aldırmak icin gun saymak nasil zor geldi. Belki kese dolar umudu ile bekledim. O gunler nasil gecti anlatamam. Geriye bakinca bu kadar seyi ben mi yaşamışım diyorum.
Son kürtajdan sonra tekrar aşılama tedavisine hazırlanırken virüs çıktı. Nolur ne olmaz Tedavi yarim kalmasın diye erteledik. Tam da o ay yine hamileydim. Acaba bu gebelikte ne olacak derken Allah tamamına erdirdi çok şükür yavruma kavustum. Aslinda çok dokunakli şeyler yazmak isterdim ama gözüm miniğimde uyandi uyanacak😂 Alel acele bu sekilde yazabildim. Kusura bakmayin. Yine de yardımcı olabilecegim bi konu varsa buralardayim. Dönüş yaparim İnşAllah
Hoşgeldin canım sağol paylaşımın için 🖤🙏 rabbim bize de nasip etsin bu duyguyu inşallah 🙏

Yok canım kaşlarım çıkıyordu ama hiç kasıklarımda bir şey olmuyordu adetteyken oluyordu bi. Hayırlısı olsun ya hiç umudum yok ama niyeyse
Bende kendimde belirti arıyorum hiçbişey yok😂 bi işte göğüs hassasiyeti var o da zaten her yumurtlama da 4-5 gün sonra başlar..

Bakıyorum daha düşmedi e nabıza moralim çok bozuldu keşke isteseydim kağıdı gebelik yok diyince kaldım öyle zaten ama belirtilerim var gecikmemde var biraz daha bekleyeyim olmazsam doktora sağlıkocağına bidaha gidersem.. Danışmadaki kıza soruyorum çıkmış mı sonuç cevap vermiyo mal mal bakıyor suratıma doktor desen mal mal konuşuyor herşey normal dedi gebelik varmı dedim bakmadan yok diyo mal o an akıl edemedim kağıdı ver bana diye üzüldüm
Canım çok üzüldüm . Moralini bozma sakın . Kendni stres yapma . Vardır herşeyde bi hayır . Canım Google gir sağlık ocağı kan tahlil sonuçları yaz . Hangi ildeysen direk o çıkıyor . Hangi ildeysen .... il sağlık müdürlüğü yazıyor . Orda TC ve anne baba isimlerinin harflerini istiyor bi bak canım öyle . Ben öyle baktım

Gayet iyi canım 28 yaşındaymışsım ben 29um 1.38 çıktı benimki biraz düşük ama doktor 1in altı sıkıntılı dedi. Senin iyi gayet.

Yok sorun olacağını hiç sanmıyorum onla ilgisi yoktur

Ay hadi İnşallah güzel şeylere vesile olsun herhangi bir şey kullandın mı bu ay ilaç falan?

Hadi hayırlı haberler inşallah

Aynen ya yollar açık artık gelin bir ikna edemediniz bizim yumurtaları 🙈

Canım aynen içeriğini öğren. O dediklerim kritik özellikle mthfr olanlar içinde yoksa onların düşükle ilgisi olduğunu okumuştum hep. Doktor muhtemelen yapmayalım diyecek. Dış laba gönderiyosa eşinin hastanesini diğerlerini de orada yaptır kurtul bence hepsini

Hayret bir şey ya insanlara doğru düzgün hizmet vermeleri gerekiyor 😔 e nabıza bir baksana canım hatta bana kalırsa şikayet hattu var sonucumu alamadım diye söyle e nabıza koymazlarsa.. dış gebelik de olsa beta HCG yükseliyor ilk başta hamilelikten pek bir farkı yok sonra sağlıklı yükselmiyor yükselse de kese rahimde görünmüyor

Moralini bozma canım ama gerçekten ben de çok kızdım bunlara insana kal geliyor öyle ilgisiz davrandıkları da. Hastane varsa oraya mı gitsen acaba özel ya da devler acil falan ?

Canım bence onla alakası yok
Canım benim troid hastasıyım doktor ilaç verdi tiroid için nette bu ilacı kullanırken değeri düşünce hamile kalan çok insan gördüm inşallah banada şifa olmuştur onun dışında çörek otu bal tarçın karışımı yaptım burdan birisinin önerisiyle ve bir dolu bir boş düzenli bir şekilde eşimle birlikte oldum ay bitiyor hiç şaşmadık diyebilirim inşallah güzel bir haber verebilirim size🙏🏻😍❣️🙈

Bakıyorum daha düşmedi e nabıza moralim çok bozuldu keşke isteseydim kağıdı gebelik yok diyince kaldım öyle zaten ama belirtilerim var gecikmemde var biraz daha bekleyeyim olmazsam doktora sağlıkocağına bidaha gidersem.. Danışmadaki kıza soruyorum çıkmış mı sonuç cevap vermiyo mal mal bakıyor suratıma doktor desen mal mal konuşuyor herşey normal dedi gebelik varmı dedim bakmadan yok diyo mal o an akıl edemedim kağıdı ver bana diye üzüldüm
Üzülme canım bak ben bi arkadaşımızın eşi kız adet olmuş üzerine görmüş geçen sağlık ocağına gitmiş 5,5 haftalık hamile Allahtan ümit kesilmez bence adet gecikmesi 1hafta 10 güne kadar normal sayılıyor doktorlar tarafından kardeşim gebeliğini adet gecikmesinden 9 sonra öğrendi o yüzden heves edip sabırsızlanıyoruz çok ümitleniyor bedenimizi dinliyor beynimizi yoruyoruz Rabbim zaten vereceği zamanı veriyor hiç üzülme sen dua et tesbih çek çok rahatlıyorsun inan ❣️

Ortalama 38 yaşından önce yapılan AMH testi normal değerleri 2.6 – 6.8 ng /ml olarak gözlemlenmiştir. Fakat polikistik over olan kişilerde AMH testi değeri 6.8 ng /ml den daha yüksek seviyede bulunmuştur. Diyor kuzum nette
Merhaba bende yeni hormon testi yaptirdim amh 4,41 lh hormonu 62.1 fsh 8,5 yani pco mu oluyor bu arada yaşım 22 hiç gebelik yaşamadım

Canım benim troid hastasıyım doktor ilaç verdi tiroid için nette bu ilacı kullanırken değeri düşünce hamile kalan çok insan gördüm inşallah banada şifa olmuştur onun dışında çörek otu bal tarçın karışımı yaptım burdan birisinin önerisiyle ve bir dolu bir boş düzenli bir şekilde eşimle birlikte oldum ay bitiyor hiç şaşmadık diyebilirim inşallah güzel bir haber verebilirim size🙏🏻😍❣️🙈
bacakların dızlerınde ağrı sızı varmı

Evet canım tiroid çok etkili hem de Allah korusun yüksek ve düşük değer bebekte mental retardasyonla ilişkili kontrol altına almak çok önemli. İyi ki doktora gitmişsin. Güzel de değerlendirmişsiniz hayırlı zamanda sağlıkla gelsin inşallah🍀

X