Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Canım ben bugün gittim kontrole tekrar biri 11 biri 13 ml yani perşembe büyük ihtimal büyür 14. Gün olur tekrar çatlatma vurulacağım yanlış zamanda vurulmuşum işte kontrole gidememenin zararı
Kontrole gitmediyseniz neye göre iğne vuruldunuz anlayamadım ben

Canım ben bugün gittim kontrole tekrar biri 11 biri 13 ml yani perşembe büyük ihtimal büyür 14. Gün olur tekrar çatlatma vurulacağım yanlış zamanda vurulmuşum işte kontrole gidememenin zararı
Nasıl yaa.. sen iğneyi kafana göre mi vurdun ben anlayamadım

Canım sen istersen hiç buralara yazma, sadece doktorunu dinle not falan al tarihleri. Böyle yanlış vurmanın faydadan çok zararı olduğunu düşünüyorum. Ama troll müsün diye de düşünmüyor değilim?! Kaç yaşındasın acaba?

Ben meraktan kafamızı baya karıştırdıpınız için profilinizden baktım önceki mesajlarınıza size nacizane bir kaç tavsiye vermek istiyorum öncelikle lütfen sakin olun stres yapmayın her topiğe aynı mesajları yazmayın insanlarında kafasını karıştırıyorsunuz. Klomene ara kanamanız olduğunda başlamışsınız doktor nasıl böyle bişeye izin verdi hiç bilmiyorum e2 vs en azından bakması gerekirdi, siz nasıl kontrole gitmeden çatlatma iğnesini vurdunuz bunu sakın yapmayın Bi daha heleki gebelik şüpheniz varsa klomen sakın kullanmayın düşüğe sebep çünkü, ve lütfen bazı şeyleri sırasıyla yapın adet olmadan klomen kullanmayın adet olamıyorsanız tarsusal benzeri ilaç isteyin doktorunuz dan çekinmeyin ondan sonra başlayın klomene belki doktorunuz çok aklı başındadır sonuçta doktor aMa öyle mesajlar yazıyorsunuz ki 2 gündür kafamız karıştı sakin olun inşallah tez zaman da gebe kalırsınız inşallahhh

Acaba trollüyor mu bizi?
3 gün üst üste gebelik testi paylastı heryerde, bugun yumurtlama doneminde oldugunu catlatma yaptıgını soyledı, hatta sabah biraz takıldım kendısine onu da anlamadı, adetım gecınce Test yapcam dedı, sonra ne hikmetse ogleden sonra Bı anda kontrolu cıktı, meger ıgneyı yanlıs zamanda yapmıs, halbukı kendı dedı doktor pazar 11 de vur dedı diye.. Cidden ya gercekten saft.. ya da trolluyor.. Daha da cevap yazmam onun dedıgı hıcbırseye.. Anlamıyor da soyledıkleırmızı onlarca insan fikir veriyor.. Yok arkadas gırmıyor kafasına

Merhaba Yenı uyeyım 2 yıllık evlıyız ıkı aydır bebek ıstyoruz adetıme 3 gün var 7 gün kala sarı akıntılar basladı bugün kahverengiye dönünce umudum azaldı baya biliyorum erken ama test yaptım dayanamadım bu akşam negatıf uc gündür çok mıdem bulanıyor ve adet olacak gibi sancım oluyor çok akıntım gelmıs gibi hıssedyorum bakıyorum hissetıgme göre az ya da hıc yok sızce Umut var mı

Bi de bugun sabah doktor dedı diyordu pazar 11 de vur dedı diye.. Yalancı ya.. Ben artık cevap vermicem ona, 3 4 gündür kac yalan soyledı bellı deıl.
Kasım ayın da da aynıydı ben hatırlıyorum topiklerde o zaman da gebelik testlerini atıyordu yine aynı şekilde anlayamadım yardımcı da olmak istedik hepimiz ama çok kafam karıştı inşallah tez zaman da gebe kalır oda rahatlar bizde

insan gerçekten hayret ediyor

Bu stresle basa cıkması lazım, kendıne zarar veriyor farkında deıl..bize verdiği neyse de

Kızlar dahiliye amh bakabilir mi kadın doğumda bulamıyorum da randevu
Özel değilse bakmıyor diye biliyorum canım. Özelde de emin değilim. Ben devlete kadın doğuma gitmiştim bir kez gebelik öncesi tetkiklerim yapılsın diye. Şaka gibi bana sadece TSH bakmıştı bir de hepatit toksoplazma bağışıklığı falan. Hormonlara bile bakamıyoruz biz dahiliyeden yaptır dedi tam tersi de olabiliyor yani ama dahiliyeden randevu alsan bile belki kadın doğum doktorunun isteğini ister senden. Çok farklı uygulamalar oluyor hastaneye göre değişiyor

Sen normal deilsin.

Kontrole gitmediyseniz neye göre iğne vuruldunuz anlayamadım ben

Nasıl yaa.. sen iğneyi kafana göre mi vurdun ben anlayamadım

Allah başka dert vermesin canım ya

Bi de bugun sabah doktor dedı diyordu pazar 11 de vur dedı diye.. Yalancı ya.. Ben artık cevap vermicem ona, 3 4 gündür kac yalan soyledı bellı deıl.

Kızlar toptan yazıyorum duygularıma tercüman oldunuz bu nedir yahu kaç gündür dalga geçer gibi tam olarak dün de demiştim bu şekilde doktorun dediği tedaviyi de yanlış uygular ve bir işe yaramaz onu anladığından da şüpheliyim demiştim çünkü bizim yazdıklarımıza verdiği cevaplar da anlamadığı yönünde. E bu şekilde vücuduna zarar anlamadan bir işlere kalkışıyor hatta olması gerektiği gün ilişki olmamış bile olabilir bu karmaşada hiçbir şey anlaşılmamış gibi geldi bana.

Allah herkese sağlıkla çocuk versin diyoruz ama bu şekilde bir çocuğa bakım verebilmek bundan çok daha karmaşık süreçleri barındırıyor gerçekten ne diyeyim bilemiyorum çocuk için endişelendim resmen

Ben özel de dahiliye de rica etmiştim gitmişken ona da baktırmıştım ama devlette endokrin bakıyor ona da dahiliye den kayıt açtırma nız gerekiyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…