Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Karnım çok ağrıyınca yumurtlama ağrısı akıntı da eşlik edince kesin bugün pik dedim ben, pko olunca böyle olması normal diyorum ama çok koyu olanlar var hep atıyorlar devam edicem bakalım,labaquick bu
Vücudunun belirtilerini öncelikli tut bence ve değerlendirmeni yap bence.. test belkide bozuktur.. değerlendirme ve teste devam derim ben

Canım şimdi önceliğimiz Ovülasyon testinde iki çizgininde aynı koyulukta olması ilk foto gibi, o koyuluğa pik diyoruz yani yumurtan olgunlaşmış tüplere salınmaya hazır hale gelmiş demek oluyor. Daha sonra ertesi gün yaptığın testte daha silik bi görüntü olmalı bu da yumurtan çatladı demek yani artık yumurtan tüplere salındı ve hamile kalma olasılığının en yüksek olduğu zaman bu zaman
Yalnız sen ne kadar güzel yumurtlama yakalanmışsın tekrar beğeneyim 😂

evet kızlar soru cvba başlıyorum

KAÇ YAŞINDASIN? 32 yaşındayım

• KAÇ AYDIR/SENEDİR İSTİYORSUN? 17 aydır istiyoruz
  • İLK GEBELİĞİN Mİ? 3. Gebeliğim (2 kayıp birde şuanki)
  • KAYBIN VAR MI? 2 kaybım var
  • REGLİN DÜZENLİ MİYDİ? Evet düzenli 31.gün regli olurum
  • EŞİNDE YA DA SENDE BİR SAĞLIK PROBLEMİ VAR MIYDI? Bende genden gelen pıhtılaşma problemim var iki gebeliğimide bu yüzden kaybettim .
  • KÜR YA DA İLAÇ KULLANDINIZ MI? Bu ay çok inanarak kür yaptım geçen ay regl olduğumda formda kür aradım sürekli ve ben her sabah zeytinyağında bekletmiş olduğum kuru inciri yedim eşime ibrahim saraçoğlunun keçiboynuzu kürü var onu uyguladım ovülasyon günüme kadar
  • HAMİLE KALMAK İÇİN KLOMEN/AŞILAMA/TÜP BEBEK GİBİ BİR TEDAVİ ALDIN MI? Hayır hiç almadım
  • OVÜLASYON TAKİBİ YAPTIN MI? Evet yaptım . Bu ay sadece 3 kere ilişkim oldu 11 Eylül 13 Eylül ve 15 Eylül de ilişkim oldu . 13 eylülde pik gördüm .
  • BELİRTİLERİN VAR MIYDI, NE ZAMAN BAŞLADI? Hiç belirtim yoktu belim ağrıyo
  • ÇİFT ÇİZGİYİ BATA KAÇ GÜN KALA GÖRDÜN? 4 gün kala gördüm çok şaşırdım regl olurum diye düşündüm belirtim olmadığı için
  • BU SÜRECİ YAŞAYAN ARKADAŞLARA TAVSİYELERİN NELERDİR? Kızlar gerçekten sadece ovülasyon gününe kadar dediğim kürü yapın bi deneyin bir probleminiz yoksa . Her şey kısmet tabiki ama ben çok üzülüyodum artık tutmuyo tutmayacak mı diyodum hatta ben reglim bitince doktora gitmeyi planlıyodum . Çok şükür tuttu ama ben iki kayıp yaşadığım için tam anlamıyla sevinemiyorum ikisnde de keseYi görememiştim . İlki kürtaj oldu ikinci kimyasal oldu ve regl geçene kadar değilde keseyi görene kadar rahatlamayacam galiba ben . Hakkımızda hayırlısı olsun . Sabredin olumsuz düşünmeyin bu ay hamile kalacam diye kendinizi odaklayın gün aşırı beni de eşimide sıkıyodu o yüzden yumurtlama günlerimi değerlendirdim ilişkiden soğumayalım diye . Çok istiyorum hepinizde güzel haberlerini almayı . Allahım isteyen herkese nasip etsin inşallah dualarımdasınız dualarınızda olayım lütfen sizi tanımadan çok çok sevdim her anınızda yine burdayım takipteyim tabiki yine ❤🙏 inşallah keseyi de bebeğide gördüğümde yazarım dua edin lütfen 🙏
Canım tebrik ederim dualarım seninle 😘 rabbim isteyen hepimize nasip etsin.. sağlıkla büyüsün bebişin senle olsun inşallah😘

evet kızlar soru cvba başlıyorum

KAÇ YAŞINDASIN? 32 yaşındayım

• KAÇ AYDIR/SENEDİR İSTİYORSUN? 17 aydır istiyoruz
  • İLK GEBELİĞİN Mİ? 3. Gebeliğim (2 kayıp birde şuanki)
  • KAYBIN VAR MI? 2 kaybım var
  • REGLİN DÜZENLİ MİYDİ? Evet düzenli 31.gün regli olurum
  • EŞİNDE YA DA SENDE BİR SAĞLIK PROBLEMİ VAR MIYDI? Bende genden gelen pıhtılaşma problemim var iki gebeliğimide bu yüzden kaybettim .
  • KÜR YA DA İLAÇ KULLANDINIZ MI? Bu ay çok inanarak kür yaptım geçen ay regl olduğumda formda kür aradım sürekli ve ben her sabah zeytinyağında bekletmiş olduğum kuru inciri yedim eşime ibrahim saraçoğlunun keçiboynuzu kürü var onu uyguladım ovülasyon günüme kadar
  • HAMİLE KALMAK İÇİN KLOMEN/AŞILAMA/TÜP BEBEK GİBİ BİR TEDAVİ ALDIN MI? Hayır hiç almadım
  • OVÜLASYON TAKİBİ YAPTIN MI? Evet yaptım . Bu ay sadece 3 kere ilişkim oldu 11 Eylül 13 Eylül ve 15 Eylül de ilişkim oldu . 13 eylülde pik gördüm .
  • BELİRTİLERİN VAR MIYDI, NE ZAMAN BAŞLADI? Hiç belirtim yoktu belim ağrıyo
  • ÇİFT ÇİZGİYİ BATA KAÇ GÜN KALA GÖRDÜN? 4 gün kala gördüm çok şaşırdım regl olurum diye düşündüm belirtim olmadığı için
  • BU SÜRECİ YAŞAYAN ARKADAŞLARA TAVSİYELERİN NELERDİR? Kızlar gerçekten sadece ovülasyon gününe kadar dediğim kürü yapın bi deneyin bir probleminiz yoksa . Her şey kısmet tabiki ama ben çok üzülüyodum artık tutmuyo tutmayacak mı diyodum hatta ben reglim bitince doktora gitmeyi planlıyodum . Çok şükür tuttu ama ben iki kayıp yaşadığım için tam anlamıyla sevinemiyorum ikisnde de keseYi görememiştim . İlki kürtaj oldu ikinci kimyasal oldu ve regl geçene kadar değilde keseyi görene kadar rahatlamayacam galiba ben . Hakkımızda hayırlısı olsun . Sabredin olumsuz düşünmeyin bu ay hamile kalacam diye kendinizi odaklayın gün aşırı beni de eşimide sıkıyodu o yüzden yumurtlama günlerimi değerlendirdim ilişkiden soğumayalım diye . Çok istiyorum hepinizde güzel haberlerini almayı . Allahım isteyen herkese nasip etsin inşallah dualarımdasınız dualarınızda olayım lütfen sizi tanımadan çok çok sevdim her anınızda yine burdayım takipteyim tabiki yine ❤🙏 inşallah keseyi de bebeğide gördüğümde yazarım dua edin lütfen 🙏
Dualarım seninle inşallah bu kez miniğin seninle olacak 🙏♥️♥️

Canim ben yapiyorum ama daha piki gormedim bgn adetimin 11.gunu, gecen ay 13.gunde gormustum bakalim artk, bayagi silikti bgnku gereksz stres olmayayim diyorum ama yine de kafam takili tabi :KK43:
Kaç günde bir adet oluyorsun canım 🤔

Kizlaar doktorum hematolog doktora gitmemi söyledi ben biseycikler anlamıyorum şimdi beklemedeyim. Bir tarih vermedi hamilelige kadar gitmemmi lazim ? Eger hematolog lazım görürse (trombofiliye yatkınlık) testi yapılacak galiba.
Kan testi vermiştim ya bu ay işte yumurta takibi öncesi işte orda RFMK (Çözünür fibrin-monomerik kompleksler) (6) duruyor yani yüksek değilmi
Bir de bu dediklerim ayni şeymi yaa anlamiyomki ...😔😔😔

Pkosluyum tiroid var ınsülin direnci var var da var bir de bu çıktı korkulacak şeymi yardımınıza ihtiyacım var

Tahliller sonucu rusça yazıyor sizlere anlatmak için çevirdim Türkçeye

Kaç günde bir adet oluyorsun canım 🤔
Bu ara degisiyor canim stresli gunlerden geciyorum babaannem vefat once 2 ay once, snra gecen ay kedim hastalandi vs onlar mi etkiliyor bilemiyorum ama 24-25-26gunde bir regl oluyorum son 3 aydir, 21 agustos regl olup 2 Eylulde pik gormustm snra 14 Eylulde regl oldum en son iste, bu ay icimden de hc gelmiyor bugunleri degerlendirmek olmaycak gibi hissettigim ve o negatifleri gormemek icin, esimden de istemsiz sekilde uzak duruyorum hatta kedim hasta onu gozlemlemem lazim diye 1 hftadir fln ayri salonda yatiyorum, kafam cok karisik bu ara, kedim de etkiliyor beni galiba bayagi uzuntu ve moral olarak :KK43:

X