Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Allah aratmasın diyorlar ya, işte bilmedikleri için o duyguyu bu kadar kolay vazgeçebiliyorlar. Ama bu da onların sınavı. Allah veriyor sen gidip canını alıyorsun.

Aynen canım. Zaten kist oluştuysa bu ay hap veremez ben de bu arada rahim filmini aradan çıkarırım diyorum bakalım
Ben de kesinlikle hem spermiogram hem de rahim filmi isticem bi dahaki sefere. Kafamız rahat olsun. Biz bütün seçenekleri ihtimalleri değerlendirelim de sonra ne zaman hayırlı olacaksa o zaman gelsin minnaklar

Kesin öyle yap kuzu zaten 25 mm de yumurtayı gördükten sonra yapacak bir şey kalmıyor iğne de veremez akışına bırakmak zorunda e zaten 22 mm üzerine çıkınca kalite de düşüyor az olan olasılık daha da düşmüş oluyor

Ben de kesinlikle hem spermiogram hem de rahim filmi isticem bi dahaki sefere. Kafamız rahat olsun. Biz bütün seçenekleri ihtimalleri değerlendirelim de sonra ne zaman hayırlı olacaksa o zaman gelsin minnaklar
Ayneeeen hatta eşim bir kere daha versin test üzerinden zaman geçti her şey netleşsin sonra çerçevenin içini dolduralım

Çok haklısın

Kızlar izmirde siniz bana doktor önerir misiniz özelden de yazabilirsiniz eşim başka Bi doktora mı gitsek artık diyor doktor mu değiştirsem bende diye düşünüyorum

Ayneeeen hatta eşim bir kere daha versin test üzerinden zaman geçti her şey netleşsin sonra çerçevenin içini dolduralım
Bende eşimi göndericem Bi kere daha bende rahim filmini çıkarayım aradan son Bi kez daha klomen iğne denerim olmazsa artık aşılama hiç denemeden tüp bebek yaptırtıcam

Evet canım haklısın ben de yine de işte fakirin ekmeği umut gibi bir haldeyim yine de ufak yapışıklıklar vardı belki açıldı falan diye. Yani kesinlikle haklısın benim de kafama o yatıyor ama doktora da bilmişlik taslamak istemiyorum sonuçta ben okuduğum duyduklarım mantıklı gelse de bunla sınırlı. Onlar kim bilir ne hastaları benzer şekilde tedavi etmişlerdir. Yani bu etkisini ben düşünebiliyorsam o da düşünüyordur çok karmaşık bir şey değil çünkü aslında. Kisti baskılamak için östrojeni baskılayan doğum kontrol hapları veriliyorsa, yumurta geliştirmek için östrojen verdiğinde de o kist büyür yani bu iki kere iki dört eder gibi bişi. Ama belki de kısa süreli bir tedavide bu ciddi bir etki yaratmayacağı için yine de öneriyordur doktorlar çünkü bir önceki gittiğim doktor da tedavi planı olarak böyle öne sürmüştü o da epey iyi bir drdu. Aşılama hiç önermiyorum demişti mesela o. Birkaç ay yumurta takibinden sonra direkt tüp bebek demişti. Aşılama çok olasılığı artırmadığı için yine yumurta geliştiriciler kullanıldığından o riski bu tedavidr almayı pek istemiyorlar sanırım. Valla kafam allak bullak
Yumurtlamadan üc gün öncesine kadar önemli yani oyuzden hiç belli olmaz:) once sağlık hem dediğiniz gibi.
Evet ya kısmet diyorum artık inşallah hakkımızda hayırlısı neyse o olsun hepimizin
benim hep sol ağrırdı bu sefer sağ tarafım ağrıdı böyle adet olacak gibi bi huzursuzluk vardı dedim yumurtlamadan mı oluyor acaba
Olabilir tabi gerçi o bölgede gaz sıkışması, idrar yplu enfeksiyonu, üşütme vs hepsi birbirini etkiliyor ama yumurtlama ağrısı da çok mümkün

teşekkürler canım çok sağol

Canım benim görüntüyü doktor eş zamanlı göremedi. İçeriye bilgisayar ekranına gidip baktı işlem esnasında. O nedenle bence bende öyle bir durum söz konusu değildi. Ama sanırım bu Şişli'de bahsettikleri yerde aynı anda o işlemi de yapıyorlar. Yani bu sanırım sadece o an ekranda görmekle alakalı değil, farklı bir teknik uygulayarak açıyorlar. Ama o yeri hatırlayamadım yani burası ağrısız çeken yerdi ama eş zamanlı açma işlemini yapan yer değildi hatırladığım kadarıyla. Eğer bu teknolojileri yoksa kapalı ufak cerrahi bir uygylama olabilir canım. Eğer öyle bir durumdan şüpheleniyorsan ikisini aynı anda yapan yere git bence de. Aslında kk forumda çok bahsediliyor ama şimdi hatırlayamadım o yeri ve teknolojinin adını

Doktoruna güveniyorsan tedavisine uygun hareket et canım. Yine kafanı kurcalayan şeyleri sorup teyit alırsın için rahat olur

Echomar tatlım ama istanbula gidemem izmirde yim ben

Selam guzel kadinlar size de soruyim bata 4 gun var erken gebelik testi yaptim ilk pozitif yerinde beyaz cizgi gorundu ilk gebeligimi oyle ogrenmistim sonra kirmizi olmustu ama bu kayboldu negatife dondu sizce hala umut varmi cok kotu hissediuorm

Eklentiler

• F7B45940-D0E8-462F-BD5F-C3F4C54E1589.jpeg
    30,2 KB · Görüntüleme: 35
  • 586EF5C3-7A9C-4260-A426-B68C18863F8F.jpeg
    119,8 KB · Görüntüleme: 36
Ben mmlerden çok anlamıyorum ama gerçekten günleri kişiye özgü ayarlamaları lazım bence de. Yani herkese aynı tedavi aynı yaklaşım olmaz ki. Hadi hayırlı haberlerini bekliyoruz inşallah
Hoaayh Maşallahhhh
Valla ben de şoke oldum tekrar tekrar baktım emin olmak için
Eşini acile felan gotur hemen iyileşsin
Hahahahha çok haklısın valla çatlama daha önemli diyorlar ya yarına kadar iyileşsin diye umuyorum en azından şu an arabaya binebilecek durumda bile değil malesef iki sene önce böyle olmuştu yine umarım çabuk geçer
Doktoruna güveniyorsan tedavisine uygun hareket et canım. Yine kafanı kurcalayan şeyleri sorup teyit alırsın için rahat olur
İşte bilemedim canım biraz daha okuyup araştırıp belki gelecek ayı es geçerim o sürede iyice araştırmış olurum kafam iyice karışıp doktora giderim kesin
Echomar tatlım ama istanbula gidemem izmirde yim ben
Evet biliyorum fıstık İzmirde olduğunu ama bazıları baya gözü karartıp farklı yerlerden gidiyorlar oraya. Eş zamanlı açılıyormuş demek ama bence bunu oradaki teknoloji belirler diye düşünüyorum. Çünkü bir çok kişi de kapalıymış diye sonuç alıyor ve öyle açma muhabbeti yapılmıyor. Bence baştan bunu sor beybi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…