Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Kızlar benim bu ay da olmadı 🤷‍♀️ regle 9 gün kaldı hiç bi belirti, bişi yok. Olsa bi yerlerden belli olurdu, yalancı belirti bile yaşamıyorum, umudu kesiyorum ben bu aydan 🙄
Aşkolsun yaa 9 gün kala nasıl böyle bir hisse kapıldın ☺️ hiçbir belirti olmayabilir zaten. Bence sen kendini umutlandırmamak adına böyle düşünmeye zorluyorsun kendini. Hani bu ay stres yoktu? ☺️ Olacaksa olacak kuzum, olmayacaksa yeni umutlarla yeni aya başlayacağız. Belirti aramayı bırak bence hele ki 9 gün önceden.. Ben ilk hamileliğimde hiçbir şey hissetmedim ama hiçbir şey...

İnşaAllah canım, yarın yapamam evde 1 test vardı çünkü pazartesi sabah yapabilirim ancak İnşaAllah. Hatta direk kan vericem sanırım

İnşaallah belim ağrıyo cok bıkac gundur akıntım da yok yumurtlama zamanı gibi
Takipte kal sen yine canım ben son testimi 2 aralıkta yapmıştım pik olmuştu hatta burda ilovemeye sormuştum pik mi diye ertesi günde piklik devam ediyo mu diye bakmam lazımdı ama testim bitmişti bakamamıştım

Aşkolsun yaa 9 gün kala nasıl böyle bir hisse kapıldın ☺️ hiçbir belirti olmayabilir zaten. Bence sen kendini umutlandırmamak adına böyle düşünmeye zorluyorsun kendini. Hani bu ay stres yoktu? ☺️ Olacaksa olacak kuzum, olmayacaksa yeni umutlarla yeni aya başlayacağız. Belirti aramayı bırak bence hele ki 9 gün önceden.. Ben ilk hamileliğimde hiçbir şey hissetmedim ama hiçbir şey...
Haklısın canım inşallah güzel sonuçlanır ya 🙏
Kuzum senin daha önce kimyasal olduğu için rahim filmine gerek var mı ki? Dr ne diyor ? Bence o hiç gebelik elde edemeyenler ve dış gebelik düşük vs yaşayanlar içim
Kimyasaldan sonra 2 tüpte de tıkanıklık ya da yapışıklık olabilir mi diye korkuyorum 😔

Bunu bilmiyordum, ben yumurtlama olduğu için regl oluyor sanıyordum. 🤷‍♂️
Evet canım normal düzende öyle ama regl olması yumurtlama olduğunu garantilemez diyor doktorlar ve bazı ovulasyon testini satanlar. Tabi muhtemelen düşük olasılıktır bu yaygın bir şey değildir diye düşünüyorum. Mesela kanaması az ve kısa sürenlerin böyle olabildiği düşünülüyor

Haklısın canım inşallah güzel sonuçlanır ya 🙏

Kimyasaldan sonra 2 tüpte de tıkanıklık ya da yapışıklık olabilir mi diye korkuyorum 😔
Yok beybi neden öyle olsun ki sen yok yere kuruntu yapma bence. Düşük olunca rahim yapısı ciddi anlamda bozuluyor kürtaj olunca özellikle. Tüplerde herhangi bir tıkanıklık yapma olasılığı ypk bence kimyasalın. İçini ferah tut bence daha önce hamile kalabildiğin için bu düşüneceğin en son şey olsun. Sen doktorun ödevlerine dikkat et bunlara da kafaya takma bence 🤗

Yok beybi neden öyle olsun ki sen yok yere kuruntu yapma bence. Düşük olunca rahim yapısı ciddi anlamda bozuluyor kürtaj olunca özellikle. Tüplerde herhangi bir tıkanıklık yapma olasılığı ypk bence kimyasalın. İçini ferah tut bence daha önce hamile kalabildiğin için bu düşüneceğin en son şey olsun. Sen doktorun ödevlerine dikkat et bunlara da kafaya takma bence 🤗
Ben de öyle düşünüyodum kuzu da bu kadar uzun süre olmaması başka şeyler aklıma getirmeye başladı doktora sordum kimyasaldan sonra tıkanıklık olmuş olabilir mi diye olabilir dedi ama o düşük ihtimal görüyor acele etmiyor o yüzden rahim filmi çektirmek için. 2 3 ay böyle devam edelim olmazsa hem rahim filmi hem spermiyogram isteriz dedi

Ben de öyle düşünüyodum kuzu da bu kadar uzun süre olmaması başka şeyler aklıma getirmeye başladı doktora sordum kimyasaldan sonra tıkanıklık olmuş olabilir mi diye olabilir dedi ama o düşük ihtimal görüyor acele etmiyor o yüzden rahim filmi çektirmek için. 2 3 ay böyle devam edelim olmazsa hem rahim filmi hem spermiyogram isteriz dedi
Benim doktor da aynı kafada işte. Önce 3 ay deneyelim, olmazsa o zaman isterim sperm testi. Sonra yine olmazsa rahim filmi.. E ama bir sürü zaman kaybı 20lerimde değilim ben de hocam diyorum. Acele etme, azcık sakin ol. Böyle stres yaparsan zaten hamile kalamazsın diyor hooop kapatıyor konuyu ☺️

Benim doktor da aynı kafada işte. Önce 3 ay deneyelim, olmazsa o zaman isterim sperm testi. Sonra yine olmazsa rahim filmi.. E ama bir sürü zaman kaybı 20lerimde değilim ben de hocam diyorum. Acele etme, azcık sakin ol. Böyle stres yaparsan zaten hamile kalamazsın diyor hooop kapatıyor konuyu ☺️
Evet doktorlar bu film işini hep öteliyor ne yapalım biz de el mahkum beklicez 🤷‍♀️

Screenshot_20201212-192832~2.png
inşallah bu şekilde geliyordur hepimize bu ay😂😂

X