Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Canım daha çoookk fazla zaman var , neden kendimize bunu yapıyoruz lütfen yıpratma kendini😌Belirti vermeyen gebelikler yada tam tersi şekilde çok belirtisi olup negatif sonuçlananlar , herkes için durum farklı gelişiyor.Adet gününe kadar herşey olabilir 🙏 Aklını dağıtmaya çalış 😇
Canım ben umudu kesince daha iyi hissediyorum biraz dengesizim sanırım bu konuda 😂 inşallah şaşırdığım bi ay olur ne diyim 🤷‍♀️

Evet benim de geçen aylarda daha çok belirtim oluyordu bu ay onlar bile yok 🤔

Sürekli dua ediyorum hepimiz için 😔

Regle 1 hafta kala başlamış o zaman canım senin tahminen varsa zaten belirtiler çoğalır bugünlerde ne zaman kan vereceksin?
Mecburen pazartesi canım, eşim çalışıyor 5 ten sonra gelir. O saatten sonra da gidip kan vermem. Belki yarın veririm yoksaa pazartesi günü

Arkadaşlar asla umudunuzu yitirmeyin, ve verecek olan Allah, ondan isteyin duayı bırakmayın bende hepinizin ismini geçirerek ( minseo minseo @Canikox @karadenizkizi1982 U Uzaygemisi35 )özellikle her namazdan sonra sizlerin ismini ve topikte ki herkesi zikrettim. Allah isteyen herkesin kucağını doldursun İnşaAllah hayırlısıyla
Çok teşekkürler canım Allah kabul etsin gerçekten ağzına yüreğine sağlık. Düşünmen yeter. İnşallah senin de güzel sonuçlanacak sabırsızlıkla bekliyoruz haberini 🙏🙏

Çok teşekkürler canım Allah kabul etsin gerçekten ağzına yüreğine sağlık. Düşünmen yeter. İnşallah senin de güzel sonuçlanacak sabırsızlıkla bekliyoruz haberini 🙏🙏
Amin canım İnşaAllah sizlerinde mutlu haberlerini almayı nasip etsin bizlere, bu grup anneler grubu olsun sonra İnşaAllah 🤲

Kız deli misin 9 gün kala ne belirtisi 😱 ayrıca belirtilerin çoğunun adet geçmeden önce olmadığını düşünüyorum hatta çoğu gerçek belirti 6. 7. Haftalarda gösteriyor kendini o da adet geçtikten sonraya denk geliyor. En en en iyi ihtimalle adet olacakmış gibi ağrın olabilir adet zamanı ben tek gerçek belirti olarak bunu sayıyorum valla. O kadar erken hiçbir belirti arama bence. Kaldı ki hiç belirtisiz bir sürü hamilelik oluyor. Tabi ki temkinli yaklaşmak lazım hayal kırıklığı yaşamamak için ama hemen de kendini olumsuza hazırlaman da çok gereksiz. Yani zaten döllenme oluyor da rahme yolculuğu en az 6 7 gün sürüyor. Rahme yerleşecek tutunacak da ondan sonra beta HCG hormonu salgılanacak. O da artık epey fark edilir düzeye gelecek ki vücut o hormona tepki versin ve biz belirti hissedelim.
Doğru canım işte insan bi işaret istiyo olmayınca umudu kesiyor 😕

Ben eşime keçiboynuzu kürü içiriyordum geçen aylar, bu ay o kadar umutsuzdum ki onu bile yapmadım. Hatta 2. Çocuk fikrinden yavaş yavaş uzaklaşmaya başlamıştım.

İnşallah bebişlerimiz bizimledir. Döllenmeye yerleşmeye yardımcı olarak nar tüketin diyolar canım. Nar tüket biraz ben öyle yapıyorum 2gündür
Bu ay havuc yedim incir suyu ictim 3 gun falan icemedim cigden yedim artik. Ovulasyonla takip ettim tam gunlerimi degerlendirdik zaten bu agrilar belirtilerde yumurtlama gunlerini degerlendirdigimiz icin aslinda. Nar aldirayimda yiyim bari sifa niyetine😄 icimden de bir olmustur diyorum bir olmamistir diye soyleniyorum fakat dun aksam mesela agridan nefes almamda oturmamda degisiyordu. Bu belirtileri goruncede acaba mi diyorum uzerine akintim var ay bilemedim😄😄

Bu ay havuc yedim incir suyu ictim 3 gun falan icemedim cigden yedim artik. Ovulasyonla takip ettim tam gunlerimi degerlendirdik zaten bu agrilar belirtilerde yumurtlama gunlerini degerlendirdigimiz icin aslinda. Nar aldirayimda yiyim bari sifa niyetine😄 icimden de bir olmustur diyorum bir olmamistir diye soyleniyorum fakat dun aksam mesela agridan nefes almamda oturmamda degisiyordu. Bu belirtileri goruncede acaba mi diyorum uzerine akintim var ay bilemedim😄😄
Vallahi bende çok ümitliyim bu sefer 13aydır istiyoruz bizde canım. Ama bu ay farklı biraz ya aşırı uykuluyum 2gündür hiç halim yok kolumu kaldıramıyorum. Bazende diyorum bu kadar halsizliğe acaba kovid falan mı oldum🤣 ama koku almam tat almam olduğundan çok daha iyi. Kasık ağrılarım falan derken, kesin gebe kaldım bu sefer diyorum🤣 Aşırı acıkıyorum. Psikolojikte olabilir belki ama nedense umutluyum. Rabbim hayırlısıyla nasip etsin isteyen herkese bize canım çok dua editorum burdaki herkesede 🙏🏼

Vallahi bende çok ümitliyim bu sefer 13aydır istiyoruz bizde canım. Ama bu ay farklı biraz ya aşırı uykuluyum 2gündür hiç halim yok kolumu kaldıramıyorum. Bazende diyorum bu kadar halsizliğe acaba kovid falan mı oldum🤣 ama koku almam tat almam olduğundan çok daha iyi. Kasık ağrılarım falan derken, kesin gebe kaldım bu sefer diyorum🤣 Aşırı acıkıyorum. Psikolojikte olabilir belki ama nedense umutluyum. Rabbim hayırlısıyla nasip etsin isteyen herkese bize canım çok dua editorum burdaki herkesede 🙏🏼
Aminn insallah canimm🤗🤗🤗

Sadece içimi dökmek niyetli bir şeyler yazmak zorundayım kusura bakmayın kızlar uzun olacak..

Bir şeyi isteyince, deli gibi tutturur o olasıya kadar kimse vazgeçiremezdi beni.. 32 yıllık hayatımda neyi çok istediysem de gerçekleşti. Ama gelin görün ki hep sonuçları kötü oldu. Yaşadığım travmalar acılar hep istediklerimin gerçekleşmesi yüzünden ve bende kalıcı hasar bıraktılar. Tedaviler sadece kötü rüyalar görmüşüm gibi su altına saklasa da bir kaç ders aldım.. aldığım en önemli ders ise bir şeyi çok istememek çok çabalamamak vazgeçmek...

Ve bebek.. Öyle bir ruh halindeyim ki dua edemiyorum 2 yıldır kendim için..Allahım nolur bir bebeğim olsun diyemiyorum. Sonunu yine berbat ederim diye.. Çevremden kimseye eşim de dahil çok istediğimi söylemiyordum.. Zaten çok istememeye çalışıyorum...

Bunu hakedecek bir kadın olduğuma bile zar zor inandım. Ayın regl günleri kahveye ve sigaraya gömülüyorum..

2 yıldır ilk kez bu ay deli gibi hamile olduğumu hissettim. Her gece rüyamda hamile olduğuma dair bir şeyler görüyorum. Sabah yine aynı uyandım. Dedim bata 3 gün var erken gebelik testi ile olsa çıkar. Ve tertemiz bembeyaz yine negatif. Şuan ağlıyorum ve regl gelmeden sigaraya kahveye gömüldüm...
Ama olmadı diye değil vazgeçiyorum diye bebekten.. Çok isteyip çok çabalamamalıyım.. Belki de olmaması hayırlı olan.. inat edip sonuna kadar üstüne gitmemeliyim. Çok üzülüyorum ama vazgeçmeyi öğrendim.

Çok da güzel haberler almıştım 3 yıldır eşimle ayrı şehirlerdeyiz 8 ay yurt dışına çıkacaktı iptal olmakla kalmadı yanıma geliyor temelli. Ev düzenini baştan yapıcaz bir rütine giricez sonunda.. İş ev arasında yoğunluğa girerim artık.. Bir de canımın içi kediciğim var. Şuan ağlayan bana sevimli sevimli bakan.. Artık onu da her ay gebelik testi olarak kullanmayacağım (bkz. hamile olunca evcil hayvan davranışında değişiklikler)😀 . Artık beynimden bebek ovulasyon yumurtlama vs atmalıyım. Rabbim sizin gibi güzel insanların kucağını boş bırakmasın. Dualarım sizinle inşallah.. Şuraya da güzel örnek bir negatif bırakıyorum. 😀Eki Görüntüle 2738139
Canım selam, hepimizde var aynı sıkıntılardan. Senin yaşını bilmiyorum ama ben 37 yaşındayım, amh ım da 0,82. 8 aydır deniyoruz. Ümitlenmemek elde değil ama umut olmadan da yaşanmıyor ki.. sana tavsiyem önce üzerindeki negatif duygulardan arın, evren koca bir çekim gücüne sahip, olmayacak dersen olmaz. Vazgeçmek değil akışına bırakmak hedefin olsun. Biz inançlı bir milletiz, duaların da bu yönde olsun 🌼 bir de inanırmısın bilmem ama alternatif tıp öneririm sana, Barış Muslu var Beynine format at kitabından belki hatırlarsın. İçindeki olumsuzluğun kaynağını bul onu düzeltmeye çalış derim ben. Allah isteyen hiç bir kulunun kucağını boş bırakmasın. Dualar vaktine esirdir derler, azcık daha sabır hepimiz için 🙏🏻❤️

X