Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Sorun yok hafif silinmesini suan dikkate almayin yumurtlamaniz devam ediyor. LH hormonunun yuksek oldugu saatler var diye biliyorum. Benimde sizin gibiydi yumurtlamanizi testlerle siliklesene kadar takip etmelisiniz catladigini gorene kadar birlikte olmalisiniz eger sizde pko yada esinizde herhangi bir sorun yoksa. Bu arada catladiginda dahada siliklesiyor bu sekilde olmuyor. 1 defa birliktelik olsa dahi 3 gun hatta 5 gun yasadigi icin spermler gun kacirmazsiniz😊🤗
Sperm kalitesi ya da sayısından emin olmadığımız için 3 gün canlı kalma duruma güvenemiyorum sadece ☺️ yoksa düzenli gün aşırı ilişkiye giriyoruz. 1 saat sonra tekrarlayacağım testi emin olmak için. Teşekkür ederim ☺️

Ben evlendiğim ay hamile kaldım diye hic tüp bebegin tek care olacağını düşünmedim kızlar hala kafam almıyor.. tamam bebeğim öldü ama doktor her iki gebelikte bu olabilir tekrar gebelik oluşur demisti ta ki esim spermiogram verene kadar .. nasil oldu da hamile kaldım o zaman anlamıyorum ve bebeğim sperm hasarı yüzünden mi öldü yoksa her iki gebelikten birinde bu görüldüğü için mi bilmiyorum.. Bana tek çare tüp bebek dediklerinden beri şoktayım ya hiç tahmin etmiyordum
Canım sen başka bir doktora daha git bence hem fikir almış olursun bence de bir kere hamile kaldıysan yine kalabilirsin

Vallahi ya balayında hamile kalan var😂😂
Bende bir sene gecsın tatile gidelim gezelm felan dıyodum sankı hemen yapınca oluyormuş gibi😂 şimdi beklede bekle
Bende 6 yıllık evliyim ilk yıl kesinlikle çocuk istemiyorum dedim korunmaya çok dikkat ettim 🤪🤪🤪 şanki şıp diye hamile kalabilecek gibi dediğin gibi .. şimdi uğraş dur 😅😅😅

Ya kızlar ben bu testlerle kafayı yicem yardım edin
Sabah 11 gibi yaptım pikti. Az önce yaptım silinmiş biraz. Bir anda mı çatladı yani yumurta? Ya da dün akşamdan mı başladı pik acaba? Saatlerde mi sıkıntı var? Ben neyi baz alıp da ilişkiye giricem yaa 😔
Dün ilişkiye girdik ama bugün olmazsa çatlamayı kaçırıcam belki de.. Çünkü 12 saat çalışıyor şu anda eşim zaten zor görüşüyoruz
Ayni miktarda sıvı almadiginiz için farklı olabilir .. bence imkân varsa bugünde değerlendirin hatta yarın da ben piki görünce 3 gün üst üste yapıyorum çünkü

Vajinismusum arkadaşlar . Öneri ve dualarımızı bekliyorum 😔
Allah yardımcın Olsun arkadaşım bende çok zor geçirdim o süreci yani resmen evlilikten soğudum.. öncelikle bu durumlarda psikolojik olarak destek alabilirsiniz eminim kısa sürede hallolur birde kusura bakmayın açık konuşacağım ama direkt beraber olmak yerine öncesini biraz uzun tutun yani umarım ne demek istediğimi anlatabildim

Merhabalar, Şubat ayında bi diüşük yaşadım şimdi hamile kalmaya çalışıyorum Ağustosdan beri deniyoruz maalesef olmadı kontrole gideceğim ama süreç nasıl oluyor adetken mi gitmem gerekiyor sonrasında mı muayene alttan mı oluyor bu konuda bilgi verebilirseniz çok mutlu olurum

Merhabalar, Şubat ayında bi diüşük yaşadım şimdi hamile kalmaya çalışıyorum Ağustosdan beri deniyoruz maalesef olmadı kontrole gideceğim ama süreç nasıl oluyor adetken mi gitmem gerekiyor sonrasında mı muayene alttan mı oluyor bu konuda bilgi verebilirseniz çok mutlu olurum
Adet iken giderseniz gerekirse klomen vererek yumurta tedavisi yapar adet bittikten sonra da kontrole çağırır 👍

Mrb arkadaslar adetime 8 gun var bugün betahcg kan testi yaptirdim. <0.2 çıktı. Erken mi yaptırdım acaba.

Ayni miktarda sıvı almadiginiz için farklı olabilir .. bence imkân varsa bugünde değerlendirin hatta yarın da ben piki görünce 3 gün üst üste yapıyorum çünkü
2 saat hiç sıvı almıyorum. Hatta az önce yine yaptım yine silik çıktı. Bu kadar kısa sürede çatlar mı bilmiyorum ama pik gördüm sonuçta. Dediğin gibi yapıcam bu sefer. Hep gün aşırı deniyorduk bu sefer 2 gün daha üst üste değerlendiricez. Her yolu deniyoruz bakalım ☺️

hayır canım almadım sadece doğal bir çok şey aldım dut kurusu keçi boynuzu badem Antep fıstığı fındık ceviz gibi bunları bol bol yedim seviyorum da zaten ama bu ay 2 yıldan tek farkı şu oldu kafam hep dolu idi küçük bir iş kurdum arkadaşımla bu ay komple oraya odaklandım hatta sıkıntılar çıktı gece gece gündüz tek derdim oldu diyebilirim

çok klasik ama demek ki işe yarıyormuş düşünmemen stres yapmaman gerekiyormuş bebek için sağlaması yapılmış oldu herkes diyor biliyorum düşünme diye bu mümkün değil evet ama nasibi olunca geliyormuş :KK54:
Canım gebeliğin hayırlı olsun. 2 yıldan sonra gelen büyük bir sürpriz yaşamışsın. İnşallah bizlerde yaşarız bu duyguyu 😍 Allahım kucağına almanı nasip etsin.

Kızlar biraz önce konuştuğumuz şey MelodiminEsi MelodiminEsi H halleycik dediğim üyeyi bulamadım ama bakın başka bir örnekte burda var hemde bugün yazmış. Stres, gebeliğe takılı kalmak bizi geciktiriryor.

Aa baya geç başlamış kuzu o zaman daha umut var 😂

Kesinlikle odak noktasını değiştirmek çok önemli 🥰
Aynen kuzum zaten belirtilere çok bakmadan hem umutlu hem umutsuz beklemek lazım 😍
@iloveme kedini naza cekme gulum durmak yok yola devam bu ay icime doguyor inseALLAH hayirlisiyla gelicek bebisin ...
yildizsavascisi yildizsavascisi gulum Rabbimin izniyle hicbir sorunun yok takma Rabbim saglikli evlatlar nasip etsin sanada uzulme umut etmekten vazgecme
eczhnm eczhnm canim benim Rabbim bebegini size bagislasin hayirlisiyla kucagina alirsin inseALLAH
@goldies16 tatlim inseALLAH folik asidini ihmal etme kullanmiyorsan doktora Danish basla istersen Rabbim hayirli evlat nasip etsin
@lucesme canim inofolic almissin migdeyi biraz acittigini duydum almadim bende inseALLAH sende ise yarar faydasini gorursun
ARALIK ayi sizlere inseALLAH hayirli gelir bereketli gelir
Çok sağol canım ikimize de inşallah😍 Allah kısmet ederse birkaç gün arayla doğum yapacağız galiba 😘
Valla bu ay gün aşırı deneyeceğim avu kiti de kullanmayacağım. Bugün son multi vitamin ialcını içtim pkaet bitti onu da tekrar almıycam artık. Adet takip programını da sileyim diyorum ama orda da işte döngü takip ediyorum ii oluyo. Bir de cinsel birliktelikleri not alıyorum. Aslında onu bie silin diyor doktorlar. Nral akışına bırakın diyor herşey yolundaysa eğer
En iyisi canım, kaçma ihtimali olmuyor böyle olunca 😉 seni geriyorsa silebilirsin ama doktorlar sil dedi diye silme. Sonra insan bakmak istiyor merak ediyor.

2 saat hiç sıvı almıyorum. Hatta az önce yine yaptım yine silik çıktı. Bu kadar kısa sürede çatlar mı bilmiyorum ama pik gördüm sonuçta. Dediğin gibi yapıcam bu sefer. Hep gün aşırı deniyorduk bu sefer 2 gün daha üst üste değerlendiricez. Her yolu deniyoruz bakalım ☺️
Yani işinizi garantiye alın bencede bu seferde böyle olsun.. ben her ay bu şekilde yapıyorum bakalım inşallah tutturacaz sonunda 🤗🤗

Canım gebeliğin hayırlı olsun. 2 yıldan sonra gelen büyük bir sürpriz yaşamışsın. İnşallah bizlerde yaşarız bu duyguyu 😍 Allahım kucağına almanı nasip etsin.

Kızlar biraz önce konuştuğumuz şey MelodiminEsi MelodiminEsi H halleycik dediğim üyeyi bulamadım ama bakın başka bir örnekte burda var hemde bugün yazmış. Stres, gebeliğe takılı kalmak bizi geciktiriryor.
Kuzucum bunda hemfikiriz. Nasıl başımızdan atacağız bu kaygıları onu başarsak zaten gerisi gelecek ben de inanıyorum 🙏🏻

Evett atabilmek icin kendimiz yaapamiyorsak destek almak gerek herhaldee.
Sanirim artik kafamizi kendimiz bosaltamiyoruzzz 😓

X