Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Yeter artık diyor 40 yaşında oldum çocuk çekemem diyor.Ortalik kötü ekonomik olarak kızımın payını bölmek istemiyorum diyor.Yani elle tutulacak doğru düzgün tek bir geçerli nedeni yok.Bu da beni çıldırtıyor.Her ay adet oldum mu bunalıma giriyorum bitene kadar ağlamaktan helak oluyorum.Bunu görüyor yinede öylece seyrediyor😔
Alla allaaa 40 yaş da ne varmış yaaaa... erkekler için öyle sorun edilecek bir yaş değil ki .. anladığım kadarıyla hem maddi hem manevi kaygıları var. Ama hallolmayacak şeyler değil. Benim eşim benden 6 yaş büyük 38 yaşındayım benim tek kaygım şu aşamadan olursa eğer allah nasip ederse ikinci çocuğu onunla uzun bir gelecek kuramayacağız bu düşündürüyor beni. :KK43:

Ben uygulama indirdim orda hep 7 gün gösteriyo yumurtlama gününü 100% bilemiyosun ki
Yumurtlama akıntısı olmuyor mu uygulamalar çok standart tarihleri veriyor her bünye farklı en iyisi vücudu takip etmek diye düşünüyorum ben 7 gün yumurtlama çok ekstrem Bi durum ki sperm vücutta 48 saat yaşayabiliyor zaten o yüzden adamları hergün yormamak lazım 😁😁

Ben uygulama indirdim orda hep 7 gün gösteriyo yumurtlama gününü 100% bilemiyosun ki
O 7 gün gebe kalma şansı olan 7 gün olmasın yumurtlamadan önce 2 gün yumurtlama günü sonraki 2 gün vs hangi programdan takip ediyorsunuz bilmiyorum ama ovulasyon gününüze dikkat ederseniz o üç gün sonrası gün aşırı en iyisi olacaktır birazda kısmet ablam 2 gebelik yaşadı ikisi de planlıydı ve tek ilişkiye gebe kaldı ikisine de o yüzden kendinizi tanıyın kızlar hep bunu söylüyorum

Kuzu valla ben 9 da yatağa girmiş oluyorum uyku bastırıyor bana uyku yaptı, manyak manyak rüyalar görüyorum ama 😂 bende gaz, sinir falan yapmadı

Oh süper canım kafan rahatlamıştır🤗

Suçlu bulundu 🕵️‍♀️

Canım o kadar kasmayın zaten sperm 3-5 gün yaşıyor yumurtlamadan sonra 2 günde bir 3 günde bir yeterli bence
Yumurtlama görmedimki test hiç pik olmadı bende bıraktım bari gün aşırı devam olsunki olurda yumurtlama olursa kaçmasın dedim

Kızlar rica etsem bakabilir misiniz hormon tahlilime. Doktora salı göstericem daha beklemek çok zor Saliya kadar 🤭

LH 6.95 FSH 9.57 TSH 2.72 prolaktin 16 Estradiol 77

Yorum yaparsanız çok çok seviniriiim

Alla allaaa 40 yaş da ne varmış yaaaa... erkekler için öyle sorun edilecek bir yaş değil ki .. anladığım kadarıyla hem maddi hem manevi kaygıları var. Ama hallolmayacak şeyler değil. Benim eşim benden 6 yaş büyük 38 yaşındayım benim tek kaygım şu aşamadan olursa eğer allah nasip ederse ikinci çocuğu onunla uzun bir gelecek kuramayacağız bu düşündürüyor beni. :KK43:
Aynı şeyi ben de düşünüyorum 😔 bir de ilk çocuğuma harcadığım enerjiyi ona verebilecek miyim bilmiyorum. 9 yılda ne kadar değişiyor insan.. Ama bi hayal edince kucağıma aldığımı, her şeyin üstesinden geleceğimi hissediyorum ☺️ Allah nasip ederse doya doya yaşayacağız inşallah 🙏

Aynı şeyi ben de düşünüyorum 😔 bir de ilk çocuğuma harcadığım enerjiyi ona verebilecek miyim bilmiyorum. 9 yılda ne kadar değişiyor insan.. Ama bi hayal edince kucağıma aldığımı, her şeyin üstesinden geleceğimi hissediyorum ☺️ Allah nasip ederse doya doya yaşayacağız inşallah 🙏
İnşallah kuzum :)

Biz iki güne bir düsündük bu sefer gecen aylarda 3 4 kere iliskiye giriyoduk yumurtlama zamaninda ama denk gelmiyodu sanirim olmadi hic qimdi adetim bitince baslicaz yumjrtlama bitene kadar ger iki güne bir ama hergün cok olur ya....
Hergün bizde yapmıyoruz gün aşırı yapıyoruz ama bende artık iki günde bire çekicem

Yumurtlama akıntısı olmuyor mu uygulamalar çok standart tarihleri veriyor her bünye farklı en iyisi vücudu takip etmek diye düşünüyorum ben 7 gün yumurtlama çok ekstrem Bi durum ki sperm vücutta 48 saat yaşayabiliyor zaten o yüzden adamları hergün yormamak lazım 😁😁
Oluyor ama o akinti olmadan da yapmis olmamiz gerekmiyomu akinti 2 gün sürüyo

Siz nerde çekildiniz acaba rahim filmini ? C kollu röntgen cihazları varmış sizin ki de öyle mi ? Benimde çekilmem gerekiyor , sizin deneyiminiz nasıldı ?
Merhaba ben Medicana Bursa'da çekildim. İnternetten bakmıştım c kollu röntgen fotoğraflarına. Girince ilk iş ona baktım ama c kollu falan değildi cihaz, yani dijital değildi öyle eş zamanlı ekranda göremedik görüntüyü. Hatta doktor arada kalkıp içeri gidip baktı duruma tekrar devam etti. Ben de çok korkuyordum ama anestezi almadan çektirdim ve nerdeyse hiç ağrım sızım olmadı. Hatta doktorum şakayla takıldı internette neler yazıyorlar değil mi falan dedi, evet çok korkunçtu dedim. O zaman sen de yazarsın yorum korkulacak gibi olmadığını dedi 😊 eğer vajinal muayeneyi olurken bile çok korkuyorsanız anestezi alarak yaptırmanız iyi olur en gergin kısmı sadece orasıydı bence.
24 kasımda çekildim bide benim sağ tüpte hafif yapışıklık varmış oda açılmış.. bende heycanlıydım ama ovulasyon testlerinden sonra tüm heycanım kaçtı.. gün aşırı ilişki oluyor ama ben hiçbişey olmucak gibi hissediyorum.. zaten çok sürmez bikaç güne ilişkiyide nadire çekerim yumurtlama olmucak gibi bu ay.. normalde hep yumurtlama akıntısı görürüm o bile hiç olmadı.. boşa kürek çekiyo kendimizi yoruyormuşuz gibi geliyo bu ay
Evet bence ovulasyon testleri heyecanı azaltıyor. Bence içini ferah tut her ay aynı olmaz ki yumurtlama. Her zaman akıntı olmak zorunda da değil. Ayrıca ben bazen ovulasyon testinde tamamen silik silik görüp bir anda pik görüyorum yani olmayacak diye düşünme. minseo minseo dediği gibi haftada 2 3 ilişki yeterli zaten aslında mutlaka birinden biri yakalar yumurtlamayı. Hayırlısı olsun inşallah 🍀
bence.

Merhaba ben Medicana Bursa'da çekildim. İnternetten bakmıştım c kollu röntgen fotoğraflarına. Girince ilk iş ona baktım ama c kollu falan değildi cihaz, yani dijital değildi öyle eş zamanlı ekranda göremedik görüntüyü. Hatta doktor arada kalkıp içeri gidip baktı duruma tekrar devam etti. Ben de çok korkuyordum ama anestezi almadan çektirdim ve nerdeyse hiç ağrım sızım olmadı. Hatta doktorum şakayla takıldı internette neler yazıyorlar değil mi falan dedi, evet çok korkunçtu dedim. O zaman sen de yazarsın yorum korkulacak gibi olmadığını dedi 😊 eğer vajinal muayeneyi olurken bile çok korkuyorsanız anestezi alarak yaptırmanız iyi olur en gergin kısmı sadece orasıydı bence.

Evet bence ovulasyon testleri heyecanı azaltıyor. Bence içini ferah tut her ay aynı olmaz ki yumurtlama. Her zaman akıntı olmak zorunda da değil. Ayrıca ben bazen ovulasyon testinde tamamen silik silik görüp bir anda pik görüyorum yani olmayacak diye düşünme. minseo minseo dediği gibi haftada 2 3 ilişki yeterli zaten aslında mutlaka birinden biri yakalar yumurtlamayı. Hayırlısı olsun inşallah 🍀
bence.
Aynen benımde akıntım olmustu gecen ay bu ay yok öyle bakalım testte bende silik goruyorum hala

Oluyor ama o akinti olmadan da yapmis olmamiz gerekmiyomu akinti 2 gün sürüyo
Yumurtlama akıntısı daha kıvamlı ve beyaza dönük oluyor benim ordan anlayıp o 3 günü ve sonrasında gün aşırı değerlendiriyorum bu çatlatma iğnesi kullandığımda da böyle oldu doktorumun da tavsiyesi bu yönde önemli olan çatladığı zamanı değerlendirmiş olmak zaten tek ilişkiye bile hamile kalabilirsiniz

Kuzu valla ben 9 da yatağa girmiş oluyorum uyku bastırıyor bana uyku yaptı, manyak manyak rüyalar görüyorum ama 😂 bende gaz, sinir falan yapmadı

Oh süper canım kafan rahatlamıştır🤗

Suçlu bulundu 🕵️‍♀️

Canım o kadar kasmayın zaten sperm 3-5 gün yaşıyor yumurtlamadan sonra 2 günde bir 3 günde bir yeterli bence
Ahhaa cok severim uykuyu hele ilactan gelen uyku boyle sersemliyosun, bi uyosun oh sabaha kadar

X