Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Canım bundan nasıl emin olabildin ? Ultrasonda falan mı bakıldı ?
Evet canım hem doktorum ultrason la baktı hem ben ovulasyon testi yaptım 13.günümde iğne olmuştum 17.gün tekrar baktı doktorum çatlamış tı yumurta çatlamazsa kist atımı için ilaç verecekti çünkü sonra 21.gün de progesterona baktık orada gördük çatladığını

İğne de geç döllenme olasılığı var benim Kasım da iğneden tam 36 saat sonra çatlamadı iğnenin 3.gününde çatladı yumurtam olabilir yani bence

Yaşı çok takmayın bence kafanıza hormonlarda yumurtalıklarda bir problem yoksa kuzenim 41 yaşında hamile kaldı stres yapmamak lazım
Yok bir sikinti herseyim düzenli cok sükür insallah canim

Kızlar test bozukmu bakarmısınız

Eklentiler

• IMG_20201210_144051_7.jpg
    IMG_20201210_144051_7.jpg
    79,6 KB · Görüntüleme: 30
İnternetten almıştım 18 adet laboquick marka. Evdekilerinde cogu boyle. Yarın anlarız pik gösterirse evde kalanlarda guvenmıyım bari

Valla aynı düşüncedeyim. Bi piki görsem de haldır huldur çalışsam 😁 azcık umutlansam sonra yine hayal kırıklığı yaşasam.. 🙈
Bende ilk kez ovulasyon testi yapıyorum bugün 14. Günüm bi silik bi koyu ama daha pik göremedim hep akıntım sızlanma olurdu oda yok minseo minseo bana kızıyor daha devam testlere çok takıyorsun diye 🥺

İnternetten almıştım 18 adet laboquick marka. Evdekilerinde cogu boyle. Yarın anlarız pik gösterirse evde kalanlarda guvenmıyım bari
Ben aylardır o marka kullanıyorum düzgün gösteriyor ama idrarı biraz fazla damlatınca böyle olabiliyor. 2 damla yeterli 3 damla da olabilir ama 3ü geçmeyin.

Iste bizdede simdi 3. Ay oluyor olmadi daha sizin yas kac? Birde derler bir olunca ikincisi hemen oluyor diye halbuki okadar insan var ikinci cocugu olmayan 😪
Nerde ben hiç korunmadım diyebilirim kızım 7 yaşında 4 yıldır istiyoruz ama öncesinde korunmamıştık hiç ama Gine’de 2. Olmadı kızım da zor olmuştu kardeşide öyle olacak galiba kızım yine fazla bekletmemişti ama bu gelecek olan baya bekletti bizi bi hayırlısı ile kalabilseydim hamile rabbim isteyen herkese nasip etsin inşallah 🤲

Hıı ben dort bes damlatyorum 😑 ama sonuç dogrudur dımi. Neden koyulasmadı hıc bılmıyorm ama

Bende ilk kez ovulasyon testi yapıyorum bugün 14. Günüm bi silik bi koyu ama daha pik göremedim hep akıntım sızlanma olurdu oda yok minseo minseo bana kızıyor daha devam testlere çok takıyorsun diye
Doğru söylüyor ☺️ ben doktor takibine başlamadan testler beni çok yanılttı mesela. Şimdi de rakibiyle eş zamanlı yapayım kafam rahat olsun istiyorum ama takılma hakkaten, gün aşırı ilişkiye gir mutlaka yapman gerekenleri yap kafan rahat olsun

Kızlar Test yaptım daha adete 10 gun var ama negatif çıktı
Üzgünüm dayanamadım yapayım dedim yalancida olsa pozitif görürüm belki dedim o da yoktu.
Bu gun 10. Günüm iğnenin işte okadar moralim sıfır

Doğru söylüyor ☺️ ben doktor takibine başlamadan testler beni çok yanılttı mesela. Şimdi de rakibiyle eş zamanlı yapayım kafam rahat olsun istiyorum ama takılma hakkaten, gün aşırı ilişkiye gir mutlaka yapman gerekenleri yap kafan rahat olsun
Ben doktora gitmiyorum 6ay oldu daha bide 22yaşındayım üç sene aylık iğne vuruldum falan doğurganlığın gecikmesi normal diyolar ama insan üzülüyor tabi 🥺

Arkadaşlar merhaba.Benim de yaş 38.bir kızım var 7 yaşında 6 aydır deniyoruz ama olmadi.Bu ay doktorumu değiştirdim.Afetin 3.gunu testler yapıldı.Hepsi iyi çıktı ama amh 0.09 çıktı
Kocam ikinci çocuğu istemediğinden tüp bebek ve aşılama şansım da yok.Bu değerl e hamile kalan yok mu doğal yoldan.Hic mi şansım yok

Ozel sektor cok boktan.. arkadasim.kamu da calisiyor bebegi var 6 aylik ve yeni yasa ile 10 yas alti cocugu olan anneler evden calisacak.. kiz hamileliğin 18. Haftasindan bri de evde 😂 yine koronadan dolayi bir sey ckmsti ona da dahil oldu ..ne varsa devlet dairelerinde ozel de calisanlar hamile degil, anne degil cunki.. cok ilginc gercekten anlayamıyorum
Canım her kurum aynı değil malesef.. Ben de kamuda çalışmadan önce böyle düşünüyordum...özellikle amir e sonra kaymakam ve valiye göre değişiyor uygulamalar.. Her hamile idari izinli olmuyor.. Mesela benim amirim vermiyor. Hatta virüs zamanı çocuk yapıyorsan katlanırsın tarzında. Çoğu karar amir inisiyatifine bırakılıyor.

Ben doktora gitmiyorum 6ay oldu daha bide 22yaşındayım üç sene aylık iğne vuruldum falan doğurganlığın gecikmesi normal diyolar ama insan üzülüyor tabi 🥺
Evet yeniden doğurganlık kazanabilmek için bir süre geçmesi gerekiyormuş. Yaşın daha çok genç, akışına bırak çok uzun sürmez rahat olursan ☺️ en yakın zamanda alırız güzel haberini inşallah

Kızlar Test yaptım daha adete 10 gun var ama negatif çıktı
Üzgünüm dayanamadım yapayım dedim yalancida olsa pozitif görürüm belki dedim o da yoktu.
Bu gun 10. Günüm iğnenin işte okadar moralim sıfır
Çok erken çok çok 😊 kanda bile çıkmaz daha üzülme sakın 😊

İğne de geç döllenme olasılığı var benim Kasım da iğneden tam 36 saat sonra çatlamadı iğnenin 3.gününde çatladı yumurtam olabilir yani bence

Yaşı çok takmayın bence kafanıza
Nerde ben hiç korunmadım diyebilirim kıyaşında 4 yıldır istiyoruz ama öncesinde korunmamıştık hiç ama Gine’de 2. Olmadı kızım da zor olmuştu kardeşide öyle olacak galiba kızım yine fazla bekletmemişti ama bu gelecek olan baya bekletti bizi bi hayırlısı ile kalabilseydim hamile rabbim isteyen herkese nasip etsin inşallah 🤲
Aminnnn insallah canm benm kizina hamile kalman ne kadar sürdüki? Benim ilki cabuk oldu 4. Denemede

X