Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Kızlar son durumlar ney bnm daha adete 12 gün var savcıdan ölüyorum.
Kasiklarim müthiş ağrıyor acaba ignede bugün 8. Günüm acaba iğne etkisimiki
Aynı durumdayız sanırım. Geçen hafta salı vurdum çatlatma iğnesini. Normalde adetim 20 aralıkta ama iğne değiştirir mi bilemiyorum.

Doktor dedi ki bana normalden fazla büyürse (iğne bir anda büyütürmüş) bilmem nereyi yırtar bilmem ne sendromuna sebep olur hastanelik olursun falan filan.. Evet gereksiz müdahalelerde bize zararı olurmuş yani
Ah evet tup bebekde varmis o dedigin risk. Adina hyperstimulasyon diyolar. Genc kadinlarda daha riskliymis.
O yuzden iki gunde bir ultrason yapicaklarmis falan baya 15, 20 gun boyunca hic durmadan igne vurul kan ver ultrason...

Ah evet tup bebekde varmis o dedigin risk. Adina hyperstimulasyon diyolar. Genc kadinlarda daha riskliymis.
O yuzden iki gunde bir ultrason yapicaklarmis falan baya 15, 20 gun boyunca hic durmadan igne vurul kan ver ultrason...
Doğrudur kuzum. Yumurta sayısının fazlalığı da, yumurtanın çok büyümesi de sıkıntı.
Bi de çok ilginç bak yumurtalarım 20 mm nin üstünde olmasına rağmen hala pik görmüyorum testlerde. Çatlayana kadar kaç mm olacak kimbilir ☺️

Doğrudur kuzum. Yumurta sayısının fazlalığı da, yumurtanın çok büyümesi de sıkıntı.
Bi de çok ilginç bak yumurtalarım 20 mm nin üstünde olmasına rağmen hala pik görmüyorum testlerde. Çatlayana kadar kaç mm olacak kimbilir ☺️
Sen kac yasindasin canim?

canım şuan tedavi görmüyoruz ama daha önce klomen yum takibi hsg çekildi bide aşılama yaptırdım tutmadı ondan sonra ara verdik baya 1 sene şimdi de ısırgan otunun buharına oturdum baya temizledi içimi adetimi bekliyorum bu ayı es geçtim adetin peşine süt maydanoz buharına oturup ilişki olacak o ay Meryem süresi dinleyecem sürekli bide istiğfar edecem inşallah gerisi Allah’ın takdiri buharı da benim sol tüpüm de geçiş yok sağ tüpüm açık diğeri de açılır belki içimi temizler diye deneyecem

Klomen ve çatlatma iğnesini ne zamanları kullandınız regliden ne kadar sonra bende başlamak istiyorum ama bilmiyorum nasıl kullanildığını
Evt anlıyorum cnm seni ben şuan menopoz başındayim o yüzden cgynol ilaca başladım onunla regli görüyorum yumurta kalitem iyi değil o yüzden

Bende bendeee ikizlerim 🤣🤣

Yumurtaların 24 mm den büyük olması iyi değil bizim için dedi benim doktorum 25mm den büyük olursa iğne vermiyorum ben dedi kalite azalıyormuş sanırım benim 20mm deyken iğne yaptı geçen ay ilk kontrolde 17mm Di sonra 20 de iğne yaptı
Süper ya bence burcumu harika boşver 😂 ben bu bilgiyi bilmiyordum ne kadar büyükse o kadar iyisir diye tahmin ediyordum ama bi kaç yerde dün okuyunca şaşırdım cidden demek ki çok büyürse kalite azalıyor bu da lh hormonun yetersiz olduğu anlamına geliyor galiba kolay kolay çatlamıyor çünkü çatlaması gereken boyutta🤔
Çok büyümesi de iyi değil galiba ama doktor çok büyüyor az iç bi dahakine falan demedi bana. Geçen ay da 25 ve 23lük yumurtalar vardı
Senin femara coşturmuş olabilir canım
Ya senin pik görmemen çok enteresan cidden 20 mm de pik olmaması imkansız nerdeyse lh hormonuna hiç bakıldı mı acaba neden pik çıkmıyor 😳
Canım sana de progesteron tahlili yaptımı yapacakmı
Hayır tatlım istemedi öyle bi testi progestan yumurtlayıp yumurtlamadığımızı görmek için değil mi? Zaten, klomen kullandım yumurtladım ultrasonda görüldü bi daha test istememiştir o yüzden
Ben o postunu göremedim nasıl o bende tasarruf yapayım 🙈 bu arada bende yumurta takibi ve klomene başladım haftaya cuma gel dedi yumurtanın olgunlaşmasına göre çatlatma iğnesi ve ilaç verelim dedi arkandan geliyorum canım bende
Hayırlısı olsun canım 🙏 günde kaç tane içiyorsun inşallah fayda eder. Görseli ekliyorum.

Eklentiler

• Screenshot_20201207_190620_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_20201207_190620_com.android.chrome.jpg
    52,2 KB · Görüntüleme: 23
Süper ya bence burcumu harika boşver 😂 ben bu bilgiyi bilmiyordum ne kadar büyükse o kadar iyisir diye tahmin ediyordum ama bi kaç yerde dün okuyunca şaşırdım cidden demek ki çok büyürse kalite azalıyor bu da lh hormonun yetersiz olduğu anlamına geliyor galiba kolay kolay çatlamıyor çünkü çatlaması gereken boyutta🤔

Senin femara coşturmuş olabilir canım

Ya senin pik görmemen çok enteresan cidden 20 mm de pik olmaması imkansız nerdeyse lh hormonuna hiç bakıldı mı acaba neden pik çıkmıyor 😳

Hayır tatlım istemedi öyle bi testi progestan yumurtlayıp yumurtlamadığımızı görmek için değil mi? Zaten, klomen kullandım yumurtladım ultrasonda görüldü bi daha test istememiştir o yüzden

Hayırlısı olsun canım 🙏 günde kaç tane içiyorsun inşallah fayda eder. Görseli ekliyorum.
Kuzum evet tabii femaradan çünkü ilaca başlamadan 1 tane yumurtam vardı o da 8 mm di ☺️
Geçen ayda böyle oldu. Yumurtalar 20nin üzerindeydi ama çatlama 3-4 gün sonra oldu. Bugün ovülasyon testi yaptıktan sonra foto atıcam bak

X