Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Hello 👋🏻 hanımlar,
Geçen hafta sürekli erken gebelik belirtileri başlıklı konuyu okuyup, “aa bende var, bu da var, bunu da yaşadım” diyip durdum. Şöyleki yaşadığım düşükten sonra bi kaç ay denemeye ara vermiştik, bu süreçte hsg çekilmişti. HSG’den sonraki ay doktora göründüm ve yumurtanın sol taraftan geldiğini ve yeterince büyüdüğünü, hala çatlamamış olduğunu söyledi. Biz de değerlendirdik. Hem yumurtlama dönemi hem de sonrasında çok şiddetli kasık batması yaşadım. Sürekli idrara çıkıyordum, baş ağrısı, mide bulantısı, ne yesem mide yanması, kremsi akıntı, gündüz vakti uyku hali... Dahası adetim de gecikti ve hiç idrar testi ile uğraşmadan direkt kan vermeye gittim. Sonuç negatif 😯Adetin ikinci günü Tekrar doktor randevum vardı, yine muayene etti ve 5 cm’lik bir kist oluştuğunu söyledi 😥 kasık batmaları da o yüzdenmiş. Gelecek ayki adetle atabilirmişim belki.
Şuan ben de aynı ağrıları yaşıyorum sanırım benim de kist oldu 😞 ağrıların nasıldı canım?

Hello 👋🏻 hanımlar,
Geçen hafta sürekli erken gebelik belirtileri başlıklı konuyu okuyup, “aa bende var, bu da var, bunu da yaşadım” diyip durdum. Şöyleki yaşadığım düşükten sonra bi kaç ay denemeye ara vermiştik, bu süreçte hsg çekilmişti. HSG’den sonraki ay doktora göründüm ve yumurtanın sol taraftan geldiğini ve yeterince büyüdüğünü, hala çatlamamış olduğunu söyledi. Biz de değerlendirdik. Hem yumurtlama dönemi hem de sonrasında çok şiddetli kasık batması yaşadım. Sürekli idrara çıkıyordum, baş ağrısı, mide bulantısı, ne yesem mide yanması, gündüz vakti uyku hali... Dahası adetim de gecikti ve hiç idrar testi ile uğraşmadan direkt kan vermeye gittim. Sonuç negatif 😯Adetin ikinci günü Tekrar doktor randevum vardı, yine muayene etti ve 5 cm’lik bir kist oluştuğunu söyledi 😥 kasık batmaları da o yüzdenmiş. Gelecek ayki adetle atabilirmişim belki.
5 cmlik yumurtalık kisti adetle atmak için biraz büyük gibi canım. Soğan suyu kürü yapmayı deneyebilirsin. Birçok kişi bu kist yapılarını bu kürle yok ediyor ve çok etkili, birdaha kist oluşmasını bile engelliyor.

Kızlar desteğinize ihtiyacım var toplanın lütfen😔😔😔4 gündür pik 16 Kasım pik 17 Kasım ultra pik 18 Kasım pik 19 Kasım pik destek aldım acaba renkte oynama var çatlama olmuş mu diye hayır hala yumurtlama devam diyorlar noldu benim sorunum ne kist mi oldu
Bana sadece 17si pik gibi geldi ama bilemiyorum tabi

Şuan ben de aynı ağrıları yaşıyorum sanırım benim de kist oldu 😞 ağrıların nasıldı canım?
Hamile kaldığımda da aynı şekilde batmalar olmuştu, oturduğum yerde, ayağa kalktığım an sürekli sağ kasığım battı. Normalde çok şeker, çikolata yemezdim ama bi anda çikolataya düştüm. Belim de ağrıyordu ara ara.

5 cmlik yumurtalık kisti adetle atmak için biraz büyük gibi canım. Soğan suyu kürü yapmayı deneyebilirsin. Birçok kişi bu kist yapılarını bu kürle yok ediyor ve çok etkili, birdaha kist oluşmasını bile engelliyor.
Doktor kisti baskılamak için doğum kontrol hapı verdi. Bu şekilde atılabilirmiş. Soğan kürünü de sordum, doktor olarak tavsiye etmediğini, bu ilacı kullanmam gerektiğini söyledi.

Hoşgeldiniz,ben de bu ay başladım.Bat 15 Aralık.Umarım ikimiz için de olumlu sonuçlanır.
batlarımız da çok yakın inşallah bu ay birlikte güzel haberlerimizi alalım❤ siz nerede gidiyorsunuz tüp bebeğe bu arada? ben yarın başlayacağım adetin 2. günü.. Dr Yasemin Çekmez

Hello 👋🏻 hanımlar,
Geçen hafta sürekli erken gebelik belirtileri başlıklı konuyu okuyup, “aa bende var, bu da var, bunu da yaşadım” diyip durdum. Şöyleki yaşadığım düşükten sonra bi kaç ay denemeye ara vermiştik, bu süreçte hsg çekilmişti. HSG’den sonraki ay doktora göründüm ve yumurtanın sol taraftan geldiğini ve yeterince büyüdüğünü, hala çatlamamış olduğunu söyledi. Biz de değerlendirdik. Hem yumurtlama dönemi hem de sonrasında çok şiddetli kasık batması yaşadım. Sürekli idrara çıkıyordum, baş ağrısı, mide bulantısı, ne yesem mide yanması, kremsi akıntı, gündüz vakti uyku hali... Dahası adetim de gecikti ve hiç idrar testi ile uğraşmadan direkt kan vermeye gittim. Sonuç negatif 😯Adetin ikinci günü Tekrar doktor randevum vardı, yine muayene etti ve 5 cm’lik bir kist oluştuğunu söyledi 😥 kasık batmaları da o yüzdenmiş. Gelecek ayki adetle atabilirmişim belki.
Ekleme: Bu ay farklı olarak, zeytinyağının içine incir doğrayıp aç karna yemiştim, onun dışında her şey aynıydı 🤷🏻‍♀️
Ben zaten pko luyum kiste müsait bir insanım kesin benim de kist oldu böbreğim bile ağrıyor hurdan da anladığımız gibi belirtileri biz kendimiz isteyince düşününce de yaşayabiliyormuşuz üzülme canın sağolsun, inşallah bu ay olur canım🤲🏻😔

Hamile kaldığımda da aynı şekilde batmalar olmuştu, oturduğum yerde, ayağa kalktığım an sürekli sağ kasığım battı. Normalde çok şeker, çikolata yemezdim ama bi anda çikolataya düştüm. Belim de ağrıyordu ara ara.
Benim batma değil de zonklama sızlama tarzı bir ağrı sırtıma belime bacağıma inen 2 gündür sürüyor bakalım devam edecek mi 😞 kist olduysa klomen vermez Dr ay sonu klomene başlıcaktım ona üzülüyorum...

Doktor kisti baskılamak için doğum kontrol hapı verdi. Bu şekilde atılabilirmiş. Soğan kürünü de sordum, doktor olarak tavsiye etmediğini, bu ilacı kullanmam gerektiğini söyledi.
Hiç bir doktor kürleri kabul etmiyor canım, benim çok yakından tanıdığım birkaç kadın kistini soğan suyuyla eritti, diğer adetinde kist mist kalmadı Rahmi tertemiz oldu. Ve sen zaten gebelik düşünüyorsun bu doğum kontrol hapları tedavi 3 ay sürüyor. Soğan suyu kürünü kadınlar gebe kalmak içinde yapıyor, yani 1 taşla 2 kuş vurma misali. Tabii senin tercihin ben olsam kesinlikle soğan suyu kürünü 10 gün saati saatine yapardım. Yapmak istersen İbrahim saraçoğlunun sayfasından nasıl yapman gerektiğine bakarsın. Geçmiş olsun.

Benim batma değil de zonklama sızlama tarzı bir ağrı sırtıma belime bacağıma inen 2 gündür sürüyor bakalım devam edecek mi 😞 kist olduysa klomen vermez Dr ay sonu klomene başlıcaktım ona üzülüyorum...
Cnm neden kist olsun oyle dusunme bence ovulasyon zamanlarindasin hatirlamiyomusun ben gecen hafta ne cektim sancidan hatta o kadar şiddetliydi ki senle de konuştuk apandisit falan sandım bazi aylar cok sancılı olabiliyor cnm korkma hemen kist deme

Anne olma yolunda emek verip, çaba harcayan tüm güzel kadınlar bu yolu birlikte yürüyelim.Yürüdüğümüz bu zorlu yolu birlikte çiçeklendirelim.💐 Hikayen her ne olursa olsun birbirimizin kalbine dokunmak için geç değil.💗

"Hiç kimse kendisi için gizlenen müjde ve mutluluğu bilemez" - Secde 17

Not: BAT geçtikten sonra güncelleme için bilgi vermenizi rica ederim arkadaşlar , listemizi güncel tutalım bilgi verilmeyenleri listeden çıkarmak durumunda kalacağım.:anneadayı:

LİSTEYE EKLENMEK İSTEYENLERİN TEK BİR MESAJ İÇİNDE BAT VE NE KADAR SÜREDİR İSTEDİĞİNİ BELİRTMESİ GEREKMEKTEDİR. EKSİK BİLGİ İLE LİSTEYE EKLEME YAPILMAMAKTADIR.

GRUBUMUZDA HAMİLE KALAN ARKADAŞLARIM HAMİLELİK HABERİNİZİ ALDIKTAN SONRA AŞAĞIDAKİ SORULARI KOPYALARAK KARŞILARINA CEVAPLARIYLA BİRLİKTE BENİ ETİKETLEYEREK PAYLAŞIRSANIZ ÇOOOOK SEVİNİRİZ :KK5:
BİZE BU GÜZEL HİKAYEYİ ANLATIR MISIN ? :anne:

• KAÇ YAŞINDASIN?
  • KAÇ AYDIR/SENEDİR İSTİYORSUN?
  • İLK GEBELİĞİN Mİ?
  • KAÇINCI ÇOCUĞUN OLACAK
  • KAYBIN VAR MI?
  • REGLİN DÜZENLİ MİYDİ?
  • EŞİNDE YA DA SENDE BİR SAĞLIK PROBLEMİ VAR MIYDI? VARSA NEYDİ
  • KÜR YA DA İLAÇ KULLANDINIZ MI?
  • HAMİLE KALMAK İÇİN KLOMEN/AŞILAMA/TÜP BEBEK GİBİ BİR TEDAVİ ALDIN MI?
  • OVÜLASYON TAKİBİ YAPTIN MI?
  • HANGİ GÜNLERİ DEĞERLENDİRDİN?
  • BELİRTİLERİN VAR MIYDI, NE ZAMAN BAŞLADI?
  • ÇİFT ÇİZGİYİ BATA KAÇ GÜN KALA GÖRDÜN?
  • BU SÜRECİ YAŞAYAN ARKADAŞLARA TAVSİYELERİN NELERDİR?
SORU CEVAP LİNKLERİMİZE TABLONUN ALTINDAKİ LİSTEDEN ULAŞABİLİRSİNİZ.
KULLANICI ADI
BAT
İSTEDİĞİ SÜRE
ÇİFT ÇİZGİ
:nazar:
:sampiyon:İLK HAMİLEMİZ:sampiyon:
@rymruyam
SORU-CEVAP 88. SAYFADA
26.09.2020
17 AY
:emir_bebek:GELİYOR:anneadayı:
@ZeynepYldr
SORU-CEVAP 277. SAYFADA
05.10.2020
13 AY
@Selin1998
SORU-CEVAP 273. SAYFADA
08.10.2020
3 YIL
@-Haziran-
SORU-CEVAP 312. SAYFADA
08.10.2020
1 YIL
@Kocasininprensesi93
SORU-CEVAP 359. SAYFADA
11.10.2020
2,5 YIL
@Mrvzkn
SORU-CEVAP 397. SAYFADA
10.10.2020
2 AY
@Hirasarem
SORU-CEVAP 410. SAYFADA
16.10.2020
1 YIL
@Okuyanse
SORU-CEVAP 441. SAYFADA
15.10.2020
7 AY
@masalkzz
SORU-CEVAP 485. SAYFADA
26.10.2020
16 AY
@Menekse moru
SORU-CEVAP 517. SAYFADA
24.10.2020
2 AY
@kzlrgn05

SORU-CEVAP 529. SAYFADA
29.10.2020
3 AY
@Nevai13
SORU-CEVAP 618. SAYFADA
12.11.2020
1,5 YIL
@eczhnm
SORU-CEVAP 638. SAYFADA
20.11.2020
2,5 YIL
:emir_bebek: GELİYOR :anneadayı:
18.11.2020
4 YIL
16.11.2020
4 AY
GECİKME​
17.11.2020
1,5 YIL
17.11.2020
3 AY
GECİKME​
20.11.2020
11 AY
20.11.2020
6 AY
21.11.2020
2 AY
22.11.2020
1 YIL
22.11.2020
4 AY
22.11.2020
12 AY
23.11.2020
5 AY
24.11.2020
20 AY
24.11.2020
1 YIL
24.11.2020
15 AY
24.11.2020
1 YIL
@Zenna
24.11.2020
18 AY
25.11.2020
4 AY
25.11.2020
13 AY
26.11.2020
9 AY
26.11.2020
5 AY
27.11.2020
3 YIL
27.11.2020
1 YIL
27.11.2020
7 AY
27.11.2020
24 AY
28.11.2020
16 AY
28.11.2020
17 AY
28.11.2020
5 AY
28.11.2020
1 YIL
28.11.2020
3 AY
29.11.2020
5 AY
29.11.2020
3 AY
30.11.2020
20 AY
30.11.2020
8 AY
30.11.2020
11 AY
30.11.2020
8 AY
30.11.2020
8 AY
30.11.2020
2 YIL
30.11.2020
1 AY
@D0RIS
01.12.2020
2 YIL
01.12.2020
2,5 YIL
02.12.2020
5 AY
02.12.2020
5 AY
05.12.2020
30 AY
05.12.2020
3 AY
05.12.2020
6 AY
06.12.2020
13 AY
06.12.2020
2 YIL
@minikmucize92
09.12.2020
24 AY
10.12.2020
3 AY
11.12.2020
22 AY
12.12.2020
8 AY
13.12.2020
5 AY
14.12.2020
6 AY
15.12.2020
24 AY
15.12.2020
36 AY
15.12.2020
9 AY
16.12.2020
5 AY
16.12.2020
10 AY
16.12.2020
3 AY
16.12.2020
11 AY
17.12.2020
17 AY
18.12.2020
13 AY
----​
4 YIL
Tüp bebek tedavisine başlayacak​

SORU CEVAP LİNKLERİMİZ
@rymruyam --> Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏
@ZeynepYldr -->Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏
@Selin1998 --> Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏
@-Haziran- --> Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏
@minnikMucize
-->Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏
Kimyasal sonuçlandı :KK43:
@Kocasininprensesi93 --> Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏
@Mrvzkn --> Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏
@Deniz yazici --> Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏
Düşük ile sonuçlandı :KK43:
@Hirasarem --> Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏
@Okuyanse --> Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏
@masalkzz --> Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏
@medusasli -->Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏
Düşük ile sonuçlandı :KK43:
@Menekse moru -->Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏
@kzlrgn05-->Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

@merve_1-->Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏 Düşük ile sonuçlandı :KK43:
@Nevai13-->Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏
@eczhnm--> Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏
Canım.bu gün adet oldum yeni bat 28 Aralık ekler misin

Cnm neden kist olsun oyle dusunme bence ovulasyon zamanlarindasin hatirlamiyomusun ben gecen hafta ne cektim sancidan hatta o kadar şiddetliydi ki senle de konuştuk apandisit falan sandım bazi aylar cok sancılı olabiliyor cnm korkma hemen kist deme
İnşallah canım ya tedavi ertelensin istemiyorum dediğin gibidir inşallah 🤲

Arkadaşım benim de kist 5 cm e yakındı gecen ay ve ben adetle attim hic bi ilac kullanmadim vermedi benim doktorum ama bazi doktorlar yine de doğum kontrol hapı veriyor atılması garanti olsun diye heralde hic korkma basit kistse ki adetle atılır dediğine göre basit kisttir gider o ilk adette benim öyle oldu

Bu Arada benim asıl yumurtlamamın üstünden 5 6 gün geçti dün yine pik gördüm 2. Ye Dr 2 yumurta var demişti sanırım diğeri de büyüdü

Canım benim batmalarım var ve ateşim hep böyle çıkıyor ama aynı sen gibi elim ayağım buz gibi bir üşüyorum bir ateş basıyor gece mahvoldum , bir şey sorucam bide bu yumurta pik yaptıktan kaç saat sonra çatlıyordu acaba ona göre hesap yapıcam tekrar

Eklentiler

• 3E649A0D-CF3F-4CBD-89EE-F7D3609A3653.jpeg
    3E649A0D-CF3F-4CBD-89EE-F7D3609A3653.jpeg
    47,4 KB · Görüntüleme: 21
İnşallah canım ya tedavi ertelensin istemiyorum dediğin gibidir inşallah 🤲
Insallah güzelim Rabbım tez zamanda nasip etsin inşallah güzel haberlerini duyursun bize buradan😊insallah su vakalar azalır da ben de yeniden başlayabilirim çalışmalara okullar yine kapandı acilmayacagini bilsem yapacam cocugu da açılırsa bir de bu vaka çokluğunda beni çok zorlar hamile kalmak

Canım benim batmalarım var ve ateşim hep böyle çıkıyor ama aynı sen gibi elim ayağım buz gibi bir üşüyorum bir ateş basıyor gece mahvoldum , bir şey sorucam bide bu yumurta pik yaptıktan kaç saat sonra çatlıyordu acaba ona göre hesap yapıcam tekrar
Pikten kaç saat sonra çatlıyor bilmiyorum ama çatladıktan sonra 36 saat içinde ilişki öneriyorlar Canım

Insallah güzelim Rabbım tez zamanda nasip etsin inşallah güzel haberlerini duyursun bize buradan😊insallah su vakalar azalır da ben de yeniden başlayabilirim çalışmalara okullar yine kapandı acilmayacagini bilsem yapacam cocugu da açılırsa bir de bu vaka çokluğunda beni çok zorlar hamile kalmak
Evet kuzum inşallah hepimize 🤲 bu arada siz nasıl oldunuz? Eşin kızın iyidir umarım

Hiç bir doktor kürleri kabul etmiyor canım, benim çok yakından tanıdığım birkaç kadın kistini soğan suyuyla eritti, diğer adetinde kist mist kalmadı Rahmi tertemiz oldu. Ve sen zaten gebelik düşünüyorsun bu doğum kontrol hapları tedavi 3 ay sürüyor. Soğan suyu kürünü kadınlar gebe kalmak içinde yapıyor, yani 1 taşla 2 kuş vurma misali. Tabii senin tercihin ben olsam kesinlikle soğan suyu kürünü 10 gün saati saatine yapardım. Yapmak istersen İbrahim saraçoğlunun sayfasından nasıl yapman gerektiğine bakarsın. Geçmiş olsun.
Canım çok teşekkür ederim paylaştığın için. Ben de ilk duyduğumda inanamadım önce, hele doğum kontrol hapı dediği an afalladım. Hormonların dengesi bozulur, bütün düzenim değişir dedim ama sonra da kabullendim. Doktoruma güveniyorum, vardır bi bildiği dedim. Eve gelince de netten biraz araştırdım, böyle durumlarda baskılamak için bu haplar veriliyormuş.
Soğan 🧅 kürü konusunda da emin diilim, bilmeden yanlış bi şey yapmak istemedim.

Ben ilk hamileliğimde gece yorganı atıyordum üstümden fenalık geliyordu. Ama benim regle yakın da öyle oluyor Başka bi belirtin var mı?
Ben reglimden önce hiçbişey hissetmen göğüslerimde. Hafif ağrı var elleyince ama hassasiyet derecesinde değil. Otururken saniyelik bi acı oluyor sağ kasığımda ama o da sürekli değil. İştahım çok açık 😁 hafif akıntım var süt gibi. Var bazı şeyler ama çok bariz değil hepsi hafif hafif.

X