Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Haftaya kontrole çağırdı gidince soracağım ilk adetle beraber doğum kontrol hapına başlarım 2 ay kullandıktan sonra şubat sonunda bırakıp klomen istemeyi düşünüyorum bakalım hayırlısı olsun inşallah. Rabbim ilk seferde nasip ederse kasımda doğar babası gibi :)
Benim de ilk gebelik kimyasal olmasaydı eşim gibi Kasımda doğacaktı ama nasip olmadı inşallah senin olur şubatta hamile kalırsın 🖤☺️

Merhaba arkadaşlar. Bende pkos var bitkisel takviyelerle 2 sefer gebelik oluştu ama biri kimyasal diğeri boş gebelik ve kürtajla son buldu. İlaçsız yada bitkisel takviye almadan adet olamıyorum. Şimdi adet olabilmek için bitkisel takviye alıp 3 4 ay sonra da doktora gidip klomen mi istesem yoksa baştan itibaren doğum kontrol hapı kullanıp sonrasında klomenle mi devam etsem. Doğum kontrol haplarını hiç sevmiyorum ama Pkosta lh düşürüp kistleri eritmede çok etkili. Kafam çok karışık siz ne dersiniz? minseo minseo eczhnm eczhnm Canikox Canikox @minnikMucize
Dr ne öneriyor?

Kızlar 2 3 gündür kasık ağrım var zonklama sızlama tarzı normalde 12 sinde çatlama görmüştüm o kesin yumurtlamaydı eminim akıntılar ağrı ve belirtiler her şey vardı bugün ağrı belime vurunca şüphelenip ovü yaptım böyle çıktı 🙄 Dr 2 yumurta büyüyor demişti 2. Sinin de büyümüş olma ihtimali var mı sizce? Bat a 1 hafta var eczhnm eczhnm Canikox Canikox Cartedor Cartedor

Eklentiler

• IMG_20201118_213207.jpg
    IMG_20201118_213207.jpg
    84,7 KB · Görüntüleme: 53
Son düzenleme:
Dr ne öneriyor?
Doktorum son gebelik öncesi adet olunca gelmemi 3 ay doğum kontrol hapı vereceğini sonrasında da klomenle yumurta gelişeceğini söylemişti ama adet olmadım hamile olduğumu öğrendim. Sonu kürtajla bitti malesef. Haftaya gideceğim bakalım ne diyecek bu sefer

Kızlar 2 3 gündür kasık ağrım var zonklama sızlama tarzı normalde 12 sinde çatlama görmüştüm o kesin yumurtlamaydı eminim akıntılar ağrı ve belirtiler her şey vardı bugün ağrı belime vurunca şüphelenip ovü yaptım böyle çıktı 🙄 Dr 2 yumurta büyüyor demişti 2. Sinin de büyümüş olma ihtimali var mı sizce? Bat a 1 hafta var
Tam yumurtlama gibi durmuyor canım ama dün test yaptın mı belki dün daha koyuydu yani ikinci yumurtlama olma ihtimali var tabi. Sen yine boş geçme değerlendir :)

Tam yumurtlama gibi durmuyor canım ama dün test yaptın mı belki dün daha koyuydu yani ikinci yumurtlama olma ihtimali var tabi. Sen yine boş geçme değerlendir :)
Dün yapmadım kuzu zaten testim bitti 1 tane kaldı 😅 yarını değerlendireyim en iyisi bugün eşim yok zaten

Kızlar 2 3 gündür kasık ağrım var zonklama sızlama tarzı normalde 12 sinde çatlama görmüştüm o kesin yumurtlamaydı eminim akıntılar ağrı ve belirtiler her şey vardı bugün ağrı belime vurunca şüphelenip ovü yaptım böyle çıktı 🙄 Dr 2 yumurta büyüyor demişti 2. Sinin de büyümüş olma ihtimali var mı sizce? Bat a 1 hafta var
Eveeeet. Bugün aynı durumu yaşadım. Bugün kontrole gittiğimde söyledim doktora. Sabahtan beri regl sancısı çekiyorum çok ağrım var neden dedim. Muayenede bana çatlayan yumurtaları ve içerideki biriken sıvıyı gösterdi. 3ü de çatlamış ama zamanları farklı. Hala sıvı birikimi olduğu için sancıyı o yapar dedi. Geç döllenme de olur. Hatta biri döllenmişse biri sonradan döllenebilir Günaşırı ilişkiye devam regle kadar sakın bırakma dedi
Bi hastasında da 5-6 gün döllenme farkı varmış ikizlerde. O yüzden birinin kesesi 1 hafta sonra oluşmuş. Gelişmelerinde de 1 haftalık fark varmış o yüzden ☺️
Yumurtlama dönemi geçti deyip bırakmayın ilişkiyi yani

Kızlar 2 3 gündür kasık ağrım var zonklama sızlama tarzı normalde 12 sinde çatlama görmüştüm o kesin yumurtlamaydı eminim akıntılar ağrı ve belirtiler her şey vardı bugün ağrı belime vurunca şüphelenip ovü yaptım böyle çıktı 🙄 Dr 2 yumurta büyüyor demişti 2. Sinin de büyümüş olma ihtimali var mı sizce? Bat a 1 hafta var eczhnm eczhnm Canikox Canikox Cartedor Cartedor
Bugün benim de tam 1 hafta var bata. Ve ben de 11 de yumurtlama günüydü normalde 12de çatladı muhtemelen. Ama yine var

Eveeeet. Bugün aynı durumu yaşadım. Bugün kontrole gittiğimde söyledim doktora. Sabahtan beri regl sancısı çekiyorum çok ağrım var neden dedim. Muayenede bana çatlayan yumurtaları ve içerideki biriken sıvıyı gösterdi. 3ü de çatlamış ama zamanları farklı. Hala sıvı birikimi olduğu için sancıyı o yapar dedi. Geç döllenme de olur. Hatta biri döllenmişse biri sonradan döllenebilir Günaşırı ilişkiye devam regle kadar sakın bırakma dedi
Bi hastasında da 5-6 gün döllenme farkı varmış ikizlerde. O yüzden birinin kesesi 1 hafta sonra oluşmuş. Gelişmelerinde de 1 haftalık fark varmış o yüzden ☺️
Yumurtlama dönemi geçti deyip bırakmayın ilişkiyi yani
Kocamı çağırın banaaaaa🏃‍♀️🏃‍♀️🏃‍♀️🏃‍♀️😆
Ayyy o zaman diğer yumurta da büyüdü çatlıcak mı ki yarın hemen değerlendireyim bari 🙊

Doktorum son gebelik öncesi adet olunca gelmemi 3 ay doğum kontrol hapı vereceğini sonrasında da klomenle yumurta gelişeceğini söylemişti ama adet olmadım hamile olduğumu öğrendim. Sonu kürtajla bitti malesef. Haftaya gideceğim bakalım ne diyecek bu sefer
Hadi inşallah bu defa güzel haberler 🙏

Kocamı çağırın banaaaaa🏃‍♀️🏃‍♀️🏃‍♀️🏃‍♀️😆
Ayyy o zaman diğer yumurta da büyüdü çatlıcak mı ki yarın hemen değerlendireyim bari 🙊
😂😂 Aynı durumdayım ve gece vardiyasında bugün poofff
Şu 10 günlük süreçte kocamı kelepçeyle bağlayasım geliyor yeminle 😂

Ya kızlar benim gittiğim hiç bir doktor neden bana farklı bür tedavi vermedi ne aşılama ne çatlatma hiç denemeden hemen tüp bebek dedik olmadı bu ay olmadı işte pikte gördüm, neden olmadı
Tüp bebek mi diyorlar canım? Valla bilmiyorum ki kuzu benim gittiğim Dr tüp bebek en son seçenek dedi

Tüp bebek mi diyorlar canım? Valla bilmiyorum ki kuzu benim gittiğim Dr tüp bebek en son seçenek dedi
Anladım canım inşallah hanile kalırsın bu ay, Ben tek doktora gittim sonra da gidemedim daha oda hemen tüp bebek dedi, en iyisi adet olunca başka doktora gitmek bu istanbulda insanın kıymeti yok kimse uğraşmak istemiyor

Anladım canım inşallah hanile kalırsın bu ay, Ben tek doktora gittim sonra da gidemedim daha oda hemen tüp bebek dedi, en iyisi adet olunca başka doktora gitmek bu istanbulda insanın kıymeti yok kimse uğraşmak istemiyor
Tek Dr la kalma canım 2 3 Dr un fikrini al muhakkak

X