Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Ay söyle kaç kere hamile olacaksın bulsun eşin🤭 çok şükür sıkıntı olmamasına sevindim canım cinsiyet belli olunca mutlaka haber ver, bir de alyans testini yapsana ne çıkacak kime yaptıysak tuttu 😅
Doğru diyorsun aslında 😅
Alyans testini yaparsam bilime karşı çıkarmışım gibi geliyor 😄 çok ilginç doğruluk payı o kadar yüksek diyorsan deniyim ama ben onu merak ettim şimdi 👀 karbonata da direnmistim ama yaptım belki bilimsel bir dayanağı vardır diye 😄

Doğru diyorsun aslında 😅
Alyans testini yaparsam bilime karşı çıkarmışım gibi geliyor 😄 çok ilginç doğruluk payı o kadar yüksek diyorsan deniyim ama ben onu merak ettim şimdi 👀 karbonata da direnmistim ama yaptım belki bilimsel bir dayanağı vardır diye 😄
İşin eğlencesi canım bunlar Çin takvimin de doğruluk payı yok ki neticede cinsiyeti sperm atıyor o ay hamile kalan tüm kadınların kocalarının spermleri bir değil sonuçta yüzde 50 ihtimal var illaki birinden biri tutuyor😅

Senın ıcın bugun dua edıcem ❤️🙏🏻Rabbım gonlune gore versın ınsallah bebisin gelsın ınsallah bu sefer.. Kendıne cok dıkkat et ayaklarını sıcak tut, hıc yorma kendını bol bol dinlen, progestan ıgne verdı mı? Vermediyse ıste lütfen
Ayyy canım güzel kalplim benim Allah razı olsun senden Allahım dualarını kabul etsin❤🌹
Evet hastahaneden geldim öyle yatıyorum, ama hiç ilaç vermedi, elevit ve ımom kullanmaya devam et dedi. Progesteron geçmiş değerlerime baktı ve vücudunda yeterli kadar var dedi gerek görmedi canım, kullanmalımıyım ki 🤷‍♀️
evde var aslında o fitilden.

Ayyy canım güzel kalplim benim Allah razı olsun senden Allahım dualarını kabul etsin❤🌹
Evet hastahaneden geldim öyle yatıyorum, ama hiç ilaç vermedi, elevit ve ımom kullanmaya devam et dedi. Progesteron geçmiş değerlerime baktı ve vücudunda yeterli kadar var dedi gerek görmedi canım, kullanmalımıyım ki 🤷‍♀️
evde var aslında o fitilden.
Benım hıc bakmadan vermisti, ben etkısı olduguna ınanıyorum gercekten, rabbim yüzünü güldürsün insallah 🙏🏻 ❤️

İşin eğlencesi canım bunlar Çin takvimin de doğruluk payı yok ki neticede cinsiyeti sperm atıyor o ay hamile kalan tüm kadınların kocalarının spermleri bir değil sonuçta yüzde 50 ihtimal var illaki birinden biri tutuyor😅
Evet ama her nasılsa doğru çıkma olasılığının çok yüksek olduğunu gördüm. 10-15 kişide denedik %90 doğru çıktı :)
Alyansi da denedim bu arada erkek çıktı, bakalım tutacak mı :)

Bana 5 tane ıgne vermisti, asılamadan sonrakı gun, gun asırı basladık yanı 10 gunde vururdum ıgne persembe bıtmıstı cumartesı idrarda gormustum cızgıyı 27 ile
Bende 1 kutu dolu progesteron fitil var 200 mg lık. Kullansam Zararı olmaz dimi ?

Canım senin 1 kimyasal vardı di mi? Pıhtılaşma testi istedi mi Dr un? Bu bebeği doğal yolla mı düşürdün yoksa kürtaj mı yaptılar 😞
Evet canım 4 ay önce kimyasal oldu şimdi de boş gebelik. Ama benim ilk gebeliğim gayet sağlıklıydı ve oğlum 3 yaşında Allaha şükürler olsun. Sağlıklı gebelik klomenle olmuştu diğerleri bitkisel takviyelerle oldu ama sonu gelmedi malesef. Doktorum bundan sonra gebelik oluşunca kan sulandırıcı başlarız dedi ama detayları konuşamadık. Ben sebebin yumurtanın kalitesiz olması olduğunu düşünüyorum. Lh fsh oranım 2 nin üzerinde. Pkos yumurta kalitemi düşürüyor. Yumurtlama testinde yumurtlama ve çatlama oluyor döllenme de oluyor ama devamı yok. Yani kızlar testler de yalan malesef:KK43: kalp atışını duyana kadar sevinemeyeceğim artık

Sohrab Sohrab Aradım şimdi asistanla görüştüm canım progestanla ilgili, gebelik oluştuktan sonra gerek duyulursa veriyoruz, tüp bebek yapanlara, daha önce düşük yapanlara, vücutta yeteri kadar progesteron hormonu olmayanlara, rahim duvarı ince olanlara geçmiş öyküsüne bakılarak ve hormonlara bakılarak veriliyor. Ve sizin böyle bi sıkıntınız yok vücuttaki progesteron hormonunuza baktık herşey yolunda, rahim kalınlığınız da çok iyiydi sizin birtek spermin yumurtaya gitmesi gerekiyor, progestan kullanmayın dedi. Vücudun bi dengesi vardır o hormona fazla yüklenmeye gerek yok dedi. Öyle fazla yüklenme gibi bir durumdada istenmeyen durumlar yaşandığını söyledi.
Yinede teşekkür ederim canım❤🌹

Canım daha olmadım, bekliyorum. Adet yerine beyaz az bir akıntı gelmiş, ne olabilir acaba? Ctesi test negatifti yarını bekler olmazsa test yaparım. Aslında göğüslerin 10 günden beri acayip derecede ağrıyor ve şiş gibi. Bakalım hakkımıza hayırlısı. Hiç gecikme aslında bebek yoksa muhakkak olur bugün.
Canim batlarimiz ayni Beyaz akintim benimde var bugun olmadim inseALLAH olmayiz canim gogus agrim var adet olucam gibi oldum 3gundur Ama olmadım

Evet canım 4 ay önce kimyasal oldu şimdi de boş gebelik. Ama benim ilk gebeliğim gayet sağlıklıydı ve oğlum 3 yaşında Allaha şükürler olsun. Sağlıklı gebelik klomenle olmuştu diğerleri bitkisel takviyelerle oldu ama sonu gelmedi malesef. Doktorum bundan sonra gebelik oluşunca kan sulandırıcı başlarız dedi ama detayları konuşamadık. Ben sebebin yumurtanın kalitesiz olması olduğunu düşünüyorum. Lh fsh oranım 2 nin üzerinde. Pkos yumurta kalitemi düşürüyor. Yumurtlama testinde yumurtlama ve çatlama oluyor döllenme de oluyor ama devamı yok. Yani kızlar testler de yalan malesef:KK43: kalp atışını duyana kadar sevinemeyeceğim artık
BenDe gecen ay kimyasal yasadigimda aynisini soyledim kendime

X