Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
bebegine cok uzuldum Allah yine versin insallah sagliklada al kucagina bu sefer ben kalamadim cok arastirdim vs peki sen hemen o test sonundami kaldin ilac vs bisey kür falan kullandinmi nasil kaldin hamile bi de kist varmiydi e2 yuksekken cok soru sordum ama cozum ariyorum kendimce

alla alla bi de böyle bunlar birbirni mi
baskılıyo benim de e2 74 çıktı fsh 7 idi doktor bana normal bunlar dedi geçti dahiliyeci sınra baktı kadın doğum kullan dedi sen ilaç
almışsın belki onlar yüksellti benim ilaçsız 74

Incir kuru ve havuc kuru zaten ayri yapilip birbirine katilip iciliyor yumurta buyutucu ve catlatici etkisi var

Bilmiyorum ama banada bi doktor 1 ay dogumkontrol kullan bu senin gebe kalmani kolaylastirir demisti ama ben kullanamadim belkide kullanirim denerim 1 ay kaybederim

Kızlar merhaba benim bat 29 ekimdi ama 21 ekimde adetim başladı sanmıştım 1 gün lekelenme oldu kesildi bugün de kanamam başladı yine çok fazla ağrım da var pazartesi doktora gideceğim bir anormallik var gibi duruyor yeni bat ekle canım sen benim için olur mu 27 kasıma geliyor hesaplamam minseo

Bir günüm var kuzum adetime

Hemen testten sonra kalmadım aradan baya zaman geçmişti ama kür falan hiç birşey yapmadım doktora da gidip muayene olmadım öylece bıraktım kendi haline aradan aylar geçti işe girdim ben ve işe girdiğimin 2.ayı hamile olduğumu öğrendim çünkü işime o kadar yoğunlaşmıştım ki kadroya kalabilmek adına günüm 2 gün geçmiş farkında bile değilim düşün.Sonra bebek için gittiğide de kürtaj olduğumda da kist var demedi kimse.Kürtajdan 6 ay sonra rutin muayeneye gittiğimde çatlamamış yumurtalarımın kiste dönüştüğünü adetle atacağımı söyledi dr.Sonra gittiğimde ise gitmişlerdi kistler.e2 yi kist etkiliyor mu yani kist oldupunda yükselme oluyor mu?Tabi ki soracaksınız burda birbirimize yardımcı olabilirsek ne mutlu,gğzel dileklerin için teşekkür ederim Rabbim senin de gönlündekini nasip etsin sana inşAllahBu arada bnm 226 e2 ye bile dr normal dedi hemde prof hem de perinatoloğ ve tüp bebek uzmanıydı o yğzden çok takma azcık serbest bırak düşünme 16 ay ugraşıp 17.ay hangi kafada hamile kaldığımı yazdım işte stresin etkilerini düşün ne kadar zaman kaybettirdi bana.Sana bişey daha söyleyim ben son gebeliğime kadar 4 kez hamile kaldım ve hep korunurken o kadar çabuk hamile kalırdım ki ben inanamazsın ama bebek isteğim olmadıpı için takıntı yapmadığım için ayın hangi günü korunmazsam ya da kaza olursa diger ay keain hamile olduğumu öğrenirdim yumurtlama falan hesabı zaten bilmezdim.En son 30 haftalık kızımı anne karnında kaybettikten sonra korktum bi daha hamile kalmaya ve 2 yıl korundum sıkı sıkıSonra cesaretimi topladım ve hayatımda ilk defa planlı bir bebek yapmaya karar verdik vee bingooooo olmuyordu ve 16 ay olmadı çğnkü neden çok istedim,çok arştırdım ovulasyon testleri ayakları duvara dayamalar uygun pozisyonlar yok olmuyor olmuyor ve ailede herkes şok yani.Neyse işe girdim ve 2.ay kaldım.Çok uzattım biliyorum ama sen ve senin gibi arkadaşlarım okur da stredin insanı nerden nereye getirdiğini bir nebze olsa anlamanız için.Rahat olun lütfen azcık akışa teslim olun herşey su gibi akıyor o zaman

Bilmiyorum ama banada bi doktor 1 ay dogumkontrol kullan bu senin gebe kalmani kolaylastirir demisti ama ben kullanamadim belkide kullanirim denerim 1 ay kaybederim
Doğumkontrol hapının yumurtaları baskılayıp bıraktıktan sonra da çoşturduğunu okumuştum bir yerde. Ne kadar doğru bilemiyorum tabi ama düşününce pek yanlış gelmiyor. Bende 2 sene evvel doğumkontrol hapını bıraktıktan bir iki ay sonra kimyasal gebelik yaşamıştım. Eğer çok yanetkisini hissetmiyorsan hapın kullanmayı deneyebilirsin bencede

E2 yi fsh a göre yorumluyorla sanırım ya benim de 4, 93 fsh - 52, 25 e2 çıkmıştı normal demişti

3-5 güne net bilgi vereceğim kuzum

Dogruda ah bi de soz gecirebilsem

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…