Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
13. gündü bugün, uygulamada yarın piki gösteriyor.
iş için şehir dışındaydım, testlerimi yanıma almamışım 🤦🏻‍♀️ Dün akşam döndüm, bu sabah yaptım testi. Kaçırmış olabilir miyim diyorum ama akıntım devam ediyo. Akıntı yumurtlamadan önce oluyordu diil mi 🤔
Hangi uygulamayı kullanıyorsun kuzum

Pkosum 6kere klomen 2kere catlatma ignesi kullandim hepsindi 2-3yum olustu catladi ama gebelk olmadi polip vardi histeroskopiyle aldi doktorum en son agustosta klomen igne kullandm negatif olunca hsg cekldm tedaviyi biraktim gecen ay yoruldum

Evet..
Bende her ay hormon testleri veriyorum.
Bizde de elimde ileri haraket 0 çıktı.
Domtor 2 ay ilaç tedavisi dedi. Bitti ilaçlar bu sefer de sperm testi vermek istemiyor

Evet..
Bende her ay hormon testleri veriyorum.
Bizde de elimde ileri haraket 0 çıktı.
Domtor 2 ay ilaç tedavisi dedi. Bitti ilaçlar bu sefer de sperm testi vermek istemiyor
Bizimde ileri hareket %25 cikti 35olmasi gerekmiş ama gebelige engel dedi doktorlar.. biraz kendi haline birak canm vermek isteyecektir daha sonra erkekleri kotu etkileyebiliyor spermiyogram vermek

söylediklernin altına birebir imzamı atıyorum 7 ay olduğunda kafama bile takmıyodum aklıma bile gelmezdi 2 seneye ulaşıp geçince bu süre insan keşke takmasam diyemiyor malesef.... yada kaybı olanlar yada dış gebelik kimyasal yaşayanlar hep diken üstünde. durumlar kişilere özel malesef genelgeçer birşeymiş gibi herkesin aynı davranmasını beklemek çok ütopik malesef...
Elinizden gelen çabayı gösterip tedavi gördükten sonra gerisini ilahi takdire bırakmak gerekiyor.. ama psikolojide bu işin büyük bir kısmını oluşturuyor.. kötü niyetle söylenen bişey yok her zaman için güçlü olmak gerektiğini düşünen gerçekçi bir insanım.. kimin neyi ne kadar yaşadığını kimse bilmez sizinde benimde...neyse ben neyi anlatmak istediğimi çok iyi biliyorum anlamak istediğiniz kadarı da size kalmış... umarım hepiniz en kısa zamanda dileklerinize kavuşursunuz.. hayatta başarılar 😊

Son düzenleme:
Canlar birsey sorcam benim gecen ay sag kasigim agriyordu kimyasal yasadim bu ay sol agriyor acaba yumurta bu sefer ordami olustu batma gibi sanci gibi akintim var yapiskan beyaz ve vucudum sanki yaniuor gozlerimin ici bile ovulasyon testi kullanmadim ama hesaplama yaptimda

Pik olmuyor bu testler olmuyorrrrr😔😔
Iste sirf bu stresi yasamiym diye almiyorum dua edip bekliyoruzz Rabbim hayirli evlatlar nasip etsin bugun cuma aksamidir dua edelim Rabbim hepimize saglikli sihhatli biran once evlatlar nasip etsin kimseyi gozuyasli gonlu buruk birakmasin bu guzel gece hurmetine am in.

Merhaba kizlar tedaviye giden ya da doktorlarla iletisimde olan birine acikca sormak istiyorum bu ay adetim siyah geliyo kahverengi yani leke ginide degil adet gibi bayagi geliyo ve kirmiziya dondu sandim ama donmedi hala sizce neden kistimmi var acaba ama adetim gecikmedi tam gununde oldu

Merhaba kizlar tedaviye giden ya da doktorlarla iletisimde olan birine acikca sormak istiyorum bu ay adetim siyah geliyo kahverengi yani leke ginide degil adet gibi bayagi geliyo ve kirmiziya dondu sandim ama donmedi hala sizce neden kistimmi var acaba ama adetim gecikmedi tam gununde oldu
canım kist de olabilir hormonal dengesizlik de olabilir çogu zaman benim de kahve lekemsi gelir bi iki gün sonra bi kırmızılar gelir biter hatta regl günüm çok kısaldı benim o yüzden amh da yaptırmak istedim. bence sorun yoktur sökülür o az da olsa merak etme

merhabalar 💕 minseo minseo beni de ekler misiniz? Bat 14.11
yaşım 24 , 2 yıldır evliyim 16 aydır istiyoruz ve hiç hamile kalamadım malesef.. pko luyum lh hormonumun yüksekliğinden dolayı ilaç ve iğne kullandığım aylarda dahi yumurtam yeterince büyümedi asla.. yumurta büyümeyince o ay için umut bile olmuyo ve şimdiye kadar büyüdüğüne hiç denk gelemedim malesef.. inşallah burası uğurlu gelir hepimize 2020 bitmeden hamile kalırız ❤

merhabalar 💕 minseo minseo beni de ekler misiniz? Bat 14.11
yaşım 24 , 2 yıldır evliyim 16 aydır istiyoruz ve hiç hamile kalamadım malesef.. pko luyum lh hormonumun yüksekliğinden dolayı ilaç ve iğne kullandığım aylarda dahi yumurtam yeterince büyümedi asla.. yumurta büyümeyince o ay için umut bile olmuyo ve şimdiye kadar büyüdüğüne hiç denk gelemedim malesef.. inşallah burası uğurlu gelir hepimize 2020 bitmeden hamile kalırız ❤
Lh hormonu icin saracoglu bazi kurler soyluyordu denedinmi canim en azindan ne skntin var onu biliyorsun

Canım eşimde sıkıntı çıkmadı bende ins direnci vardı onu düşürdüm yumurta kalitesini artırmaya çalışıyorum şuan😔

Çok zor bi hastalık ya 🥺 ağrım çok olmaz canım 1 ağrı kesici ile geçiririm cidden zor ben de haftaya baktıracağım bakalım bi regl olayım da randevu alacağım
Durduk yere cikolata kistim var diye dusunup kendini uzme bence canim. En buyuk belirtisi agrili ve cok kanamali regl ama agrili ve cok kanamali regli olup hasta olmayan da var hani. Sende o da yok.
Ben ogrendigimde cok buyuk agrilarla gitmistim, yani o agrilarla yasanmaz oyle soyleyim, ilacsiz bi gunum gecmiyodu.

Elinizden gelen çabayı gösterip tedavi gördükten sonra gerisini ilahi takdire bırakmak gerekiyor.. ama psikolojide bu işin büyük bir kısmını oluşturuyor.. kötü niyetle söylenen bişey yok her zaman için güçlü olmak gerektiğini düşünen gerçekçi bir insanım.. kimin neyi ne kadar yaşadığını kimse bilmez sizinde benimde...neyse ben neyi anlatmak istediğimi çok iyi biliyorum anlamak istediğiniz kadarı da size kalmış... umarım hepiniz en kısa zamanda dileklerinize kavuşursunuz.. hayatta başarılar 😊
Çok sevdiğim bir söz vardır; "Karşı tarafın ne kadar anladığı sizin anlattığınız kadardır" diye.

Bu konudaki çok insanı aylardır tanırım. Kimin ne yaşadığını, ne çektiğini asla tam olarak bilemesem de anlamaya çalışırım.

Yazdıklarınızda haklı olabilirsiniz, mantık doğru. Ancak psikoloji elle tutulup şekil verilebilen birşey değil. Herkes gerçekçi olmak zorunda olmadığı gibi gerçekçi olup da gönlüne söz geçiremeyen de vardır. Yine söylüyorum, haklısınız ancak söyleyiş şekli olarak değil.

Niyet kötü olmayabilir ama noktalayış kötü.

Lh hormonu icin saracoglu bazi kurler soyluyordu denedinmi canim en azindan ne skntin var onu biliyorsun
soğan kürü vb şeyleri doktorum diğer rahatsızlıklarım sebebiyle kullanma dedi ve birkaç farklı doktorla görüştüm hepsi tüp bebeğe yönlendirdiler.. hem yumurta büyütücü hem hormon baskılayıcı iğne kullanmam gerekiyormuş🙄 hemen tüp bebeğe gitmek istemedim daha doğrusu maddi olarak da hemen mümkün olmadığı için bir süre alternatif tıpa yönelicem canım🙏

Eski kandır kuzu. Bana da oluyor. Rahat ol.

X