Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Zararlı değil canım da işte dozuna dikkat etmek çok önemli bilimsel olarak günlük 400 MCG alınması gereken dozun 12,5 kat fazlasını alıp vücudu onu atması için yormak gereksiz
Ama canm 400 en az ıhtıyac olan miktar, belkı 1000 e ihtıyacı var vucudun, dıger turlu de ihtıyacı karsılamadıgı durum da ortaya cıkabılır, mesela folbiol sayfasında da paylasmıs cok nadir durumlarda b12 nın eksıklıgının farkedılmemesıne yol acabılır dıye, folil asıt B grubu vıtamınlerinden

Ben proxywomene basladım içinde yok yok, inşallah bunun faydası olur bu sefer, yumurta kalıtesını artırırı umarım

Ben de onu içiyorum inşallah faydası olur bize 3. kutuya dün başladım

Günaydın canım
Eklediğin makaleye baktım. Vitaminlerin bilinçsiz kullanımından, Dr önermediği sürece günlük alınması gereken sabit miktarlardan bahsediyor. İnsanlarda ne yazık ki dr sormadan ilaç kullanma eğilimi var. Kulaktan dolma bilgilerle yengeme iyi gelmiş ben de içeyim vs gibi. Günlük önerilen doz normal şartlar altındaki doz ki bu kişiye göre değişir. Folbiol konusunda ise devletin özellikle kullandığı bir vitamin olmasına bakınca mutlaka bir bildijleri var ki hala piyasada ve birçok kadın kullanıyor. Dediğin gibi fiyatı ucuz olduğu için daha çok dar gelirli kesim kullanıyor ki onlar da sağlık ocağında yapılan tahliller sonrası buna yönlendiriliyorlar. Bu kadar ciddi ve kesin hasar bırakacak olsaydı piyasada satışının devam edeceğini sanmıyorum. Vücut zaten ihtiyacı kadarını alıyor ve gerisini atıyor. Üstelik her ilaç herkeste aynı etkiyi göstermiyor. Sağlık ocağına gidip de folbiol yerine başka vitamine yönlendirilenler de var. Kişi ne kadar sağlıklı ise yani farklı birçok hastalığı yok ise vitamin yan etkisi de o kadar az oluyor. Esas bizlerde sorun çok olunca drlar bunda bu da var bu da var düşük dozlu vereyim nolur nolmaz diye yaklaşıyor ki onlar da pahalı oluyor. Yani vitamin ucuz olunca sorunlu olmuyor aslında. Bu arada doktorların her zaman eksik bilgilendirme yaptığı genellemesine katılmıyorum ve bu ifadenin de çok büyük haksızlık olduğunu düşünüyorum

Kızlar günaydın ben de dr vermeden gebelik düşününce folbiola başladım ucuz vs durumundan değil ilk çocukta onu kullandogım için Aklımda o kaldı ve direkt eczaneden aldım.
iyice kafam karıştı. Siz hangi folik asiti içiyorsunuz kızlar?

Bende aynı senin gibi biliyordum canım ve cok şaşırdım kendi doktoruma sorup sizle paylaşcam geri

Günaydın Sen daha önce kullandığın için yine ona başlamışsın kuzu. Dr kontrollerini yaptırıp önerisine uymakta fayda var bence. Ben Folidays M kullanıyorum.

Merhaba canım Benim adetim düzensiz tedavi başladık geçen ay olmadı bu ay tekrar yumurta geliştirici ve çatlatma kullancaz büyük ihtimalle..bende tahmini batı yazdım..Hadi elele tutuşalım
yumurta geliştirici ne oluyor canım bende femara başladım perşembe kontrol var çatlatma yapcak mı bilmiyorum birbirimize haber verelim

Aynen kuzucum ben de yaklaşık 7 aydır istediğim için zaman zaman ara veriyorum değerim iyi çıktığı için

En basiti ben hiç bi kan testi yapılmadan doktor folbiol iç dedi bana ve benim kan testimde folik asit maksimum seviyede ben açıkçası o kadar güvenmiyorum doktorlara herkesin kendi tercihi araştırıp içebilir istediğini

Canım kızlar Günaydın benim adetim geçeli bugün 2 gün oluyor. Hem o gün hem de bugün test yaptım negatif.. Yani bariz negatif öyle gölge bile yok bir kaç gün daha bekleyelim bari bu sürede adet olurum belki...

Maddi durumun elverişli ise yeni nesil bir folik asit kullan canım ben folifor alıyorum genelde folidoce de iyi

İlaç vitamin vs kullanımın kişisel tercih olduğunu düşünmüyorum şahsen. Ama herkesin hayatı kendine. Saygı göstermek zorundayız

Hakkında hayırlısı olsun canım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…