Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
hayırlısı olsun canım ne diyelim :KK43: napıcaksın önümüzdeki ay herhangi bir tedavi vs. düşünüyor musun ?
öyle cnm yapacak bir şey yok.
ben zaten hormon testlerimi yaptırmıştım sorun yoktu onun dışında eşim sperm testi yaptıracak başka da bir şey yapmayı düşünmüyorum oluruna bıraktım biraz.

Canikox Canikox U Uzaygemisi35 eczhnm eczhnm 3 gündür sağ kolum karıncalanıyor bir de acaba magnezyum eksikliği falan mı oluştu diyorum
Bel fıtığı fibi bir şey var mı kuzum sende ? Bence kalın giymenin dışında sarmak da iyi geliyor o bölgeyi benim çok olur boyun bel tavsiye ederim.

Magnezyum eksikliği de olabilir tabi ama o daha çok kramplarda etkili bildiğim. Ne olur ne olmaz sen muz ye Canikox Canikox un dediği gibi. Maden suyu falan iç bakalım 🤷

olabilir kuzum valla, soda ile muz tüketcem bugün inşallah fayda sağlar :KK43: alarm çaldığı gibi yataktan fırlıyorum oturup kendime gelmek hiç huyum değil hızlı hareket ettiğim için de kaslar adapte olamadı heralde bu akşam battaniyeye geçiş yapayım :KK17:
FTR dr demişti. Sonbahardan bahara dek mutlaka kollarınla sırtını esneterek kalk. Sıcak soğuk uyumsuzluğu derler buna. En ufak ani harekette kramp girer ve tüm gününü mahveder. Yıllardır yaşadığım bir durum fibromiyaljiden dolayı.

Muzun yanında evet soda da iyi geliyor. Bir de günde bir bardak tonik öneririm. Tüm kaslar için çok faydalı.

Yaaaaa daha önce böyle olmuş muydu adetlerin düzenli miydi canım kaç günde olurdu, şimdi kaçıncı gündesin, belirti var mı o_O
Cnm benim pek duzenli değildir en az 35 en çok 48 günde oluyorum regl. Senin nasil normalde düzenin

Bel fıtığı fibi bir şey var mı kuzum sende ? Bence kalın giymenin dışında sarmak da iyi geliyor o bölgeyi benim çok olur boyun bel tavsiye ederim.

Magnezyum eksikliği de olabilir tabi ama o daha çok kramplarda etkili bildiğim. Ne olur ne olmaz sen muz ye Canikox Canikox un dediği gibi. Maden suyu falan iç bakalım 🤷
canım bildiğim yok fıtık ama boyundan şüpheleniyorum ben asıl bel değil de sarma işini akşam duş alıp evde yaptırayım ütüyü ısıtıp sırtıma kalın havlu koyup eşime ütületcem sıcağıyla

Soda prolaktini mi yükseltiyor ? Bu arada meyveli sodalar falan değil de bildiğimiz sade maden suyu içmelisin canım o karışıklık oluyor ona da soda diyoruz ama içmemiz gereken mineraller maden suyunda
evet canım yükseltiyormuş evet kuzu meyveliler soda değil zaten meyve suyu

Bugün beni deli dürttü sanırım. 5:30da uyandım. Yumurtamı haşladım, türk kahvemi termosa koydum. Giyindim çıktım 1.5 saat yürüyüş yaptım. Sahilde oturdum kahvaltımı yaptım kahvemi içtim. Eve geldim duş aldım. Eşimi işe gönderdim. Be şu an bana öğlen olmuş gibi geliyor 🤦‍♀️

canım bildiğim yok fıtık ama boyundan şüpheleniyorum ben asıl bel değil de sarma işini akşam duş alıp evde yaptırayım ütüyü ısıtıp sırtıma kalın havlu koyup eşime ütületcem sıcağıyla
Anladım canım masa başı çalışıyoruz malesef çok mümkün meslek hastalığı.. işe yarar bence de inşallah bir de ani hareket etmemeye çalış yavaş yavaş yürü otur kalk bugün hep

X